Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för SM, medel

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: SM, medel
Arrangörsorganisationer: Segersta OK / Söderhamns OK
Datum: fredag 20 september 2019 - lördag 21 september 2019

kvalfinal

D21 Kval A

4 160 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Hedwig HaasOK Linné14:30
2Cecilia BerganderEksjö SOK14:32
3Helena BergmanOK Ravinen14:34
4Andrea WickbomVittjärvs IK14:36
5Elisabeth AhlgrenLinköpings OK14:38
6Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna14:40
7Chantelle HesselbergOK Hällen14:42
8Ellen DavidssonAlfta-Ösa OK14:44
9Amelia SkalbergBredaryds SOK14:46
10Maria BjörklundStora Tuna OK14:48
11Hilda MattssonJärla Orientering14:50
12Anna WallinGöteborg-Majorna OK14:52
13Johanna ÖbergOK Hällen14:54
14Julia DavidssonÄrla IF14:56
15Jonna ForsVästerås SOK14:58
16Kristin OlovssonOK Linné15:00
17Jessica HallidayDomnarvets GOIF15:02
18Ylva KindlundhAlfta-Ösa OK15:04
19Jenny ErikssonOK Kåre15:06
20Camilla EngstrandIFK Göteborg Orientering15:08
21Sara JohanssonDomnarvets GOIF15:10
22Aina EdgrenGöteborg-Majorna OK15:12
23Lilian ForsgrenOK Tisaren15:14
24Tilda JohanssonOK Orion15:16
25Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad15:18
26Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna15:20
27Lovisa PerssonOK Tisaren15:22
28Emma JohanssonDomnarvets GOIF15:24
29Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF15:26
30Emma BjessmoIFK Lidingö SOK15:28
31Andrea SvenssonOK Tisaren15:30
32Tove AlexanderssonStora Tuna OK15:32
33Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad15:34

D21 Kval B

4 190 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
41Emma NilssonOK Tranan14:30
42Linda ByströmOK Kåre14:32
43Anna KarlströmOK Linné14:34
44Annika CarlbergSundsvalls OK14:36
45Tova OlssonIK Hakarpspojkarna14:38
46Stina NilssonUmeå OK14:40
47Matilda ErikssonOK Kåre14:42
48Sandra NäslundOK Linné14:44
49Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad14:46
50Frida BrogrenSävedalens AIK14:48
51Josefine KlintbergOK Ravinen14:50
52Emma PetterssonOK Roxen14:52
53Klara YngvessonUmeå OK14:54
54Johanna SjölundSundsvalls OK14:56
55Josefin ErlandssonOK Milan14:58
56Marianne HaugIK Hakarpspojkarna15:00
57Linda LindkvistLeksands OK15:02
58Sara EskilssonAlfta-Ösa OK15:04
59Lisa AnderssonÄrla IF15:06
60Åsa OtterbjörkUmeå OK15:08
61Elin PetterssonIFK Göteborg Orientering15:10
62Evelina WickbomVittjärvs IK15:12
63Irina NybergAlfta-Ösa OK15:14
64Kajsa RisbyOK Kåre15:16
65Lina StrandGöteborg-Majorna OK15:18
66Anna WehlinLinköpings OK15:20
67Kristin HylanderNyköpings OK15:22
68Jennie Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna15:24
69Magdalena OlssonStora Tuna OK15:26
70Lisa RisbyOK Kåre15:28
71Josefin TjernlundOK Tisaren15:30
72Alva OlssonLinköpings OK15:32
73Johanna Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna15:34

