Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för SkidO, SM/JSM/USM/VSM, lång

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: SkidO, SM/JSM/USM/VSM, lång
Arrangörsorganisation: Umeå OK
Datum: söndag 23 februari 2020

D21

20 080 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
523Andrea WickbomI 19 IF12:02
524Kaisa RoobaUmeå OK12:02
525Elsa AnderssonDomnarvets GOIF12:04
526Erica EdmanSäterbygdens OK12:04
73Lisa LarsenAlfta-Ösa OK12:24
77Klara YngvessonUmeå OK12:28
81Isabel SalenIFK Mora OK12:32
83Frida SandbergSäterbygdens OK12:34
87Linda LindkvistIK Jarl Rättvik12:38
89Hanna ErikssonIFK Mora OK12:40
93Magdalena OlssonIFK Mora OK12:44

H21

22 820 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
501Erik OskarssonI 19 IF12:01
502Simon DahlbergOK Nolaskogsarna12:01
503Erik SilfverIFK Umeå12:03
504Erik JohanssonOK Tranan12:03
505Gustav JohnssonIFK Mora OK12:05
506Martin HerbertTäby OK12:05
507Martin HammarbergSundsvalls OK12:07
508Simon ErikssonUmeå OK12:07
509Truls LindholmSundsvalls OK12:09
5Edvin NordstromTäby OK12:23
12Oskar SandbergSäterbygdens OK12:31
16Klaus CsucsIFK Mora OK12:35
22Sixten WalheimRobertsfors IK12:41
23Lukas DeiningerIFK Mora OK12:41
25Rasmus WickbomI 19 IF12:43
31Markus LundholmOK Renen12:49
35Linus RappIFK Mora OK12:53
43Erik RostAlfta-Ösa OK13:01
44Andrey LamovIFK Mora OK13:03
45Erik BlomgrenUmeå OK13:03

D20

14 760 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
531Julia WannerIFK Mora OK10:30
532Kristina FridmanVännäs OK10:30
154Lilian PalmHJS-Vansbro OK10:38
161Sofia LundkvistOK Vargen10:44
169Tilde EngbergHärnösands OK10:52
172Ellen BlennowFalköpings AIK OK10:56
183Lovisa MoqvistLerums SOK11:06
184Elin SchagerstromGarphyttans IF11:08

H20

17 430 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
105Gabriel LarssonGammelstads IF10:35
109Kalle AkermanOK Rodhen10:39
113Anton HanstromTäby OK10:43
121Zeb PalmHJS-Vansbro OK10:51
127Jakob LindehagPiteå IF10:57
133Erik BrandtDomnarvets GOIF11:03

D18

9 360 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
551Lea EdvardssonUmeå OK10:30:00
552Therese NilssonOK Österåker10:32:00
553Hanna LundbergOK Renen10:34:00
554Klara AnderssonDomnarvets GOIF10:36:00
555Ester LaudonUmeå OK10:38:00
556Anna AasaOK Renen10:40:00
557Emma EliassonDomnarvets GOIF10:42:00
558Elsa ForsgrenVästerbergslagens OL10:44:00
559Thea WennbergSkellefteå OK10:46:00
560Amelie JosefssonSkogslöparna10:47:35
253Julia NaslundOK Hammaren10:54:00
267Julia BosellOK Kåre11:22:00
272Elsa HermanssonIFK Mora OK11:32:00
276Vendela SoderqvistOK Kåre11:40:00

H18

11 670 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
541David MelinOK Rodhen10:31:00
542Klockar Eskil NääsLeksands OK10:33:00
543Albin NyqvistOK Landehof10:35:00
544Theodor Karlsson BrabieJärfälla OK10:37:00
545Viktor HolmgrenUmeå OK10:39:00
546Simon MarkströmOK Renen10:41:00
204Petter ErlandssonSundsvalls OK10:48:34
225Rasmus ErikssonUmeå OK11:31:00
230Albin GezeliusIFK Mora OK11:41:00
239Isak LundholmUmeå OK11:59:00

