Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Motions-OL - Borås 4 av 5 VT [Kype]

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL - Borås 4 av 5 VT [Kype]
Arrangörsorganisation: IK Ymer
Datum: onsdag 5 juni 2019

Öppen 1

2 510 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Astrid NorinderSOK 6817:35:30
Tilde YrlidIK Ymer17:37:40
Anton YrlidIK Ymer17:37:42
Alex PerssonIK Ymer17:48:46
Molly CedergrenIK Ymer17:49:04
Linnea CedergrenIK Ymer17:49:06
Inger BylanderSvenljunga OK17:52:25
Hugo GrannIK Ymer17:56:02
Julia HolmströmBorås GIF17:57:04
Susanne DahlBorås GIF17:57:06
Ellen ÖjeredBorås GIF17:57:07
Maja LundgrenBorås GIF17:57:08
Erik WillhammarSOK 6817:58:48
Robin HildingHestra IF17:59:26
Carina AnderssonUlricehamns OK18:01:22
Svea NilssonIK Ymer18:03:24
Signe NilssonIK Ymer18:03:36
Alice WernklevIK Ymer18:06:47
Eleonor LöfgrenIK Ymer18:15:27

Öppen 3

3 210 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stanley TaivulaKlubblös17:28:06
Charlotta MalmMarkbygdens OK17:35:09
Emma WestbergHestra IF17:39:16
Tomas GöransonIK Ymer17:47:27
Jesper NeumanHestra IF17:47:43
Martina LevinssonHestra IF17:47:46
Isabella PerssonIK Ymer17:48:44
Göran StenbergSOK 6817:51:36
Ingrid ÅhlundSvenljunga OK17:52:28
Marie AnderssonKlubblös17:54:29
Jennie LyckelidBorås GIF17:56:40
Elias LyckelidBorås GIF17:56:41
Rasmus HildingHestra IF17:59:10
Susanna WernklevIK Ymer18:08:11

Öppen 5

3 580 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stefan SvenssonOK Kullingshof17:41:02
Marie KebkeOK Tranan17:47:58
Sofia JohanssonOK Tranan17:47:59
Jon ÅsanderKlubblös17:48:18
Sina SeipelElfsborg SOK17:48:21
Martin WestbergHestra IF17:48:26
Markus EliassonSOK 6817:48:27
Fredrik AnderssonIK Ymer17:51:34
Marie-Louise StridhHestra IF17:54:12
Per FredrikssonOK Skogshjortarna17:55:44
Ingrid HermanssonIK Ymer17:55:50
Hans LindgrenOK Skogshjortarna18:00:52
Lukas BarnisinHestra IF18:03:34
Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK18:10:10
Magnus AnderssonUlricehamns OK18:13:55
Lasse BjörfjällBredareds IF18:25:43
Olle SelanderBorås GIF18:27:54
Johanna SkattKlubblös18:34:48
Örjan SkattKlubblös18:34:51

Öppen 6

6 010 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Peter JohanssonKlubblös17:26:56
Erik SkinnariKlubblös17:54:09
Simon HannusVK Uvarna17:54:25
Elias PeterssonIK Ymer17:58:13
Jan HildingHestra IF18:03:02
Per HolmbergUlricehamns OK18:04:24
Isak SkoglundUlricehamns OK18:05:51
Karin JogelandIK Ymer18:06:41
Daniel OlssonDalsjöfors GoIF18:06:51
Joel HolmbergUlricehamns OK18:08:04
Peter WernklevIK Ymer18:08:19
Veronica LindgrenOK Skogshjortarna18:08:23
Emma BäcklundHestra IF18:21:49
Laust SörensenGöteborg-Majorna OK18:27:04
Lukas GustafssonIK Ymer18:27:35
Urban RingströmRydboholms SK18:33:39

Öppen Trail

4 930 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helena GustavssonSOK 6817:59:30

MTB Dam Lång

8 520 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helena SvenssonFK Herkules18:15:39
Lina SamorLerums SOK18:23:25

MTB Herr Lång

8 520 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lennart KarlssonMarkbygdens OK17:43:01
Rune ArvidssonMarkbygdens OK17:44:04
Bo HerderssonOK Mark17:45:19
Bertil TallkvistSkene Sim o IS17:46:41
Magnus GassnerUlricehamns OK17:51:19
Claes-Göran LundbergUlricehamns OK17:53:16
Hans KööhlerTrollhättans SOK17:56:47
Andreas Litzell IvarssonOK Skogshjortarna17:56:58
Kenneth JohanssonOK Tranan17:57:53
Magnus AasaOK Kullingshof17:58:36
Stefan NordinUlricehamns OK17:59:27
Henrik MerkelOK Tranan18:00:03
Kjell EinarssonOK Skogshjortarna18:01:16
Per RubendahlOK Skogshjortarna18:03:04
Pär GustavssonGöteborg-Majorna OK18:14:47
Johannes JakobssonTidaholm SOK Sisu18:17:15
Mikael SvenssonFK Herkules18:21:55
Jörgen AdrianssonBorås GIF18:39:51
David HallbergIK Ymer18:41:27
Jonas PetersonBorås GIF19:09:40

MTB Dam Mellan

6 640 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emelie PerssonIK Ymer17:47:38
Carola VeltmanOK Skogshjortarna18:03:28
Marie-louise PerssonFK Herkules18:26:34

MTB Herr Mellan

6 640 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
William RönnborgIK Uven17:37:27
Simon PerssonIK Ymer17:50:23
Per AnderssonUlricehamns OK17:54:01
Adam SkoglundUlricehamns OK17:59:50
Eskil PetersonBorås GIF18:02:37
Linus HolmströmBorås GIF18:03:15
Filip LyckelidBorås GIF18:03:15
Filip HolmströmBorås GIF18:03:18
Anton WeberBorås GIF18:03:19
Mats EricssonOK Skogshjortarna18:03:50
Robert JakobssonTidaholm SOK Sisu18:17:07
Håkan B SamorLerums SOK18:22:07

MTB Dam Kort

3 880 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alice PetersonBorås GIF18:03:41
Signe LyckelidBorås GIF18:03:57
Clara JakobssonTidaholm SOK Sisu

MTB Herr Kort

3 880 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Vinston af PetersensKlubblös17:34:10
Elias SimulaBorås GIF18:02:34
Emil EkvallBorås GIF18:02:35
Filip WeberBorås GIF18:02:41
Viggo JanssonBorås GIF18:03:32
Samuel MarsmanBorås GIF18:04:01
Albin SvenssonFK Herkules18:23:57

MTB Prova på

2 790 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Leon JohanissonIK Ymer17:50:53
Shabnam ZendehzabanKlubblös18:06:25
Liaz LenelidIK Ymer18:08:12
William GrindemarkIK Ymer18:08:14

Annonser

Mila