Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för U-ringen 2019 etapp 1

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: U-ringen 2019 etapp 1
Arrangörsorganisationer: IF Thor / Långhundra IF / OK Linné
Datum: tisdag 21 maj 2019

D16

3 850 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
12060734Ella ServinLånghundra IF18:31
28220404Moa LundinOK Linné18:33
39442107Hanna JonsellIF Thor18:35
42058896Sara SundqvistLånghundra IF18:37
52075109Ines AarnioOK Linné18:39
62119857Vega SundstedtRasbo IK18:41
78030729Ellen HannrupIF Thor18:43
89987900Lisa NilssonOK Linné18:45
99040418Ella MörlinRasbo IK18:47
109040725Liana LagervikOK Linné18:49
119040711Isabelle StåhlbrandtRasbo IK18:51
121030611Linn RistoOK Linné18:53
132083772Junia WinningeLånghundra IF18:55
141030512Joni Müller af UhrOK Linné18:57
159090203Agnes WeissLånghundra IF18:59
1643947Klara HartOK Linné19:01
179201717Fanny CedstedtLånghundra IF19:03
437403Johanna RoosOK Linné19:05

H16

4 059 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
187201144Axel GidlundOK Linné18:31
198030126Aron HellgrenIF Thor18:33
201040314Mathias NordlinderOK Linné18:35
218140627Viktor JemthIF Thor18:37
229040819Viktor BoströmOK Linné18:39
232058875Edvin NilssonLånghundra IF18:41
249997900Pelle NilssonOK Linné18:43

D14

3 320 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
259770419Agnes MörlinRasbo IK18:30
261050427Sara EkströmOK Linné18:32
272050916Olivia UnnerudLånghundra IF18:34
281884802Alva LarssonOK Linné18:36
292050909Isabel UnnerudLånghundra IF18:38
302075482Ida PalmOK Linné18:40
318060402Emmy RoosIF Thor18:42
329051104Elsa HedinOK Linné18:44
331210706Emily KruysIF Thor18:46
342119616Hanna FriskOK Linné18:48
351032006Elin SjöstedtLånghundra IF18:50
361050516Nadine H. LandströmOK Linné18:52
37560903Ida WarvelinLånghundra IF18:54
38411859Emma LundbergOK Linné18:56
397000101Frida WestfeldtIF Thor18:58
401050722Stina JarhedeOK Linné19:00
417060414Nora Svedin JakobssonLånghundra IF19:02
422119756Ingrid Suarez LarssonOK Linné19:04
8050802Emelie SvärdIF Thor19:06

H14

3 540 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
437206814Theodor Von SethIF Thor18:30
442139131Vilmer DernrothOK Linné18:32
452088997Simon SpetsLånghundra IF18:34
468075647Axel AnderssonIF Thor18:36
472085389Viktor FischerOK Linné18:38
482065283Valle LarssonIF Thor18:40
49441589Anton GörgårdLånghundra IF18:42
502107127Fredrik EdsjöIF Thor18:44
519488784Tor NylundOK Linné18:46
52449717Simon SegermanIF Thor18:48
53550411Elias WesterberghRasbo IK18:50
542088424Svante NelanderOK Linné18:52
55452651Miro MårtenssonIF Thor18:54
561060619Maximus RörickOK Linné18:56
5729825Arvid HallgrenLånghundra IF18:58
581061222Albin JemthIF Thor19:00
59452604Adam SparrmanOK Linné19:02
602119444Erik GuggiIF Thor19:04
612107151Felix JohnssonOK Linné19:06
62449567Martin DicksvedIF Thor19:08
639060000Emil ÅbergOK Linné19:10
642119715Karl WeimarckIF Thor19:12
65423467Joel AhlbergOK Linné19:14
66452507Elis HanssonIF Thor19:16
679092006Edvin TögenmarkOK Linné19:18

D12

1 980 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
682104148Anna PåveIF Thor18:31
692075309Signe PalmOK Linné18:33
702135509Alva NybergLånghundra IF18:35
711110311Ellen HedinOK Linné18:37
72217131Lyra AnérIF Thor18:39
732088404Sigrid G. WikstrandOK Linné18:41
74451544Klara NybergIF Thor18:43
75208515Anita Müller ErikssonOK Linné18:45
76451760Ellen SandbergIF Thor18:47
77403950Hedvig AnderssonOK Linné18:49
782073393Katrina NieminenLånghundra IF18:51
792075271Ellen AarnioOK Linné18:53
802062059Hilda ÖjelundLånghundra IF18:55
812058219Moa PetterssonOK Linné18:57
8070509Sara RoosOK Linné18:59

