Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Dala Veteran Korsnäs IF OK

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Dala Veteran Korsnäs IF OK
Arrangörsorganisation: Korsnäs IF OK
Datum: tisdag 3 september 2019

Herrar 1

4 290 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2104288Pelle FlorellGagnefs OK09:21:43
9540424Hans AnderssonVästerbergslagens OL09:33:59
9460201Anders ClaessonIFK Mora OK09:38:36
9500821Kurt ErikssonVandrarringen09:39:33
9441208Anders JohanssonAvesta OK09:40:38
530723Mats HelgesenJärbo OK09:41:34
44618Heinz-Eric DeveliusIFK Mora OK09:46:20
43058Thom SandvikAvesta OK09:47:27
8011590Mats HemströmGävle OK09:48:31
37611Gunnar EricssonGävle OK09:49:34
450816Anders ThoméeIFK Mora OK09:50:32
14867Gunde HjalmarssonStora Tuna OK09:51:36
9005508Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK09:55:23
30412Peter LidholmIFK Hedemora OK10:00:29
8636984Göran LarssonSala OK10:01:32
19029Harry EnbergVästerbergslagens OL10:03:33
39000Torbjörn OttossonStora Tuna OK10:30:13
963411Fredrik PerssonDomnarvets GOIF10:50:32

Herrar 2

3 550 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2089327Per-Erik WiklundKarlsbyhedens OK09:24:32
26905Åke BolanderLeksands OK09:30:26
16905Kenneth JanssonSala OK09:34:31
8007196Lasse KokkonenLångshyttans AIK OK09:35:35
43449Bo SundbergIFK Hedemora OK09:37:31
36307Lars DahlströmVästerbergslagens OL09:38:09
351423Per NybonsVästerås SOK09:39:30
30431Karl JohanssonIFK Hedemora OK09:40:31
888985Jan JohanssonIFK Hedemora OK09:41:30
8102771Lars LundénAvesta OK09:42:29
37464Bo Artur DahlströmSmedjebackens OK09:43:34
2139859Sten SvangrenIFK Mora OK09:44:30
2088694Karl MatschOK Kåre09:45:31
1985326Ove ÅbergStorviks IF09:46:30
1470414Roland BergSäterbygdens OK09:47:28
44507Lars-Erik CederlöfIFK Mora OK09:48:29
246416Royne LenngrenIK Jarl Rättvik09:49:29
39768Bo-Göran KarlssonAvesta OK09:50:30
14930Håkan RystedtStora Tuna OK09:51:34
1411853Tommy LundqvistBjursås OK09:52:31
262331Mats Olov ThomsonOK Kåre09:53:29
37411Bengt StenerhagVästerbergslagens OL09:54:31
8040651Leif ÅkerblomStora Tuna OK09:55:29
1081261Thomas NorgrenStora Tuna OK09:57:00
44523Kjell LidholmIFK Hedemora OK09:57:58
1411862Bernt LöfkvistBjursås OK09:58:31
1411856Kjell CarlssonBjursås OK09:59:33
226366Inge HultmanKovlands IF10:00:31
14959Christer HellströmStora Tuna OK10:02:29
1428837Lars-Tommy AnderssonVästerbergslagens OL10:03:29
350515Jonny HanssonBromma-Vällingby SOK10:07:57
432430Ove LarssonKvarnsvedens GOIF OK10:11:32
7450328Nils BoremyrKvarnsvedens GOIF OK10:12:45
7470327Bengt BjörkÅrsunda IF10:17:43
18785Per ElfströmÅrsunda IF10:26:10
427766Göran NilssonValbo AIF10:45:56
2066504Stig OvelandValbo AIF10:49:55
345176Tomas FalkValbo AIF10:51:24

