Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för DM Natt Södermanland

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: DM Natt Södermanland
Arrangörsorganisation: OK Klemmingen
Datum: fredag 7 september 2012

D21

6 010 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
820723Emma AnderssonÄrla IF21:00
820407Johanna ÖbergOK Hällen21:03
405798Sandra Karlsson-BierfeldtÄrla IF21:06

H21

9 540 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
870829Patrik LindÄrla IF21:00
306670Mats HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF21:03
770524Per ÖbergOK Hällen21:06
895116Pavlo UshkvarokSödertälje-Nykvarn OF21:09
891108Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF21:12
840326Mattias KarlssonVäxjö OK21:15
810109Daniel OlsenSödertälje-Nykvarn OF21:18
830211Robbin KantarpOK Hällen21:21
790409Martin LampinenSödertälje-Nykvarn OF21:24

D20

5 350 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
500293Susen LöschÄrla IF21:13
920402Kajsa HammarströmOK Hällen21:16
920744Lisa AnderssonÄrla IF21:19

H20

5 450 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
920309Fredrik CarlssonOK Hällen21:01
531808Linus EricsonSödertälje-Nykvarn OF21:04

D18

4 250 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
950121Sophie ErikssonÄrla IF21:28
940507Siri JeppssonKatrineholms OK21:31
941115Beatrice HuhtaOK Måsen21:34
954104Rebecka HylanderNyköpings OK21:37

H18

5 330 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
940618Daniel NilssonNyköpings OK21:13
940929Torsten MolitorKatrineholms OK21:16
951004Andreas ZeijlonOK Hällen21:19
950119Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF21:22

D16

3 060 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
245791Moa LindmarkOK Hällen21:02
961400Linnea WejåsNyköpings OK21:05
960706Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF21:08
355097Ebba LindmarkOK Hällen21:11
960104Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF21:14

H16

4 890 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
963004Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF21:02
344609Johan RydingEskilstuna OL21:05
961104Erik MolitorKatrineholms OK21:08
344601Douglas PerssonEskilstuna OL21:11
433635Oskar EngmanNyköpings OK21:14
972711Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF21:17
970420Gustaf SundbüeOK Hällen21:23

D14

2 890 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
208642Ebba MellquistEskilstuna OL21:25
990627Hanna JohanssonSträngnäs-Malmby OL21:27
343730Emma FalkOK Grip21:29
229212Lisa ErikssonSträngnäs-Malmby OL21:31
980703Jonna ForsOK Grip21:33
229263Anna ErikssonSträngnäs-Malmby OL21:35

H14

2 890 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
438187Tobias KronhelmOK Måsen21:01
981020Jesper HedarEskilstuna OL21:03
991002Gustav JohnssonOK Tor21:05
990323Carl CarlssonNyköpings OK21:07
981204Simon LarssonOK Hällen21:09
362075Felix Lindell ÖhmanOK Måsen21:11

D12

2 390 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
435744Frida ZeijlonOK Hällen21:22
444743Rebecka ÖhrnellOK Grip21:24
245726Linnea GustafssonOK Hällen21:26
972000Sofie OhlssonÄrla IF21:28
527527Heidi ForsOK Grip21:30

H12

2 390 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
789999Ludvig HolmqvistOK Tor21:00
511205Casper HedarEskilstuna OL21:02
417486Joel WiklundOK Grip21:04
253981Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF21:06
804110Philip CarlssonNyköpings OK21:08
253955David BorgSödertälje-Nykvarn OF21:10

D35

4 400 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
355890Eva HolmqvistOK Tor21:18

D40

3 350 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
710621Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF21:22
409337Kristina ForsOK Grip21:25
205032Eva KindlundhTrosabygdens OK21:28
680219Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF21:31

H40

5 330 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
680415Mattias PetterssonSödertälje-Nykvarn OF21:28
264533Donald McCarthyÄrla IF21:31
15468Olof SmittSödertälje-Nykvarn OF21:34
343211Johan MellquistEskilstuna OL21:37
691008Henrik JohnssonOK Tor21:40

D45

3 350 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
306411Mia BierfeldtÄrla IF21:39
259096Marie HedarEskilstuna OL21:42
439920Susanne SöderholmSträngnäs-Malmby OL21:45
651501Anna EkSödertälje-Nykvarn OF21:48

