Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Kolmårdsträffen

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Kolmårdsträffen
Arrangörsorganisation: Tjalve IF Norrköping
Datum: söndag 26 augusti 2012

D21

7 540 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
900800Linnea LidströmOK Kolmården09:58
19366Monica EdstamLinköpings OK10:01
209054Louise CarlssonBoxholm-Mjölby OL10:04
256897Lisa JohanssonStjärnorps SK10:07
680200Helén PerssonFinspångs SOK10:10
841303Jennie PetterssonHagaby GOIF10:13
910215Frida KarlssonLinköpings OK10:16
920402Kajsa HammarströmOK Hällen10:19
590128Linn BrännebyOK Kolmården10:22
29457Martina PeterssonBurseryds IF10:25
903023Matilda JonssonLinköpings OK10:28
43987Eva GöhlFinspångs SOK10:31
900126Anna AlgotsonOK Tylöskog10:34
940018Anna WehlinSkogspojkarnas OK10:37
812812Elin HåkanssonOK Kolmården10:40

H21

10 800 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
900855Henrik BerggrenOK Denseln09:46
253911Jimmy DahlOK Kolmården09:48
907719Karl WalheimÄrla IF09:50
800501Edvin KarlssonOK Denseln09:52
504254Oscar VångellÄrla IF09:54
880826Petter ErikssonSödertälje-Nykvarn OF09:56
701207Mattias ZackrissonOK Roxen09:58
921118Måns BrännebyOK Kolmården10:00
424935Simon NybergNAIS Orienteringsklubb10:02
801230Harri KarlssonOK Denseln10:04
13867Mikael AxinHagaby GOIF10:06
770618Fredrik LindströmLinköpings OK10:08
971008Kristian AlgersOK Hällen10:10
895429Magnus GlänneforsSöders-Tyresö10:12
891994Joel FrancénTjällmo-Godegårds OK10:14
810712Peter AronssonLinköpings OK10:16
900125Tommy SöderbergOK Hällen10:18
690270Mats RöjgårdOK Kolmården10:20
501778Emil AnderssonÄrla IF10:22
870117Oskar CarlborgOK Hällen10:24
881029David ModigOK Tyr10:26
700711Björn KarlssonOK Denseln10:28
701223Tomas HallménOK Tisaren10:30
650825Hampus MöllerLinköpings OK10:32

D21 Kort

5 100 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
810510Sara HelanderDomnarvets GOIF10:20
227287Anna HåkanssonLinköpings OK10:23
18898Lisa ÅbergTjällmo-Godegårds OK10:26
234532Karin Ohlsson-ÖhmanOK Grip10:29

H21 Kort

8 200 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
17738Markus HenrikssonLinköpings OK10:41
256893Jonas HallbergStjärnorps SK10:43
900113Andreas BergLinköpings OK10:45
880726Mikael AnderssonLinköpings OK10:47

D18

5 100 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
10089Ebba WesterbergOK Kolmården10:14
440711Ida MårtenssonOK Eken10:17

H18

6 700 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
243643Emil RankkaOK Roxen09:59
950129Fredrik TegströmLinköpings OK10:02
950131Fredrik MalmforsOK Denseln10:05
950831Henrik HåkanssonOK Kolmården10:08
343422Niklas CarlssonBoxholm-Mjölby OL10:11

D17-20 Kort

4 550 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
930405Malin AnderssonSkogspojkarnas OK10:00

D16

4 550 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
431315Johanna HanssonBoxholm-Mjölby OL10:06
427096Gerda RankkaOK Roxen10:08
970409Emma LindellLinköpings OK10:10
970615Elin JohanssonFinspångs SOK10:12
961126Jenny KarlssonGOIF Tjalve10:14
423362Märta BerggrenOK Kolmården10:18
Stina GuståsLinköpings OK10:22
425055Lovisa KnutssonBoxholm-Mjölby OL10:24
960996Andrea SvenssonFinspångs SOK10:26
437066Moa HedegårdOK Kolmården10:28
926475Julia ErikssonOK Kolmården10:32
431313Malin MiltonBoxholm-Mjölby OL10:36
962512Fanny AsketunOK Roxen10:38
970219Emma BrännebyOK Kolmården10:40
970414Mai Ly SorriGOIF Tjalve10:44