D21 Kval C

4 110 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
81Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK14:31
82Linnea GustafssonOK Gynge14:33
83Erica PetterssonIFK Göteborg Orientering14:35
84Ellinor ErikssonOK Tisaren14:37
85Saga SanderOK Milan14:39
86Myrra CarlssonOK Orion14:41
87Frida JunegardTullinge SK14:43
88Moa HanssonBredaryds SOK14:45
89Catherine WennbergHudiksvalls OK14:47
90Sara LundstenSundsvalls OK14:49
91Rebecka NylinOK Tisaren14:51
92Elsa JanssonJärla Orientering14:53
93Isabel SalénIFK Mora OK14:55
94Fredrika VångellLinköpings OK14:57
95Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK14:59
96Lisa JohanssonOK Tranan15:01
97Sarah PerssonOK Denseln15:03
98Sanna SkoogKils OK15:05
99Agnes LeoGöteborg-Majorna OK15:07
100Ida WillénFalköpings AIK OK15:09
101Galina RibediucHellas Orientering15:11
102Amanda HanssonGöteborg-Majorna OK15:13
103Fanny AsketunOK Roxen15:15
104Synnøve BråtenIFK Lidingö SOK15:17
105Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering15:19
106Louise LundgrenVäxjö OK15:21
107Rebecka LindbergOK Roslagen15:23
108Elin ClassonOK Orinto15:25
109Johanna ÖbergOK Linné15:27
110Anna BachmanIFK Lidingö SOK15:29
111Ellinor TjernlundOK Tisaren15:31
112Helena KarlssonIFK Lidingö SOK15:33
113Frida SandbergStora Tuna OK15:35
114Katarina SvahnAlfta-Ösa OK15:37

D21 Kval D

4 070 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
121Erica EdmanRehns BK14:31
122Lucyna WiktorGöteborg-Majorna OK14:33
123Karin HagwallIFK Lidingö SOK14:35
124Linnea SundströmVittjärvs IK14:37
125Kate MorrisonOK Linné14:39
126Emma BergströmVittjärvs IK14:41
127Isabella TapperIFK Lidingö SOK14:43
128Josefine KristianssonTrollhättans SOK14:45
129Nadja RutzIFK Lidingö SOK14:47
130Amanda HolmgrenVittjärvs IK14:49
131Annika BjörkOK Linné14:51
132Stina NordinSundsvalls OK14:53
133Sara KindlundIFK Mora OK14:55
134Gabriella S BerganderEksjö SOK14:57
135Pim HedbergOK Pan-Kristianstad14:59
136Ausrine KutkaiteIFK Lidingö SOK15:01
137Line CederbergGöteborg-Majorna OK15:03
138Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad15:05
139Josefine WallenhammarHagaby GoIF Örebro15:07
140Jonna JungåkerSundsvalls OK15:09
141Emma HelmerssonOK Roxen15:11
142Carolin SvenssonHaninge SOK15:13
143Alice HugossonIFK Lidingö SOK15:15
144Sara HagströmIFK Göteborg Orientering15:17
145Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK15:19
146Hanna HugossonSundsvalls OK15:21
147Maria MagnussonSävedalens AIK15:23
148Gunilla SvärdIF Thor15:25
149Sanna FastEksjö SOK15:27
150Susen LöschÄrla IF15:29
151Olha PanchenkoIFK Mora OK15:31
152Rebecka HeinrupTullinge SK15:33
153Josefine HeikkaAlfta-Ösa OK15:35
154Elin MånssonIFK Göteborg Orientering15:37

H21 Kval A

4 930 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
201Olov EricsonAlfta-Ösa OK14:30
202Gustav ÖhgrenOK Kåre14:32
203Anton HanssonIK Hakarpspojkarna14:34
204Otto LundmanOK Roslagen14:36
205Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF14:38
206David LundstenIFK Umeå14:40
207Johan WennermarkOK Tyr14:42
208Hugo MattssonSkåneslättens OL14:44
209Joel LännevallOK Roslagen14:46
210Joel Börjesson ErikssonStorviks IF14:48
211Henrik FröjdRehns BK14:50
212Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad14:52
213Magnus GlänneforsTullinge SK14:54
214Ludvig ErikssonKils OK14:56
215Simon LundinOK Kolmården14:58
216Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF15:00
217Mattis HallbergGöteborg-Majorna OK15:02
218Martin DjerfIK Hakarpspojkarna15:04
219Johan TörnrothHestra IF15:06
220Erik Barr ZeilonSkåneslättens OL15:08
221Erik RostMalungs OK Skogsmårdarna15:10
222Viktor SkoogKils OK15:12
223Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK15:14
224Oskar LeinonenOK Kolmården15:16
225Erik BerzellJärla Orientering15:18
226Ola MartnerOK Pan-Kristianstad15:20
227Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna15:22
228Lucas SundbladEksjö SOK15:24
229Simon ImarkTullinge SK15:26
230Simon HectorSnättringe SK15:28
231Viktor LarssonÄrla IF15:30
232Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK15:32
233Gustav BergmanOK Ravinen15:34
234Jerker LysellRehns BK15:36
235Ville JohanssonOK Kolmården15:38
236Arvid VågIFK Göteborg Orientering15:40
237Erik Ivarsson SandbergOK Denseln15:42
238Karl WalheimÄrla IF15:44

