Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för DM, stafett, Stockholm, individuella öppna klasser

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: DM, stafett, Stockholm, individuella öppna klasser
Arrangörsorganisation: Skarpnäcks OL
Datum: söndag 8 september 2019

Öppen 1

1 960 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Amelie HellmanJärla Orientering09:52:07
Anne KarlssonTäby OK10:00:22
Alexander MagnvallOK Södertörn10:03:37
Nina AtterlöfIFK Enskede10:15:31
Bror WahlbergHaninge SOK10:23:20
Filip WimmerSnättringe SK10:25:35
Ivar AntonssonAttunda OK10:42:40
Samuel JonasSkarpnäcks OL10:44:12
Nora DecknerSkarpnäcks OL10:47:52
Ebbe TroppIFK Lidingö SOK10:48:11
Edith KlasènIFK Lidingö SOK10:54:55
August BakkmanIFK Lidingö SOK10:55:54
Signe BakkmanIFK Lidingö SOK10:57:32
Joel Linder LinnersjöGustavsbergs OK11:01:01
Anette LinnersjöGustavsbergs OK11:01:03
Alvin KimbladJärfälla OK11:02:25
Sagali HassiusHaninge SOK11:04:16
Therése HagelIFK Enskede11:06:42
Linnea Wall-EngvallOK Södertörn11:09:45
Bo HermanssonGöteborg-Majorna OK11:11:58
Eskil KristofferssenMälarhöjdens IK11:12:11
Oliver AhlstrandMälarhöjdens IK11:12:35
Elmer FribergKlubblös11:15:25
Nils FribergKlubblös11:15:53
Sigrid RubinKlubblös11:28:33
Anna M NilssonCentrum OK11:31:44
Tjalve FröbergNynäshamns OK11:37:21
Mandus FröbergNynäshamns OK11:37:23
Ebba-Lisa FlygarTullinge SK11:56:25
Lovisa ThorslundVäsby OK12:03:26
Sofia ThorslundVäsby OK12:03:31
Simon EdgrenKlubblös12:03:34
Jakob EdgrenKlubblös12:03:38
Berit JohanssonKlubblös12:08:32
Frida JonssonJärfälla OK12:14:27
Vilma NordströmOK Älvsjö-Örby12:20:03
Jacob GustafssonSkellefteå OK

Öppen 2

4 020 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan SandströmKlubblös10:01:22

Öppen 3

2 870 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sonja PernebyTullinge SK10:01:45
Marlen  WåhlstedtKlubblös10:06:40
Hsieh Chi-WeiKlubblös10:07:49
Britt ErikssonHammarby IF OF10:13:18
Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby10:13:20
Eeva EuropeOK Älvsjö-Örby10:14:43
Tobias LundbergIFK Enskede10:14:49
Ingrid LindholmKlubblös10:21:26
Erik BalckTäby OK10:30:51
Hanna RickbergJärla Orientering10:33:44
Sara MagnussonJärla Orientering10:39:17
Victoria TreppJärla Orientering10:39:47
Alexander BarnardKlubblös10:40:56
Marie ÖhlundGustavsbergs OK10:41:22
Louise MaupasKlubblös10:50:59
Axel Linder LinnersjöGustavsbergs OK11:00:15
Jessica FerdmanTullinge SK11:08:02
Camilla Molina MugaFalköpings AIK OK11:41:37
David FärmTumba-Mälarhöjden OK11:45:39
Claes OlssonTullinge SK11:53:19
Linda NimrodssonOK Älvsjö-Örby12:17:34
Jari TapanainenKlubblös12:22:38
Lars NordinSolna OK12:42:01
Emeric DesboisSkarpnäcks OL

Öppen 4

4 770 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena NiseStockholm Multisport Klubb10:14:18
Sixten ApelgrenJärla Orientering10:34:56
Lovisa BackmarkJärla Orientering10:34:57
Johanna TuufJärla Orientering10:35:53
Ravineet SinghJärla Orientering10:35:58
Elin JönssonJärla Orientering10:38:21
Stella RiadJärla Orientering10:40:31
Lisa LindqvistKlubblös10:41:52
Ulrika AxellIFK Enskede10:42:59
Niklas SkerfingKlubblös10:44:08
Rickard NordenbergNORDingö SK10:47:44
Elisabeth StålhammarTullinge SK11:03:16
Karolina MagnussonTullinge SK11:07:27
Eva OlssonKlubblös11:31:10
Henric PalmJärfälla OK11:38:14
Linus WellanderCentrum OK11:39:55
Cecilia EdgrenKlubblös12:02:15

