Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Sumpnatta

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Sumpnatta
Arrangörsorganisation: Sundbybergs IK
Datum: fredag 27 mars 2020

D16

4 750 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emma NorinSöders-Tyresö19:41
Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK19:43
Eleonora Dell'OrtoSundbybergs IK19:45
Linn De BoussardIFK Enskede19:47
Alva Lidström LauriSnättringe SK19:49
Ebba HörlingSundbybergs IK19:51
Malin StrömqvistAttunda OK19:53
Miia RollerJärfälla OK19:55
Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK19:57
Felicia StrindérIFK Enskede19:59
Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK20:03
Lovisa LindqvistIFK Enskede20:05
Tindra JonssonSkarpnäcks OL20:07
Ida ÖsterbergGustavsbergs OK20:09

H16

5 310 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Melker PalmJärfälla OK19:52
Victor DannesundSundbybergs IK19:54
Vidar NettelmarkSurahammars SOK20:00
Joel WallnerAttunda OK20:02
Jonatan AndersonJärfälla OK20:04
Wilhelm GrönquistSundbybergs IK20:06
Niklas ErlandssonOK Södertörn20:08
Erik LundquistOK Ravinen20:10
Jesper ÅkessonJärfälla OK20:12
Rasmus LindblomGustavsbergs OK20:14
Elis IversAttunda OK20:16
Emil FranzénSundbybergs IK20:18
Olle ThimbergSöders-Tyresö20:20
Axel BalckTäby OK20:22
Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK20:24
Marcus GrunderJärfälla OK20:26
Marcus BarbozaAttunda OK20:28
Filip LindqvistTäby OK20:30
Hannes LindqvistIFK Enskede20:32

D14

3 410 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emma HenriquesOK Södertörn20:05
Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OK20:07
Ingrid JohanssonSundbybergs IK20:09
Sofia QuasWaxholms OK20:13
Tove OlssonOK Södertörn20:15
Fanny KarlsVäsby OK20:17
Molly GeliusSnättringe SK20:19
Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK20:21
Ella LindqvistTäby OK20:23
Anna FranklingIFK Lidingö SOK20:25

H14

3 700 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK19:52
Noel HellbergSundbybergs IK19:54
Ted LagerströmAttunda OK19:56
Simon TrossingTäby OK19:58
Botvid SimonssonSundbybergs IK20:02
Edvin WallnerAttunda OK20:04
Johannes NorrbyOK Södertörn20:10
Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK20:12
Edvin JohanssonVäsby OK20:14
Svante SandvikAttunda OK20:20
Egon WistedtSundbybergs IK20:22
Max ÖsterbergGustavsbergs OK20:24

D12

2 720 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bodil JohanssonSundbybergs IK19:46
Alva GawellIFK Lidingö SOK19:48
Alice HellbergSundbybergs IK19:50
Fanny BergmanTullinge SK19:52
Sara LiwångIFK Lidingö SOK19:54
Stella Näsman LandhSundbybergs IK19:56
Ida PetterssonJärfälla OK19:58
Irma WidehagSundbybergs IK20:00
Alice Slars PaulssonSundbybergs IK20:02
Greta SandvikAttunda OK20:04
Sofia Dell'OrtoSundbybergs IK20:06

H12

2 810 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alvin NordinOK Älvsjö-Örby20:06
Folke JohanssonSundbybergs IK20:08
Elias TrossingTäby OK20:10
Viggo MårsellTumba-Mälarhöjden OK20:12
Milton DahlerusIFK Lidingö SOK20:14
Linus DanielssonSundbybergs IK20:16
Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK20:18
Wilmer HagrotTäby OK20:18

D10

1 910 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Esther OlivSundbybergs IK19:41
Solveig SoldaggOK Klemmingen19:43
Isabelle DahlerusIFK Lidingö SOK19:45
Lilly Slars PaulssonSundbybergs IK19:49
Rickelina LexellOK Klemmingen19:51
Saga HellbergSundbybergs IK19:53
Ida HellbergSundbybergs IK19:55

H10

1 910 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Max LindqvistTäby OK19:53
Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK19:55
Malte HallmanAttunda OK19:57

