Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Strängnäs höstmedel

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Strängnäs höstmedel
Arrangörsorganisation: Strängnäs-Malmby OL
Datum: lördag 24 oktober 2020

D21

4 670 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
801216Johanna EngströmOK Hällen09:31
930618Frida AnsinSvaide Roma SOK09:39
8009251Emma KantarpÄrla IF09:44
901130Maria WesterÄrla IF09:47
960706Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF10:26
7732327Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK10:34
8000121Martina WelénKöping-Kolsva OK10:42
7000704Linnéa GustafssonOK Hällen11:28
8090909Simone NiggliOK Tisaren11:36
9000523Malva SteenOK Enen11:44
9911031Maria JanssonOK Linné11:52
2065391Elisabeth AhlgrenLinköpings OK12:41
37311Linnea TroengOK Linné12:49
8639901Lisa AnderssonÄrla IF13:48
2138989Boel FogelmarkOK Södertörn14:42

H21

5 450 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8078854Emil AnderssonÄrla IF09:24
9101545Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby09:32
8620305Robbin KantarpÄrla IF09:40
2115490Bart Van WijngaardenOK Klemmingen09:48
9740821Henrik FlordalKatrineholms OK10:31
8631096Fredric JohanssonSnättringe SK10:39
8060606Matthias NiggliOK Tisaren11:40
7201152Lars-Erik HaslerSurahammars SOK11:48
7971204John GunnarssonSurahammars SOK12:00
8401459Johan HelanderHagaby GoIF Örebro12:04
7980219Alexander AlnessLånghundra IF12:08
8000677Sebastiaan LoosenOMEGA12:12
8162706Johan GerdevågHagaby GoIF Örebro12:16
8199123Arvid VågIFK Göteborg Orientering12:20
666662Per-Åke OlssonOK Ravinen12:24
770524Per ÖbergOK Hällen12:28
2081984Sverker LenasCentrum OK13:32
8630830Jörgen OhlinTullinge SK13:40
8199222Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF14:33
931302Anton ForsbergStora Tuna OK14:41
8200165Andreas NäslundVästerås SOK14:49

D20

3 540 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9102591Tilda AnderssonTullinge SK14:34

D18

3 410 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
437568Rebecka HaslerSurahammars SOK11:38
2057272Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF12:41
1030610Emma WesterlundNyköpings OK14:02
9021006Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK14:10
8111003Alice EkNyköpings OK14:18
9032003Frida JardingNyköpings OK14:26

H18

3 610 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8449320Sven SjöqvistOK Måsen09:30
8158614Kasper LagerströmNyköpings OK09:38
8020421Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF09:46
8030429Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF10:32
8030129Hugo KindbornOK Hällen10:40
2050859Joel Aristondo MagnussonOK Tor11:41
8042733Ceasar TengbrandArboga OK11:49
8190702Ludvig SigrandOK Södertörn14:35
8070530Edvin HellstenNyköpings OK14:43

D16

3 220 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1411383Lisa EdénSödertälje-Nykvarn OF09:32
9040308Meja AleniusNyköpings OK09:40
8051010Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF09:48
8103223Sara SundqvistLånghundra IF10:28
2088613Agnes JohanssonSurahammars SOK10:36
1050629Maja KarlssonKatrineholms OK10:44
940316Elvira BjörnbergVästerås SOK11:03
7050418Ellen ThorsénSurahammars SOK11:07
8436046Ellen PelanderOK Djerf11:11
7040902Maja AhlströmVästerås SOK11:15
7150527Maja LiljaIFK Lidingö SOK11:19
1153058Tilda LarssonOK Klemmingen11:23
1251001Nova MatthewsTullinge SK11:58
8200404Johanna RoosOK Linné12:36
451722Beatrice ÖsterbergSurahammars SOK12:44
2107148Elise MagnussonSigtuna OK12:52
8050519Milla ForkéusOK Tyr13:33
2052694Julia AnderssonOK Tor13:41
2065334Katja GustafssonNyköpings OK14:06
2093469Klara JunegardTullinge SK14:14
9050717Hanna AnängenNyköpings OK14:22
8100420Lovis HellstenNyköpings OK14:38