Öppen 5

3 310 m, 70 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Håkan SjökvistSöders-Tyresö09:49:09
Cecilia NorellSnättringe SK09:57:16
Ann LeesmentMälarö SOK09:59:05
Yvonne BrantingSkarpnäcks OL10:00:08
Karin LeireMälarö SOK10:01:07
Mikael NyströmBromma-Vällingby SOK10:04:40
Rasmus BerglundKlubblös10:06:19
Jenny MagnvallOK Södertörn10:07:45
Anna TrossingTäby OK10:09:25
Bo LandarvKlubblös10:12:07
Therese BoströmJärfälla OK10:16:31
Anki LandarvKlubblös10:17:08
Klas BränströmIFK Enskede10:19:27
Kristoffer HöökIFK Lidingö SOK10:20:07
Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK10:20:32
Viviann AnderssonSnättringe SK10:25:26
Tomas NetzJärla Orientering10:25:55
Håkan FalkOK Ravinen10:29:13
Andrea AsplundJärla Orientering10:32:59
Ylva SvärdströmOK Ravinen10:33:05
Lina WaltinJärla Orientering10:33:33
Rasmus AnderssonJärla Orientering10:35:46
Karin JungJärla Orientering10:36:15
Einar LjungJärla Orientering10:36:17
Elisabeth CarlinSöders-Tyresö10:38:13
Linn NilssonSöders-Tyresö10:38:37
Aija SadurskisCentrum OK10:39:02
Rebecca WestringJärfälla OK10:39:06
Göran R WallénIFK Lidingö SOK10:39:39
Anna AhlbergJärla Orientering10:40:52
Maggan TärnblomSöders-Tyresö10:41:56
Marianne JernbergSöders-Tyresö10:41:58
Katarina Wangler BjörkJärla Orientering10:42:27
Tove SvedellSkarpnäcks OL10:43:48
Ulf LundinOK Södertörn10:43:51
Sofia LindhagenIFK Enskede10:44:42
Leo SvenreHellas Orientering10:44:59
Karin TunbladMälarö SOK10:45:32
Katja HedbergTumba-Mälarhöjden OK10:45:37
Mats BrohagenOK Ravinen10:45:48
Johan LundqvistMälarö SOK10:46:43
Olof LindholmTullinge SK10:48:49
Henry ReménSnättringe SK10:50:20
Alicia LarssonVingåkers OK10:51:40
Bo SkoogTumba-Mälarhöjden OK10:51:42
Kerstin SkoogTumba-Mälarhöjden OK10:51:44
Maria HeldeIFK Lidingö SOK10:52:09
Agnes EdgrenSkarpnäcks OL10:55:01
Fredrik WarneIFK Lidingö SOK10:56:02
Ulf CarnbyTäby OK10:57:38
Anna HammarbäckSkogsluffarnas OK11:00:50
Nora TydalOK Österåker11:01:54
Gustav BäckKlubblös11:05:25
Fredrik WännmanOK Södertörn11:07:10
David MagnussonTullinge SK11:07:29
Elsa AnderlingKlubblös11:08:33
Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK11:09:18
Birgitta ByströmJärfälla OK11:10:36
Ingrid Maria LindgrenCentrum OK11:11:34
Oskar JakobssonKlubblös11:15:02
Tobias FrimanKlubblös11:19:40
Louise AugustssonKlubblös11:30:56
Olle ÖbergSkogsluffarnas OK11:37:38
Ingela HersénTullinge SK11:43:40
Frida OhlinSundbybergs IK11:49:27
Jan LarssonTullinge SK11:55:41
Rickard GunéeTumba-Mälarhöjden OK12:28:21
Viktoria RubinKlubblös12:36:28
Ulrika EkströmMälarö SOK
Viktoria WallanderMälarö SOK