H21 Kval B

4 910 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
241Anders VedinSundsvalls OK14:30
242Emil ÅbergOK Kåre14:32
243Albert AskengrenBergnäsets AIK14:34
244Simon AnderssonOK Rodhen14:36
245Olle JosarpOK Tisaren14:38
246Albin AnderssonOK Ravinen14:40
247Jonas Bäckström ArlestedtMalungs OK Skogsmårdarna14:42
248Simon MarteliusAttunda OK14:44
249Oskar ÖqvistBergnäsets AIK14:46
250Johan NordinSundsvalls OK14:48
251Oskar LundqvistMalungs OK Skogsmårdarna14:50
252Johan PerssonHagaby GoIF Örebro14:52
253Maxime BonneauLinköpings OK14:54
254Jonas MerzGöteborg-Majorna OK14:56
255Pontus PeterssonOK Orion14:58
256Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna15:00
257Gustav SparrevikIK Hakarpspojkarna15:02
258Filip JacobssonOK Tisaren15:04
259Markus HederskogIK Hakarpspojkarna15:06
260Karl EngesAttunda OK15:08
261Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK15:10
262Victor JiglundLinköpings OK15:12
263Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK15:14
264Anton NilssonJärla Orientering15:16
265Rasmus WickbomBergnäsets AIK15:18
266Johan HögstrandIFK Göteborg Orientering15:20
267Henrik JonssonÄrla IF15:22
268Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF15:24
269Emil GranqvistOK Ravinen15:26
270Axel WrådheAttunda OK15:28
271Johan RunessonIFK Lidingö SOK15:30
272Filip WadstenMalungs OK Skogsmårdarna15:32
273Gernot YmsénOK Pan-Kristianstad15:34
274Mats TroengOK Linné15:36
275Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering15:38
276Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF15:40
277Emil LjungemyrOK Kolmården15:42
278Andreas UllerKils OK15:44

H21 Kval C

4 990 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
281Waldemar AnderssonLånghundra IF14:31
282Sixten WalheimIFK Umeå14:33
283Martin LarssonHestra IF14:35
284Joakim SkärlénHaninge SOK14:37
285Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOK14:39
286Carl MagnussonIFK Mora OK14:41
287Patrik BlomRehns BK14:43
288Gunnar HolmgrenBergnäsets AIK14:45
289Charlie StoltRehns BK14:47
290Martin NilssonIFK Umeå14:49
291Fredrik NorellFrölunda OL14:51
292Felix SpäthIFK Lidingö SOK14:53
293Dag StridhMalungs OK Skogsmårdarna14:55
294Simon SchusterIFK Lidingö SOK14:57
295Simon HedlundÄrla IF14:59
296Albin LillieströmMalungs OK Skogsmårdarna15:01
297Pelle EngstrandStora Tuna OK15:03
298Leonas MockunasHellas Orientering15:05
299Gustav HindérOK Tisaren15:07
300Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK15:09
301Johan AronssonOK Tisaren15:11
302Andreas BerganderEksjö SOK15:13
303Viktor WassénVänersborgs SK15:15
304Jacob ErikssonKFUM Örebro OK15:17
305Lukas LundgrenVäxjö OK15:19
306Olle KaleredStora Tuna OK15:21
307Thomas LandqvistMalungs OK Skogsmårdarna15:23
308David LingforsOK Linné15:25
309Erik BomanGävle OK15:27
310Rassmus AnderssonOK Linné15:29
311Jesper SvenskStora Tuna OK15:31
312Artem PanchenkoIFK Mora OK15:33
313Jonas GustafssonOK Kåre15:35
314Albin RidefeltOK Linné15:37
315Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF15:39
316Isac Von KrusenstiernaOK Kåre15:41
317Erik ClassonOK Orinto15:43
318Jan TroengOK Linné15:45

