Startlista för Göteborg O-meeting, dag 2

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Göteborg O-meeting, dag 2
Arrangörsorganisationer: Frölunda OL / Göteborg-Majorna OK
Datum: lördag 18 augusti 2012

D21 Elit

2 360 m, 14 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
406 Anna Nilsson-Simkovics Ulricehamns OK 11:44
368 234937 Lotta Saetre OK Landehof 11:45
366 932604 Madeleine Attfors Sävedalens AIK 11:46
103 36229 Kristin Skaar Ryda SK 11:47
371 631110 Therese Enenge Bredareds IF 11:48
104 930819 Amilia Björklund Sävedalens AIK 11:49
407 930217 Sofia Johansson Trollhättans SOK 11:50
105 710627 Anna Envall IK Hakarpspojkarna 11:51
107 750915 Emma Andersson Sävedalens AIK 11:52
367 931120 Lovisa Hansson Bredareds IF 11:53
112 607078 Märta Mollén Sävedalens AIK 11:54
369 930406 Linnea Gustafsson Uddevalla OK 11:55
109 203842 Sofia Salomonsson Linköpings OK 11:56
110 242225 Felicia Stuhlhofer OK Landehof 11:57

H21 Elit

2 630 m, 15 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
405 Per-Åke Bligård OK Vilse 87 11:19
145 500992 Seamus O'Boyle CNOC 11:20
135 820409 Tobias Lindell Vänersborgs SK 11:21
129 871107 Emil Alexandersson Halmstad OK 11:22
125 780802 Joakim Axelsson Trollhättans SOK 11:23
361 881226 Jonas Lundgren Stora Tuna OK 11:24
146 841127 Andreas Höye Göteborg-Majorna OK 11:25
126 640402 Mats Nordbrøden Järla Orientering 11:26
147 900612 Erik Gustafsson NTNUI 11:27
134 730925 Andreas Blomgren Västvärmlands OK 11:28
362 910956 Niclas Tjernlund OK Vilse 87 11:29
123 800322 Martin Hogedal Vänersborgs SK 11:30
138 910326 Mikael Andersson IF Rigor 11:31
363 19550 Calle Stenberg OK Skogshjortarna 11:32
132 860923 Henrik Lundgren Sävedalens AIK 11:33

H20 Elit

2 390 m, 11 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
151 521250 Linus Wahl IK Vista 11:50
377 920909 Albin Andersson Markbygdens OK 11:51
152 1398925 Chris Mackenzie JROS 11:52
153 519808 Erik Classon OK Orinto 11:53
157 827340 Carl Edmonds JROS 11:54
161 922302 Joel Andersson IK Gandvik 11:55
160 590493 William Gardner JROS 11:56
156 547975 Martin Ahlberger Hestra IF 11:57
159 920505 Joel Nilsson IFK Göteborg 11:58
155 895149 Mike Beasant JROS 11:59
158 352265 Johan Hinder Tolered-Utby Ol-klubb 12:00

D18 Elit

1 860 m, 22 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
175 550194 Rona Lindsay JROS 11:10
379 940714 Josefin Andersson Markbygdens OK 11:11
167 302357 Erica Pettersson Sjövalla FK 11:12
380 14175 Lovisa Leman Göteborgs SK 11:13
165 947020 Gry Granstedt Halden SK 11:14
169 223558 Carrie Beadle JROS 11:15
171 950602 Klara Pålsson Kungälvs OK 11:16
180 940104 Linnea Wahlgren Sjövalla FK 11:17
164 886758 Katrina McLeod JROS 11:18
177 941812 Veronica Lindgren OK Skogshjortarna 11:19
176 10568 Lisa Wallin Markbygdens OK 11:20
174 812812 Elin Håkansson OK Kolmården 11:21
173 951601 Aina Edgren Trollhättans SOK 11:22
172 217732 Tamsin Moran JROS 11:23
170 212586 Amanda Claesson Sävedalens AIK 11:24
163 940421 Frida Brogren Kungälvs OK 11:25
168 951010 Ulrika Toftered IF Rigor 11:26
166 905015 Matilda Martinsson Falkenbergs OK 11:27
181 941206 Julia Ohlsson Uddevalla OK 11:28
179 438222 Jessica Mason JROS 11:29
378 940616 Elin Högstrand Markbygdens OK 11:30
178 952323 Elin Classon OK Orinto 11:31

H18 Elit

2 020 m, 13 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
405 Anton Karlsson OK Kullingshof 12:04
182 639093 Oscar Stenberg OK Skogshjortarna 12:05
381 580505 Christoffer Johansson Trollhättans SOK 12:06
185 951106 Gustaf Sparrevik Lerums SOK 12:07
383 950227 Karl Modig OK Alehof 12:08
190 950195 Anton Nilsson OK Tranan 12:09
188 950495 Einar Nordgren Hestra IF 12:10
191 951227 Jakob Wahl IK Vista 12:11
408 959500 Oskar Vigren Sävedalens AIK 12:12
184 887394 Ciaran Allen JROS 12:13
193 940710 Pontus Karlsson Markbygdens OK 12:14
192 441013 Johan Larsson OK Skogshjortarna 12:16
196 950331 Arvid Våg Lerums SOK 12:26

D21

2 390 m, 10 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
417604 Linnéa Börjesson Hestra IF 11:00
850620 Malin Annegård Centrum OK 11:01
12451 Marie Johansson OK Tranan 11:02
343894 Karin Torstensson Hylte OK 11:03
14340 Hanna Weimann IK Uven 11:04
501614 Anna Nilsson FK Snapphanarna 11:05
722000 Lina Samor Sävedalens AIK 11:06
Jennie Nilsson IF Hagen 11:07
933993 Karin Elofsson Fjärås AIK 11:08
41735 Anna Torstensson Hylte OK 11:09