H16

3 460 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8181812Wilhelm TengrothNyköpings OK09:43
2075473Viktor FröbergOK Tor10:39
8000338Elis WiklundVästerås SOK11:06
446081Ludvig HaslerSurahammars SOK11:14
8000929Sixten SlagbrandVästerås SOK11:22
8283848Casper KarlssonOK Tor11:30
2078221Josiah BergrothVästerås SOK11:38
8042734Vidar NettelmarkSurahammars SOK12:07
1392397Dennis LarssonSala OK12:15
8051118Arvid JonforsenSurahammars SOK12:23
7050818Rasmus HedarOK Tor12:31
2065399Jacob PåledalOK Roxen13:32
8000504Axel TrofastTullinge SK13:40
7041225Oscar EkenborgNyköpings OK14:41
8170505Odin EkNyköpings OK14:49

D14

2 930 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
761202Nike RinaldoOK Tor09:07
9060510Cajsa AleniusNyköpings OK09:15
1060626Ella JacobsonOK Tor09:23
450611Kajsa WallinSträngnäs-Malmby OL10:06
1700262Matilda MarjakajSödertälje-Nykvarn OF10:14
1050707Märta RahmqvistSträngnäs-Malmby OL10:22
1074785Sofia WestbomSträngnäs-Malmby OL10:30
409880Lovisa BjörnbergVästerås SOK11:31
1060207Lovisa HallenekSträngnäs-Malmby OL12:05
8070509Sara RoosOK Linné12:13
9201463Hanna LundströmSträngnäs-Malmby OL12:21
8012078Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF12:29
439518Mathilda EkEskilstuna OL13:29
2052730Emilia AnderssonOK Tor13:37
8061107Evelina PeterssonNyköpings OK13:45
444535Miriam GustafssonNyköpings OK14:06
7060108Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK14:14

H14

2 930 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2100533Agust OlofssonKatrineholms OK09:29
2104116Jonathan AnderssonVingåkers OK10:47
8016922Erik PalmVästerås SOK11:06
7771209Wilmer HagrotTäby OK11:14
8436047Edvard PelanderOK Djerf11:22
1070716Oscar LennellSträngnäs-Malmby OL11:30
8070131Axel ThybeckLindebygdens OK12:01
1707363Joel AhlbergOK Linné12:09
1392399Jerry LarssonSala OK12:17
8060122Axel Björnberg FärdigNyköpings OK12:25
1061201Rasmus ÖbergOK Hällen12:33
7060514Nils HolmnäsOK Klemmingen13:27
43045Hugo ZetterbergVästerås SOK13:35
2059160Theo HanssonOK Klemmingen13:43
8110706Anders PeterssonNyköpings OK13:51
1230414Jonathan IhrsénSträngnäs-Malmby OL14:03
7014077Simon SegermanIF Thor14:11
9060605Emil ClashammarNyköpings OK14:19

D12

2 260 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1231207Molly GullquistOK Klemmingen09:37
1080718Astrid JacobsonOK Tor09:45
2261048Elsa AmberntssonVästerås SOK10:29
2088574Linnea SandTullinge SK10:37
1000688Elsa KarlssonKatrineholms OK10:45
39593Gabriella HaslerSurahammars SOK11:03
7079859Frida HerbstVästerås SOK11:07
8080805Lovisa ThybeckLindebygdens OK11:11
8030523Elin PalmVästerås SOK11:15
8020908Malin NiggliOK Tisaren11:19
2095145Kajsa BergrothVästerås SOK11:23
1311311Hannalina HaraldssonSträngnäs-Malmby OL12:37
7207637Agnes Ohlin BoströmOK Linné12:45
2109381Evelina LindgrenLidköpings VSK13:34
1990902Linnéa PåledalOK Roxen13:42
8080414Irma MalmströmVästerås SOK14:03
2065395Alicia HögforsTrosabygdens OK14:11
1090825Emilia LennellSträngnäs-Malmby OL14:19

