Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för 7-Klubbs Bodum

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: 7-Klubbs Bodum
Arrangörsorganisation: OK Nolaskogsarna
Datum: tisdag 18 juni 2019

Grön

2 750 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnar NordinÖrnsköldsviks OK17:59:28
Amanda MattssonÖrnsköldsviks OK17:59:57
Tilde LarssonÖrnsköldsviks OK18:00:02
Elin Östlund NordinÖrnsköldsviks OK18:00:04
Hilding KjellqvistSidensjö IK18:14:08
Isabell AhlqvistÖrnsköldsviks OK18:17:53
Wilmer NilssonSkogslöparna18:19:17
Nils JonssonSkogslöparna18:23:00
Nygren AlbinSkogalöparna18:25:23
Hannes BergqvistSkogslöparna18:25:27
Emma ByströmOK Nolaskogsarna18:27:23
Moa Moström AhlbergOK Nolaskogsarna18:27:25
Sara HäggquistOK Nolaskogsarna18:30:56
Freja BjörkOK Nolaskogsarna18:38:23
Arvid NordströmSkogslöparna18:46:26
Emma PerboSkogslöparna

Gul

3 090 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna HörnquistÖrnsköldsviks OK17:59:47
Benjamin RisvallOK Nolaskogsarna18:08:26
Sixten KjellqvistSidensjö IK18:14:42
Maria AhlqvistÖrnsköldsviks OK18:17:55
Ida PaulerSkogslöparna18:21:26
Anneli JonssonSkogslöparna18:22:05
Jonsson AxelSkogslöprna18:24:36
Vilhelm NygrenSkogslöparna18:24:41
Liliana FilipovicÖrnsköldsviks OK18:30:45
Maud WestbergSkogslöparna18:33:42
Vanja BjörkOK Nolaskogsarna18:37:46
Anna EklundOK Nolaskogsarna18:37:46
Nele De MeyerSidensjö IK18:38:25
Robin GovaertSidensjö IK18:38:27
Ture ForsbergSkogslöparna18:40:52
Edvin WesterSkogslöparna18:40:53
Märta MannelqvistOK Nolaskogsarna18:50:36
Erik HäggströmSidensjö IK19:15:11

Orange

3 480 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Inger EdinSidensjö IK17:53:08
Per BengtssonSidensjö IK17:58:51
Lillemor ErikssonOK Nolaskogsarna18:01:12
Kristina PerboSkogslöparna18:12:06
Annki JonssonÖrnsköldsviks OK18:12:50
Björn DynesiusSidensjö IK18:13:15
Julina NyströmOK Nolaskogsarna18:22:14
Niklas NyströmOK Nolaskogsarna18:22:16
Delisia NyströmOK Nolaskogsarna18:22:18
Valter LindbladSkogslöparna18:26:55
Jonas HälldalSkogslöparna18:26:57
Ulf StrömbergÖrnsköldsviks OK18:29:18
Joel ByströmOK Nolaskogsarna18:31:36
Jenny ÖhmanSkogslöparna18:38:41
Marie NordströmSkogslöparna18:45:05
Viktor WallbergSkogslöparna18:51:41
Sofia ErikssonSidensjö IK19:15:08

Violett

3 950 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Victoria ErikssonOK Nolaskogsarna17:50:13
Kari PessaOK Nolaskogsarna18:03:34
Alva PerboSkogslöparna18:10:29
Lina KjellqvistSidensjö IK18:13:02
Åsa PaulerSkogslöparna18:22:35
Christer JonssonSkogslöparna18:24:35
Sverker RytterstedtSkogslöparna18:27:28
Tindra RytterstedtSkogslöparna18:27:31
Marlene HälldalSkogslöparna18:27:50
Anders KallinKungsgårdens SK18:28:02
Björn ByströmOK Nolaskogsarna18:29:03
Lennart StrandbergSkogslöparna18:29:29
Liam HälldalSkogslöparna18:30:06
Martin NilssonSkogslöparna18:32:41
Jonatan HälldalSkogslöparna18:33:38
Stefan BacklundSidensjö IK18:34:58
Mats LarssonSkogslöparna18:36:38
Johan EklundOK Nolaskogsarna18:37:03
Filip NordströmSkogslöparna18:41:04
Kristofer WesterSkogslöparna18:41:13
Marina LåglandSkogslöparna18:53:10
Yvonne NäslundSkogslöparna18:55:46
Torgny NäslundSkogslöparna18:55:48
Sixten PerssonSkogslöparna19:01:55
Katarina KvickSkogslöparna

Blå

5 100 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jörgen EdinSidensjö IK17:53:37
David KjellqvistSidensjö IK18:13:39
Oskar ForsbergSkogslöparna18:24:52
Hans NordströmSkogslöparna18:39:20
Amelie JosefssonSkogslöparna18:42:31
Helena ForsbergSkogslöparna18:44:13
Thomas NordströmSkogslöparna18:46:54
Håkan WallbergSkogslöparna18:52:46
Seth BorglundHärnösands OK18:58:17
Mattias PerssonSkogslöparna19:02:40

Svart

6 900 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Isak ErikssonOK Nolaskogsarna18:00:15
Jan NäslundOK Nolaskogsarna18:01:33
Rune LindströmOK Nolaskogsarna18:20:28
Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna18:21:36
Dag StridhMalungs OK Skogsmårdarna18:33:09
Benjamin NäslundSkogslöparna18:57:34
Börje PaulerSkogslöparna19:01:49
Anders MannelqvistOK Nolaskogsarna

MtbO Kort

4 440 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per-Johan JosefssonSkogslöparna18:48:43

MtbO Lång

8 110 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fredrik ForsgrenOK Nolaskogsarna18:00:08
Eero O NiemiSkogslöparna18:25:24
Christer AhlbergOK Nolaskogsarna18:26:18

Annonser

Mila