H45

4 890 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
217280Stig Johan WiklundOK Grip21:00
431033Claes CaspárÄrla IF21:03
306918Johan ScherlinNyköpings OK21:06
41499Mats SundbüeSträngnäs-Malmby OL21:09
451218Fredrik ÅslundKatrineholms OK21:12
10508Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL21:15
409336Peter ForsOK Grip21:18
229222Jan-Erik AnderssonSträngnäs-Malmby OL21:21
205033Gunnar KindlundhTrosabygdens OK21:24
205352Magnus HellbergEskilstuna OL21:27
44312Urban LarssonSödertälje-Nykvarn OF21:30

H50

4 890 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
259139Thomas NyzellEskilstuna OL21:32
500008Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF21:35
205048Ulf HylanderNyköpings OK21:38
229635Magnus AxelssonSträngnäs-Malmby OL21:41
204655Lennart BorgSödertälje-Nykvarn OF21:44
590311Stefan WestlinOK Måsen21:47
405799Ulf CarlssonÄrla IF21:50
443363Per SkyllbergOK Klemmingen21:53

D55

3 060 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
355821Evy NordSödertälje IF21:01
27088EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF21:04

H55

4 400 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
409808Weine WolterÅkers IF21:30
205058Ove EricssonNyköpings OK21:33
540305Mats JohanssonSödertälje-Nykvarn OF21:36
405794Ivar NäsholmÄrla IF21:39
302276Tomas AnderssonOK Tor21:42
27662Stefan GustafssonOK Hällen21:45

H60

4 250 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
302275Kurt Håkan AnderssonOK Tor21:20
28470Lars-Gunnar AndénSödertälje-Nykvarn OF21:23
446203Håkan ÖsterlundEskilstuna OL21:26
341914Christer AndénSödertälje-Nykvarn OF21:29
27651Hans ÖbergOK Hällen21:32
352286Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF21:35
502048Johnny FranssonÄrla IF21:38

H65

4 160 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
302298Stig LandstorpOK Tor21:36
205059Hans-Ove ErikssonNyköpings OK21:39
27089Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF21:42
435960Kjell BlombergIK Standard21:45
409804Bengt JönssonÅkers IF21:48

H70

3 180 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
302303Bo NorenvikOK Tor21:01
29694Lars NordSödertälje IF21:04
302288Lars Johansson IOK Tor21:07
36965Lennart KarlssonOK Grip21:10

U2

2 170 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
306680Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF21:01

Öppen motion 1

2 170 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
432407Sara WänströmTrosabygdens OK20:53:45
438176Niklas KronhelmOK Måsen20:56:17
449828Cecilia ÖhrnellOK Grip21:21:08

Öppen motion 3

2 390 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
204923Rebeca MartinssonOK Klemmingen20:55:37
264136Karin KronhelmOK Måsen20:56:25
433393Simon MartinssonOK Klemmingen20:57:04
302301Johanna JunkerÄrla IF21:00:02
334308Urban OhlssonÄrla IF21:18:59

Öppen motion 5

2 890 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
264134Thomas KronhelmOK Måsen20:56:49
613102Lars JohnssonOK Måsen21:00:19
217261Ann-Kristin WiklundOK Grip21:04:05
673069Rikard JanssonOkänd21:06:13

Öppen motion 7

3 180 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
405431Mikael LarssonOK Hällen20:57:15
430061Maja ErikssonSträngnäs-Malmby OL20:59:17
362583Rolf LindblomOK Klemmingen21:01:34
434144Mattias ZeijlonOK Hällen21:02:01
1775Peter AskeljungOK Klemmingen21:02:28
202475Micael StammOK Klemmingen21:23:17
16587Göran SvärdOK Klemmingen21:29:24
245169Johan WänströmTrosabygdens OK21:39:43

Öppen motion 8

4 400 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
27202Peter JäderfeldtOK Klemmingen20:49:02
423384Ulf BylundIFK Enskede20:52:59
341253Björn BylundIFK Enskede20:54:50
909205Johan HammarströmOK Måsen21:09:45

Öppen motion 9

6 960 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
590710Arne NilssonNyköpings OK21:21:54

Annonser