Herrar 3

2 890 m, 54 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9550304Tanja-Birgit SöderströmSala OK09:23:10
262609Johan ErikssonGrangärde OK09:26:42
16893Evy JohanssonSala OK09:26:58
41601Hans AnderssonStora Skedvi IK SOFF09:28:11
2063847Bengt HolmIFK Mora OK09:29:04
41600Mats AnderssonStora Skedvi IK SOFF09:30:31
42918Inge SwartlingLeksands OK09:31:26
27878Sören AnderssonJärbo OK09:33:30
2104251Lars KällgrenDomnarvets GOIF09:34:30
7006992Björn ÅhsLeksands OK09:35:29
342891Per WestmanAvesta OK09:36:30
970128Claes NidebornStora Tuna OK09:37:32
46932Hans BergströmNorbergs OK09:38:38
1460207Mats HiertnerOK Kåre09:39:34
227199Lars-Erik DanielssonInsjöns IF OK09:40:36
2147968Sten SundenOK Kåre09:41:35
47405Ale ThorslingKungsgårdens SK09:42:33
214400Lars NyströmAvesta OK09:43:30
44511Olle JohanssonIFK Hedemora OK09:44:29
2420512Torsten HedbomOK Kåre09:45:34
304982Svante NyströmVästerbergslagens OL09:46:32
38614Sven-Åke WindahlGävle OK09:47:30
404155Sten BlomkvistVästerbergslagens OL09:48:32
43148John SivarsDalaportens OL09:49:33
444190Östen ErikssonAvesta OK09:50:28
1411861Örjan PerssonBjursås OK09:51:30
37408Tord AndersenVästerbergslagens OL09:52:32
9651070Leif BjörkmanDalaportens OL09:53:33
450799Jan HultHofors OK09:54:30
9005104Åke LiljebrandSK Trim/Virsbo09:55:30
547063Stanley HolmerIFK Mora OK09:56:32
302248Urban GrenmyrOK Kåre09:57:31
421818Stefan EkholmIK Jarl Rättvik09:58:29
47066Sören GustafssonSäterbygdens OK09:59:29
403972Roland BjörklundKvarnsvedens GOIF OK10:00:32
354861Roland ForsblomKungsgårdens SK10:01:29
707580Lars-B LarssonOK Tyr10:02:30
246411Björn HelgessonIK Jarl Rättvik10:03:30
1411860Jan Olof DahlströmBjursås OK10:04:27
229281Folke BjörkmanDalaportens OL10:05:27
42954Anders KallesKvarnsvedens GOIF OK10:06:11
37081Lars MoranderIFK Mora OK10:06:59
1411851Gunnar LöfkvistBjursås OK10:07:29
431051Sten-Olov HellbergSundsvalls OK10:08:00
448697Vilho RokkaLångshyttans AIK OK10:08:28
767982Sture BjörkOK Kåre10:09:30
43763Jan DelbomDomnarvets GOIF10:10:07
306991Åke SundbergFagersta OK10:11:31
14884Ulf LöfgrenStora Tuna OK10:12:31
43484Lars HåkanssonIFK Hedemora OK10:13:30
18781Yngve AnderssonÅrsunda IF10:18:19
42301Sven-Olof AspLeksands OK10:20:03
2119622Hans GruddStora Tuna OK10:21:54
2077418Ingemar NygrenÅrsunda IF10:22:43

Herrar 4

1 990 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9883228Jan Olof HedbergGagnefs OK09:22:18
442025Kjell PerssonDomnarvets GOIF09:23:43
2077414Lars-Olof JohanssonRembo IK09:31:55
1401372Lars-Olov JohanssonSala OK09:32:30
443217Lasse BackIFK Mora OK09:35:31
229456Rolf JohanssonSäterbygdens OK09:37:46
27327Bore NybergSäterbygdens OK09:38:35
33873Bo DanmoDomnarvets GOIF09:39:36
444531Håkan HallbergAvesta OK09:41:33
7885312Jan AnderssonNorbergs OK09:42:30
37236Östen AnderssonVästerbergslagens OL09:44:32
1064646Jan ÅhsNorbergs OK09:46:34
1411866Gert RudolphBjursås OK09:49:31
263592Bengt LockBjursås OK09:50:31
47065Arne GustafssonSäterbygdens OK09:52:34
362098Ingmar NykvistRembo IK09:54:36
540420Stig-Olof StålAvesta OK09:55:28
8167510Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK09:58:32
795350Jan HedIK Jarl Rättvik10:00:34
29924Kenneth AnderssonValbo AIF10:02:27
36044Jan-Anders JanssonOK Kåre10:07:05

