Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Tour de Medelpad

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Tour de Medelpad
Arrangörsorganisationer: Njurunda OK / Selånger SOK / VK Uvarna
Datum: torsdag 17 maj 2012 - söndag 20 maj 2012

Etapp 1 Uvtrampen MedelEtapp 2 TravsprintenEtapp 3 Njurundabommen LångEtapp 4 Njurundabommen Medel

D21

3 450 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
15482Anna LundgrenSundsvalls OK10:38
731088Maria Von SchmalenséeTäby OK10:40
30979Charlotte VikströmSundsvalls OK10:42
770818Linda SundinOK Tor10:44
990909Susanne LiukkonenSundsvalls OK10:46
770221Helena ForsbergSkogslöparna10:48
16170Malin UnanderSundsvalls OK10:50
362087Sara ForsgrenOK Nolaskogsarna10:52
15488Kristina NordlanderSundsvalls OK10:54
409512Anna-Karin JonassonUmeå OK10:56
757677Sara TimnerSundsvalls OK10:58
245960Amanda ÅströmVK Uvarna11:00

H21

4 530 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
730321Magnus JonssonSundsvalls OK10:00
890726Anton MarmelidHelsingborgs SOK10:02
771118Tobias EliassonSundsvalls OK10:04
720712Fredrik ForsgrenOK Nolaskogsarna10:06
263923Magnus JonssonSelånger SOK10:08
780321Lars SoldaggOK Klemmingen10:10
15462Tomas UnanderSundsvalls OK10:12
262951Oskar ForsbergSkogslöparna10:14
42483Anders ErlandssonSundsvalls OK10:16

D18

3 260 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
353586Johanna ÅströmVK Uvarna10:01

D16

2 580 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
431055Stina ÅströmSundsvalls OK10:03
752517Caroline JohanssonSundsvalls OK10:05
961107Linda MellanderSundsvalls OK10:07
330996Karin MartinNjurunda OK10:09
431058Johanna SjölundSundsvalls OK10:11
245083Sanna WassbrinkVK Uvarna10:13
442108Ellen SjögrenSundsvalls OK10:15

H16

3 260 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
227107Petter JohanssonTimrå SOK10:38
426803Oscar SundlöfSundsvalls OK10:40
330995Axel MartinNjurunda OK10:42
227110Andreas SandbergSundsvalls OK10:44
362078Johannes BjörklundNjurunda OK10:46
556633Johan NordinSundsvalls OK10:48

D14

2 740 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
777831Hanna HänströmTäby OK10:30
402909Ann JohanssonSundsvalls OK10:32
245081Elin NilssonVK Uvarna10:34
780000Stina NordinSundsvalls OK10:36
417544Anna LampinenSelånger SOK10:38

H14

2 740 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
997275Gustav FrænellSundsvalls OK10:13
36430Edvin NordströmTäby OK10:17
Axel EnglundSundsvalls OK10:19
431119Svante JohanssonTäby OK10:21

D12

2 220 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
647770Frida SvedbergSundsvalls OK10:01
431118Linnea JohanssonTäby OK10:03
Kajsa ÅströmSundsvalls OK10:05
342743Sara NilssonVK Uvarna10:07
431060Frida VikströmSundsvalls OK10:09

H12

2 220 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
439810Axel LindqvistSundsvalls OK10:43
439807Lundgren NilsSundsvalls OK10:47
854565Björn JohanssonSundsvalls OK10:49
347120Anton HänströmTäby OK10:51
439805Robin EdlundSundsvalls OK10:53
40060Albin JohanssonTimrå SOK10:55
429723Albin KårénSundsvalls OK10:57
Måns ErikssonÖstersunds OK10:59

H12 Kort

1 860 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Adrian CarlssonSundsvalls OK10:00

D10

1 860 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
15425Tove FrænellSundsvalls OK10:23
439801Astrid RexSundsvalls OK10:25
Julia NordlanderSundsvalls OK10:27
41771Maja SandvikAttunda OK10:29
Milla LundbergSundsvalls OK10:31

H10

1 860 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tore PalmgrenSundsvalls OK10:10
439808Axel LundgrenSundsvalls OK10:12
403932Jonne LiukkonenSundsvalls OK10:14
351882Hannes LindahlSundsvalls OK10:16
429804Oskar VikströmSundsvalls OK10:18

D35

3 260 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
36890Catherine VennbergHudiksvalls OK10:31
449569Sofia LindénSelånger SOK10:33

H35

4 030 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
210000Lars LundbergSundsvalls OK10:41

D40

2 930 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
19897Charlotta PalmgrenSundsvalls OK10:19
427915Helena NissarSundsvalls OK10:21
431120Ingela JohanssonTäby OK10:23
345385Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK10:25