Öppen 6

6 180 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin StadigIFK Enskede09:52:50
Patrik NiseStockholm Multisport Klubb10:12:43
Niklas JohanssonStockholm Multisport Klubb10:14:33
Björn RundströmOK Ravinen10:19:00
Torbjörn SvedinBrunflo IF10:19:09
Åsa SjölanderTäby OK10:35:54
Chrisopher BernestråJärla Orientering10:36:10
Marcus LinderJärla Orientering10:37:34
Wilda LundqvistMälarö SOK10:46:58
Osman KeskinJärla Orientering10:52:46
Rudolf HersénTullinge SK11:59:40
Elias LindqvistKlubblös12:03:42
Pontus FulkeOK Älvsjö-Örby12:19:27
Henrik AndersonJärfälla OK12:23:40
Thomas ZaringKlubblös12:41:02

Öppen 7

3 550 m, 65 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christer AskerblomKlubblös09:46:43
Peter SelgKlubblös09:57:27
Christer HedinIFK Enskede09:58:18
Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK10:00:39
Arne LindqvistTäby OK10:01:38
Karin SkantzeIFK Lidingö SOK10:01:51
Torbjörn JohanssonOK Södertörn10:07:37
Tomas MöllerOK Södertörn10:10:38
David IlicOK Paracin10:10:53
Håkan Berglund LakeKovlands IF10:15:53
Ina WidegrenSkogsluffarnas OK10:16:51
Carolina SigrandOK Södertörn10:17:27
Liselott KihlSundbybergs IK10:18:17
Erik PihloOK Ravinen10:18:45
Heidi BjerkhaugOK Ravinen10:21:05
Marie EkhKlubblös10:22:44
Lena HellströmOK Ravinen10:23:38
Anders KlintingFIF Hillerød10:24:52
Tommy WendtHellas Orientering10:25:21
Jan-Erik WibergJärla Orientering10:27:32
Claes AnderssonSnättringe SK10:28:10
Annica LübckeOK Ravinen10:29:06
Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL10:30:44
Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK10:32:39
Johanna AnderssonNynäshamns OK10:33:20
Tommy LindbergHaninge SOK10:33:59
Madeleine CasselIFK Lidingö SOK10:34:15
Lisa LeicktTullinge SK10:38:27
Mikael PihlbladSöders-Tyresö10:38:52
Martin SahlinJärla Orientering10:39:08
Mattias NordinGustavsbergs OK10:40:23
Karin KronlidCentrum OK10:41:07
Torbjörn HellquistTullinge SK10:42:14
Lena HerrmanssonGöteborg Majorna OK10:42:50
Anna JohanssonJärla Orientering10:43:18
Karin Führ LindqvistSkogsluffarnas OK10:45:52
Bo HedlundIFK Enskede10:49:01
Anette ÖnerudOK Ravinen10:50:53
Sara MelchersonIFK Lidingö SOK10:52:04
Carina NilssonTäby OK10:52:53
Karin TidevallSkogsluffarnas OK10:53:45
Tomas BjörelindJärla Orientering10:58:20
Stefan OlssonKlubblös10:59:49
Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK11:02:13
Frida HectorSnättringe SK11:05:44
Frida AnderlingKlubblös11:06:36
Stefan FerdmanTullinge SK11:08:06
Eva AnderlingKlubblös11:08:54
Ingemar TedhamreSnättringe SK11:13:49
Linda NordströmOK Älvsjö-Örby11:18:02
Per StålhammarTullinge SK11:20:31
Petra CarlenarsonJärla Orientering11:22:58
Maja HoppeWaxholms OK11:24:10
Ylva LidénVäsby OK11:26:32
Maria LidénVäsby OK11:27:14
Mark SundbergSundbybergs IK11:31:29
Anneli LidmarSnättringe SK11:34:14
Tim ZetterbergFalköpings AIK OK11:42:02
Camilla EngelOK Ravinen11:46:47
Elisabeth HectorSnättringe SK11:46:57
Lars HörnströmCentrum OK11:47:42
Karin Rådenman GidlöfOK Älvsjö-Örby11:49:18
Emil HelanderTullinge SK12:11:41
Cecilia NordquistTäby OK12:12:30
Matts BjörkeSöders-Tyresö