H16

5 610 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
427097Elias RankkaOK Roxen10:29
960208Sebastian SvenssonFinspångs SOK10:31
970228Lukas EvebornOK Roxen10:33
970504Ville JohanssonOK Kolmården10:35
777368Adam ThellsénOK Roxen10:37
437063Theodor ÅrnfeltLinköpings OK10:39
960108Oskar LeinonenOK Kolmården10:43
977685David AxelssonFinspångs SOK10:47
970711Olle HanssonOK Roxen10:49
970113Alexander WiklundFinspångs SOK10:51
417338Johan StenströmLinköpings OK10:53
992007Emanuel UrdalBoxholm-Mjölby OL10:57
591750Simon KärrströmOK Roxen10:59
960200Per LindmanFinspångs SOK11:03
970116Albin LillieströmOK Roxen11:05
970425Felix LuksGOIF Tjalve11:09
961169Sven EngströmLinköpings OK11:11
445350Eric EkströmLinköpings OK11:15
960400Emil ThellsénOK Roxen11:17

D16 Kort

3 570 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
909595Elin RimhagenLinköpings OK10:02
443293Linnea BorgLinköpings OK10:06

H16 Kort

4 160 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
449829Martin OhlssonGOIF Tjalve09:59
719079Hannes TomassonLinköpings OK10:03
731946Andreas JohanssonLinköpings OK10:07
Leo RystamOK Roxen10:09

D14

4 160 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
6801989893Sarah MagnussonLinköpings OK10:23
6803981918Malin KärrströmOK Roxen10:29
6804431311Ida MiltonBoxholm-Mjölby OL10:32
6805440800Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb10:35
6807980823Lova EvebornOK Roxen10:41
6808343150Tora WesterbergOK Kolmården10:44
6809981011Klara LjunggrenLinköpings OK10:47
6811990311Johanna GuståsLinköpings OK10:53
6812426982Emilia ÖstlundOK Kolmården10:56
6813426952Sarah PerssonOK Denseln10:59
6814342416Emma PetterssonOK Roxen11:02
6815443247Sofia BorgLinköpings OK11:05
6817423361Lisa BerggrenOK Kolmården11:11
6818425056Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OL11:14
6819438394Maja HultbergOK Kolmården11:17
6820980801Sanna FasthBoxholm-Mjölby OL11:20
6821990217Emma S JohanssonLinköpings OK11:23
6823990900Victoria AsketunOK Roxen11:29

H14

4 160 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8801990924Hugo EkingeOK Motala10:15
8802991303Isak HertinVästerviks OK10:18
8803703919Hugo DalhammerOK Roxen10:21
8804990399Johan LindmanFinspångs SOK10:24
8805980417Gustav MalmströmGOIF Tjalve10:27
8807244275Håkan RambergHallstahammars OK10:33
8808439405Josef JohanssonOK Kolmården10:36
Axel KullbergLinköpings OK10:39
8810446044Joel SjödinOK Kolmården10:42
8811990911Hugo LillieströmOK Roxen10:45
8812362075Felix Lindell ÖhmanOK Måsen10:48
8813990826August MollénOK Denseln10:51
8814433956Eric JehrlanderGOIF Tjalve10:54
8815981002Emil LjungemyrOK Kolmården10:57
8816990323Carl CarlssonNyköpings OK11:00
8817980607Jakob PetersonLinköpings OK11:03
8818501820Johan WehlinSkogspojkarnas OK11:06
8819981212Jesper KarlssonGOIF Tjalve11:09
8820425065Joar LönngrenBoxholm-Mjölby OL11:12
8821980228Pontus LindblomOK Roxen11:15
8822443522Gustaf HedegårdOK Kolmården11:18
8823990812Emil AlpbergAlmby IK11:21
8824576178Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK11:24
8825437014Martin HägglundLinköpings OK11:27
8826204451Gustav EngmanOK Denseln11:30
8827990407Oscar PrytzGOIF Tjalve11:33
8828991910Joel KarnehedOK Roxen11:36
8829990624Sixten ElehedLinköpings OK11:39

D14 Kort

3 060 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
306777Linn LauridsenKatrineholms OK10:27
449156Henrietta MöllerLinköpings OK10:31
449168Hannele MöllerLinköpings OK10:35

H14 Kort

3 060 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
990427Ludvig ForslundLinköpings OK11:31
433003Viktor RönnbäckOK Eken11:33
424933Linus ClassonNAIS Orienteringsklubb11:35
242511David SiiraOK Motala11:37
990899Jakob TomassonLinköpings OK11:39