H12

2 260 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8624176Lukas KantarpÄrla IF09:34
436180Isac KeskitaloEskilstuna OL09:42
227763Ossian HaglundSträngnäs-Malmby OL10:03
9090819Victor PalmqvistNyköpings OK10:11
2123423Jeremiah Hammar BengtssonSträngnäs-Malmby OL10:19
450339Sixten WallinSträngnäs-Malmby OL10:27
1190308Linus HallenekSträngnäs-Malmby OL12:42
42961Axel NymanSnättringe SK13:02
7031050Anton MobergEskilstuna OL13:06
8468721Oliver ArnessonLindebygdens OK13:10
7003694Isak WinnerstamEskilstuna OL13:14
8151009Jonathan PeterssonNyköpings OK13:18
7003699Malcom WallinEskilstuna OL13:22
2135525Lukas KaragiannisTrosabygdens OK14:02
501001Vilgot HellstenNyköpings OK14:10
9090824Melker ClashammarNyköpings OK14:26
1450874Hilding GindemoÄrla IF14:34

D10

2 280 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1160112Edith RahmqvistSträngnäs-Malmby OL10:35
2170774Agnes LundagårdsSträngnäs-Malmby OL10:43
7456886Selma LöfqvistVästerås SOK11:13
1107181Rickelina LexellOK Klemmingen11:21
8280811Anja NiggliOK Tisaren11:29
1008145Solveig SoldaggOK Klemmingen13:29
202305Astrid LindgrenLidköpings VSK13:37
52387Ester FalkOK Hällen13:45

H10

2 280 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7120330Frej HaddadEskilstuna OL09:06
1601969Sigge RinaldoOK Tor09:10
7100221Elias HaddadEskilstuna OL09:14
264669Vidar EngströmOK Hällen09:18
8624304Markus KantarpÄrla IF09:22
1230806Martin GullquistOK Klemmingen09:26
660528Jakob SternerSträngnäs-Malmby OL10:32
2170875Alexander LundagårdsSträngnäs-Malmby OL10:40
403984Felix HerbstVästerås SOK11:27
8087087Lars NiggliOK Tisaren11:35
1100707Emil ÖbergOK Hällen12:03
8100411Ludvig Björnberg FärdigNyköpings OK12:11
1204110Lukas ÖbergOK Hällen12:19
502038Måns TroengOK Linné12:27
39697Elias ÖbergOK Hällen12:35
2059173Leo BergstadOK Klemmingen13:00
439507Olle WinnerstamEskilstuna OL13:04
2059145Noah SundOK Klemmingen13:08
505015Olle ZetterbergVästerås SOK13:12
29119Agaton SoldaggOK Klemmingen13:16
7003698Emil WinnerstamEskilstuna OL13:20
2059115Oliver ReadOK Klemmingen13:24
52390Noah AlnebergSträngnäs-Malmby OL13:28
2148466Ingemar FärmTumba-Mälarhöjden OK13:53
450612Gösta WallinSträngnäs-Malmby OL14:28
432405Axel GustafssonNyköpings OK14:36

D35

3 610 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8383067Marie OhlinOK Linné12:39
774411Emma ÖbergOK Hällen12:47
2148450Susanne KaragianniTrosabygdens OK14:39

H35

4 440 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7830917Elis AnderssonTrosabygdens OK09:41
2148444Alexander KaragiannisTrosabygdens OK14:44

D40

3 590 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2052698Linda RinaldoOK Tor09:28
2088904Malin JacobsonOK Tor09:36
2083974Susanna KarlssonSödertälje-Nykvarn OF10:28
343086Lina SöderkvistSäterbygdens OK10:36
9761030Karin PalmqvistNyköpings OK10:44
1771212Lina MatthewsTullinge SK11:51
790129Sara ÖbergOK Hällen12:01
2500393Annica SundebyCentrum OK12:09
8160213Sofia CarlssonLindebygdens OK12:17
421437Malin SundebyCentrum OK12:25
1394104Anna-Stina PåledalOK Roxen13:49
1780607Sara HellstenNyköpings OK14:37

