Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för SM, lång

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: SM, lång
Arrangörsorganisationer: Segersta OK / Söderhamns OK
Datum: lördag 14 september 2019 - söndag 15 september 2019

KvalFinal

D21 Final A

12 370 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Lovisa PerssonOK Tisaren10:30
2Sara SjökvistJärla Orientering10:33
3Linda LindkvistLeksands OK10:36
4Kristin HylanderNyköpings OK10:39
5Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK10:42
6Stina NordinSundsvalls OK10:45
7Rebecka LindbergOK Roslagen10:48
8Hedwig HaasOK Linné10:51
9Josefine HeikkaAlfta-Ösa OK10:54
10Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad10:57
11Magdalena OlssonStora Tuna OK11:00
12Agnes LeoGöteborg-Majorna OK11:03
13Jenny ErikssonOK Kåre11:06
14Ellinor TjernlundOK Tisaren11:09
15Maria MagnussonSävedalens AIK11:12
16Jennie Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna11:15
17Anna WehlinLinköpings OK11:18
18Irina NybergAlfta-Ösa OK11:21
19Helena BergmanOK Ravinen11:24
20Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering11:27
21Johanna Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna11:30
22Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK11:33
23Johanna EngströmOK Hällen11:36
24Rebecka HeinrupTullinge SK11:39
25Katarina SvahnAlfta-Ösa OK11:42
26Amanda HanssonGöteborg-Majorna OK11:45
27Andrea SvenssonOK Tisaren11:48
28Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad11:51
29Susen LöschÄrla IF11:54
30Emma BjessmoIFK Lidingö SOK11:57
31Johanna ÖbergOK Linné12:00
32Sanna FastEksjö SOK12:03
33Alva OlssonLinköpings OK12:06
34Tilda JohanssonOK Orion12:09
35Anna BachmanIFK Lidingö SOK12:12
36Josefin TjernlundOK Tisaren12:15
37Lisa RisbyOK Kåre12:18
38Tove AlexanderssonStora Tuna OK12:21
39Lina StrandGöteborg-Majorna OK12:24
40Elin MånssonIFK Göteborg Orientering12:27

H21 Final A

14 540 m, 42 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
101Karl WalheimÄrla IF10:30
102John BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna10:33
103Robbin KantarpÄrla IF10:36
104Erik ClassonOK Orinto10:39
105Emil AnderssonÄrla IF10:42
106Erik RostMalungs OK Skogsmårdarna10:45
107Arvid NordIK Hakarpspojkarna10:48
108Filip WadstenMalungs OK Skogsmårdarna10:51
109Jesper SvenskStora Tuna OK10:54
110Albin LillieströmMalungs OK Skogsmårdarna10:57
111Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOK11:00
112Henrik JonssonÄrla IF11:03
113Jonas GustafssonOK Kåre11:06
114Viktor LarssonÄrla IF11:09
115Mats TroengOK Linné11:12
116Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna11:15
117David LingforsOK Linné11:18
118Emil SvenskStora Tuna OK11:21
119Oskar SjöbergOK Linné11:24
120Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK11:27
121Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF11:30
122Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna11:33
123Joakim SvenskStora Tuna OK11:36
124Erik Ivarsson SandbergOK Denseln11:39
125Erik AnderssonOK Orion11:42
126Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF11:45
127Henrik JohannessonStora Tuna OK11:48
128Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna11:51
129Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering11:54
130Gustav BergmanOK Ravinen11:57
131Emil LjungemyrOK Kolmården12:00
132Måns SandgrenOK Orion12:03
133Jens RönnolsJärla Orientering12:06
134Simon HectorSnättringe SK12:09
135Olle KaleredStora Tuna OK12:12
136Rassmus AnderssonOK Linné12:15
137Andreas UllerKils OK12:18
138Albin RidefeltOK Linné12:21
139Isac Von KrusenstiernaOK Kåre12:24
140Simon ImarkTullinge SK12:27
141Martin RegbornHagaby GoIF Örebro12:30
142Anton JohanssonOK Orion12:33