D12

3 060 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna JohnssonSkogspojkarnas OK10:01
430088Emma ErikssonOK Kolmården10:03
445394Malva EvebornOK Roxen10:05
208662Olivia FröbergOK Roxen10:09
Lisa HallménOK Tisaren10:11
445342Tove EkströmLinköpings OK10:13
435783Linnea JonssonTjällmo-Godegårds OK10:15
243899Towa PetterssonOK Denseln10:17
425029Linnea HanssonOK Roxen10:19
425066Sanna LönngrenBoxholm-Mjölby OL10:23
449117Tove PihlströmOK Roxen10:25

H12

3 060 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
900993Gabriel UlltjärnOK Roxen10:35
342766Elias AxelssonFinspångs SOK10:37
910221Joar HertinVästerviks OK10:39
437064Filip ÅrnfeltLinköpings OK10:41
804110Philip CarlssonNyköpings OK10:43
439404Simon JohanssonOK Kolmården10:45
424984Jakob ThellsénOK Roxen10:47
Axel HammarbergLinköpings OK10:49
510319Johan AlpbergAlmby IK10:51
605321Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö10:53
700521Olof LjunggrenLinköpings OK10:55
439633Marcus KohtamäkiFinspångs SOK10:57
Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb10:59
551161Jonathan JylltorpLinköpings OK11:01
500309Arvid WesterbergOK Kolmården11:03
427923Oskar KällmanOK Hällen11:07
428865Martin HerbertssonOK Roxen11:09
511030Elliot CrispinOK Denseln11:13
448566Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb11:15
343930Axel JohanssonFinspångs SOK11:17
770212Gunnar EngströmLinköpings OK11:19
951159Leo JohanssonOK Kolmården11:21
826010Thorsten SvenssonFinspångs SOK11:23
424966Jonas MiltonBoxholm-Mjölby OL11:25
510621Emanuel HerberthsonLinköpings OK11:27

H12 Kort

2 680 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
437010Marcus AlmgrenOK Kolmården10:42

D10

2 680 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
900996Bianca UlltjärnOK Roxen10:42
437277Ellen EkingeOK Motala10:44
530429Emelie BirathOK Kolmården10:46
362468Jensine SvenssonFinspångs SOK10:48
43433Olivia AsketunOK Roxen10:50
Elin NetzOK Kolmården10:52
204699Kristin HerberthsonLinköpings OK10:54
450726Elvira KarnehedOK Roxen10:56
431331Fanny ÖstlundOK Kolmården11:00
450778Erica MolinBoxholm-Mjölby OL11:04
449520Hanna RothLinköpings OK11:06
423244Eira HertinVästerviks OK11:10
433002Karolina RönnbäckOK Eken11:14
437289Kerstin LjungemyrOK Kolmården11:16

H10

2 680 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
900998Julius UlltjärnOK Roxen09:54
422468Svante OlssonGOIF Tjalve09:56
421867Tobias SjöstedtOK Måsen09:58
Einar EdlundKatrineholms OK10:00
424928Ludvig ClassonNAIS Orienteringsklubb10:02
Erik BobergGOIF Tjalve10:04
242510Adrian SiiraOK Motala10:06
204657Sverre RöjgårdOK Kolmården10:10
421874David JosefssonOK Roxen10:12
435728Ivar ElehedLinköpings OK10:14
620502Axel FlordalKatrineholms OK10:18
427922Gustav NorbergOK Hällen10:20
449680Carl HedegårdOK Kolmården10:22
449059Alfons PetersonOK Denseln10:24
Ruben EdlundKatrineholms OK10:26
440791Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb10:30
439480Malte EvebornOK Roxen10:32
452367Erik JohnssonOK Kolmården10:34
421869Anton BörjessonOK Måsen10:38

D35

6 240 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
449060Gabriella JarlNAIS Orienteringsklubb10:07
740308Susanne KarlssonOK Denseln10:09
330827Veronica LundhOK Kolmården10:11
424996Johanna PetersonOK Denseln10:13

H35

8 200 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
427058Kristian NylanderMotala AIF OL10:58
701600Henrik PetersonOK Denseln11:01
18892Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK11:04
740821Henrik FlordalKatrineholms OK11:07
452335Jonas JohnssonOK Kolmården11:10
747301Magnus NilssonLinköpings OK11:13
730923Joel BirathOK Kolmården11:16
231352James MelanderTjällmo-Godegårds OK11:19
741220Henrik GöhlFinspångs SOK11:22
740304Christian EnbergLinköpings OK11:25
750310Lars-Olof MagnellKatrineholms OK11:28
701502Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK11:31

