Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Halland

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Halland
Arrangörsorganisationer: Hallands OF / O-Ringen / Svenska Orienteringsförbundet
Datum: söndag 22 juli 2012 - fredag 27 juli 2012

Etapp 1Etapp 2Etapp 3Etapp 4Etapp 5

D21 Elit

6 110 m, 71 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
10Anne M Hausken NordbergHalden SK10:18
11Imogene ScottAuckland OC10:20
8Antonina NaidionovaOrienta-Zarya10:22
13Sofia SalomonssonLinköpings OK10:24
14Beatrice GustavssonEksjö SOK10:26
15Maria NordströmGävle OK10:28
16Emma BergmanGöteborg-Majorna OK10:30
17Petra BaljeuLeksands OK10:32
18Vladena HrstkovaSK Kamenice10:34
19Sofia AdolfssonIFK Lidingös Skid o OK10:36
11Malin AnderssonOK Nolaskogsarna10:38
21Lea ReimeCopenhagenO10:40
22My WestlundOK Tyr10:42
23Johanna LindbergDomnarvets GOIF10:44
24Amy RankkaLinköpings OK10:46
25Elsa JanssonJärla Orientering10:48
26Sanna LinseforsGöteborg-Majorna OK10:50
27Anette BaklidKonnerud IL10:52
28Bettina AebiOK Tisaren10:54
29Adélka IndrákováSK Zabovresky Brno10:56
30Elin StrömIFK Lidingös Skid o OK10:58
31Masha SemakCopenhagenO11:00
32Frida AnderssonFalkenbergs OK11:02
33Emma AnderssonSävedalens AIK11:04
34Josefine CarlssonIFK Göteborg11:06
35Magdalena OlssonIFK Moras OK11:08
36Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna11:10
37Elisabeth HanssonIFK Lidingös Skid o OK11:12
38Linda TakeOK Tyr11:14
39Kristin HylanderNyköpings OK11:16
40Ida LindkvistLeksands OK11:18
41Helena AnderssonOK Tisaren11:20
42Anna BachmanIFK Lidingös Skid o OK11:22
43Lilian ForsgrenOK Tisaren11:24
44Hollie OrrHalden SK11:26
45Inger Liv Bjerkreim NilsenLillehammer OK11:28
46Rasa PtasekaiteOK Linné11:30
47Therese KlintbergEksjö SOK11:32
48Camilla EngstrandSävedalens AIK11:34
49Kristin LöfgrenOK Kolmården11:36
50Mari VäänänenKalevan Rasti11:38
51Josefine EngströmAlfta-Ösa OK11:40
52Johanna LönnkvistTullinge SK11:42
53Sofia TörnqvistIFK Lidingös Skid o OK11:44
54Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK11:46
55Therese HaareKonnerud IL11:48
36Emma ClaessonStora Tuna OK11:50
57Fredrika VångellLinköpings OK11:52
58Sara EskilssonHaninge SOK11:54
59Frida BakkmanIFK Lidingös Skid o OK11:56
60Malin Leijon-LindOK Kolmården11:58
61Eva SvenssonIFK Moras OK12:00
62Rebecka OlssonOK Skogsfalken12:02
63Anna (Humlaröd) PerssonFK Göingarna12:04
64Tone WigemyrBækkelagets SK12:06
65Johanna SanderiIFK Lidingös Skid o OK12:08
66Martina KarlssonStora Tuna OK12:10
67Ida BobachOK Pan Århus12:12
68Johanna ÖbergOK Hällen12:14
69Signe KlintingOK Pan Århus12:16
70Maria MagnussonSävedalens AIK12:18
71Annica GustafssonIFK Lidingös Skid o OK12:20
72Nadiya VolynskaOK Orion12:22
73Lina StrandGöteborg-Majorna OK12:24
74Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK12:26
75Eva JurenikovaDomnarvets GOIF12:28
76Maja AlmOK Pan Århus12:30
77Annika BillstamOK Linné12:32
78Helena JanssonLeksands OK12:34
79Tanja RyabkinaHellas Orientering12:36
80Tove AlexanderssonStora Tuna OK12:38

