Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för OK Tor Veteran OL

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: OK Tor Veteran OL
Arrangörsorganisation: OK Tor
Datum: torsdag 17 oktober 2019

Bana A

4 430 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9500821Kurt ErikssonVandrarringen09:07:32
209581Ronny AnderssonIF Rune09:08:12
207272Sven Olof WiklundArboga OK09:10:07
530729Mats HastadFellingsbro GOIF09:21:08
7570108Kenneth LarssonKöping-Kolsva OK09:22:15
9480115Tommy WåhlinVästerås SOK09:27:18
7031048Kenneth JohanssonEskilstuna OL09:31:26
350713Kjell FröbergEskilstuna OL09:33:09
355814Stig PedersonSödertälje-Nykvarn OF09:35:06
9530525Leif WadmanKöping-Kolsva OK09:36:06
9202078Kuno ÖsterlundVästerås SOK09:37:06
2104203Weine WolterÅkers IF09:38:08
530508Anders WaldemarssonKöping-Kolsva OK09:39:11
1948010Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF09:40:06
9520306Peder WickströmArboga OK09:41:07
355887Rolf LindIK Standard09:43:27
8004902Ulf KjellinOK Hedströmmen09:44:13
2122097Claes ÖgrenOK Nalle09:46:06
435949Lennart OlssonIK Standard09:47:14
9490730Göran SvärdOK Klemmingen09:48:14
8303057Lena LarssonSala OK09:52:12
7980120Nils OlssonVandrarringen09:53:41
7530509Inger OnsbringEskilstuna OL09:54:39
264140Anders HasselboOK Måsen09:56:08
581246Alf LindbergKöping-Kolsva OK09:57:58
9470928Hans HolgerssonOK Måsen09:59:16
2078213Henrik OlssonHallstahammars OK10:00:08
8652905Gunnar MunkteliusSurahammars SOK10:04:50
2089305Hans-Ove ErikssonNyköpings OK10:15:37
1392398Sten-Åke HolmbergSala OK10:19:31
431169Torbjörn HaldammenSOK Joar Viking Enköpin10:20:26
18932Mats LandquistKöping-Kolsva OK10:25:43
9800826Mattias AnderssonIK Gandvik10:38:49

Bana B

3 680 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2078098Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL09:08:05
16943Bo OrtmanVandrarringen09:11:12
9451029Rolf SvenssonVästerås SOK09:12:56
452826Göran PetterssonVästerås RK09:14:23
9501023Bernt ÅströmVästerås SOK09:17:32
417535Anders WikströmVästerås SOK09:19:13
7531028Bo Göran HöökOK Tisaren09:20:10
259254Dan HöökArboga OK09:21:10
36091Per-Erik CarleniusKatrineholms OK09:22:11
25314Annika NorströmHallstahammars OK09:23:07
671012Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK09:24:08
9200664Bo AnderssonVästerås SOK09:25:06
444190Östen ErikssonAvesta OK09:29:11
2139076Anders SundströmÅkers IF09:30:08
9440309Ulf SvedestamEskilstuna OL09:31:11
9420423Lars-Erik RaskVästerås SOK09:34:08
1431025Bengt JönssonÅkers IF09:36:11
9431024Sören JohanssonSala OK09:37:09
259120Stig BorgÄrla IF09:38:07
777802Per-Arne EkbomArboga OK09:39:04
450872Jarl Erik PalmKjula IF09:40:08
1406454Leif ZettervallVästerås SOK09:41:03
7027089Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF09:42:11
7891528Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF09:43:08
9451012Torsten LundVästerås SOK09:44:11
209633Bo LindkvistKöping-Kolsva OK09:45:10
7979335Greger WedinSödertälje-Nykvarn OF09:46:05
1501106Peter LjungströmVästerås SOK09:47:12
16905Kenneth JanssonSala OK09:48:07
510106Knut-Åke HallebroOK Klemmingen09:49:09
25308Gudrun PerssonHallstahammars OK09:50:15
264967Hans RagvaldVingåkers OK09:51:10
8636984Göran LarssonSala OK09:53:09
7031043Jerry HolmEskilstuna OL09:59:10
1434143Olle ArmanNyköpings OK10:02:45
205352Ove LarssonEskilstuna OL10:05:23
2062733Göran ForsbergNyköpings OK10:07:45
2119530Mona ForsbergNyköpings OK10:09:13
2089102Sven DanielssonEskilstuna OL10:24:47