D40

5 100 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
426113Maria LillieströmOK Roxen10:00
27445Lotta ClassonNAIS Orienteringsklubb10:03
435898Jenny ÖstlundOK Kolmården10:06
243005Eva EngmanOK Denseln10:09
425179Liselott RothLinköpings OK10:12
437057Helena HolmOK Roxen10:15
710919Anke XylanderSöders-Tyresö10:18
204657Jenny RöjgårdOK Kolmården10:21
690223Lena LindmanFinspångs SOK10:24
423449Anette JohanssonOK Kolmården10:27
710126Lisen EdlundKatrineholms OK10:30
700916Kristina LjunggrenLinköpings OK10:33
12163Sofia WesterbergOK Kolmården10:36
700303Annika AsketunOK Roxen10:39
425054Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL10:42
37032Maria OlofssonLinköpings OK10:45
701700Annica CrispinOK Denseln10:48
700213Annika IvarssonLinköpings OK10:51
229649Agneta ErikssonOK Kolmården10:54

H40

7 540 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
427908Anders EkingeOK Motala10:44
256896John HylandStjärnorps SK10:46
721120Per MagnussonLinköpings OK10:48
427893Henrik LjungemyrOK Kolmården10:50
259301Per KempeOK Denseln10:52
681123Johan OtterströmLinköpings OK10:54
682203Jonas OlssonOK Roxen10:56
727880Christer CasselsjöOK Kolmården10:58
19094Örjan SandellOK Roxen11:00
680300Fredrik EngmanOK Denseln11:02
711015Roger NorbergOK Hällen11:04
302409Thomas KarlssonLinköpings OK11:06
449178Joakim FornanderOK Roxen11:08
445366Erik ÅrnfeltLinköpings OK11:10
555556Thomas PerssonOK Denseln11:12
13816Johan PetterssonOK Motala11:14
805236Pär EricsonNyköpings OK11:16
330884Peter LundhOK Kolmården11:18
439479Patrik EvebornOK Roxen11:20
720318Tomas BomanLinköpings OK11:22
440792Niklas SamuelssonNAIS Orienteringsklubb11:24
700400Åke LjunggrenLinköpings OK11:26
720601Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK11:28
710805Stefan KarlssonOK Denseln11:30

D45

4 630 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
41454Mia LindbergBoxholm-Mjölby OL10:56
229335Karin LundströmOK Roxen10:58
422430Anna BrunellOK Kolmården11:00
343567Inger GuståsLinköpings OK11:02
41436Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL11:04
437065Ebba HedegårdOK Kolmården11:06
442110Lena StrömbäckLinköpings OK11:08
448595Marie AnderssonNAIS Orienteringsklubb11:10
30970Gitte EngströmLinköpings OK11:12
660201Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL11:14
37911Monika LundqvistSkogspojkarnas OK11:16
419791Åsa DetterfeltLinköpings OK11:18
428862Sofia GustafssonOK Roxen11:20
501850Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK11:22
362470Anneli WiklundFinspångs SOK11:24
442380Anna KullbergLinköpings OK11:26

H45

6 700 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
24902Tomas HammarVästerbergslagens OL09:58
630409Magnus HerberthsonLinköpings OK10:01
670211Per JohanssonMotala AIF OL10:04
661202Jimmy AleniusBoxholm-Mjölby OL10:07
430090Christer ErikssonOK Kolmården10:10
342926Jan AsketunOK Roxen10:13
433005Niklas RönnbäckOK Eken10:16
670318Olle LindmanFinspångs SOK10:19
214390Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF10:22
701200Henrik PetterssonOK Roxen10:25
425180Jonas RothLinköpings OK10:28
19467Gunnar MelinOK Kolmården10:31
423245Michael HertinVästerviks OK10:34
423364Peter BerggrenOK Kolmården10:37
426828Anders BruhnMotala AIF OL10:40
27446Lars-Åke ClassonNAIS Orienteringsklubb10:43
700778Thomas RimhagenLinköpings OK10:46
212522Per CarlssonNyköpings OK10:49
701209Per ThellsénOK Roxen10:52
264147Kent BörjessonOK Måsen10:55
423450Magnus JohanssonOK Kolmården10:58
248409Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL11:01
16591Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb11:04
449358Kjell JosefssonOK Kolmården11:07
670702Anders LillieströmOK Roxen11:10
630527Anders BergLinköpings OK11:13
660502Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK11:16
16595Håkan TräffNAIS Orienteringsklubb11:19
30076Kenneth JönssonTullinge SK11:22
909205Johan HammarströmOK Måsen11:25
630530Stefan ThellsénOK Roxen11:28
660925Per GuståsLinköpings OK11:31
12178Mikael WesterbergOK Kolmården11:34
225716Gunnar NilssonFinspångs SOK11:37