H21 Elit

7 340 m, 79 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
102Hugh CashellGöteborg-Majorna OK10:02
103Audun WeltzienIFK Göteborg10:04
104Rasmus DjurhuusKristiansand OK10:06
109Raúl Ferraorientabonito10:08
106Antti VainioMS Parma10:10
107Thomas JensenCopenhagenO10:12
108Lukas PetersonIFK Umeå10:14
109Thomas ReynoldsKongsberg OL10:16
110Niklas OlofssonHelsingborgs SOK10:18
111Markus LangStora Tuna OK10:20
113Niklas SerranderIFK Lidingös Skid o OK10:22
113Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna10:24
114Jesper LysellRehns BK10:26
130Asgeir Bakken RognstadNTNUI10:28
116Yannick MichielsIF Sibbo-Vargarna10:30
117Nicolas SimoninIFK Lidingös Skid o OK10:32
118Jonas Sommerstad JuveliLillomarka OL10:34
119Jonas NordströmTullinge SK10:36
120Anton TynongGävle OK10:38
121Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF10:40
122Erik HolmbergIK Hakarpspojkarna10:42
123Topi PenttinenOK Orient10:44
120Per CarlborgLinköpings OK10:45
125Christian TingströmGöteborg-Majorna OK10:48
123Peter HodkinsonOK Ravinen10:50
127Erik Nilsson-SimkovicsUlricehamns OK10:52
128Per Harald Havnen JohansenLillomarka OL10:54
129Jakob EnmarkGävle OK10:56
130Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK10:58
131Denys ShcherbakovRonneby OK11:00
132Karl WalheimÄrla IF11:02
133Johan AronssonOK Tisaren11:04
128Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna11:06
135Anders CarlssonIFK Lidingös Skid o OK11:08
136Rassmus AnderssonOK Linné11:10
137Gustav NordströmGävle OK11:12
137Martin VisterJärla Orientering11:14
139Rasmus Thrane HansenOK Pan-Kristianstad11:16
140Mattias MillingerOK Linné11:18
141Josef NordlundOK Linné11:20
142Anton ÖstlinSödertälje-Nykvarn OF11:22
143Petter ErikssonSödertälje-Nykvarn OF11:24
144Jakob LööfOK Pan-Kristianstad11:26
145William LindMalungs OK Skogsmårdarna11:28
146Joakim SvenskStora Tuna OK11:30
147Erik AnderssonJärla Orientering11:32
148Johan StrandGöteborg-Majorna OK11:34
157Ivar LundanesSödertälje-Nykvarn OF11:36
150Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna11:38
151Øystein Kvaal ØsterbøIFK Lidingös Skid o OK11:40
152Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg11:42
153Olle KaleredOK Denseln11:44
154Erik PetterssonOK Denseln11:46
155Johan ModigOK Pan-Kristianstad11:48
156Mattias KarlssonHalden SK11:50
157Søren BobachHalden SK11:52
158Anders NordbergVaajakosken Terä11:54
159Bjørn EkebergIL Tyrving11:56
160Kalvis MihailovsIK Hakarpspojkarna11:58
161Jo Forseth IndgaardFrol IL12:00
162Olle BoströmJärla Orientering12:02
163Filip DahlgrenIFK Lidingös Skid o OK12:04
164Einari HeinaroHelsingin Suunnistajat12:06
165Lauri SildDelta12:08
166Oskar SjöbergOK Linné12:10
167Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF12:12
168Albin RidefeltOK Linné12:14
169Ola MartnerGöteborg-Majorna OK12:16
170Fredrik JohanssonIFK Lidingös Skid o OK12:18
171Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF12:20
172Jerker LysellRehns BK12:22
173Erik RostMalungs OK Skogsmårdarna12:24
174Oleksandr KratovOK Orion12:26
175Anders TiltnesIL Tyrving12:28
176Emil WingstedtHalden SK12:30
177Gustav BergmanOK Ravinen12:32
178Johan RunessonGöteborg-Majorna OK12:34
179Thierry GueorgiouKalevan Rasti12:36
180Olav LundanesHalden SK12:38