H40

3 260 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
15481Henrik LundgrenSundsvalls OK10:09
30980Olov VikströmSundsvalls OK10:11
341775Stefan WassbrinkVK Uvarna10:13
15484Håkan StoltSundsvalls OK10:15
351861Fredrik PonténIF Strategen10:17
15446Lars HenrikssonSundsvalls OK10:19
403929Sven JohanssonTäby OK10:21
234871Thomas RexSundsvalls OK10:23

D45

2 540 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
899834Catrin JohanssonSundsvalls OK10:13
403165Pernilla HannusVK Uvarna10:15
246008Kristina NilssonIFK Umeå10:17
245086Kristina NilssonVK Uvarna10:19

H45

3 260 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
350532Joakim MarmelidSundsvalls OK10:49
38051Mats LundqvistÖstersunds OK10:51
427916Martin NissarSundsvalls OK10:53
245011Marcus ErikssonVK Uvarna10:55
660822Per NordlingSundsvalls OK10:57
249154Michael HolmgrenIF Thor10:59

D50

2 540 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Katarina KvickForsa OK10:31
217189Marie GustafssonSundsvalls OK10:35
30044Kia NordströmTäby OK10:39
Yvonne SellstedtSelånger SOK10:41
261595Agneta SamuelssonFältjägarnas IF10:43
245063Karin ÅströmVK Uvarna10:45
Ulla NiklassonMarkbygdens OK10:47

H50

2 540 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
302470Lennart StrandbergSkogslöparna10:00
580716Christer LundstedtSundsvalls OK10:02
427045Hans-Erik JanssonVK Uvarna10:04
248293Tomas VirtanenSelånger SOK10:06
439802Jan ÖstmanSundsvalls OK10:08
590408Tom KorsmanUmeå OK10:10
302694Mikael ErikssonVK Uvarna10:12

H55

2 540 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
889208Bo MellerstedtSelånger SOK10:18:00
560420Jan-Erik SkyttnerLjusdals OK10:20:00
218201Anders SvenssonSelånger SOK10:22:00
226150Håkan Berglund-LakeKovlands IF10:24:00
15401Ove JanssonSundsvalls OK10:26:00
36331Nils Thomas SellstedtSelånger SOK10:28:00
262499Tommy ÖsthLjusdals OK10:30:00
15413Mats NissiläSelånger SOK10:32:00
353018Lennart WinbergHudiksvalls OK10:34:00
Leif SundlingNjurunda OK11:03:15

D60

2 160 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
204995Karin DelinAlfta-Ösa OK10:01
449500Elisabet LundgrenSundsvalls OK10:03
354934Karin WalltinÖstersunds OK10:05

H60

2 540 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Björn AbelssonSundsvalls OK10:46
351854Stefan GullbackIF Strategen10:48
39961Sven-Erik SundinSelånger SOK10:50
36735Arne OlssonHudiksvalls OK10:52
261594Seth PerssonFältjägarnas IF10:54
506022Sten Åke VedinSelånger SOK10:56
351272Tom BrantheimÖstersunds OK10:58
36975Mats AnderssonSelånger SOK11:00

D65

1 980 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
36730Christina WestmanHudiksvalls OK10:01
362377Ulla HellmanSundsvalls OK10:03
436036Viola PerssonVK Uvarna10:05
42000Laila NäslundTimrå SOK10:07
15486Elvy PetersonSundsvalls OK10:09
37981Lena TimnerUmeå OK10:11
362533Inger LorentzsonSundsvalls OK10:13

H65

2 160 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
306035Kjell ErikssonVK Uvarna10:27
306093Christer MöllenbergTimrå SOK10:29
15485Ove PetersonSundsvalls OK10:31
10084Harri NäätänenKovlands IF10:33
259156Åke HöglundTimrå SOK10:35
404500Winn BjörklundSundsvalls OK10:37
262498Leif PerssonLjusdals OK10:39

D70

1 980 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Inga-Lena BergfältHudiksvalls OK10:47
15424Anna-Britt JohanssonSundsvalls OK10:49
Gun KrohnHudiksvalls OK10:51

H70

1 980 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
39816Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK10:16
227106Elof HöglundTimrå SOK10:18
15423Rolf Åke JohanssonSundsvalls OK10:20
449576Olle NäslundTimrå SOK10:22
228096Sören JanssonSundsvalls OK10:24
209611Martin EngqvistUpsala IF10:26
306091Gunnar BengtssonSundsvalls OK10:28
259088Torsten WestmanOK Nolaskogsarna10:30
355521Lars-Erik KarlssonRasbo IK10:32
259257Jim PerssonVK Uvarna10:34
353013Evert BergströmHudiksvalls OK10:36
449499Gunnar HellmanSundsvalls OK10:38
355522Nils-Olof UppströmerRasbo IK10:40
15416Göran BergSundsvalls OK10:42