H21

2 820 m, 15 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1840214 Johan Lidström OK Landehof 11:50
343875 Daniel Ivarsson Hylte OK 11:51
12194 Andreas Skymberg IK Uven 11:52
904091 Patrik Andersson Hylte OK 11:53
11263 Markus Almgren OK Dacke 11:54
14372 Jonas Hemlin IK Uven 11:55
870701 Jonas Andersson IK Hakarpspojkarna 11:56
809071 Tobias Thorsson OK Löftan 11:57
26823 Jens Wicksén Centrum OK 11:58
880513 Anton Hemlin IK Uven 11:59
890328 Alexander Westberg OK Tranan 12:00
880207 Daniel Larsson Vänersborgs SK 12:01
44016 Sebastian Hasselblom FK Friskus-Varberg 12:02
52963 Zdenek Rajnosek IK Uven 12:03
25047 Fredrik Andersson IF Rigor 12:04

D20

2 130 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
434089 Johanna Clarin IF Rigor 12:00
226901 Eleonora Swenson Bäckelin Tolered-Utby Ol-klubb 12:01

D18

2 030 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
214364 Linnea Bergstrand Kungälvs OK 11:25
247994 Ella Samuelsson FK Herkules 11:26
403956 Maria Lund Stenungsunds OK 11:27

H18

2 390 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
353631 Alexander Pihl SOK 68 12:06
952712 Andreas Henrysson OK Dacke 12:07

D16

2 160 m, 21 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
198 438209 Megan Carter-Davies JROS 11:30
205 419703 Martina Wessman Halmstad OK 11:31
385 507987 Stine Madslien Bakken Nydalens SK 11:32
409 344586 Lydia Norin Frölunda OL 11:33
212 446230 Elin Pettersson Sjövalla FK 11:34
207 960526 Sara Josarp FK Friskus-Varberg 11:35
204 970608 Hanna Karlsson Markbygdens OK 11:36
354 342025 Emma Widell OK Skogshjortarna 11:37
355 960811 Åse Dannbring Skåneslättens OL 11:38
199 970215 Emma Himmelmann Sjövalla FK 11:39
208 437491 Hanna Cederholm Halmstad OK 11:40
203 970513 Elvira Björklund Trollhättans SOK 11:41
202 971412 Gina Granstedt Halden SK 11:42
211 970731 Emma Nilsson OK Tranan 11:43
210 970101 Stina Gustås Linköpings OK 11:44
201 537033 Moa Pettersson OK Dacke 11:45
352 344589 Julia Blom Frölunda OL 11:46
200 972910 Ella Wallinder Göteborg-Majorna OK 11:47
353 362070 Elin Voksepp OK Skogshjortarna 11:48
384 921290 Sofia Johansson OK Nackhe 11:49
206 532330 Clara Wallin Sjövalla FK 11:50

H16

2 280 m, 21 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
349 227035 Johan Gustafsson OK Nackhe 11:00
389 660307 Mattias Johansson Stångenäs AIS 11:01
222 981337 Anders Magnusson OK Landehof 11:02
225 970304 Daniel Andersson OK Löftan 11:03
223 997523 Simon Wikström Halmstad OK 11:04
224 970730 Peter Nordbrøden Halden SK 11:05
217 970702 Rasmus Arfwedson Frölunda OL 11:06
410 14176 Filip Leman Göteborgs SK 11:07
390 970309 Tom Campbell Lustens OK 11:08
411 362065 Eric Brattåsen OK Skogshjortarna 11:09
216 14094 Mattis Hallberg IK Uven 11:10
386 971228 William Johnsson OK Skogshjortarna 11:11
218 960012 Oscar Renberg Sävedalens AIK 11:12
215 970400 Loke Agmarken Halmstad OK 11:13
388 424725 Erik Hagman Göteborg-Majorna OK 11:14
220 229500 Otto Stuhlhofer OK Landehof 11:15
412 29844 Nils Ingelhag Frölunda OL 11:16
219 42448 Oskar Dalström OK Klyftamo 11:17
387 436135 Jakob Junkers IF Marin Väst 11:18
391 799040 Albin Pålsson Kungälvs OK 11:19
221 970324 Anton Boberg IF Rigor 11:20

D16 Kort

1 750 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
354353 Caroline Fredriksson OK Dacke 11:31

D14

1 750 m, 28 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
241 231003 Jonna Halonen Fjärås AIK 11:00
233 258527 Ida Vartia OK Löftan 11:01
347 342427 Lovisa Årebäck Göteborg-Majorna OK 11:02
393 234996 Frida Andersson Tolered-Utby Ol-klubb 11:03
243 980715 Ebba Envall IK Hakarpspojkarna 11:04
413 429805 Moa Kuhlin Göteborg-Majorna OK 11:05
414 204684 Karolina Ros OK Klyftamo 11:06
244 354655 Julia Bergdahl Sävedalens AIK 11:07
240 256651 Siri Björklund Trollhättans SOK 11:08
415 783311 Clara Cox Lerums SOK 11:09
238 438430 Alice Barrefors IK Uven 11:10
247 433647 Emelie Roos OK Landehof 11:11
242 37145 Fanny Andersson Göteborg-Majorna OK 11:12
232 247979 Rebecka Persson Mölndal Outdoor IF 11:13
228 990311 Johanna Gustås Linköpings OK 11:14
237 247921 Agnes Asp Mölndal Outdoor IF 11:15
230 14171 Kajsa Jungbjer Göteborg-Majorna OK 11:16
416 253827 Frida Jerlin Frölunda OL 11:17
417 260921 Tuva Carlsson Wallum Sävedalens AIK 11:18
346 402604 Lina Jernberg Kristinehamns OK 11:19
418 980925 Agnes Spånér Göteborg-Majorna OK 11:20
235 438441 Sara Forsberg IK Uven 11:21
229 344974 Maja Gunnarsson Lerums SOK 11:22
234 980409 Amanda Rangert IK Hakarpspojkarna 11:23
231 340629 Emelie Svensson IF Rigor 11:24
248 342409 Isabella Lago Göteborg-Majorna OK 11:25
245 204613 Alice Hultin OK Löftan 11:26
246 402632 Rebecka Salenbäck Kristinehamns OK 11:27