H12

2 080 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
822088907Jonas PalmOK Linné18:30
832112420Waldemar AxelssonOK Linné18:32
849070425Birk LagervikOK Linné18:34
859070927Isak StåhlbrandtRasbo IK18:36
8629539Melker HolmOK Linné18:38
871080608Rickard JemthIF Thor18:40
889143476Arvid TögenmarkOK Linné18:42
89451550Elliot HjelmIF Thor18:44
907080112Cedric WangheimOK Linné18:46
912124725Joar EklundIF Thor18:48
927109876Anton StalandOK Linné18:50
931071126Theo RistoOK Linné18:52
941040612Axel WetterqvistOK Linné18:54
9529528Nils LiljeholmOK Linné18:56
962089308Edvin HägerströmOK Linné18:58
971200407Lukas LindIF Thor19:00
981060618Hampus RörickOK Linné19:02
99880219Alfons WesterberghRasbo IK19:04
1002115534Axel VikmanOK Linné19:06
101452275Gustav AnderssonRasbo IK19:08
102452652Axel SparrmanOK Linné19:10
1032068876Viktor NilssonOK Linné19:12
1042107108John L. von SchéeleOK Linné19:14
1051080206Gustav KaronenIF Thor19:16
1062107141Adrian RönnbackOK Linné19:18
1030126Algot HellgrenIF Thor19:20

D10

1 840 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1072059074Flora PetterssonOK Linné18:31
1081939225Tuva LarssonOK Linné18:33
1092104052Lovisa FischerOK Linné18:35
1101843334Olga Bertilsson SkogOK Linné18:37
1111090311Ida JarhedeOK Linné18:39
1121806009Ellinor KruysIF Thor18:41
113449814Astrid SillénOK Linné18:43
1147207647Emilia GrybäckIF Thor18:45
115209639Ebba HolmOK Linné18:47
116217182Nora NybergIF Thor18:49
1172088405Märta G. WikstrandOK Linné18:51
1182088567Ellinor Von SethIF Thor18:53
1192119818Liv HägerströmOK Linné18:55

H10

1 840 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
121451784Edvin SandbergIF Thor18:32:00
122502038Måns TroengOK Linné18:34:00
1231100827Isak WarvelinLånghundra IF18:36:00
1242112367Melker ThorséliusOK Linné18:38:00
12529759Joel WesterberghRasbo IK18:40:00
1269090709Anton ÅbergOK Linné18:42:00
1272083975Vidar LarssonIF Thor18:44:00
1282112389Elliot A. CarnrotOK Linné18:46:00
12942500Vincent HedmanOK Linné18:49:29
1302058221Harry PetterssonOK Linné18:50:00
131203982Oskar LindIF Thor18:52:00
1322104191Hugo TärnlundOK Linné18:54:00

Inskolning

1 560 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
254209605Adrian BlombergOK Linné18:23:00
231116Teodor WiikOK Linné18:24:26
2812073328Sven AgeheimOK Linné18:26:23
2562058989Allan InghammarOK Linné18:26:50
268341237Leonard H. ÖhlundOK Linné18:28:06
2652058966Henry NilssonOK Linné18:28:16
2861870122Vilma GyllenswärdOK Linné18:28:19
2831820222Victor GyllenswärdOK Linné18:28:26
270831229Maj OlovssonOK Linné18:29:55
263452213Filip StarborgOK Linné18:29:57
2662058993Jacob HulténOK Linné18:30:01
2712112400Maja PalmOK Linné18:31:28
2612058987Eskil KubartOK Linné18:32:57
2762148037Selma NorlénOK Linné18:32:57
280452226Sofia NosovaOK Linné18:33:18
2582060761Edvard TheorellOK Linné18:33:20
2792058995Siri HegeriusOK Linné18:33:23
2852058980Vilhelm MalmströmOK Linné18:34:12
2742058979Olof MalmströmOK Linné18:34:14
2552059101Agnes Lindgren-DollbringOK Linné18:34:41
267264811John Bertilsson SkogOK Linné18:36:18
28423247Viktor WahlströmOK Linné18:38:32
2512104119Harry PerssonIF Thor18:40:19
2522138863Saga PerssonIF Thor18:40:21
2727280Miriam TroengOK Linné18:42:24
2073370Alice YilmazOK Linné18:45:10
260510015Elsa MelinOK Linné18:45:12
2772073398Signe RoxhedOK Linné18:47:20
282452209Tove WilénOK Linné18:54:32
2622147823Ester AnderssonOK Linné19:06:52
2692059112Maj B. ÖdgrenOK Linné19:08:05
257770123Aron VikmanOK Linné19:14:27
2532104100Edith NilssonLånghundra IF
2732073326Olof ArdreOK Linné
275452211Rufus WagnerOK Linné
278Simon NaraghiOK Linné
287Oscar AnderssonRasbo IK

