Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Dag KM Alingsåskretsen

TävlingsinformationVisa startlista per klassSkriv ut

Tävlingens namn: Dag KM Alingsåskretsen
Arrangörsorganisation: OK Kullingshof
Datum: torsdag 9 maj 2019

Herrljunga SK Skid o OL

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
440703Patrik FondinH45 (9)4 500 m18:02:07
44564Stellan HolmstrandH65 (10)3 600 m18:04:00
208008Simon FredrikssonÖppen 5 (4)3 700 m18:04:17
9710208Thomas WesterlundH45 (9)4 500 m18:08:05

Järla Orientering

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
7880729Elsa JanssonD21 (2)4 500 m18:35:34

OK Denseln

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9871010Erik Ivarsson SandbergH21 (9)5 100 m18:00:06

OK Kullingshof

27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2093527William JosefssonH12 (8)2 800 m18:00:02
17298Per-Ola JohnssonH65 (10)3 600 m18:00:07
8444536Conny ErixonH45 (9)4 500 m18:00:09
29969Ingemar ÖbergH75 (5)2 500 m18:00:10
8090522Lennart SimonssonÖppen 5 (4)3 700 m18:00:56
2093540Cornelia MellbergD10 (7)2 000 m18:02:04
7930728Simon WallmanH21 (9)5 100 m18:02:06
8040719Wilma PetterssonD16 (4)3 600 m18:03:03
950905Sofia SjögrenD21 (2)4 500 m18:03:04
17288Alfred WestlinH12 (8)2 800 m18:04:00
452887Stefan IsakssonH55 (8)4 100 m18:04:00
17268Arvid LitzellH10 (9)2 000 m18:04:04
2093550Isabelle JarnelidD16 (4)3 600 m18:05:02
419736Isak KällsmyrH21 (9)5 100 m18:06:01
452866Meja PetterssonD10 (7)2 000 m18:06:02
17285Thomas LjungH45 (9)4 500 m18:06:08
452615Agnes KamforsD16 (4)3 600 m18:07:02
17263Jonas LarssonH65 (10)3 600 m18:08:00
17275Göran FriskH55 (8)4 100 m18:08:07
444578Ella PetterssonD12 (3)2 800 m18:09:03
771337Emil AnderssonH21 (9)5 100 m18:10:05
452881Torbjörn PetterssonH45 (9)4 500 m18:12:00
7930715Pontus ForsbergH21 (9)5 100 m18:12:04
17291Klara JeppssonD10 (7)2 000 m18:13:07
1902933Anton KarlssonH21 (9)5 100 m18:14:04
9630327Ingvar IvarssonH55 (8)4 100 m18:23:33
17274Leo BarkestedtH10 (9)2 000 m06:00:04