D20 Final A

8 410 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
214Alva LindellIF Thor11:10
215Josefine AnderssonTäby OK11:13
216Elin SchagerströmGarphyttans IF11:16
217Lovisa BlomgrenEksjö SOK11:19
218Irmalinn NilssonHärlövs IF11:22
219Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad11:25
220Moa WestbladOK Ravinen11:28
221Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK11:31
222Maja MörthStora Tuna OK11:34
223Elsa ChristofferssonOK Renen11:37
224Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK11:40
225Anna HallménOK Tisaren11:43
226Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna11:46
227Fanny SundbladEksjö SOK11:49
228Hanna LagerbergOK Södertörn11:52
229Hanna KjellinSundsvalls OK11:55
230Ella SjöbergTullinge SK11:58
231Emma BlixtOK Hammaren12:01
232Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF12:04
233Ella OlssonGrycksbo IF OK12:07
234Ronja HuggStora Tuna OK12:10
235Klara AxelssonEksjö SOK12:13
236Vilma V Von KrusenstiernaOK Kåre12:16
237Erika Källvik LeufvénÅmåls OK12:19
238Frida VikströmSundsvalls OK12:22
239Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK12:25
240Isa S EnvallIK Hakarpspojkarna12:28

H20 Final A

10 280 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
301Albin AlsiöIF Hagen10:31
302Mattias IvaresOK Södertörn10:34
303Hugo DalhammerOK Roxen10:37
304Kristoffer TengrothSundbybergs IK10:40
305Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK10:43
306Jonathan UllerKils OK10:46
307Gustav OlssonOK Orion10:49
308Axel HalvarssonGöteborg-Majorna OK10:52
309Emil KarlssonHestra IF10:55
310Axel OlssonIF Hagen10:58
311Olof SkoglundKils OK11:01
312Mattias KallhaugeSnättringe SK11:04
313Daniel BogrenIF Hagen11:07
314Oscar ModigOK Pan-Kristianstad11:10
315Isac EricssonVäxjö OK11:13
316Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna11:16
317Emil AuseliusBredaryds SOK11:19
318August MollénOK Denseln11:22
319Albin AnderssonTullinge SK11:25
320Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF11:28
321Tim JohanssonFK Friskus-Varberg11:31
322Simon HardenFK Boken11:34
323Oscar JohanssonKarlskrona SOK11:37
324Carl CarlssonNyköpings OK11:40
325Felix AxelssonMarkbygdens OK11:43
326Victor HanssonJönköpings OK11:46
327Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna11:49
328Lukas OlmKils OK11:52
329Oskar EdvardssonJärfälla OK11:55
330Hugo LillieströmOK Roxen11:58
331Fredrik HamreforsVästerås SOK12:01
332Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK12:04
333Ludvig EkNyköpings OK12:07
334Niklas CarlssonSundbybergs IK12:10
335Gustav RuneforsVäxjö OK12:13
336Jonas AnderssonOK Roxen12:16
337Erik HannrupIF Thor12:19
338Erik HerneOK Ravinen12:22
339Filip TrofastBredaryds SOK12:25
340Axel GranqvistOK Ravinen12:28