H17-*

7 440 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK19:30
Albin AnderssonOK Ravinen19:30
David BejbomJärla Orientering19:30
Wilhelm BergmanTullinge SK19:30
Karl EngesAttunda OK19:30
Isak GeliusSnättringe SK19:30
Axel GranqvistOK Ravinen19:30
Emil GranqvistOK Ravinen19:30
Hector HainesIFK Lidingö SOK19:30
Manne HammarbergJärfälla OK19:30
Tommy LindbergOK Roslagen19:30
Samuel LindénAttunda OK19:30
Jacob LindstamOK Ravinen19:30
Henrik LundforsIFK Enskede19:30
Björn LöfdahlAttunda OK19:30
Aleksandr ManoilovJärfälla OK19:30
Filip OlssonVäsby OK19:30
Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK19:30
Christian RedtzerAttunda OK19:30
Johan RunessonIFK Lidingö SOK19:30
Anton SilierJärfälla OK19:30
Lars SoldaggOK Klemmingen19:30
Jan StridhSkogsluffarnas OK19:30
Jonathan SvenssonVäxjö OK19:30
Kristoffer TengrothIFK Lidingö SOK19:30
Joachim WansölinOK Ravinen19:30
Albin WarvelinLånghundra IF19:30
Jakub VeselyIFK Lidingö SOK19:30
Oscar Wångberg AnelandSnättringe SK19:30

D17-*

6 270 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK19:40
Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL19:40
Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering19:40
Agnes DambergIFK Lidingö SOK19:40
Lovisa HambäckLånghundra IF19:40
Eva HamplinCentrum OK19:40
Frida HectorSnättringe SK19:40
Ida HänströmTäby OK19:40
Sofia IversAttunda OK19:40
Rebecka LindbergOK Roslagen19:40
Susen LöschÄrla IF19:40
Åsa MårsellTumba-Mälarhöjden OK19:40
Katarina NorrbyOK Södertörn19:40
Amelie RajanIFK Lidingö SOK19:40
Maja SandvikAttunda OK19:40
Zsófia SárközyIFK Lidingö SOK19:40
Diana SoldaggOK Klemmingen19:40
Boel SundbergOK Södertörn19:40
Åsa SundströmJärla Orientering19:40
Lisa ThunellIFK Lidingö SOK19:40

D40

5 090 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annica SundebyCentrum OK19:33
Jenny WallnerAttunda OK19:35
Malin SundebyCentrum OK19:37

H40

7 020 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magnus LindblomGustavsbergs OK20:10
Kent LundvallVallentuna-Össeby OL20:12
Henrik HellmanJärla Orientering20:14
Johan HögbergTäby OK20:16
Henrik NettelmarkSurahammars SOK20:18

D45

5 090 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Monica HatlenSnättringe SK19:41
Maria HenriquesOK Södertörn19:43
Linda LönnebergTäby OK19:45
Maria Von SchmalenséeAttunda OK19:49
Stina BorängSnättringe SK19:51

H45

7 020 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bo SegermanIF Thor19:48
Björn LundquistOK Ravinen19:50
Hans LiwångIFK Lidingö SOK19:52
Ola CarlénBromma-Vällingby SOK19:54
Björn LovangIFK Lidingö SOK19:56
Stefan NorinSöders-Tyresö19:58
Mats WarvelinLånghundra IF20:00
Lars SegermanSkarpnäcks OL20:04
Göran ThimbergSöders-Tyresö20:08

D50

4 310 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK19:43
Louise NilssonJärfälla OK19:45
Sussie TistadIFK Lidingö SOK19:47
Carin HomannJärfälla OK19:49
Britta AlstadCentrum OK19:51
Teija LeppinenIFK Lidingö SOK19:53
Nina IversAttunda OK19:55
Ann RollerJärfälla OK19:57