H40

4 270 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7612020Arvid RinaldoOK Tor09:30
7095557Olle TyrlandCentrum OK09:38
258660Mathias PerssonHallstahammars OK09:46
2132117Tomas EklundÄrla IF10:03
2104150Jesper AnderssonVingåkers OK10:11
9770609Johan PalmqvistNyköpings OK10:19
2075217Anders FröbergOK Tor10:27
790830Tomas ÖbergOK Hällen11:39
7602257Mattias LöfqvistVästerås SOK11:47
2073301Magnus FärdigNyköpings OK12:39
8031113Henrik NettlemarkSurahammars SOK12:47
9821611Martin RidderstedtÄrla IF13:28
2147809Fredrik NymanSnättringe SK13:36
7003691Björn WinnerstamEskilstuna OL13:44
780607Erik HellstenNyköpings OK14:40
9200668Niclas ClashammarNyköpings OK14:48

D45

3 020 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
306052Jenny ÅmanValbo AIF09:26
710927Anna HallVästerås SOK09:34
351109Jenny BergOK Ravinen09:42
38647Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF09:50
2059069Åsa Rimsjö SandTullinge SK10:33
445542Marlene BigrenSödertälje-Nykvarn OF10:41
39772Malena AhlströmVästerås SOK11:33
2058297Sofia HaslerSurahammars SOK11:41
9751002Eva PalmVästerås SOK11:49
9710521Charlotte FlansbjerOK Djerf12:36
38745Annette RoosOK Linné12:44
8016908Lena WesterlundOK Djerf12:52
426246Sara LindgrenLidköpings VSK13:33
43034Anna ZetterbergVästerås SOK13:41
208415Eva DanielssonEskilstuna OL14:05
9834329Sofie BergendahlIF Thor14:13
1973959Liselott HögforsTrosabygdens OK14:21
710621Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF14:29
446184Karolina CederholmLänna IF14:37

H45

4 160 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9561116Björn RosendahlÄrla IF09:23
7898913Mikael AleniusNyköpings OK09:31
7720627Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF09:39
7721010Mårten WaldenfjordJärfälla OK09:47
1392396Christer LarssonSala OK10:07
209852Ulf JohanssonSurahammars SOK10:15
8049650Henrik LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF10:23
249156Daniel BjörnbergVästerås SOK11:27
7720406Pär LiljaIFK Lidingö SOK11:35
1197506Marcus ArnoldssonVästerås SOK11:43
8229973Anders PelanderOK Djerf11:51
8040720Mickael GöranssonAlmby IK12:32
2095482Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro12:40
8429943Henrik RoosOK Linné12:48
1394097Sören Nilsson PåledalOK Roxen13:26
9720129Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK13:34
28079Henrik TrofastTullinge SK13:42
437010Torbjörn AlmgrenOK Kolmården13:50
8011171Martin SigrandOK Södertörn14:00
1401330Henrik AnängenNyköpings OK14:04
741009Tomas HenrikssonAttunda OK14:08
9750129Fredrik EkenborgNyköpings OK14:12
9427820Bo SegermanIF Thor14:16
9720812Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK14:20
436020Robert CederholmLänna IF14:24
1403968Mats GustafssonNyköpings OK14:28
1973112Robert HögforsTrosabygdens OK14:32
217161Johan MalmströmVästerås SOK14:36

D50

2 970 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9660316Anna HerlyOK Ravinen09:07
452144Anette LarssonOK Tor09:15
680219Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF10:47
437351Hanna WigforssArboga OK11:02
8460004Sussie TistadIFK Lidingö SOK11:10
1670603Lina BerggrenTullinge SK11:18
7670204Mia LiljaIFK Lidingö SOK11:26
2115600Carin HomannJärfälla OK11:34
7671221Marie HedarOK Tor12:34
7670521Lotta StålVästerbergslagens OL13:47
530303Yvonne AnderssonTullinge SK14:01
9690921Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK14:09
700123Tina JunegardTullinge SK14:17
15126Teija LeppinenIFK Lidingö SOK14:25