D18 Final A

6 530 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
401Lisa OlssonTorsås OK10:32
402Amelie RajanIFK Lidingö SOK10:35
403Elin EdströmHärnösands OK10:38
404Kajsa BogrenSundbybergs IK10:41
405Agnes BromanOK Roslagen10:44
406Linnea SkalbergBredaryds SOK10:47
407Therese NilssonOK Österåker10:50
408Clara SpikLeksands OK10:53
409Thea WennbergSkellefteå OK10:56
410Cornelia IvarssonOK Hammaren10:59
411Nina PerssonHaninge SOK11:02
412Julia NordlanderSundsvalls OK11:05
413Ellen BlennowFalköpings AIK OK11:08
414Moa HjorthDomnarvets GOIF11:11
415Elin NilssonAndrarums IF11:14
416Malin BierfeldtÄrla IF11:17
417Märta LjungbergSjövalla FK11:20
418Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF11:23
419Matilda LindhSundbybergs IK11:26
420Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK11:29
421Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK11:32
422Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL11:35
423Lovisa WeidenSkåneslättens OL11:38
424Tilde EngbergHärnösands OK11:41
425Ida HofstedtTäby OK11:44
426Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering11:47
427Emilia EngelOK Ravinen11:50
428Olivia AspIFK Göteborg Orientering11:53
429Emma ErikssonEksjö SOK11:56
430Ebba LindellIF Thor11:59
431Signe NilssonNyköpings OK12:02
432Petrina CostermansJärla Orientering12:05
433Alicia LundgrenVäxjö OK12:08
434Tilde BacklundOK Södertörn12:11
435Tilda ÖstbergStora Tuna OK12:14
436Alva SonessonFalköpings AIK OK12:17
437Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna12:20
438Ebba BerglinOK Orion12:23
439Emma LingIK Hakarpspojkarna12:26
440Hanna LundbergOK Renen12:29

H18 Final A

8 370 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
501Felix DrejmoOK Landehof10:32
502Hugo SetthagenOK Tranan10:35
503Aron ÖstangårdGamleby OK10:38
504Axel LundgrenSundsvalls OK10:41
505Jakob NilssonUmeå OK10:44
506Henrik PetrisiVästerbergslagens OL10:47
507Mattis PerssonEksjö SOK10:50
508Jakob Gadefors-NauHaninge SOK10:53
509Gustav OhlinOK Tranan10:56
510Viktor WaernqvistOK Kolmården10:59
511Adrian VartiaOK Löftan11:02
512Nils KörleOK Landehof11:05
513Olof LjunggrenLinköpings OK11:08
514Hugo JakobssonEksjö SOK11:11
515Anton SilierJärfälla OK11:14
516Jesper LidmarSnättringe SK11:17
517Rasmus PetterssonOK Djerf11:20
518Anton GunnarssonBredaryds SOK11:23
519David MelinOK Rodhen11:26
520Emanuel HerberthsonLinköpings OK11:29
521Valter PetterssonOK Tisaren11:32
522Melker ForsbergKFUM Örebro OK11:35
523Linus LundbergOK Bävern11:38
524Leo JohanssonOK Kolmården11:41
525Albin FalkNyköpings OK11:44
526David BorgSödertälje-Nykvarn OF11:47
527Carl JosefssonSävedalens AIK11:50
528Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK11:53
529Emil AxelssonLerums SOK11:56
530Hugo DjurstedtEksjö SOK11:59
531Johan LangerakJärfälla OK12:02
532Joar HertinIK Hakarpspojkarna12:05
533Simon FriskJärla Orientering12:08
534Jesper JohanssonOK Löftan12:11
535Benjamin NäslundSkogslöparna12:14
536Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK12:17
537Philip CarlssonNyköpings OK12:20
538Samuel PihlströmOK Landehof12:23
539Axel ElmbladBredaryds SOK12:26
540Viktor SvenskStora Tuna OK12:29

D21 Final B

9 410 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria BjörklundStora Tuna OK08:30
Lisa AnderssonÄrla IF08:32
Lilian ForsgrenOK Tisaren08:34
Anna WallinGöteborg-Majorna OK08:36
Sara HagströmIFK Göteborg Orientering08:38
Line CederbergGöteborg-Majorna OK08:40
Frida SandbergStora Tuna OK08:42
Saga SanderOK Milan08:44
Ida WillénFalköpings AIK OK08:46
Josefin ErlandssonOK Milan08:48
Annika BjörkOK Linné08:50
Pim HedbergOK Pan-Kristianstad08:52
Julia DavidssonÄrla IF08:54
Elisabeth AhlgrenLinköpings OK08:56
Jonna JungåkerSundsvalls OK08:58
Louise LundgrenVäxjö OK09:00
Johanna SjölundSundsvalls OK09:02
Matilda ErikssonOK Kåre09:04
Jessica HallidayDomnarvets GOIF09:06
Hanna ErikssonIFK Mora OK09:08
Gabriella S BerganderEksjö SOK09:10
Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF09:12
Filipa RodriguesJärla Orientering09:14
Erica PetterssonIFK Göteborg Orientering09:16
Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad09:18