D20 Elit

4 800 m, 107 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
262Ingjerd MyhreJärla Orientering09:00
276Linnea HolmqvistHagaby GOIF09:02
275Johanna ErlandssonOK Skogsfalken09:04
264Anna LindeOK Linné09:06
255Hanna Axelsson-MeyersonOK Linné09:10
256Rebecka HeinrupTullinge SK09:14
253Helena KarlssonIFK Lidingös Skid o OK09:16
266Julia Modig TjärnströmLinköpings OK09:18
254Marte Fallbakken BergeLøten OL09:20
274Guro AlexandersenFredrikstad SK09:22
270Hilda ForsgrenOK Linné09:24
260Lisa AnderssonÄrla IF09:28
272Cæcilie Rueløkke ChristoffersenOK Snab09:30
267Karin E. GustafssonHagaby GOIF09:32
258Klara AlmOK Linné09:34
273Johanna HulkkonenPihkaniskat09:36
271Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK09:38
277Joline IngelssonOK Hammaren09:40
261Maja PetterssonOK Vilse 8709:42
269Anna BenigniJunior Team Trentino09:44
278Amanda HolmgrenVittjärvs IK09:46
263Sofia GrawéÄrla IF09:48
259Anna Nilsson-SimkovicsUlricehamns OK09:50
308Johanna HolménHelsingborgs SOK09:54
300Linnea DanielsAttunda OK09:56
301Guro VassendPorsgrunn OL09:58
292Ekaterina ChetaevaNorthern Wind10:00
299Elin OlssonTibro OK10:02
283Michaela HallqvistMalungs OK Skogsmårdarna10:04
307Maren Jansson HaverstadKonnerud IL10:06
305Ida Mari Borge HoviKristiansand OK10:08
313Annie ForsbergOK Ravinen10:10
304Frida DanielssonVimmerby OK10:12
290Sanni KiveläAngelniemen Ankkuri10:14
279Marie StyrvoldPorsgrunn OL10:16
282Amilia BjörklundSävedalens AIK10:18
297Kajsa HammarströmOK Hällen10:20
294Frida ForshällenAttunda OK10:22
310Ellinor TjernlundOK Vilse 8710:24
288Synne BaklidKonnerud IL10:26
293Pinja KurppaAngelniemen Ankkuri10:28
315Josefin TjernlundOK Vilse 8710:30
284Henna-Riikka HaikonenAnttolan Urheilijat10:32
319Elin SvenssonNässjö OK10:34
285Anette ÖnerudOK Ravinen10:36
320Silja AnnilaRasti-Lukko10:38
287Erika LindqvistSävedalens AIK10:40
302Marte NarumKonnerud IL10:42
303Alexandra BjärrenholtVallentuna-Össeby OL10:44
318Maja KnutsenPorsgrunn OL10:46
291Charlotte WatsonOK Ravinen10:48
317Stefanie AnderssonHagaby GOIF10:50
295Reeta RantanenMS Parma10:52
296Emmi MähönenTampereen Pyrintö10:54
316Johanka SimkovaSK Zabovresky Brno10:56
309Sofie SvenssonVimmerby OK10:58
311Katrin HardingSouth Ribble OC11:00
314Agnes AdolfssonVimmerby OK11:02
312Kirsi NurmiVaasan Suunnistajat ry11:04
289Tuulia VibergMS Parma11:06
286Hanna Rudakouskayawww.obelarus.net11:08
280Matilda StenssonHelsingborgs SOK11:10
298Anneke Hald BjørgumKristiansand OK11:12
306Elin MånssonOK Löftan11:16
205Sanna MinkkinenRajamäen Rykmentti11:18
216Essi HietaojaHelsingin Suunnistajat11:20
202Amanda LeoBredaryds SOK11:22
209Fabienne HaasOLG Pfaeffikon11:24
218Marta UlvensøenOL Tønsberg og Omegn11:26
207Maria BjörklundBjursås OK11:28
221Anna UlvensøenOL Tønsberg og Omegn11:32
220Rachel CollinsHertfordshire Orienteering Club HH11:34
219Anina Brunnerbussola ok11:36
222Susen LöschUSV Jena11:38
217Gunhild Rogne HallandNTNUI11:40
204Anna NärhiDelta11:44
214Lovisa AdolfssonTullinge SK11:46
212Lovisa MannfolkUlricehamns OK11:48
210Maja AnderssonOK Orion11:52
201Amanda ThellsénOK Roxen11:56
206Sonja LiukkonenDelta11:58
213Helena MarkstedtOK Södertörn12:00
203Marit Rønning SkoglundByåsen IL12:02
250Emma RosénOK Njudung12:04
224Lovisa HanssonBredareds IF12:06
234Linda LindkvistLeksands OK12:08
231Lina LångStora Tuna OK12:10
244Linnea SundströmOK Renen12:12
251Maria JohanssonTorsås OK12:14
241Sára NožkováSöders-Tyresö12:16
239Emma KlingenbergOK Pan Århus12:18
228Oda WennemoHalden SK12:20
235Lisa RisbyOK Kåre12:24
249Viktoria HelmerssonOckelbo OK12:26
227Stine Bagger HagnerOK Pan Århus12:28
237Hedvig MarkgrenTäby OK12:34
247Marie SpångmyrLeksands OK12:36
233Julia LauriOK Tisaren12:38
243Frida ErkersLeksands OK12:40
225Kristin SchybergFjärås AIK12:42
248Jenny ErikssonOK Kåre12:44
226Karin ElofssonFjärås AIK12:46
230Victoria HöstmanIF Femman12:48
246Ita KlingenbergOK Pan Århus12:50
232Therese EnengeBredareds IF12:52
236Julie StørmerFossum IF12:54
245Gerbeaux NathanaelleSLE 7812:58