H50

5 520 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per WesterlundSkogsluffarnas OK19:35
Fredrik MorastHaninge SOK19:39
Ulrik IversAttunda OK19:41
Jonatan LindellGustavsbergs OK19:43
Anders BerkelundVäsby OK19:45
Daniel UnnerudLånghundra IF19:47
Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK19:49
John SolbreckLånghundra IF19:51
Christer AlmHagaby GoIF Örebro19:53
Henrik MorastHaninge SOK19:55
Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL19:57
Ola HultinOK Roslagen19:59
Peter AlbinssonIFK Enskede20:01
Tomas MattssonOK Södertörn20:03
Anders WisénSnättringe SK20:05
Peter JakobssonOK Södertörn20:07
Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK20:09
Johan JakobssonLånghundra IF20:11
Stefan Svensson GeliusSnättringe SK20:13
Magnus StrömqvistAttunda OK20:15
Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK20:17
Jörgen StegardSkarpnäcks OL20:19
Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK20:21
Per DambergIFK Lidingö SOK20:23

D55

4 310 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annika SvenssonSolna OK19:56
Johanna SundströmJärla Orientering19:58

H55

5 520 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik AnderssonOK Österåker19:54
Johan SköldJärfälla OK19:58
Eric HuijsersHammarby IF OF20:00
Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK20:04
Peter HambäckLånghundra IF20:06
Janne NilssonCentrum OK20:08
Mats AronssonBromma-Vällingby SOK20:10
Lars KlassonOK Ravinen20:12
Frank SteinerJärfälla OK20:14
Magnus RajanIFK Lidingö SOK20:16
Staffan ZillingOK Södertörn20:18
Torbjörn OhlssonHaninge SOK20:20
Stig ThunellIFK Lidingö SOK20:22
Kalle PerssonAttunda OK20:24
Robert ElveröVäsby OK20:26
Peter NyströmNAIS Orienteringsklubb20:28
Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK20:30

D60

3 520 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kerstin OhlssonHaninge SOK19:42
Lotta ValentinGustavsbergs OK19:44

H60

4 630 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Peter LundbergJärfälla OK19:42
Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby19:44
Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn OF19:46
Lars ForsstedtSöders-Tyresö19:48
Roger LarssonSnättringe SK19:50
Lars ÖhrmanStockholms OK19:52
Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OK19:54
Björn RegerSöders-Tyresö19:56
Torbjörn JohanssonOK Södertörn19:58
Gunnar LangsSkarpnäcks OL20:00
Jan GottfridssonNorbergs OK20:02
Jan NettelbjerJärfälla OK20:04
Jörgen BatzSkarpnäcks OL20:06
Göran NilssonSnättringe SK20:08
Werner KöhlerTullinge SK20:10
Harald BauerIFK Lidingö SOK20:12
Lars HagrotTäby OK20:14
Stefan SundeliusJärfälla OK20:16

H65

4 630 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christer NordströmOK Älvsjö-Örby19:57
Thomas WesterGustavsbergs OK20:01
Reinhold LenneboIF Thor20:03
Roland WareniusTäby OK20:07
Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK20:09
Lars LandströmLånghundra IF20:15
Lennart HävrénTullinge SK20:17
Matts BjörkeSöders-Tyresö20:19
Lennart BrattgårdIFK Lidingö SOK20:21
Matz LarssonGustavsbergs OK20:23

U2

1 910 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lydia NordlundSundbybergs IK19:33:55
Victor JakobssonSundbybergs IK19:55:46

U3

2 720 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lova JonssonSkarpnäcks OL20:14:07

U4

3 410 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Teodor JonssonSkarpnäcks OL20:13:19

Öppen 3

2 920 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OL19:32:08
Heidi BjerkhaugOK Ravinen19:32:58
Claudia QuasWaxholms OK20:13:30

Öppen 5

3 490 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sara StrömqvistAttunda OK19:44:34
Jessica StrömqvistAttunda OK19:44:35
Jonas BerglundBromma-Vällingby SOK19:44:45
Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK20:00:36
Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK20:00:37
Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK20:04:18

Öppen 6

2 920 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fredrik WarneIFK Lidingö SOK

Öppen 8

4 630 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Matilda AhlquistJärla Orientering19:31:11
Niklas WansölinOK Ravinen19:32:02
Anders JohnsonJärfälla OK19:38:02
Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK20:01:20
Ida GawellIFK Lidingö SOK20:02:20
Anna Söderberg AmlertTäby OK20:09:08
Johan LindqvistTäby OK20:19:23
Halvor Eid NielsenÄrla IF

Annonser