OK Skogshjortarna

77 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
263749Maria Wallin JohanssonÖppen 3 (5)2 800 m17:53:56
2126111Hedvig Engström JakobssonÖppen 5 (4)3 700 m17:55:24
19559Ellen KarlssonD10 (7)2 000 m18:00:00
2083778Noel BengtssonH16 (5)4 100 m18:01:02
9040630Ebba ThernD16 (4)3 600 m18:01:03
7830808Kristjan LaasH35 (7)5 100 m18:01:04
302590Katarina ÖstlingD55 (4)3 000 m18:01:06
505560Barbro AnderssonD65 (3)2 500 m18:01:08
28440Gunnel AxelssonÖppen 3 (5)2 800 m18:01:09
2104385Albin SchröderH12 (8)2 800 m18:02:03
28435Olle LaasH10 (9)2 000 m18:02:03
1440331Kalle JohanssonH75 (5)2 500 m18:02:08
429860Lars StrömbergH55 (8)4 100 m18:02:09
9032032Ted LiivrandH65 (10)3 600 m18:02:11
2109239Johan SchröderÖppen 7 (2)2 800 m18:02:14
2089319Gustav JonssonH35 (7)5 100 m18:03:00
2095552Ludvig HedströmH16 (5)4 100 m18:03:02
19527Kerstin LarssonD55 (4)3 000 m18:03:05
19509Eva IsakssonD65 (3)2 500 m18:03:08
2141499Albin ÖstlingH21 (9)5 100 m18:04:02
19543Pennie SvedjenäsD10 (7)2 000 m18:04:05
2083760Mathias FredrixonH45 (9)4 500 m18:04:07
355805Lars JohanssonH75 (5)2 500 m18:04:09
2083759Jens HallgrenÖppen 5 (4)3 700 m18:04:12
8330111Lukas LarssonH16 (5)4 100 m18:05:03
441010Ann-Brith StrömbergD55 (4)3 000 m18:05:05
15956Emil AndreassonH35 (7)5 100 m18:05:06
15812Monica IvarssonD65 (3)2 500 m18:05:07
2126084Magnus PedersenH55 (8)4 100 m18:06:00
2126093Arvid BjörnstamH12 (8)2 800 m18:06:04
429853Elmer KarleH10 (9)2 000 m18:06:05
505535Ronny AnderssonH75 (5)2 500 m18:06:07
8001832Mats EricssonH65 (10)3 600 m18:06:10
2072722Arvid ÖhrvallH16 (5)4 100 m18:07:01
1958103Ann Warma LaasD55 (4)3 000 m18:07:05
781002Andréas ThernH35 (7)5 100 m18:07:06
2107383Samuel JakobssonH12 (8)2 800 m18:08:01
8441013Johan LarssonH21 (9)5 100 m18:08:03
2141487Kerstin JohanssonD10 (7)2 000 m18:08:04
1430317Lars-Olof LannfeltH75 (5)2 500 m18:08:09
2093515Samuel BökeH16 (5)4 100 m18:09:02
2083774Magnus BertilssonH35 (7)5 100 m18:09:04
660628Suzy LarssonD45 (2)3 600 m18:09:05
2126090Eskil NygårdH10 (9)2 000 m18:09:07
2083795Patrik SvedjenäsH45 (9)4 500 m18:10:00
2095506Viktor HedströmH12 (8)2 800 m18:10:01
11024Henning AndreassonH10 (9)2 000 m18:10:03
452889Linnea FranssonD10 (7)2 000 m18:10:07
2109213Tomas KarlssonH55 (8)4 100 m18:10:08
940309Bertil JohanssonH65 (10)3 600 m18:10:11
2104387Frida ÖhrvallD12 (3)2 800 m18:11:02
1070420Mathias WärnH35 (7)5 100 m18:11:03
450485Madeleine JohanssonD45 (2)3 600 m18:11:04
213781Sofia EkblomÖppen 3 (5)2 800 m18:11:06
208019Maja NygårdÖppen 3 (5)2 800 m18:11:08
1100120Oscar WärnH10 (9)2 000 m18:12:00
1071222Calle WärnH12 (8)2 800 m18:12:02
543112Lennart HålsjöH65 (10)3 600 m18:12:05
446008Max KarleH35 (7)5 100 m18:13:03
2104380Signe NygårdD12 (3)2 800 m18:13:04
2095545Åsa HedströmD35 (2)3 600 m18:13:05
2089318Olof TholénH12 (8)2 800 m18:14:02
2104383Nils TholénH10 (9)2 000 m18:14:03
15804Lars BjörkingH45 (9)4 500 m18:14:06
640124Kjell EinarssonH55 (8)4 100 m18:14:07
19540Kent IvarssonH65 (10)3 600 m18:14:08
8061220Stina ThernD14 (2)3 000 m18:15:02
8263739Karin ThernD35 (2)3 600 m18:15:03
2095517Sven TholénH10 (9)2 000 m18:16:03
2095598Mikael LindeH21 (9)5 100 m18:16:06
7721206Gary LarssonH45 (9)4 500 m18:16:07
247544Bengt JohanssonH65 (10)3 600 m18:16:08
2083766Josefine ÖhrvallD14 (2)3 000 m18:17:02
2072721Henrik ÖhrvallÖppen 7 (2)2 800 m18:17:04
500410Per FredrikssonH65 (10)3 600 m18:18:14
2126122Monica WelinÖppen 3 (5)2 800 m18:20:50
302591Evert LarssonH55 (8)4 100 m18:37:27

Annonser