H20 Elit

6 380 m, 114 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
477Philipp SchielASVÖ Österrike09:00
474Niklas AldénOK Linné09:02
490Love SintringHagaby GOIF09:04
492Janis SarsOK Klemmingen09:06
496Florian LustenbergerOLK Argus09:08
478Svend Sondre FrøshaugNydalens SK09:10
485Erik SköldLinköpings OK09:12
473Martin RegbornHagaby GOIF09:16
475John Hensley WilliamsUSMAOC09:18
486Marcus JanssonKFUM Örebro OK09:20
479Simon SmedbergOK Skogsfalken09:22
489Carl Petter LyngenFrol IL09:24
495Gleb TikhonovRehns BK09:26
471Fredrik RaastadSkien O-klubb09:28
484Tobias KamenickySK OS Nové Město na Moravě09:30
472Jonas LundgrenLinköpings OK09:32
482Martin AhlbergerHestra IF09:34
480Martin LarssonHestra IF09:36
487Rasmus Lunding HenriksenOK Pan Århus09:38
469Otto SimosasOK Orient09:40
491Viktoras StaišiūnasOK Ąžuolas09:42
476Fabio DavesJunior Team Trentino09:44
468Erik ClassonOK Orinto09:48
470Fredrik IngelssonRehns BK09:50
481Lukas FreiOLK Argus09:52
483Ivano BettegaG.S. Pavione A.S.D. - Imèr09:54
467Sindre RønningFrol IL09:56
488Henrik JonssonOK Rodhen09:58
497Mathias Stensland LillevoldNTNUI10:00
518Johannes NarumHamar OK10:02
504Ian LawfordMalungs OK Skogsmårdarna10:04
519Sindre GodagerGjø-Vard OL10:06
502Jonathan CrickmoreOK Ravinen10:08
506Kas GregoryAustralia10:10
514Sami HämäläinenMS Parma10:12
511Janne SelkäläKöping-Kolsva OK10:14
513Dag LofthusHamar OK10:16
510Axel WrådheAttunda OK10:18
507Simen Jevne ArnesenHamar OK10:20
498Oskar AnderssonIK Hakarpspojkarna10:22
517Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OK10:24
520Pyry HuhtanenKoovee10:26
516François BornerOLV ZUG10:28
503Eskil SchøningOK Pan Århus10:30
499Lukas DienerOLG Bern10:32
508Oscar McNultyAustralia10:34
509Eskil Sande GullordGjø-Vard OL10:36
515Kalle BergmanOK Ravinen10:38
500William GardnerOK Ravinen10:42
501Albin AnderssonMarkbygdens OK10:44
512Love BerzellAttunda OK10:46
401Joar SvartholmGammelstads IF10:48
404Samuel Kellerbussola ok10:50
421Karl DannbringSkåneslättens OL10:52
411Hugo MattssonSkåneslättens OL10:54
402Simen AamodtNTNUI10:56
408Térence Rissecoolfr10:58
415Jon Aukrust OsmoenNTNUI11:00
407Aapo AaltioRajamäen Rykmentti11:04