D50

4 250 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
449158Airi NikkoOK Kolmården10:18
338714Marianne NymanTjällmo-Godegårds OK10:20
26070Helen GlänneforsSöders-Tyresö10:22
341069Anne BössfallLinköpings OK10:24
29478Ingrid RoosMotala AIF OL10:26
217256Susanne MagnussonNAIS Orienteringsklubb10:28
256873EVA LINDSTÉNStjärnorps SK10:30
36729Pirkko HammarströmOK Måsen10:32
620929Inger BergLinköpings OK10:34
17845Carin GustafssonJönköpings OK10:36
340216Marie HåkanssonOK Kolmården10:38
591128Lena RosanderFinspångs SOK10:40
209057Lena ErikssonBoxholm-Mjölby OL10:42

H50

6 240 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
354177Tomas KarlssonOK Kolmården10:33
590311Stefan WestlinOK Måsen10:35
611012Björn AlpbergAlmby IK10:37
37808Christer KarlssonBoxholm-Mjölby OL10:39
214381Vesa JussilaNAIS Orienteringsklubb10:41
20986Jan-Erik CarlssonBoxholm-Mjölby OL10:43
417339Thomas StenströmLinköpings OK10:45
10035Bengt SchwartzOK Kolmården10:47
28798Thomas PeterssonNAIS Orienteringsklubb10:49
259233Ingvar BlombergNyköpings OK10:51
202409Göran KarlssonOK Hällen10:53
25801Sören SandBoxholm-Mjölby OL10:55

D55

4 250 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
25237Eva-Karin SkullmanOK Kolmården09:58
16586Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb10:00
36510Lena JohanssonSkogspojkarnas OK10:02
38212Carin AnderssonOK Denseln10:04
451181Ulla KjellLinköpings OK10:06
41479Catharina ForsénOK Denseln10:08
37917Lena FornanderSkogspojkarnas OK10:10

H55

5 670 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
802091Ole PedersenLinköpings OK10:51
433674Björn OhlssonFinspångs SOK10:54
350770Tommy PatrikssonMatteus SI10:57
570425Mats RosanderFinspångs SOK11:00
431320Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL11:03
246253Torgny JohanssonBjörkfors GOIF11:06
556444Leif EfraimssonMotala AIF OL11:09
214363Ralf LindgrenNAIS Orienteringsklubb11:12
256839Björn TholénStjärnorps SK11:15
440712Arne MårtenssonOK Eken11:18
262507Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF11:21
362464Mats AnderssonFinspångs SOK11:24
42449Kenth EdinBoxholm-Mjölby OL11:27
41407Hans OlstrandStjärnorps SK11:30
27199Karl MollénOK Denseln11:33
424934Carl-Gustav NöjdNAIS Orienteringsklubb11:36
443770Ola NordqvistKatrineholms OK11:39

D60

3 710 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
426830Kerstin BlomOK Kolmården10:41
510615Christina Karlsson ÖbergOK Hällen10:43
38364Maja-Stina GustavssonOK Roxen10:45
247525Catharina JohanssonOK Kolmården10:47
202480Monica SvärdOK Klemmingen10:49
442312Britt-Marie AldénOK Kolmården10:51
510627Kerstin SvenskOK Hällen10:53