H21 Kval D

4 970 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
321Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF14:31
322Emil RankkaOK Roxen14:33
323Mikael HåkanssonOK Kolmården14:35
324Marcus BeckiusOK Tyr14:37
325Kristian DahlströmIFK Mora OK14:39
326Simon NilssonEksjö SOK14:41
327Ola NybergMalungs OK Skogsmårdarna14:43
328David SundströmSöderhamns OK14:45
329Didrik HallNyköpings OK14:47
330Anton KällströmSala OK14:49
331Erik ToomingasSundsvalls OK14:51
332Johan LenningOK Pan-Kristianstad14:53
333Oskar LindEksjö SOK14:55
334Josef NordlundOK Linné14:57
335Ola AnderssonOK Orion14:59
336Mathias HallménOK Denseln15:01
337Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna15:03
338Hans PerssonIFK Umeå15:05
339Anders HedbergGöteborg-Majorna OK15:07
340Erik EngstrandIFK Göteborg Orientering15:09
341Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK15:11
342Erik FernlundOK Tisaren15:13
343Erik BlomgrenStora Tuna OK15:15
344Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna15:17
345Heino OllinSävedalens AIK15:19
346Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna15:21
347Emil SvenskStora Tuna OK15:23
348Jens WängdahlIFK Göteborg Orientering15:25
349Arvid NordIK Hakarpspojkarna15:27
350Petter ErikssonÄrla IF15:29
351Victor ImarkTullinge SK15:31
352Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg Orientering15:33
353Martin RegbornHagaby GoIF Örebro15:35
354Joakim SvenskStora Tuna OK15:37
355Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOK15:39
356Rudolfs ZernisÄrla IF15:41
357Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna15:43
358Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF15:45

H21 Kval E

4 850 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
361Erik LindgrenOK Tisaren14:31
362Thomas PetterssonAttunda OK14:33
363Sixten HillerhagOK Linné14:35
364Albin ThunbergSävedalens AIK14:37
365Daniel NilssonNyköpings OK14:39
366Tom CampbellOK Kolmården14:41
367Adrian DahlströmIFK Mora OK14:43
368Tommy LindbergOK Roslagen14:45
369Bruno GodefroyOK Ravinen14:47
370Johannes RidefeltOK Linné14:49
371Boris NavratilJönköpings OK14:51
372Johan PerssonAttunda OK14:53
373Emil AnderssonTullinge SK14:55
374Patrik KarlssonVäxjö OK14:57
375Johan SöderlundOK Tyr14:59
376Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna15:01
377Simon WikströmOK Pan-Kristianstad15:03
378Oskar DanielsAttunda OK15:05
379Oskar AndrénOK Tisaren15:07
380Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK15:09
381Simon ChristofersonVäxjö OK15:11
382Pontus KarlssonMarkbygdens OK15:13
383Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna15:15
384John BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna15:17
385Per CarlborgHagaby GoIF Örebro15:19
386Anton ForsbergStora Tuna OK15:21
387Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad15:23
388Ruslan GlebovOK Ravinen15:25
389Filip GrahnHestra IF15:27
390Jens RönnolsJärla Orientering15:29
391Anton JohanssonOK Orion15:31
392Olle BoströmJärla Orientering15:33
393Daniel AttåsOK Tisaren15:35
394Erik AnderssonOK Orion15:37
395Jonas PilbladIFK Göteborg Orientering15:39
396Emil AnderssonÄrla IF15:41
397Niklas AldénOK Linné15:43
398Marcus MillegårdSävedalens AIK15:45

D20 Kval A

3 550 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
401Maja MörthStora Tuna OK13:45
402Klara MöllerOK Linné13:47
403Elsa ChristofferssonOK Renen13:49
404Maja KindlundOK Tranan13:51
405Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK13:53
406Elin DahlmarkVästerås SOK13:55
407Frida HectorSnättringe SK13:57
408Frida JohanssonOK Djerf13:59
409Hanna KjellinSundsvalls OK14:01
410Emma BlixtOK Hammaren14:03
411Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK14:05
412Kristina TedhamreSnättringe SK14:07
413Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK14:09
414Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK14:11
415Alva LindellIF Thor14:13
416Sofia JohanssonOK Skärmen14:15
417Isa S EnvallIK Hakarpspojkarna14:17
418Erika Källvik LeufvénÅmåls OK14:19
419Hanna LagerbergOK Södertörn14:21
420Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF14:23
421Ella OlssonGrycksbo IF OK14:25
422Sandra BoströmOK Linné14:27
423Ella SjöbergTullinge SK14:29
424Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna14:31