H50

3 590 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
253657Erik BerggrenTullinge SK09:01
2119883Christophe HerlyOK Ravinen09:05
9201720Peter EdénSödertälje-Nykvarn OF09:09
1426994Per-Ingvar AdamssonTrosabygdens OK09:13
2058155Stefan BergOK Ravinen09:17
8400511Lars HallVästerås SOK09:21
438190Erik SjöqvistOK Måsen09:25
234794Ruhdi KarlssonVästerås SOK10:02
259475Mats ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK10:10
444183Patric JärleskogLeksands OK10:18
449681Magnus HedegårdOK Kolmården10:26
347125Joakim AhlströmVästerås SOK11:32
2095454Kristian FellVästerås SOK11:40
8356766Robert PalmVästerås SOK11:48
9101544Tomas JonssonVandrarringen12:30
1976917Rickard JonforsenSurahammars SOK12:38
8270268Klas BirgerssonLånghundra IF12:46
9060191Christer AlmHagaby GoIF Örebro13:01
8170762Stefan LundOK Linné13:05
2123455Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK13:09
7209756Per LovangVästerbergslagens OL13:13
27583Johan SundénVästerås SOK13:17
7202465Nils GustavssonLidköpings VSK13:21
9670923Johan JakobssonLånghundra IF13:25
9680725Per EkNyköpings OK14:38

D55

2 730 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
262468Barbro KarlssonKatrineholms OK09:28
334561Charlotte JohnsonOK Klemmingen09:36
450262Gun JanssonOK Klemmingen09:50
8019626Annika LundströmVäsby OK10:34
437065Ebba HedegårdOK Kolmården10:42
8196109Eva SvanbergJärfälla OK11:37
9641214Camilla AdlertegOK Enen11:45
253918Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OF12:32
651229Lotta JungåkerKorsnäs IF OK12:40
630405Annika ArdellOK Rodhen12:48
344510Hillevi ErikssonOK Linné13:35
9650527Charlotta AskeljungOK Klemmingen13:43
208818Eva WadmanVästerås SOK13:51
253994Annamari SjöblomSödertälje-Nykvarn OF14:22
342742Karina LangerakJärfälla OK14:30

H55

3 540 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2048781Niklas CarneliusOK Hällen09:33
8000660Piero SannicolòTullinge SK10:01
8285757Mats BäckströmOK Enen10:05
7620919Mikael KindbornOK Hällen10:09
227355Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK10:13
27308Anders S NybergSäterbygdens OK10:17
610309Jonas KarlssonOK Tylöskog10:21
2260682Peter NyströmNAIS Orienteringsklubb10:25
204922Per LarssonOK Klemmingen10:29
990500Nils EklöwOK Södertörn10:50
8111654Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF11:00
2065330Patrik AhlgrenTäby OK11:04
409486Ingvar SvenssonAlmby IK11:08
9726138Peter HambäckLånghundra IF11:12
8228991Torbjörn OhlssonHaninge SOK11:16
1090108Per LexellOK Klemmingen11:20
741961Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK11:24
9590419Håkan SvenssonAlmby IK11:28
8154620Fredrik NilssonKFUM Örebro OK11:32
8025547Johan SköldJärfälla OK11:36
8061040Mats JönssonKorsnäs IF OK12:05
423468Johan SjööNorbergs OK12:13
2065364Patrik ThybeckLindebygdens OK12:21
433454Anders LindeborgSödertälje-Nykvarn OF12:29
7610313Lennart MyrehedVandrarringen13:03
7650415Pär StålVästerbergslagens OL13:07
9005074David SöderströmSala OK13:11
8140169Anders WinaldHellas Orientering13:15
208528Per WadmanVästerås SOK13:19
1620208Peter AskeljungOK Klemmingen13:23
601337Conny ForsbergLånghundra IF14:27
8140641Johan PalmgrenTäby OK14:35

D60

2 620 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9591007Susanne PerssonÄrla IF09:29
581129Mari-Louise LundgrenNyköpings OK09:37
9638991Kerstin OhlssonHaninge SOK11:43
355816Margareta LundhSödertälje-Nykvarn OF12:37
8303057Lena LarssonSala OK12:45
7027088EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF14:27