H60

5 100 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
529473Tord FranssonMotala AIF OL10:32
30087Åke WansölinSöders-Tyresö10:35
912142Erik HallgrenFinspångs SOK10:38
42472Sten GranathTjällmo-Godegårds OK10:41
16587Göran SvärdOK Klemmingen10:44
870817Olle ArmanNyköpings OK10:47
41401Lars AnderssonOK Roxen10:50
1009808Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK10:53
527677Rolf KarlssonOK Hällen10:56
37550Sten ÅhlinOK Måsen10:59
264139Kent BergendahlNyköpings OK11:02
510510Göran AnderssonOK Tylöskog11:05
256855Anders HallbergStjärnorps SK11:08
451188Anders KjellLinköpings OK11:11
403475Karl-Gösta HarvenbergNyköpings OK11:14
42463Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK11:17
208436Ove JohanssonOK Kolmården11:20
30388Sune CarlssonOK Motala11:23
520822Lennart LundquistOK Nalle11:26
41573Anders LarssonOK Roxen11:29
511204Per ErikssonLinköpings OK11:32

D65

3 710 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
37478Vivianne HolgerssonOK Måsen09:59
306905Inger HellqvistNyköpings OK10:01
362467Carina LindmanFinspångs SOK10:03
16932Ulla LindellOK Hällen10:05
302550Margareta TidmanOK Kolmården10:07

H65

4 630 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
351002Ingemar GustafssonOK Tjärnen10:39
262501Kjell HolmströmBjörkfors GOIF10:41
37159Hans HolgerssonOK Måsen10:43
501204Bo JernbergOK Roxen10:45
424968Thomas KleistBoxholm-Mjölby OL10:47
41667Peter JakobssonLinköpings OK10:49
205047Curt CarlssonNyköpings OK10:51
30010Bo AnderssonMatteus SI10:53
425062Gunnar PalmqvistBoxholm-Mjölby OL10:55
405527Lars PerssonFinspångs SOK10:57
246653Gunnar SpännarOK Roslagen10:59
38978Runar AldénOK Kolmården11:01
351008Jouko O PajulampiOK Tjärnen11:03
351417Anders SternöOK Roxen11:05
543122Gösta BrunellOK Kolmården11:07
41415Rune RingsgårdOK Roxen11:09
428872Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OK11:11
727266Roger DanielssonLinköpings OK11:13
30389Arne AnderssonOK Motala11:15
205054Kjell JohanssonNyköpings OK11:17
30365Jerry MartinssonOK Motala11:19
898533Christer SandhOK Roxen11:21
424954Rolf-Inge KarlssonBoxholm-Mjölby OL11:23
260667Börje RåbergOK Tyr11:25
18893Leif SamorTjällmo-Godegårds OK11:27

D70

3 160 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
41411Ingrid JigerströmOK Roxen10:04
30376Chatarina AnderssonOK Motala10:06
41404Inger GustafssonOK Roxen10:08
19998Britten PerssonFinspångs SOK10:10
302626Britt PetterssonOK Roxen10:12

H70

4 250 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
621105Arne BergStjärnorps SK09:55
261486Gösta LindmanFinspångs SOK09:57
428875Tryggve JohanssonIFK Norrköpings OK09:59
202513Kjell HagströmLinköpings OK10:01
302551Åke TidmanOK Kolmården10:03
424986Tore ThellsénOK Roxen10:05
243500Arne WallbergOK Eken10:07
702648Stig IsraelssonOK Tylöskog10:09
41427Ellert ThunholmOK Roxen10:11
30367Uno BergOK Motala10:13
428873Bertil EngmanIFK Norrköpings OK10:15
306906Hans-Erik AdolfssonNyköpings OK10:17
212272Bertil ArdellOK Roxen10:19
41475Bengt KarlssonLinköpings AIK10:21
262441Jan-Olof GustKatrineholms OK10:23
30375Leif AnderssonOK Motala10:25
16694Johnny WallingeOK Kolmården10:27
205050Curt ThorénNyköpings OK10:29
420087Folke SimonssonOK Roxen10:31
43436Lennart SturessonLinköpings OK10:33
36011Alf MattssonOK Kolmården10:35

D75

3 160 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
226782Gudrun ThigerLinköpings AIK10:17
Karin RenbergOK Kolmården10:19
450841Karin CarlssonNyköpings OK10:21
41469Jonna EngblomLinköpings AIK10:23
351005Dagny AnderssonOK Tjärnen10:25
41471Gunnel NilssonLinköpings AIK10:27

H75

3 710 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
536516Holger PerssonOK Eken10:11
28802Folke JelkvallNAIS Orienteringsklubb10:13
431314Bengt KleistBoxholm-Mjölby OL10:15
202511Otto HolmdahlLinköpings OK10:17
226752Carleric ThigerLinköpings AIK10:19
216409Nils JohanssonOK Tjärnen10:21
777880Rune FritzLinköpings OK10:23
243129Ola KleistBoxholm-Mjölby OL10:25
33495Bo ElmgrenSundbybergs IK10:27
422436Bernt PetterssonOK Kolmården10:29