H21 Final B

11 920 m, 42 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linus RappIFK Mora OK08:30
Ola NybergMalungs OK Skogsmårdarna08:32
David SundströmSöderhamns OK08:34
Daniel NilssonNyköpings OK08:36
Lucas SundbladEksjö SOK08:38
Martin NilssonIFK Umeå08:40
Olov EricsonAlfta-Ösa OK08:42
Andreas BerganderEksjö SOK08:44
Karl EngesAttunda OK08:46
Timo MähönenIFK Lidingö SOK08:48
Hans PerssonIFK Umeå08:50
Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad08:52
Martin HederskogKalmar OK08:54
Victor JiglundLinköpings OK08:56
Simon LundinOK Kolmården08:58
Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna09:00
Anton NilssonJärla Orientering09:02
Magnus GlänneforsTullinge SK09:04
Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOK09:06
Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK09:08
Filip JacobssonOK Tisaren09:10
Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK09:12
Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF09:14
David BejbomJärla Orientering09:16
Love BerzellOK Ravinen09:18
Jonas EngströmOK Hällen09:20
Josef NordlundOK Linné09:22
Mathias HallménOK Denseln09:24
Ludvig ErikssonKils OK09:26
Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF09:28
Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna09:30
Jacob ErikssonKFUM Örebro OK09:32
Petter ErikssonÄrla IF09:34
Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna09:36
Filip GrahnHestra IF09:38
Axel WrådheAttunda OK09:40
Sebastian InderstEksjö SOK09:42
Ville JohanssonOK Kolmården09:44
Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna09:46
Ruslan GlebovOK Ravinen09:48
Gustav HindérOK Tisaren09:50
Markus HederskogIK Hakarpspojkarna09:52

H21 Final C

9 920 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rasmus ElmelidOK Orion08:31
Simon MarteliusAttunda OK08:33
Erik MalmbergLinköpings OK08:35
Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna08:37
Erik BomanGävle OK08:39
Thomas LandqvistMalungs OK Skogsmårdarna08:41
Gustav SparrevikIK Hakarpspojkarna08:43
Sixten HillerhagOK Linné08:45
Jerker LysellRehns BK08:47
Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad08:49
Charlie StoltRehns BK08:51
André AnderssonOK Kåre08:53
Bruno GodefroyOK Ravinen08:55
Dag StridhMalungs OK Skogsmårdarna08:57
Anders VedinSundsvalls OK08:59
Joel Börjesson ErikssonStorviks IF09:01
Arvid ClaessonJönköpings OK09:03
Viktor SkoogKils OK09:05
Anton KällströmSala OK09:07
Henrik PerssonUmeå OK09:09
Andrei LamovStora Tuna OK09:11

D20 Final B

6 490 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OK08:30
Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna08:32
Sofia JohanssonOK Skärmen08:34

H20 Final B

8 260 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Måns ErikssonSundsvalls OK08:31
Carl HolmbergIF Hagen08:33
Max Igor KajanusTumba-Mälarhöjden OK08:35
Sixten TörnqvistVästerås SOK08:37
Hampus NyströmIF Hagen08:39
Emil GrehnOK Rodhen08:41
Gustav FrænellSundsvalls OK08:43
Filip RosjöJönköpings OK08:45
Edvin NordströmTäby OK08:47
Simon DahlbergOK Nolaskogsarna08:49
Benjamin LangerakJärfälla OK08:51
Lukas KatvalaKarlskrona SOK08:53
Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna08:55
Filip MöllerOK Södertörn08:57
Oscar StombergIF Hagen08:59
Simon FreylandEksjö SOK09:01
Olle HedmanIF Hagen09:03
Hannes SvahnOK Ravinen09:05