H14

1 750 m, 30 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
265 419704 Alexander Wessman Halmstad OK 11:40
256 362600 Albin Alsiö Falköpings AIK OK 11:41
257 980508 Jonatan Larsson Sävedalens AIK 11:42
258 242204 Adam Broberg IF Rigor 11:43
263 258670 Karl Pettersson-Palm Lerums SOK 11:44
264 980923 Olle Josarp FK Friskus-Varberg 11:45
268 331358 Johan Olson IK Uven 11:46
254 400028 Joel Leander OK Landehof 11:47
261 990824 Emil Pettersson OK Dacke 11:48
255 260900 Carl Börnstedt Tolered-Utby Ol-klubb 11:49
269 567899 Victor Helgesson Hestra IF 11:50
251 981091 Martin Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 11:51
259 438438 Axel Forsman FK Herkules 11:52
262 242233 Jonas Toftered IF Rigor 11:53
267 980802 Fredrik Johansson OK Nackhe 11:54
252 981908 Albin Henrysson OK Dacke 11:55
270 1000014 Johan Lamm Frölunda OL 11:56
271 437481 Gustav Andreasson Halmstad OK 11:57
253 244613 Magnus D Johansson OK Löftan 11:58
343 353635 Daniel Pihl SOK 68 11:59
275 229655 Erik Svensson OK Klyftamo 12:00
260 362064 Linus Andersson OK Skogshjortarna 12:01
394 344489 Joel Flakberg IFK Göteborg 12:02
419 437488 Björn Jönsson Halmstad OK 12:03
274 990331 Oscar Johansson OK Dacke 12:04
395 362456 Axel Halvarsson OK Kroppefjäll 12:05
272 448707 Emil Dahlström FK Herkules 12:06
420 214350 Benjamin Gabrielsson Kungälvs OK 12:07
276 234496 Albin Claesson Sävedalens AIK 12:08
421 990526 Eric Campbell Lustens OK 12:09

D14 Kort

1 540 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
438434 Annie Olsson Mölndal Outdoor IF 11:35
228789 Moa Abrahamsson Hylte OK 11:36
441995 Sanna Eriksson OK Alehof 11:37
450806 Madelene Stigson Mölndal Outdoor IF 11:38

H14 Kort

1 540 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
345257 Erik Håkansson OK Kolmården 11:39

D12

1 540 m, 33 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
290 437026 Tilda Erixon IFK Göteborg 11:40
281 42029 Ebba Berglin OK Dacke 11:41
293 450858 Johanna Nilsson Kungälvs OK 11:42
299 428923 Moa Alsiö Falköpings AIK OK 11:43
300 991911 Julia Rangert IK Hakarpspojkarna 11:44
298 355986 Johanna Källvik-Leufvén Åmåls OK 11:45
278 972000 Sofie Ohlsson Ärla IF 11:46
280 884826 Linn Himmelmann Sjövalla FK 11:47
292 680329 Isa Envall IK Hakarpspojkarna 11:48
301 449811 Kajsa Rask Kungälvs OK 11:49
296 423430 Kajsa Homann OK Orinto 11:50
291 417797 Elsa Lindeblom IK Omega 11:51
422 27181 Kajsa Carlsson Wallum Sävedalens AIK 11:52
286 247981 Erica Abrahamsson Mölndal Outdoor IF 11:53
397 449330 Emma Sanderson OK Dacke 11:54
288 248550 Julia Markendahl OK Klyftamo 11:55
400 427955 Anna Flakberg IFK Göteborg 11:56
333 217460 Vendela Dannbring Skåneslättens OL 11:57
302 445107 Paulina Jägstedt Halmstad OK 11:58
295 438133 Johanna Wilhelmsson OK Dacke 11:59
279 355987 Erika Källvik-Leufvén Åmåls OK 12:00
303 449274 Johanna Wallberg OK Alehof 12:01
294 226943 Lisa Börnstedt Tolered-Utby Ol-klubb 12:02
283 209047 Malin Nilsson OK Tranan 12:03
289 340275 Elsa Aderstedt Althoff Kungälvs OK 12:04
335 438450 Klara Säfsten Mölndal Outdoor IF 12:05
297 27661 Frida Andersson Göteborg-Majorna OK 12:06
336 417601 Ida Helgesson Hestra IF 12:07
285 423451 Lovisa Johansson OK Dacke 12:08
334 519012 Rebecca Lekberg Sävedalens AIK 12:09
287 2007833 Hannah Hänsel SV Lengefeld 12:10
284 442131 Elina Hanson Tolered-Utby Ol-klubb 12:11
282 340288 Ellika Groth Kungälvs OK 12:12