D20 Kval B

3 300 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
441Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad13:46
442Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK13:48
443Ellen FrostOK Roslagen13:50
444Tove EkströmLinköpings OK13:52
445Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad13:54
446Josefine AnderssonTäby OK13:56
447Ella AnderssonOK Södertörn13:58
448Lovisa BlomgrenEksjö SOK14:00
449Ebba HjertbergHestra IF14:02
450Anna HallménOK Tisaren14:04
451Ronja JungåkerOK Kåre14:06
452Moa WestbladOK Ravinen14:08
453Irmalinn NilssonHärlövs IF14:10
454Julia RajanIFK Lidingö SOK14:12
455Ella PalmIK Hakarpspojkarna14:14
456Elsa LindeblomHestra IF14:16
457Ronja HuggStora Tuna OK14:18
458Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna14:20
459Frida VikströmSundsvalls OK14:22
460Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OK14:24
461Klara AxelssonEksjö SOK14:26
462Vilma V Von KrusenstiernaOK Kåre14:28
463Ida KristianssonTrollhättans SOK14:30
464Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK14:32

H20 Kval A

4 250 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
501Filip RosjöJönköpings OK13:45
502Hugo DalhammerOK Roxen13:47
503Marcus CarlssonIF Hagen13:49
504Walter LagerhällRehns BK13:51
505Truls LindholmSundsvalls OK13:53
506Olle SörqvistMarkbygdens OK13:55
507Carl HolmbergIF Hagen13:57
508Benjamin LangerakJärfälla OK13:59
509Gustav FrænellSundsvalls OK14:01
510Emil GrehnOK Rodhen14:03
511Jesper NyströmIF Thor14:05
512Simon FreylandEksjö SOK14:07
513Tim JohanssonFK Friskus-Varberg14:09
514Victor HanssonJönköpings OK14:11
515Gustav OlssonOK Orion14:13
516Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna14:15
517Lukas OlmKils OK14:17
518Emil KarlssonHestra IF14:19
519Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna14:21
520Emil PetterssonKarlskrona SOK14:23
521Daniel RönnqvistOK Linné14:25
522Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna14:27
523Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK14:29
524Axel OlssonIF Hagen14:31
525Jonas AnderssonOK Roxen14:33
526Isac EricssonVäxjö OK14:35
527Ludvig EkNyköpings OK14:37
528Filip TrofastBredaryds SOK14:39
529Simon HardenFK Boken14:41
530Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK14:43
531Carl CarlssonNyköpings OK14:45
532August MollénOK Denseln14:47
533Daniel BogrenIF Hagen14:49
534Oskar EdvardssonJärfälla OK14:51
535Axel GranqvistOK Ravinen14:53

H20 Kval B

4 000 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
541Christian MichelsenVäxjö OK13:46
542Axel BergströmOK Rodhen13:48
543Jonathan JylltorpLinköpings OK13:50
544Mattias IvaresOK Södertörn13:52
545Jonathan UllerKils OK13:54
546Elias LjungqvistSävedalens AIK13:56
547Johannes ÖhgrenOK Kåre13:58
548Martin SkärlénHaninge SOK14:00
549Gustav JohnssonIFK Mora OK14:02
550Edvin NordströmTäby OK14:04
551Axel HalvarssonGöteborg-Majorna OK14:06
552Simon DahlbergOK Nolaskogsarna14:08
553Lukas KatvalaKarlskrona SOK14:10
554Oscar ModigOK Pan-Kristianstad14:12
555Mattias KallhaugeSnättringe SK14:14
556Olle HedmanIF Hagen14:16
557Filip BengtssonOK Orion14:18
558Hannes SvahnOK Ravinen14:20
559Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF14:22
560Oscar StombergIF Hagen14:24
561Olof SkoglundKils OK14:26
562Oskar NymanOK Tyr14:28
563Felix PerssonHaninge SOK14:30
564Kristoffer TengrothSundbybergs IK14:32
565Oscar JohanssonKarlskrona SOK14:34
566Erik HerneOK Ravinen14:36
567Felix AxelssonMarkbygdens OK14:38
568Olle GrywenzOK Linné14:40
569Erik HannrupIF Thor14:42
570Fredrik HamreforsVästerås SOK14:44
571Niklas CarlssonSundbybergs IK14:46
572Gustav RuneforsVäxjö OK14:48
573Hugo LillieströmOK Roxen14:50
574Emil AuseliusBredaryds SOK14:52
575Johan GibergSödertälje-Nykvarn OF14:54