H75

1 960 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
13944John BerglundAlfta-Ösa OK10:00
10064Gunder BorgKovlands IF10:02
362338Gunnar TimnerUmeå OK10:04
36721Rolf KrohnHudiksvalls OK10:06
409672Bengt LarssonKovlands IF10:08
245912Bert-Erik BergströmVK Uvarna10:10

H80

1 960 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
889206Yngve LarssonKovlands IF10:20
15405Lennart ÖsterbergSundsvalls OK10:22
37884Olle PetterssonNyköpings OK10:24

Inskolning

1 730 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Svante SandvikAttunda OK10:28:06
Maja LöfKlubblös10:43:32
Saga LöfKlubblös10:43:36
Tore PalmgrenSundsvalls OK11:10:00

U1

1 730 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alva LarssonSundsvalls OK09:37:58
Tyra KarlssonSundsvalls OK10:02:56
Moa KarlssonSundsvalls OK10:03:03
Adam ErikssonSundsvalls OK10:03:19
Astrid ErikssonSundsvalls OK10:03:25
Emma JohanssonSundsvalls OK10:04:37
Tova BibergSundsvalls OK10:04:51
Wilmer RexSundsvalls OK10:14:06
Ellen KårénSundsvalls OK10:19:13
12111Märta SandvikAttunda OK10:19:17
Simon NordlanderSundsvalls OK10:28:39
Hugo NordlanderSundsvalls OK10:28:41
Sofia MårtenssonTimrå SOK10:39:35
Alva ErikssonÖstersunds OK10:48:35
Elsa GranholmSundsvalls OK10:51:19
Elis LiukkonenSundsvalls OK

U2

1 860 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Oskar MårtenssonTimrå SOK09:31:51
Alice LarssonSundsvalls OK09:40:01
Kajsa LindqvistSelånger SOK10:00:40
Alice HellströmSundsvalls OK10:09:33
435864Ida HänströmTäby OK10:32:19
David Wikander JohanssonNjurunda OK10:38:05

Öppen motion 3

2 220 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nicklas LindqvistSelånger SOK10:01:04
Pia Sundkvist de BeauIF Strategen10:06:04
Anita UppströmerRasbo IK10:31:03
Christoffer Wikander JohanssonNjurunda OK10:36:01
Eva-Britt JohanssonTimrå SOK10:38:14
Anna Tindra Fröjd NåvikSundsvalls OK10:39:52
Ingalill ArnfridssonNjurunda OK10:42:20

Öppen motion 5

3 220 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tore LundgrenSundsvalls OK09:37:13
AnnaKarin HaglundSundsvalls OK09:46:32
449595Satu SvedbergSundsvalls OK09:59:12
Anton SvenssonSelånger SOK10:05:05
Marcus MolinSelånger SOK10:07:28
Oskar ÅströmSundsvalls OK10:07:46
Jan WallgrenSelånger SOK10:09:00
Gunilla RohdénSundsvalls OK10:09:36
Daniel AntonssonSundsvalls OK10:20:24
Luise HeermannNjurunda OK10:25:07
Eva SkyttnerLjusdals OK10:27:32
Jim HjortsbergTimrå SOK10:31:48
Gunilla NordlingSundsvalls OK10:32:03
Hanna FlordalLjusdals OK10:38:19
Bo SandbergTimrå SOK10:44:58

Öppen motion 8

3 450 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Josef Feil-AnderssonSundsvalls OK09:45:49
Helena WidegrenIF Thor09:53:01
Hanna JonssonSelånger SOK09:56:31
Kerstin FrænellSundsvalls OK10:05:22
Lotta JohanssonKlubblös10:06:21
Emil ÅströmSundsvalls OK10:07:31
Stina FeilSundsvalls OK10:13:42
Jenny NääsLeksands OK10:15:05
Lars-Peter JohnssonSelånger SOK10:16:45
Stina SkyttnerForsa OK10:27:35
Jon FlordalLjusdals OK10:35:04
Sebastian Jonsson-NordströmSelånger SOK10:38:23
Emil FlordalLjusdals OK10:40:01
Anna KårénSundsvalls OK10:45:02
Marie TjernbergKovlands IF10:49:10
Anders SjögrenSundsvalls OK

Öppen motion 9

4 530 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Martin LundgrenSundsvalls OK09:39:21
Tomas KristofferssonSundsvalls OK10:03:35
Kent ÅströmSundsvalls OK10:09:53
Pessi LiukkonenSundsvalls OK10:17:59
Tor MarntellSundsvalls OK10:26:59
Arvid RinaldoOK Tor10:32:16
Ulrik FrödinSundsvalls OK10:36:14
Madeleine DahlinKovlands IF10:48:41
Per TjernbergKovlands IF10:52:04

Annonser