H12

1 540 m, 28 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
326 247828 Tim Johansson FK Friskus-Varberg 11:00
328 428821 Kalle Lundgren Tolered-Utby Ol-klubb 11:01
306 446209 Carl Josefsson Sävedalens AIK 11:02
318 403960 Erik Lund Stenungsunds OK 11:03
309 439741 Johan Björck IK Uven 11:04
329 344580 Axel Blom Frölunda OL 11:05
423 438405 Oscar Olson IK Uven 11:06
330 345365 Noel Agmarken Halmstad OK 11:07
311 229989 Elias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 11:08
321 429821 Erik Hogedal Göteborg-Majorna OK 11:09
401 580506 Filip Johansson Trollhättans SOK 11:10
319 243465 Nils Hammar Frölunda OL 11:11
327 11317 Viktor Le Claire FK Herkules 11:12
310 256672 Anders Björklund Trollhättans SOK 11:13
305 442280 Anton Magnusson Tolered-Utby Ol-klubb 11:14
424 424708 Alvin Martinsson Grbic Mölndal Outdoor IF 11:15
331 208219 Hugo Setthagen OK Tranan 11:16
317 433649 Alexander Roos OK Landehof 11:17
325 450616 Adrian Vartia OK Löftan 11:18
323 433755 Albin Falsen Lindqvist OK Klyftamo 11:19
314 439711 Johan Grahn IK Uven 11:20
312 510621 Emanuel Herberthson Linköpings OK 11:21
320 428801 Adam Sandström Tolered-Utby Ol-klubb 11:22
307 1123456 Martin Lamm Frölunda OL 11:23
322 2007832 Ole Hänsel SV Lengefeld 11:24
313 436044 Eric Nystrand OK Klyftamo 11:25
316 442142 Gustav Merlander Tolered-Utby Ol-klubb 11:26
403 449389 Petter Jonsson Sävedalens AIK 11:27

D10

1 180 m, 20 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
449817 Sofia Rask Kungälvs OK 11:20
264563 Evelina Gårdsby Tolered-Utby Ol-klubb 11:21
429992 Matilda Borglund IK Omega 11:22
341223 Anna Svensson IF Rigor 11:23
440780 Linn Mauritzson Tolered-Utby Ol-klubb 11:24
Vivianne Olsson Kungälvs OK 11:25
204699 Kristin Herberthson Linköpings OK 11:26
439740 Ella Björck IK Uven 11:27
449236 Julia Wallberg OK Alehof 11:28
340239 Katrin Asplund Kungälvs OK 11:29
364874 Irma Svensson OK Klyftamo 11:30
620314 Therese Nilsson OK Österåker 11:31
451152 Maja Ottosson Mölndal Outdoor IF 11:32
450088 Klara Åkerman Sjöström Västerås SOK 11:33
340265 Marie Asplund Kungälvs OK 11:34
531221 Elin Flakberg IFK Göteborg 11:35
37385 Jennifer Davidson Göteborg-Majorna OK 11:36
423431 Lisa Homann OK Orinto 11:37
340222 Hanna Gabrielsson Kungälvs OK 11:38
424710 Elsa Asp Mölndal Outdoor IF 11:39

H10

1 180 m, 25 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
444022 Wilmer Holmqvist Sjövalla FK 11:45
345129 Arvid Larsson Sävedalens AIK 11:46
340284 Fritjof Aderstedt Althoff Kungälvs OK 11:47
10784 Emil Axelsson Lerums SOK 11:48
426237 Carl Erixon IFK Göteborg 11:49
343874 Felix Abrahamsson Hylte OK 11:50
248268 Zebastian Arfwedson Frölunda OL 11:51
362460 Arvid Aronsson OK Kroppefjäll 11:52
440779 Samuel Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 11:53
449292 Linus Boström OK Alehof 11:54
362560 Gustav Bohman OK Orinto 11:55
247838 Alex Johansson FK Friskus-Varberg 11:56
343709 Viktor Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 11:57
446174 Tobias Underland IFK Göteborg 11:58
442123 Simon Gårdsby Tolered-Utby Ol-klubb 11:59
450015 Kalle Åkerman Sjöström Västerås SOK 12:00
990517 Alexander Mitchell HOC 12:01
41768 Elias Rangert IK Hakarpspojkarna 12:02
445109 Emil Jägstedt Halmstad OK 12:03
446297 Jakob  L Gunnarsson Lerums SOK 12:04
Nathanael Bull Frölunda OL 12:05
433752 Holger Patriksson OK Klyftamo 12:06
527002 Mathias Ohlsson Ärla IF 12:07
439750 Jacob Grahn IK Uven 12:08
450488 Lucas Ljungdahl OK Skogshjortarna 12:09

D35

2 130 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
761206 Jenny Johansson KFUM Örebro OK 11:28
11519 Anna Lövgärd OK Alehof 11:29
941976 Jenny Johansson IFK Göteborg 11:30
340203 Anneli Gabrielsson Kungälvs OK 11:31
345033 Anna Säfsten Mölndal Outdoor IF 11:32

H35

2 580 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
445105 Mattias Jägstedt Halmstad OK 11:40
740419 Daniel Olsson Dalsjöfors GOIF 11:41
771006 Hugo Flordal Snättringe SK 11:42
340272 Erik Aderstedt Kungälvs OK 11:43
14626 William Rex OK Landehof 11:44
450110 Fredrik Ivansson FK Herkules 11:45