410Erik BomanGävle OK11:06
424Bruno ParmentierASUB Orientation11:08
420Julien GilletASUB Orientation11:10
418Jesse LaukkarinenRajamäen Rykmentti11:12
416Andreas BerganderEksjö SOK11:14
417Miika ArvolaKoovee11:16
412Marius Thrane ØdumIFK Göteborg11:18
403Pontus PeterssonOK Orion11:20
423Eskil KinnebergIFK Göteborg11:22
413Sebastian InderstEksjö SOK11:24
419Matthew  OgdenNorth West Orienteering Club11:26
409Philip PålssonSkåneslättens OL11:28
405Lukas ScharnaglIFK Göteborg11:32
414Tommi OksanenHelsingin Suunnistajat11:34
426Valentin SzymanowskiBoussole Audomaroise11:36
425Miika SuominenRajamäen Rykmentti11:38
431Anders VisterRaumar Orientering11:40
463Marcus BerggrenNyköpings OK11:42
432Andreas HolmbergIFK Moras OK11:44
457Jonas BorgSödertälje-Nykvarn OF11:46
444Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK11:48
452Mikko HuhtinenTurun Suunnistajat11:50
454Karl-Johan WestbergIFK Moras OK11:52
460Sjur HoviSkien OK11:54
442Petter JakolaBodø & Omegn IF Orientering11:56
446Emil AhlbäckFossum IF11:58
465Colm MoranOK Tisaren12:00
464Håvard HagaRaumar Orientering12:02
427Fredrik MattssonOK Kåre12:04
439Petter Næss BjørgulHalden SK12:06
462Lars HjerrildOK Pan Århus12:08
459Daniel SvenssonIFK Moras OK12:10
437Fredrik EdénOK Kåre12:12
430Anton HallorOK Tisaren12:14
466Emil SvenskStora Tuna OK12:16
433Håkon Jarvis WestergårdJärla Orientering12:18
456Oscar BjörckOK Älme12:20
429Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK12:22
461Max Peter BejmerBromma-Vällingby SOK12:24
438Jakob Ekhard EdsenOK Pan Århus12:26
447Jens WängdahlNyköpings OK12:28
449Andrew ChildsUSA Orienteering12:30
440Conor ShortOK Tisaren12:32
448Vegard Bjerkreim NilsenLillehammer OK12:34
443Magnus GlänneforsSöders-Tyresö12:36
434Oskar SvenssonFinspångs SOK12:38
453Mikkel SørensenOK Pan Århus12:40
445Linus RappIFK Moras OK12:42
436Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF12:44
451Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK12:46
450Matti SaariTurun Suunnistajat12:48
435Johannes Hov HøydalFossum IF12:52
455Tuukka JurvakainenVaajakosken Terä12:54
428Daniel WejåsNyköpings OK12:56
458Karlis BaltacisOK Älvsjö-Örby12:58

