Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Klubbmästerskap

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Klubbmästerskap
Arrangörsorganisationer: Göteborgs SK / IF Marin Väst
Datum: torsdag 16 maj 2019

vit

2 000 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
437290Elmer BråthénGöteborgs SK18:09:03
30137Arild NorbergIF Marin Väst18:14:14
2088312Rut MårildGöteborgs SK18:16:59
2135409Ruben Bodinklubblös18:19:28
1100157Hilmer AndréIF Marin Väst18:19:29
13985Melker AndréIF Marin Väst18:20:17
2135415Gösta Bodinklubblös18:20:19
259055Hedvig AugustssonGöteborgs SK18:31:18

gul

2 600 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2107458Henrik LüthjeGöteborgs SK18:07:25
2101681Svante MårildGöteborgs SK18:10:03
2135423Sam FredrikssonIF Marin Väst18:11:44
2135419Emil FredrikssonIF Marin Väst18:13:46
2135438Svante MrosIF Marin Väst18:22:04
450125Emil AugustssonGöteborgs SK18:23:06
2135448Sara Thorbert MrosIF Marin Väst18:24:18
Albin EkbergIF Marin Väst

orange

2 900 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2107493Daniel HolmbergGöteborgs SK18:06:00
13980Peter NorbergIF Marin Väst18:15:27
2101688Arvid MårildGöteborgs SK18:18:58
450118Linus AugustssonGöteborgs SK18:31:25
2135427Erik AndréIF Marin Väst19:29:00
436136Juni DrakengrenIF Marin Väst
2088318Agnes MårildGöteborgs SK
302387Helena NorbergIF Marin Väst

svart l

5 400 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2106027Tobias AnderssonGöteborgs SK18:00:59
247984Arvid WikströmGöteborgs SK18:03:22
14183Anders JonssonIF Marin Väst18:05:58
2089192Martin SykGöteborgs SK18:21:24
14160Daniel TorstenssonGöteborgs SK18:23:29
13989Gun RosendahlIF Marin Väst18:25:35
2048747Peter AugustssonGöteborgs SK18:27:28
2058724Hannes RosendahlIF Marin Väst18:33:45
2088315Johan EngebrattGöteborgs SK18:36:46
9611062Filip LemanGöteborgs SK
9504120Lovisa LemanGöteborgs SK
302388Jan-Olov ÅkerstenIF Marin Väst

svart k

3 100 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2058726Lycka DrakengrenIF Marin Väst18:03:24
264508Staffan BrobergIF Marin Väst18:16:26
14167Mikael JungbjerGöteborgs SK18:23:23
2048735Jessica AugustssonGöteborgs SK18:25:58
2135575Christer AndréIF Marin Väst18:28:11
444045Cecilia KarlssonGöteborgs SK18:29:38
14734Marianne GrahnGöteborgs SK18:29:56
2048743Lennart AnderssonGöteborgs SK18:31:10
14177Lars TorstenssonGöteborgs SK18:32:30
436137Gösta MalmerIF Marin Väst18:34:25
436133Arvid EkbergIF Marin Väst18:45:21
2135408Max EkbergIF Marin Väst18:47:39
258688Torbjörn AlmgrenGöteborgs SK18:57:14

Annonser