D40

2 030 m, 16 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
400001 Erika Asp Mölndal Outdoor IF 12:05
438664 Helén Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 12:06
30009 Marie Berglin OK Dacke 12:07
560314 Annika Ohlsson Ärla IF 12:08
14472 Cecilia Groth Kungälvs OK 12:09
14589 Pia Johansson OK Landehof 12:10
19291 Anna-Karin Ryberg OK Klyftamo 12:11
27508 Malin Johansson FK Friskus-Varberg 12:12
30117 Anna Eriksson OK Landehof 12:13
433751 Kristina Höök Patriksson OK Klyftamo 12:14
449818 Erika Rask Kungälvs OK 12:15
444044 Linda Gunnarsson Lerums SOK 12:16
451172 Åsa Ottosson Mölndal Outdoor IF 12:17
700213 Annika Ivarsson Linköpings OK 12:18
41743 Jeanette Larsson FK Friskus-Varberg 12:19
680308 Helena Rangert IK Hakarpspojkarna 12:20

H40

2 390 m, 33 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
680920 Niclas Nilsson OK Österåker 11:15
342301 Robert Wieslander OK Skärmen 11:16
438665 Mattias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 11:17
720202 Peter Lekberg Sävedalens AIK 11:18
450006 Niklas Dahlström FK Herkules 11:19
710829 Magnus Larsson OK Dacke 11:20
500335 Thomas Josarp FK Friskus-Varberg 11:21
353165 Hans Lundgren IK Hakarpspojkarna 11:22
27560 Lars Edberg OK Nackhe 11:23
701214 Magnus Homann OK Orinto 11:24
14702 Hans Fransson OK Njudung 11:25
345037 Klas Åström Mölndal Outdoor IF 11:26
306803 Claes Setthagen OK Tranan 11:27
702105 Martin Boberg IF Rigor 11:28
655565 Matti Envall IK Hakarpspojkarna 11:29
423439 Tommy Jonsson Sävedalens AIK 11:30
246609 Stefan Agmarken Halmstad OK 11:31
720120 Anders Lundell Markbygdens OK 11:32
226998 Erik Lauri FK Herkules 11:33
680309 Peter Jacobsson IK Hakarpspojkarna 11:34
44067 Martin Svensson IF Rigor 11:35
641122 Odd Wallum Sävedalens AIK 11:36
19542 Max Tholén OK Skogshjortarna 11:37
444029 Ulric Björck IK Uven 11:38
226955 Jonas Rothén Gävle OK 11:39
14471 Björn Groth Kungälvs OK 11:40
680706 Andreas Rangert IK Hakarpspojkarna 11:41
2007834 Jörg Hänsel SV Lengefeld 11:42
690129 Anders Asp Mölndal Outdoor IF 11:43
444003 Jonas Axelsson Lerums SOK 11:44
262490 Johan Swartz OK Orion 11:45
234858 Roger Lundin FK Herkules 11:46
14676 Mattias Bååth Sävedalens AIK 11:47

D45

2 030 m, 18 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
11077 Jenny Homann OK Orinto 11:40
27058 Ulrika Johansson OK Löftan 11:41
27182 Annica Tholén OK Skogshjortarna 11:42
30103 Åsa Nyberg Göteborg-Majorna OK 11:43
260924 Lena Carlsson Sävedalens AIK 11:44
439743 Karin Olsson Sjövalla FK 11:45
997936 Kerstin Mitchell HOC 11:46
660628 Suzy Larsson OK Skogshjortarna 11:47
343567 Inger Gustås Linköpings OK 11:48
405516 Carina Stenberg OK Skogshjortarna 11:49
11349 Anna Abrahamsson Mölndal Outdoor IF 11:50
661215 Eva Pettersson OK Dacke 11:51
651201 Malin Årebäck Göteborg-Majorna OK 11:52
400012 Sara Larsson Sävedalens AIK 11:53
355299 Lena Markendahl OK Klyftamo 11:54
14087 Annika Kuhlin Göteborg-Majorna OK 11:55
342959 Ann-Charlotte Widell OK Skogshjortarna 11:56
14521 Anna Asplund Kungälvs OK 11:57

H45

2 230 m, 28 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
242202 Peter Broberg IF Rigor 11:06
630409 Magnus Herberthson Linköpings OK 11:07
26133 Per-Göran Bern Målilla OK 11:08
234978 Torbjörn Saetre OK Landehof 11:09
25683 Per Källvik Åmåls OK 11:10
355784 Johan Wettergren IK Uven 11:11
650221 Anders Pettersson OK Dacke 11:12
433608 Stefan Carlsson Falköpings AIK OK 11:13
18507 Stefan Berglin OK Dacke 11:14
651215 Leif Einarsson Kungälvs OK 11:15
242212 Göran Stuhlhofer OK Landehof 11:16
306589 Mikael Martinsson Falkenbergs OK 11:17
11313 Ragnar Uppström FK Herkules 11:18
306499 Bengt Norrman Trollhättans SOK 11:19
670219 Tommy Johansson Stångenäs AIS 11:20
885577 Lars G Johansson IFK Göteborg 11:21
11841 Peter Lillen Nilsson OK Tranan 11:22
231263 Magnus Karlsson 1 OK Landehof 11:23
26452 Anders Gustafsson Uddevalla OK 11:24
343823 Magnus Abrahamsson Hylte OK 11:25
640124 Kjell Einarsson OK Skogshjortarna 11:26
660925 Per Gustås Linköpings OK 11:27
640824 Mats G Andersson OK Skogshjortarna 11:28
660306 Mårten Wikström Halmstad OK 11:29
355879 Thord Salenbäck Kristinehamns OK 11:30
427612 Hans Granholm OK Øst Birkerød 11:31
433641 Anders Johansson OK Landehof 11:32
302414 Christer Borg Göteborg-Majorna OK 11:33