Öppen 8

4 830 m, 59 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magnus HagfjärdSöders-Tyresö09:47:30
Hans MelinGöteborg-Majorna OK09:51:03
Ulf HellerstedtIFK Lidingö SOK09:57:19
Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK09:58:59
Håkan SvenssonKlubblös10:00:15
Per BlomIFK Enskede10:01:28
Fredrik MaxénKlubblös10:04:25
Åsa SundströmJärla Orientering10:09:54
Gustaf GergeCentrum OK10:15:39
Joshua DudleyIFK Göteborg Orientering10:20:14
Martin JohanssonGöteborg-Majorna OK10:20:29
Sofia PerssonSnättringe SK10:22:27
Mattias LiljedahlFK Boken10:24:42
Emil ThalinOK Älvsjö-Örby10:25:10
Stefan AnnellKlubblös10:26:18
Martin AhlforsOK Skogshjortarna10:27:53
Annie ForsbergOK Ravinen10:28:39
Sofia BörjeskogOK Tor10:33:03
Lars-Erik SjöbergOK Ravinen10:33:49
Kristofer ThorslundVäsby OK10:34:45
Åke AndreassonGustavsbergs OK10:36:26
Viggo KlassonOK Ravinen10:37:52
Daniel JönssonAttunda OK10:41:04
Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna10:42:55
Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby10:43:29
Gro DahlbomCentrum OK10:43:58
Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK10:44:37
Tommy NilssonKlubblös10:44:40
Stefan GustavssonKlubblös10:48:53
Emil HåsteenTullinge SK10:50:16
Bo NeidenströmFrölunda OL10:51:26
Christofer NäsholmCentrum OK10:52:51
Björn LinderGustavsbergs OK10:56:26
Sara EskilssonAlfta-Ösa OK10:57:22
Jörgen EkmanTäby OK10:58:24
Thomas EdwallOK Österåker10:59:13
Galina RibediucHellas Orientering11:01:12
Jakob IvarssonHaninge SOK11:10:16
Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF11:11:08
Pelle BengtssonIFK Enskede11:15:59
Henrik AnderssonSTHLM gigolo11:17:34
Joakim LönnkvistTullinge SK11:23:26
Irina NybergAlfta-Ösa OK11:27:50
Jesper LiderudTibro OK11:30:31
Konrad NilssonVisborgs OK11:30:47
Anna OlssonTibro OK11:36:36
Hans SylvanJärfälla OK11:38:03
Kjell NordqvistWaxholms OK11:41:04
Patrik LeicktTullinge SK11:43:01
Pontus HållstedtOK Södertörn11:49:38
Tobias ValentinGöteborg-Majorna OK11:50:17
Martin BjörklundOK Ravinen11:51:01
Henrik NorellSnättringe SK12:00:12
Rickard AnderssonTullinge SK12:16:10
Anders HolmqvistSnättringe SK12:21:20
Allan MogensenOK Ravinen12:33:53
Jens WicksénCentrum OK12:38:32
Anders HaglundLinköpings OK13:08:28
Nadia MoradevaHellas Orientering

Öppen 9

7 970 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Simon TeikeForsa OK09:56:27
Emeli GrafströmAttunda OK10:00:42
Fredrik AhnlénOK Hammaren10:05:11
Mattias ÅgrenCentrum OK10:14:01
Klas GranslundKlubblös10:16:55
Philip PålssonSkåneslättens OL10:19:06
Joachim WansölinOK Ravinen10:26:04
Magnus BacklundKlubblös10:26:45
Oskar MalmbergIFK Umeå10:42:06
Olof LethagenCentrum OK10:42:36
Therese NilssonOK Österåker11:12:17
Christian WåhlstedtCentrum OK11:42:36
Erik BoströmEnebybergs IF11:53:15
Dimitri MoravedHellas Orientering12:19:32

Öppen 10

4 120 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christina NordströmBodens BK09:56:59
Anders KarlssonTullinge SK10:26:37
Linda MegnerKlubblös10:32:05
Gondola KollKlubblös10:32:08
Anders MeurkKlubblös10:35:49
Henrik DufbergTullinge SK10:44:51
Jenny EkströmKlubblös10:45:19
Glenn WiderströmOK Ravinen10:51:28
Per KnutasAttunda OK11:04:03
Carl-Johan ThorellOK Ravinen11:20:27
Mats EklundKlubblös11:31:05
Carina LidforssJärla Orientering11:33:51
Anna LundemoKlubblös11:40:54
Gustav BoströmVallentuna-Össeby OL11:49:41
Bjarne JohanssonSkogsluffarnas OK12:10:00
Öyvind MichelsenJärfälla OK12:12:25
Daniel HelanderTullinge SK12:15:23
Ingrid PaulssonSkogsluffarnas OK12:38:00

Annonser