D16

7 620 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
601Ella TuressonOK Renen09:57
602Alice Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF09:59
603Jonna LindbladÖSeT SkidO10:01
604Stina LindholmSundsvalls OK10:03
605Klara KivijärviOK Renen10:05
606Ebba LindholmSundsvalls OK10:07
607Hanny EdströmHärnösands OK10:09
608Matilda AasaOK Renen10:11
609Ebba AnderssonSundsvalls OK10:13
610Elsa LindahlHärnösands OK10:15
611Elin LadängesAlfta-Ösa OK10:17
612Lovisa MasesDomnarvets GOIF10:19
613Elmina MolinHärnösands OK10:21
614Alice LarssonSundsvalls OK10:23
615Klara ErssonOK Kåre10:25

H16

9 360 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
621Lucas WannerAvesta OK09:55
622Jon HanssonOK Kåre09:57
623Edvin LakeSundsvalls OK09:59
624Leo AlvolinOK Kåre10:01
625Jannick Karlsson BrabieJärfälla OK10:03
626Esbjörn Montelius RisbergOK Kåre10:05

D15

6 280 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
631Anja BergerDomnarvets GOIF09:30
632Ebba SamuelssonUmeå OK09:32
633Julia ForsgrenOK Tyr09:34
634Elsa KaipeOK Kåre09:36
635Sofie Karlsson HolmerIFK Mora OK09:38
636Irma BergDomnarvets GOIF09:40
637Emmy KärrlanderUmeå OK09:42

H15

7 620 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
641Nils EngbergHärnösands OK09:31
642Mattias LarssonSundsvalls OK09:33
643Tim LundbergOK Renen09:35
644Axel BalckTäby OK09:37
645Helmer JöhnemarkStora Tuna IK SK09:39
646Niklas ErlandssonOK Södertörn09:41
647Linus NilssonOK Österåker09:43
648Otto TimbyUmeå OK09:45
649Karl ForsgrenVästerbergslagens OL09:47
650Oskar ErlandssonSundsvalls OK09:49
651Viktor ÖhmanSkogslöparna09:51
652Wille SöderqvistOK Kåre09:53

D14

5 120 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
761Signe ForsbergSkogslöparna09:30
762Tyra LarssonIFK Umeå09:32
763Saga RydbergUmeå OK09:34
764Sanni HoskariRastiketut09:36
765Malin HållHJS-Vansbro OK09:38
766Maja LundholmUmeå OK09:40
767Liv PaulerSkogslöparna09:42
768Nova StattinHärnösands OK09:44

H14

5 120 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
769Eskil EngbergHärnösands OK09:48
770Carl ErngrundSelånger SOK09:50
771Lukas ErikssonUmeå OK09:52
772Andrei KuzminSundsvalls OK09:54
773Frode Montelius RisbergOK Kåre09:56
774Frans PerssonSkellefteå OK09:58
775Jakob EngströmHärnösands OK10:00
776Axel SamuelssonUmeå OK10:02

D12

3 750 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
777Ida PaulerSkogslöparna09:45
778Märta ÖstbergUmeå OK09:47
779Ellen NybäckTullinge SK09:49
780Ellen ForsgrenVästerbergslagens OL09:51

H12

3 750 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
781Albin BerggrenOK Renen09:30
782Axel LarssonIFK Umeå09:32
783Hilding KjellqvistSidensjö IK09:34
784Jonathan EngströmHärnösands OK09:36
785Sixten KjellqvistSidensjö IK09:38
786Ture ForsbergSkogslöparna09:40
787Erik BalckTäby OK09:42

D35

10 100 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
661Ingela HagfalkDomnarvets GOIF09:31

H35

12 600 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
662Magnus SellstedtSelånger SOK09:30
663Ivan KuzminSundsvalls OK09:32

D40

6 280 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
664Sara ForsgrenOK Nolaskogsarna09:46
665Marie-Louise EngbergHärnösands OK09:48
666Helena ForsbergSkogslöparna09:50
667Cecilia RydbergUmeå OK09:52