D18 Final B

5 610 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emilia BergströmOK Rodhen08:30
Tove PetterssonOK Roxen08:32
Sara SundinWaxholms OK08:34
Thea SvenssonIK Vikings OK08:36
Amanda JanssonOK Djerf08:38
Elsa NilssonDomnarvets GOIF08:40
Agnes KarlssonÄlvsby IF OK08:42
Anna LithellOK Linné08:44
Vilde Jonsson WoldSundbybergs IK08:46
Amelie JosefssonSkogslöparna08:48
Katarina NorrbyOK Södertörn08:50
Tilda GolsäterKorsnäs IF OK08:52
Hanna SvanbergOK Renen08:54
Moa AlsiöIF Hagen08:56
Ellen KillmeyVittjärvs IK08:58
Wilma BerganderEksjö SOK09:00
Klara JohanssonVästvärmlands OK09:02
Ylva SandénOK Södertörn09:04
Emmie LindbäckOK Renen09:06
Agnes KällströmSala OK09:08
Anna AasaOK Renen09:10
Linnea PerssonValbo AIF09:12
Clara SamuelssonOK Vivill09:14
Lovisa WigertzLånghundra IF09:16
Julia RangertIK Hakarpspojkarna09:18
Louise RamebäckUmeå OK09:20
Elin LindbladOK Djerf09:22
Alice PalmgrenSundsvalls OK09:24
Nicolina MobergOK Tyr09:26
Sanna HedbergOK Södertörn09:28
Moa KarlssonOK Hammaren09:30
Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK09:32

H18 Final B

7 290 m, 46 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Arvid RoosOK Linné08:31
Alvar MelinHaninge SOK08:33
Erik BrandtDomnarvets GOIF08:35
Hugo StrömMullsjö SOK08:37
Jonas CarlssonStora Tuna OK08:39
Noa SjöstrandVästerås SOK08:41
Allan HedbergLunds OK08:43
Karl GranathOK Kåre08:45
Simon FogelströmTorsås OK08:47
Joel Aristondo MagnussonOK Tor08:49
Simon JohanssonOK Kolmården08:51
Mattias ÖsterdahlVisborgs OK08:53
Edvin StrandbergKalmar OK08:55
Isak BerggrenGävle OK08:57
Johannes BladhTullinge SK08:59
Simon SvahnEksjö SOK09:01
Linus MalmKFUM Örebro OK09:03
Adrian SkobeKalmar OK09:05
Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK09:07
Emil BybergDomnarvets GOIF09:09
Hannes LindahlSundsvalls OK09:11
Edvin NilssonGotlands Bro OK09:13
Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF09:15
Andreas NäslundVästerås SOK09:17
Oskar SundblomRånäs OK09:19
Melker NordgrenOK Kåre09:21
Tobias SnellOK Renen09:23
William SeguraKFUM Örebro OK09:25
Malte EvebornOK Roxen09:27
Felix SilverGävle OK09:29
Martin RinnbäckOK Ravinen09:31
Jakob SjöbergGävle OK09:33
Isak ErikssonOK Nolaskogsarna09:35
Albin LindskogOK Ravinen09:37
Anton HänströmTäby OK09:39
Niklas SvenssonJärfälla OK09:41
Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK09:43
Viggo HjerneTumba-Mälarhöjden OK09:45
Albin TollOK Njudung09:47
Isak OlssonOK Orion09:49
Alfred LängheimTullinge SK09:51
Jonatan StåhlSundbybergs IK09:53
Felix BäckstädeVisborgs OK09:55
Duncan RobertsonSvaide Roma SOK09:57
Manne HammarbergJärfälla OK09:59
John McLellandOK Rodhen10:01

Annonser