D18 Kval A

3 260 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
601Amanda KarmetunOK Njudung12:00
602Kristina LindgrenVästerås SOK12:02
603Caroline GuttkeNyköpings OK12:04
604Emmie LindbäckOK Renen12:06
605Lovisa JohanssonKarlskrona SOK12:08
606Agnes KarlssonÄlvsby IF OK12:10
607Louise RamebäckUmeå OK12:12
608Anna AasaOK Renen12:14
609Linnea PerssonValbo AIF12:16
610Sara HertegrenJärfälla OK12:18
611Lovisa MoqvistLerums SOK12:20
612Ida LarssonVästerås SOK12:22
613Ida HofstedtTäby OK12:24
614Nicolina MobergOK Tyr12:26
615Elin LindbladOK Djerf12:28
616Julia NäslundOK Hammaren12:30
617Tove SjöbergTullinge SK12:32
618Julia NordlanderSundsvalls OK12:34
619Elsa NilssonDomnarvets GOIF12:36
620Alma HjertbergHestra IF12:38
621Thea WennbergSkellefteå OK12:40
622Anna LithellOK Linné12:42
623Clara SamuelssonOK Vivill12:44
624Miia RollerJärfälla OK12:46
625Elin NilssonAndrarums IF12:48
626Elsa SonessonFalköpings AIK OK12:50
627Lisa OlssonTorsås OK12:52
628Signe NilssonNyköpings OK12:54
629Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL12:56
630Therese NilssonOK Österåker12:58
631Märta LjungbergSjövalla FK13:00
632Emma LingIK Hakarpspojkarna13:02
633Matilda LindhSundbybergs IK13:04
634Tilda ÖstbergStora Tuna OK13:06
635Hanna LundbergOK Renen13:08
636Sofia IversAttunda OK13:10
637Ellen BlennowFalköpings AIK OK13:12

D18 Kval B

3 210 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
641Tilda AnderssonTullinge SK12:00
642Olivia LarssonLunds OK12:02
643Sara ÅbomGävle OK12:04
644Katarina NorrbyOK Södertörn12:06
645Ellinor HambergJärfälla OK12:08
646Cornelia IvarssonOK Hammaren12:10
647Hanna SvanbergOK Renen12:12
648Thea SvenssonIK Vikings OK12:14
649Alicia SchandlOK Södertörn12:16
650Wilma BerganderEksjö SOK12:18
651Alma LeijonHärlövs IF12:20
652Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL12:22
653Klara JohanssonVästvärmlands OK12:24
654Sigrid CarlssonSundbybergs IK12:26
655Sara MöllerOK Södertörn12:28
656Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF12:30
657Amanda JanssonOK Djerf12:32
658Elin RindstigSOK Viljan12:34
659Elin EdströmHärnösands OK12:36
660Kajsa BogrenSundbybergs IK12:38
661Tilde EngbergHärnösands OK12:40
662Amelie RajanIFK Lidingö SOK12:42
663Moa WallenborgLunds OK12:44
664Moa KarlssonOK Hammaren12:46
665Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK12:48
666Vendela SöderqvistOK Kåre12:50
667Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK12:52
668Olivia AspIFK Göteborg Orientering12:54
669Ebba BerglinOK Orion12:56
670Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK12:58
671Amanda GranqvistOK Ravinen13:00
672Alicia LundgrenVäxjö OK13:02
673Lovisa WigertzLånghundra IF13:04
674Alva SonessonFalköpings AIK OK13:06
675Tilda GolsäterKorsnäs IF OK13:08
676Hanna JohannessonRonneby OK13:10
677Tove PetterssonOK Roxen13:12