D50

1 980 m, 11 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
600817 Linnea Carling Elofsson Fjärås AIK 12:00
258584 Christina Birath Stenungsunds OK 12:01
36759 Leila Ljunggren Markbygdens OK 12:02
930917 Laila B Höglund FK Herkules 12:03
15815 Ann Laas OK Skogshjortarna 12:04
345020 Karin Bergdahl Sävedalens AIK 12:05
26453 Ellinor Gustafsson Uddevalla OK 12:06
306848 Ingrid Andersson IF Rigor 12:07
353010 Helene Wengholt Johnsson OK Skogshjortarna 12:08
14668 Karin Johnsson Sävedalens AIK 12:09
41452 Lena Sandgren Swartz OK Orion 12:10

H50

2 230 m, 29 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
446264 Magnus Josefsson Sävedalens AIK 11:41
620706 Per Flakberg IFK Göteborg 11:42
342945 Tomas Widell OK Skogshjortarna 11:43
226063 Johan Tallhage Skarpnäcks OL 11:44
352243 Bertil Thomas Lerums SOK 11:45
432024 Patrick Manning Dunedin Orienteering Club 11:46
353633 Roger Pihl SOK 68 11:47
610307 Thomas Attfors Sävedalens AIK 11:48
610827 Andres Laas OK Skogshjortarna 11:49
242299 Eric Toftered IF Rigor 11:50
340218 Staffan Asplund Kungälvs OK 11:51
26167 Magnus Uppström FK Herkules 11:52
14059 Ulf Andersson Göteborg-Majorna OK 11:53
214250 Torbjörn Salomonsson Vänersborgs SK 11:54
611228 Maths Carlsson Tolered-Utby Ol-klubb 11:55
344914 Anders Björklund Sävedalens AIK 11:56
302594 Hans Voksepp OK Skogshjortarna 11:57
46740 Jörgen Ivarsson Hestra IF 11:58
610418 Christer Carlsson Sävedalens AIK 11:59
620305 Per-Arne Wahlgren Sjövalla FK 12:00
29788 Per-Olov Sjöström Västerås SOK 12:01
15869 Stefan Johansson Trollhättans SOK 12:02
433756 Svante Lindqvist OK Klyftamo 12:03
600709 Jan Granstedt Halden SK 12:04
204685 Ingemar Ros OK Klyftamo 12:05
889865 Mark Saunders JROS 12:06
741961 Mats Windstedt Fredrikshofs IF Skid & OK 12:07
721000 Pär Claesson Sävedalens AIK 12:08
362061 Hans Lindgren OK Skogshjortarna 12:09

D55

1 980 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
403961 Kerstin Haugen-Lund Stenungsunds OK 11:40
540609 Ulla Engelby OK Pan-Kristianstad 11:41
44581 Marianne Thorsson IK Trenne Ullared 11:42
340214 Lena Bergstrand Kungälvs OK 11:43

H55

2 130 m, 12 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
19510 Tomas Karlsson OK Skogshjortarna 11:35
409555 Hans Ekberg Trollhättans SOK 11:36
545400 Ingemar Carlsson Sävedalens AIK 11:37
259022 Henrik Undeland IFK Göteborg 11:38
551106 Stig Hultgreen Karlsen Oppsal IF Orientering 11:39
560703 Ulf Palmér Ulricehamns OK 11:40
570302 Lars Berggren Fjärås AIK 11:41
773897 Urban Larsson OK Gipen 11:42
262135 Stellan Martinsson OK Tyringe 11:43
355950 Arne Andersson OK Torfinn 11:44
435785 Jan Arvidsson OK Skogshjortarna 11:45
441924 Pierre Karlsson OK Alehof 11:46

D60

1 720 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
247961 Eva Blomström IK Stern 11:07
17386 Ingela Nelsén Falkenbergs OK 11:08
14380 Karin Axelsson IK Uven 11:09
11029 Ann-Kristin Lindegårdh Tolered-Utby Ol-klubb 11:10
237544 Lisbeth Damsgaard Hjärnarps GH OL 11:11
1396300 Maria Nordwall OK Kolmården 11:12

H60

1 990 m, 9 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
578285 Ove Thorsson IK Trenne Ullared 12:05
442564 Ronald McGrail Hjärnarps GH OL 12:06
14320 Stanley Mattsson IK Uven 12:07
840301 Carl-Henry Andersson OK Orinto 12:08
14270 Sten Blomström IK Stern 12:09
14350 Björn Jägerström IK Uven 12:10
355683 Kalle Lindqvist Växjö OK 12:11
16542 Per-Olof Nanneson Simlångsdalens IF 12:12
16830 Lars-Olof Rönnqvist OK Löftan 12:13

D65

1 720 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
226999 Christina Schedwin IK Stern 11:15
253741 Karin Lindén OK Gynge 11:16
11311 Ingrid Rex Wallström OK Landehof 11:17
331248 Inga Gustavsson IK Uven 11:18
25599 Britt Rangert IK Ymer 11:19
19116 Birgitta Carlsson OK Orinto 11:20
28928 Birgitta Johansson Kristinehamns OK 11:21
14246 Ann-Britt Johansson IK Stern 11:22

