Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för VarbergsMästerskap Sprint + Närtävling

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: VarbergsMästerskap Sprint + Närtävling
Arrangörsorganisation: FK Friskus-Varberg
Datum: tisdag 27 augusti 2019

D21

2 800 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7201362Emma LindénFK Friskus-Varberg18:30:40
960526Sara JosarpFK Friskus-Varberg18:37:10
36938Malin LjunggrenMarkbygdens OK18:39:39
640055Elvira WildheimFK Friskus-Varberg18:48:14

H21

3 180 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
353478Sebastian HasselblomFK Friskus-Varberg18:30:34
8050321Simon CorneliussonOK Löftan18:31:57
9960924Johan GustafssonOK Nackhe18:33:12
353477Eric PerssonFK Friskus-Varberg18:34:48
8620443Sebastian SanellBurseryds IF18:37:14
9110901Axel ErikssonOK Löftan18:42:17
621638Daniel GustafssonFK Friskus-Varberg18:44:13

D16

2 300 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9040125Marta TörnströmFK Friskus-Varberg18:33:12
451439Maja KarmstigFK Friskus-Varberg18:38:00
9030520Emma EliassonFK Friskus-Varberg18:40:23
9040324Maja GraadIF Rigor18:44:07
9170604Annie ErikssonOK Löftan18:47:09

H16

2 580 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8040709Jonathan RundqvistOK Nackhe18:33:13
7438422Linus ZederinOK Nackhe18:37:11
8619635Gustav AnderssonOK Löftan18:41:23
8040820Albin SeverinssonOK Nackhe18:43:08
8001336Isak BengtssonOK Löftan18:46:09
8000145Jakob MobergOK Löftan18:49:06
1912221Axel BechtelFK Friskus-Varberg18:53:08
451410Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg

D14

2 040 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7950090Tilde BlomOK Nackhe18:34:42
8620600Ida AnderssonOK Löftan18:37:58
9061025Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg18:43:05
451475Felicia AhlstrandFK Friskus-Varberg18:47:06
7031040Emy HjertströmFK Friskus-Varberg18:51:03

H14

2 040 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1050216Adam BromsFK Friskus-Varberg18:30:32
9051125Albin PaulssonOK Löftan18:31:54
1546143Zebastian ArdforsOK Löftan18:35:51
9060424Isak TörnströmFK Friskus-Varberg18:37:09
1681524Oscar MobergOK Löftan18:38:55
9050126Adam SjööarvOK Nackhe18:41:20
9143404Oskar BlomOK Löftan18:50:04

D12

1 700 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8626752Ella AnderssonOK Löftan18:30:33
2107537Zmilla ArdforsOK Löftan18:32:15
451497Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg18:33:06
9081011Agnes PaulssonOK Löftan18:34:43
8628168Elin AnderssonOK Löftan18:38:59
2041889Alice SjööarvOK Nackhe18:40:22
8070625Lova JohanssonFK Friskus-Varberg18:43:05
451445Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg

H12

1 700 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2126055Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg18:31:56
2087294Lukas KarlssonOK Nackhe18:35:54
438199Adam JohanssonOK Nackhe18:37:07
9070804Jacob RuderfeltIF Rigor18:37:59
7081005William RönnFK Friskus-Varberg18:46:12

D10

1 380 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
247838Maja EliassonFK Friskus-Varberg18:32:06
2122066Ztella ArdforsOK Löftan18:32:13
2075345Molly GraadIF Rigor18:33:07
7100727Stina AnderssonOK Löftan18:35:51
2041893Amanda SjööarvOK Nackhe18:37:10
7100623Viola RönnFK Friskus-Varberg18:47:07
2420466Majken RosenqvistOK Löftan

H10

1 380 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7101214Ralf GustavssonOK Löftan18:30:32
2123600Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg18:34:41
2101838Viktor HorndahlIF Rigor18:37:57
2075182Lukas MobergOK Löftan18:42:16
7101205Elis MarmanderFK Friskus-Varberg18:46:09