Bana C

3 000 m, 62 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
777805Anders RymanSträngnäs-Malmby OL09:08:20
2066575Åke ErikssonOK Grip09:09:12
433453Bo MalmqvistOK Grip09:10:12
39618Jouko TaskinenVästerås SOK09:11:08
209563Vincent LiljekvistIF Rune09:12:06
2078059Bror NordhSträngnäs-Malmby OL09:13:05
8390613Lennart KarlssonOK Grip09:14:09
229676Ove JohanssonSträngnäs-Malmby OL09:16:08
500303Leif ThorssonOK Grip09:17:07
1420408Anders WelénKöping-Kolsva OK09:18:16
351153Nils-Gunnar LindbergSträngnäs-Malmby OL09:18:49
351002Ingemar GustafssonOK Tjärnen09:20:08
20380Ann-Marie JohanssonSträngnäs-Malmby OL09:21:12
1430619Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK09:22:07
1529061Monica ÖhlundSträngnäs-Malmby OL09:23:08
39149Nils HellbergVästerås SOK09:24:09
8045201Lars KjellmanVandrarringen09:25:07
18907Ove EkKöping-Kolsva OK09:26:07
216409Nils JohanssonOK Tjärnen09:27:09
351010Kjell KarlssonOK Tjärnen09:28:10
570718Pelle HöökKöping-Kolsva OK09:29:06
9450929Hans MalmkvistVästerås SOK09:30:10
449760Roland SturkVästerås SOK09:31:08
304061Rolf LindblomKjula IF09:32:11
600213Ingemar JonssonHallstahammars OK09:33:07
1395944Ingegerd LusenskySträngnäs-Malmby OL09:34:10
354185Ulf JerningSödertälje IF09:34:33
1401307Siv FrodinKöping-Kolsva OK09:35:07
7481218Rune JonssonVästerås SOK09:36:08
9127391Mats ErikssonSala OK09:37:07
7490926Bendy WallinTrosabygdens OK09:38:06
1677476Lena HedmanHallstahammars OK09:39:10
9431011Per-Ivar MöllbergArboga OK09:40:07
1460627Barbro MöllbergArboga OK09:41:05
259350Göran JanzonArboga OK09:42:08
9200684Gullan AnderssonVästerås SOK09:43:05
8011577Anders MillingerVästerås SOK09:44:09
8011592Gun MillingerVästerås SOK09:45:06
409813Sonja JedarÅkers IF09:46:07
7711203Mats KåbergKöping-Kolsva OK09:47:09
446032Dolwai HellbergSurahammars SOK09:47:38
9460121Margareta LöfqvistVästerås SOK09:48:09
9202071Rune VikmanVästerås SOK09:48:36
435948Anders NylenIK Standard09:49:08
423383Jan NellerupSörmlands OL veteraner09:49:41
208342Nils-Erik GustafssonEskilstuna OL09:50:08
520822Lennart LundquistOK Nalle09:50:36
9430624Björn EkholmVästerås SOK09:51:08
450851Kerstin PalmKjula IF09:51:37
264962Annette RagvaldVingåkers OK09:52:09
9520326Monica SvärdOK Klemmingen09:52:38
7003696Kerstin LissEskilstuna OL09:53:08
16919Gun JanssonSala OK09:53:38
205500Hans PeterssonHallstahammars OK09:54:09
435960Kjell BlombergIK Standard09:55:08
7205947Vivianne HolgerssonOK Måsen09:56:09
417481Kjell AnderssonEskilstuna OL10:01:29
9460327Gunnar CarlénOK Måsen10:03:00
362074Ingemar GreisOK Måsen10:05:18
205038Hans GustavssonNyköpings OK10:07:25
51241Lennart GustafssonOK Tisaren10:10:27
306915Roger HolmbergNyköpings OK10:19:42

