Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för SkidO, SM/JSM, medel och publiktävling

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: SkidO, SM/JSM, medel och publiktävling
Arrangörsorganisation: Säterbygdens OK
Datum: lördag 18 januari 2020

D21 SM

7 480 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria BoisMalungs OK Skogsmårdarna10:00
Laura Csúcs-FenyvesiIFK Mora OK10:00
Erica EdmanSäterbygdens OK10:00
Hanna ErikssonIFK Mora OK10:00
Cajsa GrapeDalaportens OL10:00
Karin E GustafssonGarphyttans IF10:00
Sara HodlerIFK Mora OK10:00
Lisa LarsenAlfta-Ösa OK10:00
Magdalena OlssonIFK Mora OK10:00
Sarah PerssonÅtvidabergs IF10:00
Kaisa RoobaUmeå OK10:00
Hanna RostAlfta-Ösa OK10:00
Isabel SalénIFK Mora OK10:00
Frida SandbergSäterbygdens OK10:00
Karin StenbackKvarnsvedens GOIF OK10:00
Klara YngvessonUmeå OK10:00
Åsa Zetterberg ErikssonÖSeT SkidO10:00

H21 SM

10 040 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Peter ArnessonBottnaryds IF10:00
Erik BlomgrenUmeå OK10:00
Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna10:00
Klaus CsúcsIFK Mora OK10:00
Lukas DeiningerIFK Mora OK10:00
Simon ErikssonUmeå OK10:00
Martin HammarbergSundsvalls OK10:00
Simon HodlerIFK Mora OK10:00
Gustav JohnssonIFK Mora OK10:00
Andrey LamovIFK Mora OK10:00
Truls LindholmSundsvalls OK10:00
Carl MagnussonIFK Mora OK10:00
Henrik PerssonUmeå OK10:00
Linus RappIFK Mora OK10:00
Erik RostAlfta-Ösa OK10:00
Oskar SandbergSäterbygdens OK10:00
Joel SjölanderAlfta-Ösa OK10:00
Janne SkarnerLeksands OK10:00
Christian SpoerryUmeå OK10:00
Sixten WalheimRobertsfors IK10:00
Rasmus WickbomI 19 IF10:00

D20 SM

5 100 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ellen BlennowFalköpings AIK OK10:00
Emelie BrudinIFK Mora OK10:00
Elin EdströmHärnösands OK10:00
Moa HjorthDomnarvets GOIF10:00
Elin SchagerströmGarphyttans IF10:00

H20 SM

7 480 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hugo DjurstedtEksjö SOK10:00
Anton HänströmTäby OK10:00
Gabriel LarssonGammelstads IF10:00
Rasmus NordgrenOK Kåre10:00
Zeb PalmHJS-Vansbro OK10:00

D18 SM

5 100 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna AasaOK Renen10:00
Julia BosellOK Kåre10:00
Emma EliassonDomnarvets GOIF10:00
Elsa ForsgrenVästerbergslagens OL10:00
Elsa HermanssonIFK Mora OK10:00
Kajsa IvarssonVästerbergslagens OL10:00
Amelie JosefssonSkogslöparna10:00
Lovisa MoqvistLerums SOK10:00
Julia NäslundOK Hammaren10:00
Lilian PalmHJS-Vansbro OK10:00
Vendela SöderqvistOK Kåre10:00
Alma WallmanVästerbergslagens OL10:00
Liv ÅkermanÄlvdalens IF OK10:00

H18 SM

7 480 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emil AxelssonLerums SOK10:00
Otto BalckTäby OK10:00
Erik BrandtDomnarvets GOIF10:00
Thobias BrodinIFK Mora OK10:00
Jonas CarlssonStora Tuna IK SK10:00
Rasmus ErikssonUmeå OK10:00
Petter ErlandssonSundsvalls OK10:00
Albin GezeliusIFK Mora OK10:00
Simon Karlsson HolmerIFK Mora OK10:00
Erik LarssonIFK Mora OK10:00
Isak LundholmUmeå OK10:00
David MelinOK Rodhen10:00
Melker NordgrenOK Kåre10:00
Albin NyqvistOK Landehof10:00
Klockar Eskil NääsLeksands OK10:00
Kalle Åkerman SjöströmOK Rodhen10:00

D16

5 060 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Irma BergDomnarvets GOIF10:00
Alicia BergkvistVästerbergslagens OL10:00
Felicia EliassonDalaportens OL10:00
Alice Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF10:00
Sanna HörnellDomnarvets GOIF10:00
Elsa KaipeOK Kåre10:00
Sofie Karlsson HolmerIFK Mora OK10:00
Elin LadängesAlfta-Ösa OK10:00
Lovisa MasesDomnarvets GOIF10:00
Frida MelinOK Rodhen10:00