H40

11 670 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
668Fredrik EngströmOK Renen09:30
669Jens Montelius RisbergOK Kåre09:32
670Jon LindmarkCentrum OK09:34
671Torbjörn EngbergHärnösands OK09:36
672Börje PaulerSkogslöparna09:38
673Anders BennitzOK Renen09:40
674Johan RydbergUmeå OK09:42
675Melker PetterssonOK Renen09:44

D45

8 940 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
676Susanna EdströmHärnösands OK10:01
677Karin LarssonSundsvalls OK10:03
678Christina JosefssonSkogslöparna10:05
679Tanja BuchholzMTK Bad Harzburg10:07
680Kerstin LarssonIFK Umeå10:09
681Lena Karlsson HolmerIFK Mora OK10:11

H45

11 670 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
682Klockar Mattias NääsLeksands OK09:48
683Peter FredricsonIFK Mora OK09:50
684Anders ErlandssonSundsvalls OK09:52
685Jonas HälldalSkogslöparna09:54
686Robert LadängesAlfta-Ösa OK09:56
687Patrik WennbergSkellefteå OK09:58
688Oskar ForsbergSkogslöparna10:00
689Magnus EliassonDomnarvets GOIF10:02
690Claes TuressonOK Renen10:04
691Fredrik ForsgrenOK Nolaskogsarna10:06
692Henrik ErlandssonOK Södertörn10:08

D50

7 400 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
693Erica HållHJS-Vansbro OK09:41
694Marita SöderlindÖrnsköldsviks OK09:43
695Pia LindholmSundsvalls OK09:45
696Florence BergDomnarvets GOIF09:47
697Anneli WickbomI 19 IF09:49

H50

10 100 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
698Kristofer ÖhmanSkogslöparna09:33
699Sven PerssonÅrsunda IF09:35
700Sven BuchholzMTK Bad Harzburg09:37
701Tomas PerssonSkellefteå OK09:39
702Jurg NiggliO Jura09:41
703Torgny NäslundSkogslöparna09:43
704Anders LindholmSundsvalls OK09:45
705Janne SkarnerLeksands OK09:47
706Jan ForsbergHögåkers OK09:49
707Carl FeyEspoon Suunta09:51
708Per-Johan JosefssonSkogslöparna09:53
709Mikael NolåkersKvarnsvedens GOIF OK09:55
711Anders MasesDomnarvets GOIF09:59

D55

7 400 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
712Carina SandbergSäterbygdens OK09:51
713Susanne AnderssonPiteå IF Orienteringsklubb09:53
714Lisbet Lidman LarssonHJS-Vansbro OK09:55
715Charlotte LindkvistIK Jarl Rättvik09:57
716Cecilia HenfridssonUmeå OK09:59

H55

10 100 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
717Per ÖgrenBergnäsets AIK10:01
718Lars LundkvistSeskarö IF10:03
719Björn AlbinssonIFK Mora OK10:05
720Frans WickbomI 19 IF10:07
721Sven ÖrnerlingOK Renen10:09
722Mikael YngvessonRobertsfors IK10:11
723Mikael KivijärviOK Renen10:13
724Per SandbergSäterbygdens OK10:15
725Peter WestinVittjärvs IK10:17

D60

7 400 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
725Agneta FriesUmeå OK09:30
726Agnetha FredrikssonKramfors-Alliansen09:32
727Inger VennbergOK Renen09:34
728Eva WalheimRobertsfors IK09:36
729Kristina HagfalkOK Hällen09:38
730Annica NylundUmeå OK09:40

H60

8 110 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
731Karl-Erik LindbäckÄlvsby IF OK09:56
732Henry BarskÖvertorneå IF09:58
733Tomas AnderssonOK Tor10:00
734Per-Olov SjöströmVästerås SOK10:02
735Lars-Olov EricsonÖSeT SkidO10:04
736Fredrik HolmgrenBergnäsets AIK10:06
737Eero O NiemiSkogslöparna10:08
738Sture NorénÄlvsby IF OK10:10

D65

6 900 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
739Katarina KvickSkogslöparna09:33
740Agneta HolmgrenBergnäsets AIK09:35