H80

3 160 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
41477Rubert EngblomLinköpings AIK10:30
28797Åke GabrielssonNAIS Orienteringsklubb10:32
341029Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK10:34

H90

2 750 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
27444Rune HaraldssonNAIS Orienteringsklubb10:00

Inskolning

2 520 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
449051Agnes GustafssonOK Roxen09:55:10
Benjamin JohanssonOK Kolmården09:55:38
Charlie FasthBoxholm-Mjölby OL09:58:26
449058Sixten JarlNAIS Orienteringsklubb10:01:29
Jacob PåledalLinköpings OK10:07:34
Rasmus PåledalLinköpings OK10:07:36
Wilmer KempeOK Denseln10:23:44
Elis PetersonOK Denseln10:26:07
427071Emma LundbergSkogspojkarnas OK11:34:50
Johanna JosefssonOK Roxen
427075Sofia TunessonSkogspojkarnas OK

U1

2 520 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
242528Sabina SiiraOK Motala10:06:55
427082Mattias HallinderSkogspojkarnas OK10:07:17
427087Hanna KromnérSkogspojkarnas OK10:08:35
440799Mattias SamuelssonNAIS Orienteringsklubb10:10:52
448528Gustav GranströmNAIS Orienteringsklubb10:20:33
427085Lisa AnderssonSkogspojkarnas OK10:23:02
449057Malin BorgLinköpings OK10:46:13
448786Annie LundhOK Kolmården10:54:49
Rebecka MolinBoxholm-Mjölby OL11:05:05
427095Moa Algers OmholtSkogspojkarnas OK
427086Erik EttlingSkogspojkarnas OK
342432Mattias JosefssonOK Roxen

U2

2 680 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stina AnderssonSkogspojkarnas OK10:06:30
Laura AnderssonSkogspojkarnas OK10:06:33
440797Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb10:07:11
Sofia MagnussonLinköpings OK10:08:57
Emma MagnussonKlubblös10:09:00
427081Moa HallinderSkogspojkarnas OK10:12:06
427088Lina KromnérSkogspojkarnas OK10:12:09
449308Hugo PerssonOK Denseln10:28:59
427072Mattias LundbergSkogspojkarnas OK10:36:46
440793Emilia SamuelssonNAIS Orienteringsklubb10:40:00
433976Wilmer StenbergNAIS Orienteringsklubb10:40:08
439632Matilda KohtamäkiFinspångs SOK10:43:25
448754Linnea LundhOK Kolmården10:54:11
355087Annika KällmanOK Hällen11:08:44
19993Alice JohanssonFinspångs SOK11:17:44
425031Sigrid FröbergOK Roxen
427076Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK

Öppen motion 1

2 680 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Harriet SwärdhLinköpings OK10:04:56
Adam AlmgrenOK Kolmården10:40:11
Simon StenbäckNAIS Orienteringsklubb11:14:08

Öppen motion 3

3 060 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jan NilssonLinköpings OK09:56:25
AnneMarie VindFinspångs SOK10:01:42
Anna-Lena KarlssonLinköpings OK10:09:28
Carolina MagnussonLinköpings OK10:10:20
Gunnel IrevallTjällmo-Godegårds OK10:19:33
Ellen NilssonNAIS Orienteringsklubb10:24:36
Petra NilssonNAIS Orienteringsklubb10:24:38
Adam BremerBoxholm-Mjölby OL10:35:40
Anna WirenLinköpings SK10:36:15
Inge PetterssonKlubblös10:38:12
Joanna Pierrre FoucardKlubblös10:39:20
Annika  FasthBoxholm-Mjölby OL10:58:44
Anna LjungemyrOK Kolmården11:17:52

Öppen motion 4

5 170 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anki PetterssonBoxholm-Mjölby OL10:00:06
Emelie AdolfssonLinköpings OK11:02:31
Peter StenbäckNAIS Orienteringsklubb11:14:16