H60

3 410 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2121987Per LjungCentrum OK09:03
7000086Christer HördellSöders-Tyresö09:11
1006521Göran IvarezOK Södertörn09:19
15608Ola LundhIF Hagen09:27
202409Göran KarlssonOK Hällen09:35
7570325Håkan GustafsonEskilstuna OL10:00
43047Anders LundJärfälla OK10:04
259145Bo NorrmanKjula IF10:08
560215Anders LöfgrenJärfälla OK10:12
8011327Lars GerhardssonAttunda OK10:16
7655996Peter LundbergJärfälla OK10:20
8005704Göran WelénKöping-Kolsva OK10:24
8195807Gunnar SvanbergJärfälla OK11:00
427724Lars-Olof JanssonOK Linné11:04
249242Peter YlsöbäckKjula IF11:08
7570427Lars HagrotTäby OK11:12
1919604Werner KöhlerTullinge SK11:16
500008Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF11:20
7570619Stefan GustafssonOK Hällen11:24
423437Bo NeidenströmFrölunda OL12:03
9581002Jan-Olof BäckOK Djerf12:11
2126161Sten-Olof MatssonLeksands OK12:19
438129Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OF12:27
2104217Kenneth PetterssonJärfälla OK12:35
9795757Mats LundmanOK Roslagen13:31
2064364Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn OF13:39
8000522Ulf BurmanGustavsbergs OK14:01
244935Ton LangerakJärfälla OK14:09
590031Johnny JunegardTullinge SK14:17
2087185Jan NettelbjerJärfälla OK14:25
38456Torbjörn JohanssonOK Södertörn14:33

D65

2 620 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1917133Gudrun PerssonHallstahammars OK09:03
9160922Catharina EkmanVästerås SOK09:11
7150793Karin IvarssonHaninge SOK09:19
1838350Annika NorströmHallstahammars OK09:27
439897Anna-Karin JohanssonVandrarringen09:35
7530509Inger OnsbringEskilstuna OL10:33
7510903Mona HullAlmby IK10:41
9520605Titti BergendahlOK Måsen11:42
902980Marianne SellgrenSigtuna OK12:02
521002Ann-Britt GöranssonAlmby IK12:10
16919Gun JanssonSala OK12:18
944474Anne LundmarkJärfälla OK12:26
7510410Lena JansonArboga OK12:34
8490502Britt ErikssonSala OK13:03
9200684Gullan AnderssonVästerås SOK13:07
9520326Monica SvärdOK Klemmingen13:11
39065Lena JakobssonVästerås SOK13:15
217251Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK13:19
2119530Mona ForsbergNyköpings OK13:23
895434Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF14:07
439399Margareta HallménAttunda OK14:15
682488Anneli LindqvistGustavsbergs OK14:23
451625Birgitta BillstamJärfälla OK14:31