H65

7 400 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
741Åke GustafssonBergnäsets AIK09:31
742Ulf CarnbyTäby OK09:33
743Jan-Ola KarlssonOK Njudung09:35
744Gunnar MunkteliusSurahammars SOK09:37
745Lars SjölanderOK Nipan09:39

D70

6 900 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
746Elke WilkeTierps SOK09:39
747Lena StenbergIFK Umeå09:41
748Anna BlomgrenTullinge SK09:43
749Ingrid Wiklander NylanderSundsvalls OK09:45

H70

7 400 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
750Torbjörn YttergrenStöcksjö IS10:00
751Olle AdolfssonLerums SOK10:02
752Kjell SandströmBodens Bandyklubb OS10:04
753Bernt ÅkerlundFältjägarnas IF10:06
754Eero KattilakoskiKaustisen Pohjan-Veikot10:08
755Lars-Åke SjökvistVärend GN OL10:10
756Matts EngvallBodens Bandyklubb OS10:12
757Jaakko TeppoGamlakarleby IF10:14
758Berndt StenbergIFK Umeå10:16
759Kjell MörtbergBodens Bandyklubb OS10:18
760Pekka KanstePerämeren Rasti10:20

Öppen 1

2 710 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kajsa ErlandssonSundsvalls OK09:31:09
Hampus DanielssonLycksele IF09:42:23
Nils ForsgrenVästerbergslagens OL09:52:33
Hugo SamuelssonUmeå OK09:59:05
Hilma VikströmUmeå OK10:00:03
Siri EdvardssonUmeå OK10:07:03
Elsa SundqvistUmeå OK10:09:04

Öppen 3

4 650 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Birgit LundkvistOK Vargen09:29:13
Ander OskarssonSorsle sk09:31:04
Anders HänströmTäby OK09:33:25
Jessica ErikssonDomnarvets GOIF09:36:01
Johan EngströmHärnösands OK09:39:03
Ruben DrottIFK Umeå09:44:17
Marie LindbladÖSeT SkidO09:47:08
Anders RensgardOK Renen09:47:12
Christina EngströmHärnösands OK09:59:23

Öppen 5

7 810 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lina KjellqvistSidensjö IK09:28:19
Erik ForsgrenOK Tyr09:33:05
David KjellqvistSidensjö IK09:34:05
Annica BergerDomnarvets GOIF09:34:30
Daria NiggliOJura09:36:12
Helena KönigssonRobertsfors IK09:37:07
Hans NykvistStora Tuna IK SK09:37:15
Hugo DanielssonLycksele IF09:40:05
Maria DanielssonLycksele IF09:44:03
Annika ManniUmedalens IF09:45:23
Emma BlixtOK Hammaren09:50:18
Monika WesterlundOK Nolaskogsarna09:56:25
Peter NordströmTäby OK10:00:13
Tatiana Kalender OgluIstanbul OC10:07:22
Ove PerssonUmeå OK10:07:50
710Peter ErngrundSelånger SOK10:11:17
Kyllike JaamaUmeå OK10:12:01
Agnes ElfvingIK Jarl Rättvik10:15:10
Per FrostIK Jarl Rättvik10:17:26
Per MelinOK Rodhen10:25:13
Karolina BennitzOK Renen10:32:18
Daniel KaipeOK Kåre10:33:07

Öppen 8

11 270 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fredrik SamuelssonUmeå OK09:16:03
Martin PerssonÅrsunda IF09:27:04
Vilma BergerDomnarvets GOIF09:33:10
Hans-Erik CarlborgIFK Umeå09:34:12
Johan DanielssonLycksele IF09:41:28
Vesa klemettiSuunta Jyväskylä09:47:03
Simon NordlundI1909:48:46
Andreas GrennborgUmeå OK09:53:04
Ekaterina StepanovaRussia National Team09:54:01
Janni RiisanenEspoon Akilles10:02:30
Hans PerssonIFK Umeå10:13:03
Toms VeitsOK Purva Bridējs10:20:39
521Åsa PaulerSkogslöparna10:28:27
Kuznetsova SofiaRussian National Team

Annonser