Öppen motion 5

3 560 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jakob MånssonGOIF Tjalve09:53:43
Erik HanssonOK Roxen09:59:14
Alexandra ForssKlubblös10:02:11
Ingvar HultqvistOK Hällen10:05:35
Peter NikkoOK Kolmården10:09:07
Karin LundeqvistOK Hällen10:09:10
Ulrika LarssonOK Kolmården10:15:30
Andreas MidestadKlubblös10:16:37
Anders SvenssonFinspångs SOK10:24:28
Marie HedströmOK Måsen10:27:56
Malin PetrssonOK Denseln10:28:18
Sven AnderssonOK Hällen10:46:50
Krister HultbergOK Kolmården10:59:08
Johan JylltorpLinköpings OK11:03:13
Daniel ÖstlundOK Kolmården11:05:55
Anneli BerggrenOK Denseln11:12:24
Anna Öhrwall RönnbäckOK Eken11:13:59
Torblörn AlmgrenOK Kolmården11:23:23

Öppen motion 6

6 020 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fredrik ÅslundKatrineholms OK10:04:29
Rickard NyrénBurseryds IF10:07:51
Thomas JohanssonOK Kolmården10:34:16

Öppen motion 7

3 160 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders MolinBoxholm-Mjölby OL09:52:24
Per Gunnar GustavssonOK Skogsströvarna09:52:45
Anders HedinMotala AIF OL09:53:54
Pia WestlinOK Måsen09:58:38
Per Inge JohanssonKlubblös10:02:05
Jan-Åke AnderssonOK Denseln10:03:05
Anna-Stina PåledalLinköpings OK10:06:05
Claes-Owe SwärdhLinköpings OK10:08:16
Per MagnussonLinköpings OK10:15:05
Annica BerggrenOK Kolmården10:16:11
Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL10:16:34
Urban PetterssonLinköpings OK10:18:20
Arne AnderssonOK Denseln10:19:16
Johan GembertKatrineholms OK10:21:16
Mats LönngrenBoxholm-Mjölby OL10:22:20
Torsten RambergHallstahammars OK10:22:40
Ann-Sofie SvenssonLinköpings OK10:25:26
Kurt AnderssonOK Denseln10:27:38
Jörgen SvenssonLinköpings OK10:27:52
Ida ÅhlinOK Måsen10:29:44
Torgny FaxénLinköpings OK10:31:50
Sören BremerBoxholm-Mjölby OL10:35:33
Eva StenelingMatteus SI10:37:19
Chantal DonnellyOK Kolmården10:39:32
Charlotta PersSMHI IF10:41:03
Hans  PetterssonLinköpings SK10:45:00
Carina FaxénLinköpings OK10:46:07
Hans PerssonMatteus SI10:46:48
Lars Åke SvenskOK Hällen10:57:53
Gilbert CasselsjöOK Kolmården11:01:26
Sören Nilsson PåledalLinköpings OK11:09:18
Maria EngqvistHammarkinds OK11:10:24
Erik KjellgrenHammarkinds OK11:10:24
Uffe JonssonSkogspojkarnas OK11:17:16
Erik OlssonOK Kolmården

Öppen motion 8

4 630 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Carl GranströmNAIS Orienteringsklubb09:59:09
Maria WestherOK Tisaren10:00:23
John SavelidLinköpings OK10:01:04
Bo FrisbergOK Roxen10:02:02
Magnus DiazGOIF Tjalve10:04:11
Mats MiltonBoxholm-Mjölby OL10:05:57
Agneta GrönlundKatrineholms OK10:12:20
Jan KaleredOK Denseln10:15:42
Fredrik  KempeOK Denseln10:19:00
Andreas CarlssonSMHI IF10:31:03
Robert KarlssonKlubblös10:37:48
Håkan HerbertssonOK Roxen10:49:07
Patric JohanssonBoxholm-Mjölby OL11:00:29
Lena MolinBoxholm-Mjölby OL11:04:22
Jonas RåbergLinköpings OK11:12:43
Jan JohanssonOK Hällen11:15:21
Åsa GranströmNAIS Orienteringsklubb11:23:25

Öppen motion 9

7 540 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Swante WelanderBoxholm-Mjölby OL10:00:58
Magnus SvenssonOK Kolmården10:01:01
Fredric GustafssonJönköpings OK10:07:37
Örjan PetterssonTjällmo-Godegårds OK10:12:31
Thomas LiljaOK Denseln10:20:15
Arne NilssonNyköpings OK10:27:26
Rune KarlssonKlubblös10:27:34
Klas JohanssonVäxjö OK10:35:16
Hans PerssonOK Kolmården11:14:05

Annonser