H65

2 970 m, 69 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
439898Leo JohanssonVandrarringen09:00
8165900Lars StrinnholmVålådalens Sportklubb09:02
36091Per-Erik CarleniusKatrineholms OK09:04
531038Anders KärrströmTullinge SK09:06
540305Mats JohanssonSödertälje-Nykvarn OF09:08
1418104P-O IvarssonHaninge SOK09:10
9500821Kurt ErikssonVandrarringen09:12
9441213Lennart LundhOK Tisaren09:14
970128Claes NidebornNyköpings OK09:16
227349Leif LundquistEnebybergs IF09:18
259235Sven-Olov WiklundArboga OK09:20
27597Ulf RadlerJärfälla OK09:22
7031048Kenneth JohanssonEskilstuna OL10:00
2089305Hans-Ove ErikssonNyköpings OK10:02
8000283Svante SandbergSödertälje-Nykvarn OF10:04
249214Bo SegerEskilstuna OL10:06
1434143Olle ArmanNyköpings OK10:08
1431025Bengt JönssonÅkers IF10:10
9530525Leif WadmanKöping-Kolsva OK10:12
27266Per ÖhlundGustavsbergs OK10:14
1203550Ove ErikssonNyköpings OK10:16
444190Östen ErikssonAvesta OK10:18
530508Anders WaldemarssonKöping-Kolsva OK10:22
519155Per-Åke HullAlmby IK10:24
43058Thom SandvikAvesta OK11:01
33517Lars SegerqvistSkarpnäcks OL11:05
510106Knut-Åke HallebroOK Klemmingen11:09
347037Kjell JanssonLånghundra IF11:13
7480002Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL11:17
9201588Torsten PetterssonLånghundra IF11:21
581246Alf LindbergKöping-Kolsva OK11:25
8636984Göran LarssonSala OK12:00
449535Anders SellgrenSigtuna OK12:02
2132232Torbjörn BergstrandSurahammars SOK12:04
8111609Christer SandhOK Roxen12:06
2058210Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF12:08
660331Lars LandströmLånghundra IF12:10
9520306Peder WickströmArboga OK12:12
16905Kenneth JanssonSala OK12:14
8030655Torbjörn ErikssonSnättringe SK12:16
443441Anders GunnarssonSurahammars SOK12:18
508991Ingemar GardSöders-Tyresö12:20
527677Rolf KarlssonOK Hällen12:22
26936Roger LindLeksands OK12:24
530729Mats HastadFellingsbro GOIF12:26
9500624Sven-Inge NylundJärfälla OK12:28
9450626Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden12:30
418071Bo WinanderJärfälla OK12:43
7194902Christer ElfsbergKristinehamns OK13:00
9440309Ulf SvedestamEskilstuna OL13:02
8719041Hans-Erik SkalbergVästerås SOK13:04
8000942Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OF13:06
2104203Weine WolterÅkers IF13:08
209633Bo LindkvistKöping-Kolsva OK13:10
9200664Bo AnderssonVästerås SOK13:12
1948010Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF13:14
306421Tommy LjungkvistÄrla IF13:16
2062733Göran ForsbergNyköpings OK13:18
9510803Lars JakobssonVästerås SOK13:20
28467Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF13:22
8000955Peter LidholmIFK Hedemora OK13:24
9490730Göran SvärdOK Klemmingen13:26
2119346Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF14:00
8004902Ulf KjellinOK Hedströmmen14:04
1393048Hans AurellGävle OK14:08
1400637Anders GärderudEnebybergs IF14:12
520710Anders HallménAttunda OK14:16
30214Lars JonassonJärfälla OK14:20
1418224Ivar NäsholmÄrla IF14:24

Inskolning 2 km

2 060 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
216333Molly ClaessonOK Grip10:30
2500514Rut AmberntssonVästerås SOK10:38
216330Lisa SkinnarOK Grip10:46
352078Klara ThybeckLindebygdens OK11:05
36489Wilma OhlinTullinge SK12:07
7280Miriam TroengOK Linné12:15
306404Astrid OhlinTullinge SK12:23
2119429Line ÖbergOK Hällen12:31
355086Josef FalkOK Hällen13:48
1418236Astrid StrandÄrla IF14:42
2119440Olle TosterudSödertälje-Nykvarn OF14:50

Mycket lätt 2 km

2 280 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2261054Majken AmberntssonVästerås SOK10:37
12074Anna-Maria HåkanssonSOK Joar Viking Enköpin10:43
227724William HaglundSträngnäs-Malmby OL10:45
1410033Benjamin LexellOK Klemmingen10:52
1880201Matilda LexellOK Klemmingen10:52
2093467Theodor LexellOK Klemmingen10:52
8100609Lin PelanderOK Djerf11:09
30246Lotti UhrnellSkarpnäcks OL11:25
19895Leah AlnebergSträngnäs-Malmby OL13:30
8452050Ingrid ArnessonLindebygdens OK13:38
439919Aron FalkOK Hällen13:46
28485Emma EnckellSödertälje-Nykvarn OF14:32
1450884Holger StrandÄrla IF14:40