D18 Kval C

3 180 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
681Frida ArnessonSkarpnäcks OL12:01
682Klara WallinderGöteborg-Majorna OK12:03
683Kristina KlingnéusIK Vikings OK12:05
684Elin HugossonLunds OK12:07
685Tove FrænellSundsvalls OK12:09
686Sanna HedbergOK Södertörn12:11
687Nora AronengHestra IF12:13
688Ester LaudonUmeå OK12:15
689Sofia EdvardssonJärfälla OK12:17
690Ella StenilsOK Hällen12:19
691Klara HöglundEksjö SOK12:21
692Vilde Jonsson WoldSundbybergs IK12:23
693Emilia BergströmOK Rodhen12:25
694Nina PerssonHaninge SOK12:27
695Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering12:29
696Ida HänströmTäby OK12:31
697Julia RangertIK Hakarpspojkarna12:33
698Lea EdvardssonUmeå OK12:35
699Linnea SkalbergBredaryds SOK12:37
700Vera RolfssonSkarpnäcks OL12:39
701Malin BierfeldtÄrla IF12:41
702Moa HjorthDomnarvets GOIF12:43
703Sofie FranzénAlmby IK12:45
704Amelie JosefssonSkogslöparna12:47
705Emma ErikssonEksjö SOK12:49
706Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna12:51
707Malin KristianssonTrollhättans SOK12:53
708Emilia EngelOK Ravinen12:55
709Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF12:57
710Agnes BromanOK Roslagen12:59
711Tilde BacklundOK Södertörn13:01
712Petrina CostermansJärla Orientering13:03
713Klara AnderssonDomnarvets GOIF13:05
714Ebba LindellIF Thor13:07
715Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK13:09
716Alice EkNyköpings OK13:11

H18 Kval A

4 020 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
801Lukas JohanssonSundsvalls OK12:00
802Albin LindskogOK Ravinen12:02
803Viggo HjerneTumba-Mälarhöjden OK12:04
804Viktor HolmgrenUmeå OK12:06
805Carl ÅsLunds OK12:08
806Gustav BjörklundIFK Mora OK12:10
807Hannes LindahlSundsvalls OK12:12
808Fredrik HanssonTäby OK12:14
809Edvin NilssonGotlands Bro OK12:16
810Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK12:18
811Isak LundholmUmeå OK12:20
812Jonne LiukkonenSundsvalls OK12:22
813Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK12:24
814Anton CarlssonIF Hagen12:26
815Mattias HaneOK Tyr12:28
816Karl GranathOK Kåre12:30
817Nils KörleOK Landehof12:32
818Ludvig HolmqvistOK Tor12:34
819Felix SilverGävle OK12:36
820Edvin HellstenNyköpings OK12:38
821Isak OlssonOK Orion12:40
822Manne HammarbergJärfälla OK12:42
823Arvid UmegårdLånghundra IF12:44
824Jakob SjöbergGävle OK12:46
825William SeguraKFUM Örebro OK12:48
826Aron HellgrenIF Thor12:50
827Emanuel HerberthsonLinköpings OK12:52
828Rasmus PetterssonOK Djerf12:54
829Benjamin NäslundSkogslöparna12:56
830Felix DrejmoOK Landehof12:58
831Arvid WesterbergOK Kolmården13:00
832Erik BrandtDomnarvets GOIF13:02
833Joar HertinIK Hakarpspojkarna13:04
834Anton SilierJärfälla OK13:06
835Jesper LidmarSnättringe SK13:08
836Viktor WaernqvistOK Kolmården13:10
837Linus LundbergOK Bävern13:12
838Viktor SvenskStora Tuna OK13:14

H18 Kval B

3 940 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
841Rasmus ErikssonUmeå OK12:00
842Tamás SzütsVästerås SOK12:02
843Mattias ÖsterdahlVisborgs OK12:04
844Nils GrimbeckSävedalens AIK12:06
845Martin SandqvistVästerås SOK12:08
846Arvid BylundIF Thor12:10
847Svante SirviöUmeå OK12:12
848Albin BlombergSegersta OK12:14
849Alvar MelinHaninge SOK12:16
850Pontus LindgrenVästerås SOK12:18
851Anton KastrupSävedalens AIK12:20
852Eskil WidehagSundbybergs IK12:22
853Simon FogelströmTorsås OK12:24
854Samuel LindénAttunda OK12:26
855John McLellandOK Rodhen12:28
856Jakob Gadefors-NauHaninge SOK12:30
857Andreas NäslundVästerås SOK12:32
858Alfred PetterssonMullsjö SOK12:34
859Albin TollOK Njudung12:36
860Hugo LarssonKarlskrona SOK12:38
861Olle KallurOK Ravinen12:40
862Loke HedbergLunds OK12:42
863Emil BoströmOK Linné12:44
864Oskar SundblomRånäs OK12:46
865Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna12:48
866Hugo JakobssonEksjö SOK12:50
867Felix BäckstädeVisborgs OK12:52
868Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK12:54
869Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK12:56
870David BorgSödertälje-Nykvarn OF12:58
871Henrik PetrisiVästerbergslagens OL13:00
872Carl JosefssonSävedalens AIK13:02
873Axel LundgrenSundsvalls OK13:04
874Axel ElmbladBredaryds SOK13:06
875Mattias ÖstbergStora Tuna OK13:08
876Samuel PihlströmOK Landehof13:10
877Hugo DjurstedtEksjö SOK13:12
878Albin GezeliusIFK Mora OK13:14