H65

1 720 m, 10 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
28526 Ronny Ragnarsson OK Skogshjortarna 12:10
30510 Bengt Mattsson OK Orinto 12:11
13755 Göran Bengtsson Tockarps IK 12:12
28806 Pär-Erik Johansson Markbygdens OK 12:13
760404 Roland Nilsson Falköpings AIK OK 12:14
25035 Kjell Jeppson IF Rigor 12:15
14329 Lennart Gustavsson IK Uven 12:16
14207 Christer Westberg IFK Göteborg 12:17
28925 Runo Johansson Kristinehamns OK 12:18
724000 Lars-Göran Axmalm Sävedalens AIK 12:19

D70

1 700 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
19507 Mona Carlson OK Skogshjortarna 11:54
14439 Gull-Britt Grönberg Kungälvs OK 11:55
18844 Vivi-Anne Bylund Rydboholms SK 11:56
14287 Ulla Lindhe IK Stern 11:57
446024 Barbro Vallin Kungälvs OK 11:58
11979 Gudrun Broman Göteborg-Majorna OK 11:59

H70

1 720 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
14250 Henrik Hvoslef IK Stern 11:33
225123 Gunnar Bylund Rydboholms SK 11:34
718191 Lars Lindén OK Gynge 11:35
16820 Gösta Lindqvist OK Löftan 11:36
19115 Hans Carlsson OK Orinto 11:37
354710 Raimo Salminen OK Pan-Kristianstad 11:38
43436 Lennart Sturesson Linköpings OK 11:39
14266 Stig-Ove Toll IK Stern 11:40

D75

1 700 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
25058 Vera Toftered IF Rigor 11:52

H75

1 700 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
260914 Lennart Bernhed Tolered-Utby Ol-klubb 11:00
11016 Agne Östensson Sävedalens AIK 11:01
14333 Ingemar Alfredsson IK Uven 11:02
25059 Nils-Eric Toftered IF Rigor 11:03
343249 Erland Olsson Dalsjöfors GOIF 11:04
660818 Peo Bengtsson OK Pan-Kristianstad 11:05

D80

1 700 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
14284 Eva Falk IK Stern 11:51

H80

1 700 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
13763 Lasse Olsson IK Trenne Ullared 11:06

Inskolning

570 m, 18 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
402653 Magdalena Salenbäck Kristinehamns OK 10:56:30
980126 Arthur Mitchell HOC 10:57:28
990409 Sebastian Mitchell HOC 10:57:32
14477 Elin Axelsson Lerums SOK 11:03:20
Lova Johansson FK Friskus-Varberg 11:04:02
Clara Lövgärd OK Alehof 11:05:18
Ebba Lövgärd OK Alehof 11:05:24
Meja Envall IK Hakarpspojkarna 11:09:54
451337 Anton Rask Kungälvs OK 11:10:03
Gustav Borglund IK Omega 11:14:32
Adeline Falsen Lindqvist OK Klyftamo 11:19:03
Felix Johansson OK Alehof 11:29:05
Erik Wettergren IK Uven 11:39:07
Lovisa Davidson Göteborg-Majorna OK 11:48:29
450117 Emelina Holmqvist Sjövalla FK 11:48:41
Alice Olsson Mölndal Outdoor IF 11:49:22
Angelica Haraldson ?????? 12:14:01
flora hänsel SV Lengefeld

U1

1 180 m, 14 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
42007 Emma Larsson OK Dacke 10:43:47
446300 Emma Karlsson OK Landehof 10:54:55
Linus Bååth Sävedalens AIK 10:55:40
409770 Tova Rangert IK Hakarpspojkarna 11:03:03
Joel Gabrielsson Kungälvs OK 11:06:11
Lukas Andersson OK Dacke 11:08:29
403958 Johan Lund Stenungsunds OK 11:10:23
439746 Mikael Björck IK Uven 11:21:13
Alfred Johansson OK Alehof 11:27:56
Jonathan Bull Frölunda OL 11:29:48
226963 Matilda Lekberg Sävedalens AIK 12:06:58
444023 Ebbe Holmqvist Sjövalla FK 12:15:05
244159 Wilma Saetre OK Landehof 12:15:11
446211 Maja Axelsson Lerums SOK 12:15:36

U2

1 330 m, 14 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
16688 Hugo Larsson OK Dacke 10:40:25
444049 Simon Bååth Sävedalens AIK 10:54:29
540223 Hanna Alsiö Falköpings AIK OK 10:57:17
341597 Jakob Wilhelmsson OK Dacke 10:59:17
Lukas Groth Kungälvs OK 11:07:20
448519 Vilmer Martinsson Grbic Mölndal Outdoor IF 11:08:27
449280 Lucas Boström OK Alehof 11:11:14
Rakel Hanson Tolered-Utby Ol-klubb 11:18:51
246194 Stella Rangert IK Hakarpspojkarna 11:33:36
449294 Louise Olsson Mölndal Outdoor IF 11:49:25
Isak Fransson OK Njudung 11:49:28
951105 Linus Nilsson OK Österåker 11:51:10
362559 Kristina Bohman OK Orinto 11:56:22
244176 Sara Saetre OK Landehof 11:57:43

Öppen motion 1

1 180 m, 18 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Ellen Jonsson Sjövalla FK 10:41:13
Erik Jonsson Sjövalla FK 10:41:15
Frida Berglin OK Dacke 11:11:43
Erik Gustavsson Degerfors OK 11:12:31
Vincent Kilhström ?????? 11:16:07
Annika Holthoff Sjövalla FK 11:17:14
402657 Anna-Lena Salenbäck Kristinehamns OK 11:21:18
Viktor Olsson Kungälvs OK 11:27:00
Sofia Nystrand OK Klyftamo 11:27:18
Katarina Eriksson OK Klyftamo 11:27:20
Oscar Nystrand OK Klyftamo 11:27:23
Jan-Erik Nystrand OK Klyftamo 11:27:24
Alice Ottosson Möndal Outdoor IF 11:33:10
David Eriksson OK Alehof 11:37:43
Elis Norin Frölunda OL 11:44:42
Berit Calen OK Löftan 11:50:11
Ture Säfsten Mölndal Outdoor IF 12:03:02
Camilla Olsson Mölndal Outdoor IF 12:12:03