Lätt 2,5 km

2 160 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2147933Teres OlofssonKatrineholms OK09:43
1408740Castor FlordalKatrineholms OK10:35
2059144Johannes Svennberg JakobssonOK Klemmingen11:29
452570Annica AhlgrenTäby OK11:37
1135255Pia WiklundVästerås SOK11:45
2119439Elis Duus-OtterströmSträngnäs-Malmby OL11:53
7710315Jessika PeterssonNyköpings OK13:30
770707Jonathan AlnebergSträngnäs-Malmby OL13:38
2260991Nils GernesOK Linné13:46
2119425Malte TosterudSödertälje-Nykvarn OF14:18
1450877Åsa GindemoÄrla IF14:23
1450895Helmer GindemoÄrla IF14:31
1418232Kristin TorstenssonÄrla IF14:39
1426009Joakim StrandÄrla IF14:47

Lätt 5 km

3 730 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
304916Jack HaddadEskilstuna OL09:33
9000241Per Erik FogelVästerås SOK09:41
442300Petra Lindblom HaddadEskilstuna OL09:49
450731Linda AlmgrenOK Kolmården13:52
2260720Carina AsperudOK Kolmården13:52

Medelsvår 3 km

2 930 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
262453Bo KarlssonKatrineholms OK09:00
205046Kristina JärvallNyköpings OK09:04
354185Ulf JerningSödertälje IF09:08
1231201Linnea GullquistOK Klemmingen09:12
212522Stefan JärvallNyköpings OK09:16
1230518Per GullquistOK Klemmingen09:20
435956Gloria OlssonIK Standard09:24
2089166Anki LandarvEj klubbansluten10:07
7631015Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK10:15
216354Nils RahmqvistSträngnäs-Malmby OL10:23
2500503Hanna AmberntssonVästerås SOK10:31
2107330Linnea WiklundVästerås SOK11:02
2107333Pär WiklundVästerås SOK11:10
1092200Linda SlagbrandVästerås SOK11:18
25539Erica LöfqvistVästerås SOK11:26
2119886Emma HerbstVästerås SOK11:34
1401380Satu LarssonSala OK12:06
1000929Jonas LandgårdVästerås SOK12:14
510615Christina ÖbergOK Hällen12:22
418042Bo LandarvEj klubbansluten13:01
27894Britt ErikssonHammarby IF OF13:05
8195804Annika DavidssonOK Klemmingen13:09
2075376Rasmus PåledalOK Roxen13:13
2093599Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby13:17
7700512Thomas PeterssonNyköpings OK13:21
7031045Johan MobergEskilstuna OL13:25
1470424Anna GustafssonNyköpings OK14:07
442068Carolina SigrandOK Södertörn14:15

Svår 3 km

2 730 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
449312Margrita SjöqvistOK Måsen09:01
9595877Lars NordSödertälje IF09:05
1825684Kristina HolmgrenVästerås SOK09:09
9519278Evy NordSödertälje IF09:17
7530401Ulf FranzénHammarby IF OF09:21
7201366Stefan VikströmOK Tor09:25
980703Kristina ForsOK Grip10:01
409336Peter ForsOK Grip10:05
449805Maria LindbergOK Grip10:09
1418154Nina WallanderUmara SC10:13
350544Jörgen EkblomOK Grip10:17
216359Ulf SkinnarOK Grip10:21
341525Heidi ForsOK Grip10:25
18600Daniel ClaessonOK Grip11:31
2078206Elias Jeb BergrothVästerås SOK11:39
1252006Fredrik AnderssonOK Klemmingen11:47
424998Emma IngessonOK Rodhen12:38
441134Ingela AlnessLånghundra IF12:46
7727199Hanna ArnessonLindebygdens OK13:31
2052703Mikael AnderssonOK Tor13:39
622012Göran DavidssonOK Klemmingen13:47
2148981David FärmTumba-Mälarhöjden OK13:54
591109Åsa SundbergOK Södertörn14:05
1426064Simon GindemoÄrla IF14:13
1961094Arne WesterlundNyköpings OK14:21
701701Kari EnckellSödertälje-Nykvarn OF14:29

Svår 5 km

4 440 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2104481Monica AnderssonVingåkers OK10:38
2104500Christopher AnderssonVingåkers OK10:46
2073386Kenneth AlnessLånghundra IF12:42
9550304Tanja-Birgit SöderströmSala OK13:49

Annonser