Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Lunds OK Nattcup 2019 etapp 2

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Lunds OK Nattcup 2019 etapp 2
Arrangörsorganisation: Lunds OK
Datum: tisdag 12 november 2019

Dam Lång

9 900 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7403243Pia OlssonSkåneslättens OL18:21:52

Dam Mellan

7 300 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
940320Frida HedinHjärnarps OL18:03:22
1240373Kajsa BenattiSkåneslättens OL18:10:08
9010419Lovisa WeidenSkåneslättens OL18:11:31
9165622Alva NystedtSkåneslättens OL18:15:24
9512564Siri WahlströmMalmö OK18:17:45
7030731Selma LarssonLunds OK18:18:44
7830412Johanna Matsdotter AhlgrenLunds OK18:20:20
7890202Matilda OlssonSkåneslättens OL18:24:52
8031228Olivia LarssonLunds OK18:25:36
8667116Pia BlakeYukon OA18:29:17
9990619Anna LjungqvistLunds OK18:30:37
800241Sara JonassonCentrum OK18:33:55

Dam Kort

4 300 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
37976Lisa ElmerfjordLunds OK18:00:00
1025266Gudrun NilssonLunds OK18:00:00
421198Kristina HolmqvistFrosta OK18:03:38
1060811Anna BenattiSkåneslättens OL18:10:06
208013Åsa EnerothLunds OK18:11:19
449728Malin WeidenSkåneslättens OL18:12:01
7031204Kajsa HeydenLunds OK18:18:57
342460Jenny GustafssonLunds OK18:20:07
245296Ida PetterssonLunds OK18:23:25
9671026Carolina LandinMalmö OK18:32:21
610330Ann-Kristin SjöströmLunds OK18:35:17
1416645Lovisa WahlbomLunds OK18:38:59
8011163Ingela AnderssonLunds OK18:57:33

Dam Lätt

3 200 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8327834Eja GustafssonLunds OK18:10:30
2093648Astrid HjelmLunds OK18:16:17
1448611Evelina LindsjöSävedalens AIK18:28:41

Herr Lång

9 900 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9101727Johan SanderSkåneslättens OL17:56:30
740474Mikael NilssonLunds OK17:58:15
7807110André BjärbyFrosta OK18:02:59
9670506Anders EricssonLunds OK18:09:19
7710220Ola MarkholmSkåneslättens OL18:10:32
9440144Fredrik NystedtSkåneslättens OL18:11:51
7690327Johan JensenSkåneslättens OL18:14:52
528825Mikael KristenssonSkåneslättens OL18:17:10
8086061Erik SchultzLunds OK18:17:59
9860706Viktor HenmyrOK Vilse 8718:19:09
890100Emil HjalmarssonSkåneslättens OL18:20:42
886622Patrik LindebergSkåneslättens OL18:23:31
840417Jonas HjertFalköpings AIK OK18:27:14
690610Fredrik HugossonLunds OK18:29:37
8271002Magnus ThuressonSkåneslättens OL18:30:49
215698Oskar NordmarkCentrum OK18:31:25
41574David LarssonLunds OK18:32:51
7771015Johan GustafsonLunds OK18:44:52
8240962Peter HedbergLunds OK18:54:44

Herr Mellan

7 300 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9761107Jonas ClausenLunds OK18:02:44
1965621Johan RisbergTormestorps IF18:06:18
615009Daniel NilssonSkåneslättens OL18:06:28
1233321Mattias KovacicFrosta OK18:12:25
8409307Jens SörvikLunds OK18:14:30
258167Johan BadenfeltKlubblös18:15:15
7207837Mats EriksonLunds OK18:16:56
9874998Jan WahlströmMalmö OK18:18:00
630912Bengt OlssonEslövs FK18:18:04
258155Lucas TreldalLunds OK18:21:03
2078038Alexander GameliusMalmö OK18:27:08
7003392Anders GrundbergLunds OK18:27:29
2060853Robert BertilssonLunds OK18:28:14
7680501Håkan GrubbMalmö OK18:31:34
620325Johnny NimvikFK Åsen18:34:05
8101270Tomas VensrydEslövs FK18:48:06
8408408Hans PerssonAndrarums IF18:56:33

Herr Kort

4 300 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1980462Jonas WahlströmMalmö OK18:00:00
7680202Jalle JosefssonLunds OK18:04:21
7444066Stein ØstbyMalmö OK18:07:02
451069Richard BengtssonLunds OK18:07:43
27905Leif KarlssonFrosta OK18:08:18
1025267Bo Anders NilssonLunds OK18:13:59
439993Viktor NordquistLunds OK18:14:16
930513David ArboreliusHelsingborgs SOK18:15:02
249167Per EnerothLunds OK18:16:44
42675Torbjörn DavidssonMalmö OK18:17:24
941008Mats BredfeltLunds OK18:21:47
439918Christer JönssonLunds OK18:22:33
253648Tor HellbergLunds OK18:26:36
7020148Oskar HenrikssonLunds OK18:26:41
7020145Tobias NordLunds OK18:28:33
8061020Malte LennerstedtLunds OK18:34:38
1414499Erik WahlbomLunds OK18:38:50
1416646Fredrik WahlbomLunds OK18:38:56
9770826Linus MalmstenMalmö OK18:40:44

Herr Lätt

3 200 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2106190Love EnerothLunds OK18:08:49
409307Valter SchölinLunds OK18:12:59
204495Kasper RingströmLunds OK18:13:21
7081227Karl SörvikLunds OK18:13:27
258101Hjalmar LindhLunds OK18:23:47
258190Albin Andersson ForsellLunds OK18:28:30
449826Martin LindsjöSävedalens AIK18:28:43

Annonser