Bana D

2 330 m, 58 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
910902Rune SandbergHallstahammars OK09:08:23
18913Lars-Ivar ErikssonKöping-Kolsva OK09:08:40
1258636Göran WiigHallstahammars OK09:10:13
441958Jan BurellOK Enen09:11:14
209587Mauno MyllyvainioIF Rune09:12:41
1093579Erland KarlssonOK Tjärnen09:16:19
9441027Göran AnderssonVästerås SOK09:20:07
449141Gun SundbergEskilstuna OL09:21:11
259207Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF09:22:10
2420665Christer LiwellÄrla IF09:23:10
435932Kjell HanningIK Standard09:24:10
9005104Åke LiljebrandSK Trim/Virsbo09:25:21
405787Lennart LundhÄrla IF09:26:13
33882Inge GustafssonSträngnäs-Malmby OL09:27:10
409440Weine JohanssonSödertälje-Nykvarn OF09:28:06
9841712Altti JärvinenVästerås SOK09:29:09
355807Stig GustavssonSödertälje IF09:30:07
306445Bengt DagermarkÄrla IF09:31:10
25086Ingalill WestbergSK Trim/Virsbo09:32:10
8370920Harriet KarlssonOK Grip09:33:06
520512Lennart KarlénVästerås SOK09:34:12
10774Barbro MelvingerOK Enen09:35:09
25085Ingrid LiljebrandSK Trim/Virsbo09:36:09
1408737Anne Margareth BjörkmanArboga OK09:37:10
1418125Ulf BjörkmanArboga OK09:38:09
444188Elisabeth W-ErikssonAvesta OK09:39:08
28478Birgitta WallinTrosabygdens OK09:40:09
352931Sune AhlinKöping-Kolsva OK09:41:09
208433Stig LundinEskilstuna OL09:42:10
259056Hans NordgrenArboga OK09:43:07
751005Kurt ZanderVästerås SOK09:43:38
9430516Inger LundSala OK09:44:08
520621Alf LundkvistOK Tor09:45:08
344616Marianne ArnholmEskilstuna OL09:46:08
2148803Göran HellgrenKöping-Kolsva OK09:47:07
431465Björn BelfrageKöping-Kolsva OK09:47:39
249436Roland RohdeFellingsbro GOIF09:48:11
1420428Johnny ErixonFellingsbro GOIF09:48:38
18928Göta KåbergKöping-Kolsva OK09:49:10
9043164Christina GohdeVästerås SOK09:49:45
38481Boy NymanVandrarringen09:50:18
12532Lennart ErikssonOK Enen09:50:39
409812Britt-Marie BjörkmanÅkers IF09:51:07
435897Bengt LindkvistÅkers IF09:51:38
409815Margareta JönssonÅkers IF09:52:10
248996Kurt ElvénVästerås SOK09:52:39
431137Östen BelinOK Tor09:53:11
253954Sten MöllerSödertälje-Nykvarn OF09:53:39
202288Berit NylinVästerås SOK09:54:11
9033688Bo LöwegrenVästerås SOK09:54:41
423370Monica Lindkvist MöllerSödertälje-Nykvarn OF09:55:10
304082Anders JohanssonKjula IF09:55:40
431500Jan FlodinOK Nalle09:56:10
9560624Ingrid Munktelius ÖhlénSurahammars SOK09:57:10
2123377Kjell LindbergVästerås SOK09:58:10
450032Inga JohanssonNyköpings OK10:07:01
571330Anders JohanssonNyköpings OK10:10:56
30859Jörgen BergströmÄrla IF10:16:08

Bana E

1 580 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
302281Bengt-Olof BlidströmOK Tor09:09:14
25302Signar PalmHallstahammars OK09:09:44
1040228Björn CarlssonSträngnäs-Malmby OL09:22:12
262440Harry AxelssonKatrineholms OK09:22:16
2066574Britt-Marie ErikssonOK Grip09:26:11
351005Dagny AnderssonOK Tjärnen09:27:11
433691Eva JerningSödertälje IF09:28:08
7003697Bo LånghedeEskilstuna OL09:30:14
25316Lars SöderlundHallstahammars OK09:31:14
343379Martin BergstrandVandrarringen09:35:12
17012Samuel ErikssonOK Letstigen09:36:13
439514Görel SvedestamEskilstuna OL09:38:12
263927Gunnar LordArboga OK09:40:18
208189Ingrid LundinEskilstuna OL09:41:11
37524Bengt JohanssonVästerås SOK09:48:13
9038840Ulf LindgrenVästerås SOK09:58:08
2078208Ida OlssonHallstahammars OK10:00:10
38884Berit EdengrenNyköpings OK10:07:28

Annonser