U1

1 840 m, 51 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1612131976Igor FallOK Linné18:15:50
1592088540Henry BjörnssonOK Linné18:17:30
2073399Lukas ÖstmanOK Linné18:18:45
120452046Johan SternerOK Linné18:21:00
2073379Selma ForslundOK Linné18:22:07
2073379Anton MårtasOK Linné18:22:07
1712073363Sixten DahlbergOK Linné18:23:19
165452064Magnus RavaldOK Linné18:24:05
1632073321Kara BernhoffOK Linné18:24:44
2058988Nils ErikssonOK Linné18:27:58
1692059117Olof TjärnbackOK Linné18:28:00
1722073356Torunn ThurfjellOK Linné18:28:35
151419644Alve LokebornOK Linné18:29:50
166219914Malin AgeheimOK Linné18:30:32
15310749Anna-Maria AgeheimOK Linné18:30:33
1332115530Arvid AhlgrenIF Thor18:30:36
1489201450Kai UnnerudLånghundra IF18:31:08
140217188Oskar TschöpIF Thor18:31:14
14124178Pontus Van GemstIF Thor18:32:07
1572073344Eva KubartOK Linné18:34:26
1672073382Max NoackOK Linné18:34:48
1642073338Karl MalmströmOK Linné18:35:46
972932Alex MulevaEj klubbansluten18:35:47
1507120119Alva JaneråsOK Linné18:37:18
1702148430Siri SöderströmOK Linné18:37:21
1682260993Nils GernesOK Linné18:40:08
135217122Elva WiderbornIF Thor18:40:10
1372106293Hugo PerssonIF Thor18:40:12
1497130106Agnes ÅkerblomOK Linné18:40:36
2642073311Freja EnglundOK Linné18:41:12
134771204August ElwingerIF Thor18:45:53
1432112491Signe ÅbergIF Thor18:47:11
1462065341Vidar ÅbergIF Thor18:47:13
145244785Tova OlssonIF Thor18:48:13
142451053Ruben GrånäsIF Thor18:48:34
1562124624Caspian A. CarnrotOK Linné18:49:01
205415Selma KaskOK Linné18:50:22
1542260991Axel GernesOK Linné18:51:00
1602088535Holger SäfstenOK Linné18:52:57
138446080Joel DicksvedIF Thor18:53:04
144451051Sven DicksvedIF Thor18:54:04
1732059089Tyr BurmeisterOK Linné18:54:42
147446078Xavier DahlbergIF Thor18:55:46
1552147847Axel WernerOK Linné19:06:13
136351706Elvira LindelöfIF Thor
139217125Oriol SjöstedtIF Thor
1528111021Amanda BaggeOK Linné
15810835Georg ArdreOK Linné
1622139096Johan SöderblomOK Linné
1742068975William RingbomOK Linné
452056Alvar LückeOK Linné

