Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Ungdomsserien

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien
Arrangörsorganisation: Hultsfreds OK
Datum: torsdag 2 maj 2019

H16

4 710 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
162094496Niklas HillströmVimmerby OK18:08:45
157171104Gustav EvebornSOK Viljan18:19:26
282067101Emil WahlströmSOK Viljan18:20:45
209979904Olle ErlandssonSOK Viljan18:26:57
132088526Theo LövdahlSOK Viljan18:32:32

D16

4 710 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
128040629Hanna ÖbergGamleby OK17:59:28
247030214Stina LindSOK Viljan18:14:44
25451078Emma RindstigSOK Viljan18:22:48
412094510Allis NilssonVimmerby OK18:24:55
14997036Vendela SturekSOK Viljan18:29:21

H14

4 010 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7402678Hamed AhmadiHultsfreds OK17:51:49
222123553Casper SvenssonSOK Viljan18:18:45
212054903Emil KreutnerSOK Viljan18:24:46

H12

2 840 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
19070920Elias HedHultsfreds OK17:56:53
1128245Hugo AssargårdHultsfreds OK17:59:47
4526866Benjamin   mhj SandinMålilla OK18:23:11
482075190Noa SnickarsVimmerby OK18:26:03
542094506Olof NilssonVimmerby OK18:28:23

D12

2 840 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
10431211Ida mhj LandströmHultsfreds OK18:02:29
37248221Alva JohanssonMålilla OK18:18:07
43426289Hanna    mhj AxelssonMålilla OK18:21:23
572141489Stina SvenssonVimmerby OK18:44:02

H10

2 660 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
32248253Elias     mhj ThunbergMålilla OK18:17:33
47426285Oskar    mhj VasstringMålilla OK18:26:11
49248278Robbin    Vuxen JohanssonMålilla OK18:26:28

D10

2 660 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
28100513Ellen    mhj HedHultsfreds OK18:00:44
29426286Alma TräffMålilla OK18:19:40
3926867Olivia     mhj JohanssonMålilla OK18:20:38
4426879Sanna    mhj SigvardssonMålilla OK18:22:26
46248239Peggy   Vuxen SchmeissMålilla OK18:23:30
42234949Niell     mhj LarsonMålilla OK18:23:50

inskolning

2 370 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
328233Gunhild SvenoniusHultsfreds OK17:52:15
943861Isak LandströmHultsfreds OK18:01:05
27426288Erik SigvardssonMålilla OK18:12:26
3014294Axel TräffMålilla OK18:15:59
31231102Frida JohanssonMålilla OK18:16:00
35229452Maximilian KarlssonMålilla OK18:18:39
36229511Naitan LarssonMålilla OK18:19:21

BanaA

4 560 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
6710729Carola BillingHultsfreds OK17:55:31
8969036Herman BillingMålilla OK17:57:20
17710623Anna SvenssonSOK Viljan18:12:17
267909255Peter LindSOK Viljan18:15:20
4028242Åke ArvidssonHultsfreds OK18:16:29
512094487Gustaf NilssonVimmerby OK18:23:59
232083990Tuva LövdahlSOK Viljan18:28:14
532094489Anders NilssonVimmerby OK18:28:30
559700702Per ErlandssonVimmerby OK18:30:46

BanaB

3 330 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
5431218Annelie NylanderHultsfreds OK17:52:09
4431214Annsofi JohanssonHultsfreds OK17:52:12
3429320Ida OhlssonMålilla OK18:15:30
3826887Lina PerneusMålilla OK18:16:09
33426282Sussan ZetterströmMålilla OK18:16:18
5824788Torbjörn SvenssonVimmerby OK18:43:46
60402683Agneta OlivestamVimmerby OK18:56:08
597661224Tony ZetterströmMålilla OK18:56:52

BanaC

2 980 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1928241Arne SävenstrandHultsfreds OK18:09:25
1828253Gunilla SävenstrandHultsfreds OK18:09:27
522111474Sofia NilssonVimmerby OK18:24:55
502075486Ingrid SnickarsMålilla OK18:28:44
56206260Elin SvenssonVimmerby OK18:43:36

Annonser