Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för DM, natt, Bohuslän-Dal

TävlingsinformationVisa startlista per klassSkriv ut

Tävlingens namn: DM, natt, Bohuslän-Dal
Arrangörsorganisationer: Herrestads AIF / Uddevalla IS
Datum: fredag 11 september 2020

Brattås CK

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2073396Elias OhlssonLätt 2 km (3)2 220 m20:46:08
7740810Odd WallanderH40 (7)4 020 m21:05
2260734Stefan AbrahamssonH40 (7)4 020 m21:09
1031005Erik PerssonH20 (2)4 020 m21:17
9650906Ulrik OlssonH21 (9)4 270 m21:48
2132115Christina SüdhoffD50 (3)2 900 m21:56

Eds SK

14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2141420William LännhultH14 (5)2 630 m21:00
2107314Linus LännhultH40 (7)4 020 m21:01
2107303Annika LännhultD40 (3)3 150 m21:03
2093254Alexander LännhultH14 (5)2 630 m21:04
450692Gert AnderssonH50 (9)3 150 m21:04
452783Gunilla OtterstenD40 (3)3 150 m21:05
2131955Pär MalmH40 (7)4 020 m21:07
2107317Melker MalmH14 (5)2 630 m21:08
219960Jim MattssonH40 (7)4 020 m21:13
450637Melker AnderssonH20 (2)4 020 m21:15
2078118Valfrid MattssonLätt 2 km (3)2 220 m21:23:01
2131954Agnes MalmLätt 2 km (3)2 220 m21:23:03
1570916Carl-Göran StrutsH60 (20)2 900 m21:55
409569Janne ErikssonH60 (20)2 900 m22:11

Håby IF

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
241148Hans-Erik RingströmH60 (20)2 900 m21:59

Idefjordens SK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
7520927Göran OlssonH60 (20)2 900 m22:03
353074Roger GustafssonH60 (20)2 900 m22:09

Kvillebyns SK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
560809Kerstin BurmanD60 (3)2 900 m21:50
7195129Roalh KlevelandH60 (20)2 900 m22:05

Ljungskile FK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
8045100Bo KarlssonH60 (20)2 900 m22:21

OK Gipen

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
451123Axel BrönnestamH16 (2)3 230 m21:19:00
340685Börje SundbergH60 (20)2 900 m21:47
8101207Urban LarssonH60 (20)2 900 m21:53
9102593Sören LindH60 (20)2 900 m22:15
26335Yngve NilssonH60 (20)2 900 m22:23

OK Skogsmunken

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2088627Ulf TibornH60 (20)2 900 m21:49

OK Skärmen

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
8719099Mats LindströmH50 (9)3 150 m21:02
343881Bengt ZetterbergH50 (9)3 150 m21:06
9020220Ebba LindD21 (2)4 270 m21:47
2062775Kristina LindD50 (3)2 900 m22:00
8719017Dan WidercrantzH60 (20)2 900 m22:13

Stenungsunds OK

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9940823Julia BirathD21 (2)4 270 m21:45
258584Christina BirathD60 (3)2 900 m21:46
9600605Jan HanssonH60 (20)2 900 m22:01
2081968Arne LundH60 (20)2 900 m22:17

Stigsökarna

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
8070040Staffan OlssonH50 (9)3 150 m21:12

Stångenäs AIS

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
253773Fredrik NilssonH50 (9)3 150 m21:00
253787Viktor NilssonH14 (5)2 630 m21:02
435995Gunnar ElveljungH50 (9)3 150 m21:08
670219Tommy JohanssonH50 (9)3 150 m21:14
871004Tobias GovikH21 (9)4 270 m21:56

Uddevalla OK

23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2139704Åsa Jarhag HåkanssonD40 (3)3 150 m21:01
449151Håkan LindénH40 (7)4 020 m21:03
7754022Jonas ZakariassonH40 (7)4 020 m21:11
2095570Tilia OlssonD14 (3)2 630 m21:12
2112570Emma ChristianssonD14 (3)2 630 m21:14
1489206Alva ZakariassonD14 (3)2 630 m21:16
2075419Thomas BergstrandH50 (9)3 150 m21:16
26449Karl ErikssonH50 (9)3 150 m21:18
8000302Hjalmar OlssonH16 (2)3 230 m21:21:51
570818Per-Arne KällénH60 (20)2 900 m21:45
899047Axel WasseniusH21 (9)4 270 m21:46
356097Eva KarlssonD60 (3)2 900 m21:48
938016Anders OhlssonH21 (9)4 270 m21:50
530014Hans StrinningH60 (20)2 900 m21:51
7940501Victor FlingmarkH21 (9)4 270 m21:52
7001337Daniel OlssonH21 (9)4 270 m21:54
356093Johnny KarlssonH60 (20)2 900 m21:57
8180709Christoffer StrömgårdH21 (9)4 270 m21:58
610801Nina BejbomD50 (3)2 900 m21:58
2100275Henning LarssonH21 (9)4 270 m22:00
448856Anders HyvlénH21 (9)4 270 m22:02
866886Gunnar BejbomH60 (20)2 900 m22:07
202458Bror WidénH60 (20)2 900 m22:19

Åmåls OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
7080106Noah OlssonH14 (5)2 630 m21:06

Annonser

World Maze Race
Orienteringsmagasinet 1 kr
Hallands 3 dagars