Damer 1

4 290 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8303057Lena LarssonSala OK09:56:33
43475Solvej CarlsonIFK Hedemora OK10:00:15
9610612Ingrid SvenssonStora Tuna OK10:55:47
2075168Anna JöhnemarkStora Tuna OK10:59:59

Damer 2

3 320 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2072741Eva-Karin LjunglundKlubblös09:42:32
38545Elisabeth Hjertqvist JohanssonAvesta OK09:45:33
8719093Monica GustavssonIK Jarl Rättvik09:56:30
43483Gunilla HåkanssonIFK Hedemora OK10:14:11

Damer 3

2 600 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
351880Gunborg WestinLeksands OK09:22:12
341372Ingela BengtssonSala OK09:27:41
1401302Brittlis WallgrenSala OK09:28:27
16919Gun JanssonSala OK09:30:30
37441Inga Lisa NordqvistVästerbergslagens OL09:38:33
41602Anita MoreliusStora Skedvi IK SOFF09:39:31
355283Marianne DanielssonInsjöns IF OK09:40:32
37442Pirkko StenerhagVästerbergslagens OL09:41:37
8719043Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK09:47:32
44485Siv StamSäterbygdens OK09:48:37
1460430Maud NilssonHJS-Vansbro OK09:50:12
37547Eva GrenmyrOK Nipan09:54:33
38994Laila SpångmyrIK Jarl Rättvik09:57:29
37479Britt Marie PersIK Jarl Rättvik09:58:34
306352Maj HedIK Jarl Rättvik10:01:36
263711Sonia JohanssonKvarnsvedens GOIF OK10:13:49
661505Sofia PerssonDomnarvets GOIF10:49:34

Damer 4

1 990 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
33811Marianne NordkvistGagnefs OK09:27:03
27339Viveka JohanssonSäterbygdens OK09:31:33
33883Elisabeth LindholmDomnarvets GOIF09:34:33
28023Agneta ÖsterbergHofors OK09:36:31
14922Kristin PetterssonStora Tuna OK09:37:30
1411859Siv HasselgrundBjursås OK09:40:34
342914Birgitta WestmanAvesta OK09:43:32
2093625Lillemor RystedtStora Tuna OK09:45:36
25085Ingrid LiljebrandSK Trim/Virsbo09:47:34
444188Elisabeth W-ErikssonAvesta OK09:48:34
1411852Margareta LöfkvistBjursås OK09:51:28
42977Kristina HolmbergOK Kåre09:53:31
402017Kerstin SondellKlubblös09:56:29
9480410Lena WahssAvesta OK09:57:34
21851Lilly Britt HansesIK Jarl Rättvik09:59:31
19039Eva-Britt AhlmanVästerbergslagens OL10:04:30

Mix 5

1 480 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
525004Tryggve OttossonKorsnäs IF OK08:43:58
37457Nils EmanuelssonVästerbergslagens OL09:19:24
442077Kristina PerssonDomnarvets GOIF09:22:38
33855Henning WaltgårdDomnarvets GOIF09:25:26
17976Bengt LinjegrenSäterbygdens OK09:26:41
2077404Monica TydenKlubblös09:28:04
262608Per Åke PerssonVästerbergslagens OL09:31:29
28020Alvar JönssonHofors OK09:32:34
2041803Per ErikssonLeksands OK09:33:42
217688Lars-Arne ForsbergLeksands OK09:33:44
37400Stig NordqvistVästerbergslagens OL09:36:01
38568Kurt JohanssonHofors OK09:40:22
44484Laila NygrenSäterbygdens OK09:51:30
362099Ulla NykvistRembo IK09:56:24
2109189Anita AnderssonValbo AIF09:58:46
36231Stig BleckurKorsnäs IF OK10:04:56
2087184Lilian BoremyrKvarnsvedens GOIF OK10:06:32
259552Inger BjörkÅrsunda IF10:17:16
208991Kerstin MelinLeksands OK11:07:49

Annonser