H18 Kval C

3 780 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
881Filip LindqvistTäby OK12:01
882Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK12:03
883Oskar ÅdahlUmeå OK12:05
884Simon JohanssonOK Kolmården12:07
885John WolgastSnättringe SK12:09
886Gustav PermanOK Tyr12:11
887Tobias DahlmarkVästerås SOK12:13
888Henry SvensVästerbergslagens OL12:15
889Hugo FriskVästerås SOK12:17
890Anton UllerKils OK12:19
891Jakob NilssonUmeå OK12:21
892Johannes BladhTullinge SK12:23
893Fredrik HaneOK Tyr12:25
894Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb12:27
895William SturessonLerums SOK12:29
896Kasper LagerströmNyköpings OK12:31
897Adrian SkobeKalmar OK12:33
898Axel NalbinMullsjö SOK12:35
899Niklas SvenssonJärfälla OK12:37
900Johan MårtenssonIF Hagen12:39
901Arvid BjörkTrollhättans SOK12:41
902Jakob GunnarssonLerums SOK12:43
903Alfred LängheimTullinge SK12:45
904Jonatan StåhlSundbybergs IK12:47
905David MelinOK Rodhen12:49
906Melker LundinOK Hällen12:51
907Albin FalkNyköpings OK12:53
908Olof LjunggrenLinköpings OK12:55
909Allan HedbergLunds OK12:57
910Simon FriskJärla Orientering12:59
911Linus KristianssonTrollhättans SOK13:01
912Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK13:03
913Valter PetterssonOK Tisaren13:05
914Mattis PerssonEksjö SOK13:07
915Johan LangerakJärfälla OK13:09
916Melker ForsbergKFUM Örebro OK13:11
917Gustav WirénIFK Lidingö SOK13:13
918Hugo KindbornOK Hällen13:15

H18 Kval D

3 870 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
921Petter BergstedtMarkbygdens OK12:01
922Isak BerggrenGävle OK12:03
923Linus MalmKFUM Örebro OK12:05
924Victor SadaranganiJärla Orientering12:07
925Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna12:09
926Arvid RoosOK Linné12:11
927Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK12:13
928Simon SvahnEksjö SOK12:15
929Edvin StrandbergKalmar OK12:17
930Benjamin ClaessonJönköpings OK12:19
931Emil BybergDomnarvets GOIF12:21
932Erik IngemarssonHestra IF12:23
933Tobias SnellOK Renen12:25
934Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK12:27
935Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF12:29
936Noa SjöstrandVästerås SOK12:31
937Anton KruseKFUM Örebro OK12:33
938Melker NordgrenOK Kåre12:35
939Oskar VikströmSundsvalls OK12:37
940Jonas CarlssonStora Tuna OK12:39
941Karl LundinOK Hällen12:41
942Hugo StrömMullsjö SOK12:43
943Hugo MandingerTrollhättans SOK12:45
944Gustav OhlinOK Tranan12:47
945Anton HänströmTäby OK12:49
946Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö12:51
947Casper SkeppSävedalens AIK12:53
948Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK12:55
949Jesper JohanssonOK Löftan12:57
950Hugo EricssonVäxjö OK12:59
951Anton GunnarssonBredaryds SOK13:01
952Duncan RobertsonSvaide Roma SOK13:03
953Leo JohanssonOK Kolmården13:05
954Hugo SetthagenOK Tranan13:07
955Adrian VartiaOK Löftan13:09
956Marcus SteneboAttunda OK13:11
957Emil AxelssonLerums SOK13:13
958Philip CarlssonNyköpings OK13:15

Annonser