U2

1 860 m, 62 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2252059026Noah MeyersonOK Linné18:17:04
2042139947Elis LarsboOK Linné18:17:33
2122122087Harald EklöfOK Linné18:18:37
2142073352Ida TorsbrinkOK Linné18:20:42
1832104130Elin PåveIF Thor18:24:42
1932139112Oliver IngvastLånghundra IF18:25:15
2202132057Ludvig HalldénOK Linné18:27:03
2159005084Ingrid MelinOK Linné18:27:56
180451052Arvid JohansenIF Thor18:29:02
188451546Olle Norin BomanIF Thor18:33:12
1981973521Alfred NoackOK Linné18:34:02
2322112386Sixten SundbergOK Linné18:34:30
17626991Agust JohanssonIF Thor18:35:14
2012119401Daniel DLT. VikmanOK Linné18:35:19
2312135699Sigge JanssonOK Linné18:35:24
217260740Leia BultmarkOK Linné18:35:31
1977090930Adrian HägglundOK Linné18:37:53
2301090617Sigge AnderssonOK Linné18:38:41
2231976011Märta ÖrtqvistOK Linné18:38:50
2191426983Lovisa NällOK Linné18:38:52
1952119868William GörgårdLånghundra IF18:39:20
2027100428Ebba JaneråsOK Linné18:39:54
2272148418Nova SöderströmOK Linné18:39:54
2242073378Nathanael H. LandströmOK Linné18:40:26
259431267Elsa B. ÖdgrenOK Linné18:41:40
2082261067Elvin ThorséliusOK Linné18:42:42
2052148012Elisabeth TheorellOK Linné18:43:11
2222148025Moa NorlénOK Linné18:43:12
2062148002Ellen PantherOK Linné18:43:17
2162148039Klara MalinovschiOK Linné18:43:18
178451054Amanda LövgrenIF Thor18:44:18
187451545Lucas LövgrenIF Thor18:44:21
18527613Hedda KjellbergIF Thor18:44:54
175452205Adam Larsson NybergIF Thor18:45:30
1962089126Ylva SjöstedtLånghundra IF18:45:52
18918970Olle WidegrenIF Thor18:46:00
179451548Anton RedanderIF Thor18:46:11
2079977997Ellen ÅkerblomOK Linné18:47:13
18244724Edvin LindelöfIF Thor18:47:33
1849201455Fabian GrybäckIF Thor18:47:54
1812131990Axel GuggiIF Thor18:48:07
17738557Albin StenemoIF Thor18:48:14
2092138916Emil RoosOK Linné18:50:33
2108100205Emilia BaggeOK Linné18:51:52
1861470521Ida OlssonIF Thor18:51:59
1922107385Johan NordénLånghundra IF18:52:14
23515198Wilhelm BlåuddOK Linné18:52:44
1912139830Christina NordénLånghundra IF18:52:50
234820701Vide RehnholmOK Linné18:53:40
2297090504Selmer EdmarkOK Linné18:53:42
199226192Alva RehnholmOK Linné18:53:54
21329186Ida NilssonOK Linné18:53:54
2002119637Axel L. von SchéeleOK Linné18:58:23
1942106153Saga ÖjelundLånghundra IF18:59:30
2032115543Elias VikmanOK Linné19:00:30
2282123381Rebecka RönnbackOK Linné19:02:34
1902147915Bella ViggersLånghundra IF19:02:46
2112126174Eric SöderquistOK Linné19:04:28
233352788Walter VikmanOK Linné19:26:14
21843777Loh LagervikOK Linné
2212057399Melker LybeckOK Linné
22629767Noah SamuelssonOK Linné

U3

2 070 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2131989Agnes WaldevikOK Linné18:16:29
2112377Konrad AxelssonOK Linné18:32:05
2402101820Alice HellmanOK Linné18:34:43
2422125967Isabelle AndreiOK Linné18:38:36
2469071210Marike StäglichOK Linné18:43:30
2392123413Nils HåkanssonIF Thor18:43:43
2377000028Ingemar WestfeldtIF Thor18:43:44
452208Alexander BergerIF Thor18:44:30
238451541Jesper JonssonIF Thor18:44:34
2362123910David LindblomIF Thor18:44:35
2471080710Melker NymanOK Linné18:48:05
2481910910Robin LarssonOK Linné18:48:06
2451978212Josefine EkrothOK Linné18:54:20
241229720Emil JacobssonOK Linné18:54:45
2442119833Jonas LundmarkOK Linné19:00:11
2432058974John BernhoffOK Linné19:04:12

U4

3 320 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2502119750Oscar VikmanOK Linné18:35:22
2088996Clara SpetsLånghundra IF18:37:30
2492109180Ellen SundquistOK Linné18:46:27
362574Malva MöllerOK Linné18:50:39

Vuxna nybörjare

2 200 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
452230Karin MörlinRasbo IK18:23:00
7780713Thomas NybergLånghundra IF18:35:29
2088968Lisa LundbergLånghundra IF18:37:37
244815Lisa KättererIF Thor18:38:36
419624Maria BacklundOK Linné18:39:18
342086Elisabeth LångströmOK Linné18:39:20
1100763Katrin StäglichOK Linné18:39:37
840104Erika TroengOK Linné18:39:48
16962Henrik LundinOK Linné18:40:01
352782Viktoria WiklickyOK Linné18:42:50
36832Elin LagerstrandOK Linné18:43:23
419622Viktoria ThurfjellOK Linné18:44:43
29541Viktoria LöfgrenEj klubbansluten18:48:10
452083Mikael ArdreOK Linné

Annonser