D35

2 580 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
38226Lena EliassonFK Friskus-Varberg18:35:53
36366Frida JohanssonOK Nackhe18:38:01
9750806Jeanette PerssonOK Löftan18:39:07
433734Therese BlomOK Nackhe18:39:46
1810306Lena FlinkFjärås AIK18:40:24
9031206Johanna MobergOK Löftan18:42:15
1790506Kristin FranssonFK Friskus-Varberg18:46:11

H35

2 800 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8310778Patrik CorneliussonOK Löftan18:33:14
9790819Anders SjööarvOK Nackhe18:34:44
9102602Mats AnderssonOK Löftan18:35:50
1780405Daniel MobergOK Löftan18:39:20
2119618Ulf-Björn RönnFK Friskus-Varberg18:46:11
7704374Erik MarmanderFK Friskus-Varberg18:51:05
7206300David HellerströmFK Friskus-Varberg18:54:20

D45

2 300 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
981936Karin NorlanderOK Nackhe18:34:49
7671019Catarina BengtssonOK Nackhe18:35:59
16834Jeanette BlomOK Löftan18:39:47
1489209Annika BechtelFK Friskus-Varberg18:41:24
18514Weronica ZederinKarlskrona SOK18:45:13
7710531Malin JohanssonFK Friskus-Varberg18:48:08
247840Pia HjertströmFK Friskus-Varberg18:50:10

H45

2 580 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9800110Jonas HultinOK Löftan18:30:31
8043291Jonas JohanssonOK Nackhe18:34:49
2104176Anders IvarssonFK Friskus-Varberg18:38:56
247844Johan HjertströmFK Friskus-Varberg18:44:09
980923Thomas JosarpFK Friskus-Varberg18:45:11
9201711Henrik AnderssonOK Löftan18:47:08
1426972Anders GustafssonFK Friskus-Varberg18:48:12
1670308Mikael BromsFK Friskus-Varberg18:50:08
247845Gert WildheimFK Friskus-Varberg18:52:04
650223Per-Johan PerssonFjärås AIK

D55

1 970 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2123812Birgitte AronssonFK Friskus-Varberg18:31:58
30732Kristina TellqvistIK Dran18:34:48
244976Karin VidarssonOK Nackhe18:37:12

D65

1 720 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
28675Inger LindholmFjärås AIK18:34:50
28150Eva ErikssonFK Friskus-Varberg18:40:27

H65

1 970 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2135501Lars-Olof RönnqvistOK Löftan18:30:35
30722Sören AnderssonIK Dran18:33:09
25274Björn NilssonOK Nackhe18:35:58
28146Gösta ErikssonFK Friskus-Varberg18:41:26
600430Rolf OlofssonFK Friskus-Varberg18:48:11

Öppen motion 1

1 380 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1111211Zamuel ArdforsOK Löftan18:32:14
2031479Kärrbrand AnnFK Friskus-Varberg18:33:15
247879Leon CarlssonFK Friskus-Varberg18:34:46
2087298Karlsson AlexOK Nackhe18:35:55

Öppen motion 3

2 030 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
27535Ann-Kristin RundbergFK Friskus-Varberg18:30:39
247511Ulla RagnarssonMarkbygdens OK18:31:57
9440717Torbjörn ToresonOK Löftan18:33:10
7120326Valter GustavssonOK Löftan18:34:44
249805Roger LarssonFK Friskus-Varberg18:35:59
2031485Carin CarlssonFK Friskus-Varberg18:54:21
244999Karin NilssonOK Nackhe

Öppen motion 5

2 830 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1082456Elisabet MöllerOK Nackhe18:30:36
28526Ronny RagnarssonMarkbygdens OK18:31:55
2101835Claes HorndahlIF Rigor18:34:42
7750122Annika BengtssonOK Löftan18:37:09
2420568Lukas RosenquistOK Löftan

Annonser