Öppen motion 3

1 700 m, 20 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
262890 David Jernberg Kristinehamns OK 10:56:34
364873 Kristina Svensson OK Klyftamo 10:58:22
Thomas Bäckström IF Rigor 11:01:03
Claes Lindegårdh Tolered-Utby Ol-klubb 11:05:59
Eva Andersson OK Dacke 11:11:24
Johanna Ingvarsson ?????? 11:18:13
402605 Görel Jernberg Kristinehamns OK 11:18:42
Simon Lindberg Västerås SOK 11:31:32
Eva Nilsson Kungälvs OK 11:34:04
444031 Cecilia Björck IK Uven 11:35:00
Marita Johansson Markbygdens OK 11:42:03
Sylvia Verm Hitta ut 11:43:33
Hans Nilsson Kungälvs OK 11:45:19
Jennie Edlund ?????? 11:49:15
Maria Poll Göteborg-Majorna OK 11:52:27
Erik Hogedal Göteborg-Majorna OK 11:52:31
246005 Hanna Blomgren Västvärmlands OK 11:54:38
Kristina VWettergren IK Uven 11:59:42
Arivd Aronsson OK Kroppefjäll 12:13:07
Anton Oskarsson Hitta ut 12:28:34

Öppen motion 5

1 990 m, 33 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
402618 Per Jernberg Kristinehamns OK 10:55:48
Elin Strandhagen Göteborg-Majorna OK 10:58:16
Helén Toftered IF Rigor 11:03:22
Linnéa Bengtsson Creaser Sävedalens AIK 11:07:34
Mats Strandhagen Göteborg-Majorna OK 11:08:15
Elisabeth Strandhagen Göteborg-Majorna OK 11:09:29
Gunnar Barrefors IK Uven 11:09:59
400016 Anders Larsson Sävedalens AIK 11:12:04
Elin Berglin OK Dacke 11:12:05
Linnea Berglin OK Dacke 11:12:07
Jonas Larsson Degerfors OK 11:12:35
Sven-Olof Pålsson Kungälvs OK 11:12:40
Ulf Persson Möndal Outdoor IF 11:14:13
437275 Peter Andersson OK Klyftamo 11:14:49
Karin Ingerhag Vittsjö OK 11:17:03
26871 Helena Buchkovska Målilla OK 11:19:31
Bitte Eldh Lidköpings VSK 11:19:55
Ammeli Eldh Lidköpings VSK 11:19:57
Tina Holthoff Sjövalla FK 11:20:48
450270 Lena Nilsson OK Österåker 11:21:29
14306 Jonas Hultin OK Löftan 11:27:08
Lisbeth Nilsson Falköpings AIK OK 11:34:05
Monika Fredriksson OK Dacke 11:37:09
Jonas Jarneborn ?????? 11:40:44
Ingrid Tengeland IK Gandvik 11:42:09
Evelina Lindeblom IK Omega 11:43:08
330829 Tommy Vartia OK Löftan 11:59:16
429856 Malin Andersson OK Skogshjortarna 12:01:49
330809 Katarina Vartia OK Löftan 12:07:06
446266 Linda Danielsson Lerums SOK 12:15:08
Arno Baumer ?????? 12:16:14
Martin Enerot ??????
405559 Helene Stuhlhofer OK Landehof

Öppen motion 7

2 580 m, 20 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Åsa Sörlin Lustens OK 10:57:25
Ronny Fredriksson OK Dacke 10:57:55
Henrik Olsson Möndal Outdoor IF 10:59:39
Helena Bengtsson Sävedalens AIK 11:09:32
Johanna Rönnqvist OK Löftan 11:09:39
16687 Linda Larsson OK Dacke 11:11:44
Anne Hansson Markbygdens OK 11:16:35
Frida Rönnqvist OK Löftan 11:18:45
Peter Wilhelmsson OK Dacke 11:19:37
Filip Sahlberg HittaUt 11:21:40
403955 Arne Lund Stenungsunds OK 11:25:00
Sofia Lüning IF Rigor 11:27:02
Ania Larsson OK Gipen 11:30:43
Jacob Thomas Lerums SOK 11:30:52
Robin Höglund FK Herkules 11:41:37
Jonas Johansson OK Nackhe 11:50:08
52611 Tereza Rajnosek IK Uven 11:50:42
Klara Åhsberg-Ottosson Sjövalla FK 12:05:08
Sofia Ebermark Älvsby IF OK 12:12:08
436114 Magnus Erixon IFK Göteborg

Öppen motion 8

2 820 m, 11 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Åsa Cliffordson Gävle OK 10:59:20
Johan Attfors Tolered-Utby Ol-klubb 11:03:06
Jonas Nordqvist ?????? 11:13:59
Ulf Johansson OK Dacke 11:19:07
229524 Claes-Håkan Svensson OK Klyftamo 11:37:46
Johan Sparrevik Lerums SOK 11:46:00
Erik Bernérus Sävedalens AIK 11:47:59
Pär Johansson OK Alehof 11:51:40
Joakim Kaminsky Göteborg-Majorna OK 12:12:52
Tomas Andre ?????? 12:23:04
Oskar Börjeson Hitta ut 12:28:36

Annonser