H16

6 170 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Axel BalckTäby OK10:00
Sixten BihlOK Tyr10:00
Niklas ErlandssonOK Södertörn10:00
Karl ForsgrenVästerbergslagens OL10:00
Jon HanssonOK Kåre10:00
Helmer JöhnemarkStora Tuna IK SK10:00
Edvin LakeSundsvalls OK10:00
Esbjörn Montelius RisbergOK Kåre10:00
Elias NyqvistOK Landehof10:00
Hugo PerssonÅtvidabergs IF10:00
Wille SöderqvistOK Kåre10:00
Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OK10:00

D14

3 950 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Malin HållHJS-Vansbro OK10:00
Alma JöhnemarkStora Tuna IK SK10:00
Rebecka ÅkärbjärIFK Mora OK10:00

H14

3 950 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Axel GräfningsGrycksbo IF OK10:00
Axel JohanssonHJS-Vansbro OK10:00
Melvin LöfgrenOK Kåre10:00
Leo MagnussonAlfta-Ösa OK10:00
Walter SöderqvistOK Kåre10:00
Olle WallmanVästerbergslagens OL10:00

D12

2 800 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Frida BrudinIFK Mora OK10:00
Ellen ForsgrenVästerbergslagens OL10:00

H12

2 800 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik BalckTäby OK10:00
Adrian DahlgrenÄlvdalens IF OK10:00

D10

2 490 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hilma KaboIFK Mora OK10:00
Wilda RydqvistÄlvdalens IF OK10:00

H10

2 490 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nils ForsgrenVästerbergslagens OL10:00

D35

7 080 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingela HagfalkDomnarvets GOIF10:00
Helena WallmanVästerbergslagens OL10:00

H35

7 080 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mats HörnellDomnarvets GOIF10:00

D45

5 060 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erica HållHJS-Vansbro OK10:00
Carina SandbergSäterbygdens OK10:00

H45

6 170 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tony BjörlingDomnarvets GOIF10:00
Magnus EliassonDomnarvets GOIF10:00
Anders ErlandssonSundsvalls OK10:00
Peter FredricsonIFK Mora OK10:00
Peter HermanssonIFK Mora OK10:00
Jonas HolmgrenOK Hammaren10:00
Anders JanssonGrycksbo IF OK10:00
Stefan JohanssonOK Kåre10:00
Henrik JonssonIFK Mora OK10:00
Robert LadängesAlfta-Ösa OK10:00
Jakob MagnussonAlfta-Ösa OK10:00
Klockar Mattias NääsLeksands OK10:00
Sven PerssonÅrsunda IF10:00
Thomas PerssonÅtvidabergs IF10:00
Mats ThunwallFagersta OK10:00

D55

5 060 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ylva GrapeDalaportens OL10:00
Kristina HagfalkOK Hällen10:00
Lisbet Lidman LarssonHJS-Vansbro OK10:00

H55

5 060 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Björn AlbinssonIFK Mora OK10:00
Anders BergDomnarvets GOIF10:00
Sture NorénÄlvsby IF OK10:00
Per-Olov SjöströmVästerås SOK10:00
Erik WadmanIFK Mora OK10:00
Frans WickbomI 19 IF10:00

H65

3 950 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olle AdolfssonLerums SOK10:00
Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK10:00
Bernt GustafssonVästerbergslagens OL10:00
Jan-Ola KarlssonOK Njudung10:00

D70

3 950 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK10:00

H70

3 950 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kjell ErikssonÖSeT SkidO10:00
Bengt ErlandssonSvärdsjö SOK10:00
Royne LenngrenIK Jarl Rättvik10:00

Öppen 1

2 490 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anne Margareth BjörkmanArboga OK10:00
Lisbeth HörnellDomnarvets GOIF10:00
Lisbeth HörnellDomnarvets GOIF10:00
Ulf Björkman JohanssonArboga OK10:00
Vide Zetterberg ViklundOK Djerf10:00

Öppen 3

3 950 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ann-Sofie EliassonDalaportens OL10:00
Elisabet ElmertoftNorbergs OK10:00
Conny ErikssonIFK Mora OK10:00
Erik HanssonOK Kåre10:00
Emma HultgrenOK Njudung10:00
Anders HänströmTäby OK10:00
Sofia KarlssonOK Landehof10:00
Vanda KuthanovaNorbergs OK10:00
MATTIAS LindhÄlvdalens IF OK10:00
Anders MasesStora Tuna OK10:00
Anders MaömbergKvarnsvedens GOIF OK10:00
Per MelinOK Rodhen10:00
Ulf NyqvistOK Landehof10:00
Robert ÖstlundSäterbygdens OK10:00

Öppen 8

7 080 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Peter BergkvistVästerbergslagens OL10:00
Lotta JungåkerKorsnäs IF OK10:00
Mats JönssonKorsnäs IF OK10:00

Annonser