D18 Elit

4 460 m, 114 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
671Niina HulkkonenPihkaniskat09:01
668Johanna LindgrenIF Hallby SOK09:03
682Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK09:07
683Kristin OlovssonRehns BK09:09
670Moa Leijon-LindHaninge SOK09:11
665Anna CaglioPol Besanese09:13
679Ellinor FryxellTullinge SK09:15
663Maren HerrgesellASVÖ Österrike09:17
662Elin ClassonOK Orinto09:19
676Venla HeikkiläMäntsälän Urheilijat09:21
678Sara HagströmFalköpings AIK OK09:23
664Emma BacklundSäterbygdens OK09:25
673Evelina WickbomVittjärvs IK09:27
684Tove ForshällenAttunda OK09:29
677Siri JeppssonKatrineholms OK09:31
661Lovisa LemanGöteborgs SK09:33
681Josefin WallenhammarHagaby GOIF09:35
675Mathilda KarlssonOK Rodhen09:37
680Naïs DevrieuxOrient'Express 4209:39
669Mikaela RönnbäckVisborgs OK09:41
666Anna WehlinSkogspojkarnas OK09:45
667Sandra GrosbergaÄrla IF09:47
686Julia OhlssonUddevalla OK09:49
687Cecilie Friberg KlysnerCopenhagenO09:51
688Laura DienerOLG Bern09:53
713Jaana OlvetRakvere OK09:55
699Mathilde RundhaugMo o-klubb09:57
701Filippa JohanssonJönköpings OK09:59
710Elin HåkanssonOK Kolmården10:03
700Ida KallurOK Ravinen10:05
705Filippa SpånérSävedalens AIK10:07
697Johanne RaknerVaregg Fleridrett10:09
712Runa FremstadKonnerud IL10:11
690Benedicte Hald BjørgumKristiansand OK10:13
714Nicoline Friberg KlysnerCopenhagenO10:15
708Linnea WahlgrenSjövalla FK10:17
691Emma LaakkioAngelniemen Ankkuri10:19
695Malin WidénUddevalla OK10:21
720Ekaterina SavkinaNorthern Wind10:23
718Jannina GustafssonTuusulan Voima-Veikot10:25
692Moa SvenssonNässjö OK10:27
698Erica PetterssonSjövalla FK10:29
685Laura DAngeloAttunda OK10:31
702Live Bredholt JørgensenSandefjord OK10:33
706Amalie TripaxCopenhagenO10:35
696Andrine BenjaminsenLillomarka OL10:37
716Annika CarlbergVallentuna-Össeby OL10:39
709Aina EdgrenTrollhättans SOK10:41
715Tanja MoserTampereen Pyrintö10:43
689Karen Oline KolstadFreidig10:45
717Anni ReimanAngelniemen Ankkuri10:47
704Johanna LarssonKöping-Kolsva OK10:49
693Frida BrogrenKungälvs OK10:51
711Malin LeanderssonOK Tyr10:53
703Eirin Svanøe-HafstadSteinkjer OK10:55
694Elin HögstrandMarkbygdens OK10:57
719Anna WallinSjövalla FK10:59
619Rahela Brunnerbussola ok11:01
628Alice HugossonSundsvalls OK11:03
630Amanda HanssonBredaryds SOK11:05
620Marika SuominenRajamäen Rykmentti11:07
616Lisa AnderssonVännäs OK11:09
626Sina TommerTullinge SK11:11
614Stina MagnussonOK Nolaskogsarna11:13
603Pihla OtsamoHelsingin Suunnistajat11:15
602Sigrid AlexandersenFredrikstad SK11:17
629Anniina SuhonenKuopion Suunnistajat11:19
611Agnes LeoBredaryds SOK11:21
625Lisa HolerEksjö SOK11:23
605Linnea AdolfssonTullinge SK11:25
623Nicole LjungdahlHjärnarps GH OL11:27
610Josefine KlintbergEksjö SOK11:29
627Tove LagerbergOK Södertörn11:33
608Sanna SkoogKils OK11:35
601Frida HedinHjärnarps GH OL11:37
617Frida SandbergSäterbygdens OK11:39
622Synnøve BråtenVegårshei IL11:41
607Hanna ÖstenbergEksjö SOK11:43
606Sandrine MüllerGävle OK11:45
621Matilda MartinssonFalkenbergs OK11:47
604Maria AnderssonVästerbergslagens OL11:49
612Jessica NilssonOK Torfinn11:51
618Moa EnmarkGävle OK11:53
613Olivia KollbergEksjö SOK11:55
609Johanna von FrenckellOK Raseborg11:57
648Hanna SahlinOK Kåre12:01
646Nathalie RyghOK Tisaren12:03
653Elina Von KrusenstiernaOK Kåre12:05
647Emmi HaavistoTurun Suunnistajat12:07
632Emma BjessmoBromma-Vällingby SOK12:09
659Margaux Hummel-azaisCSA EMHM CHAMONIX12:11
643Camilla Louise BevenseeOK Pan Århus12:13
633Rebecka HylanderNyköpings OK12:15
656Felicia StuhlhoferOK Landehof12:17
636Line Maria Haugen MelbyRaumar Orientering12:19
635Marianne Opsahl BredesenFossum IF12:21
631Julia DahlHelsingborgs SOK12:23
638Katarina HammasVäsby OK12:25
660Camilla HengebølFossum IF12:27
639Kristine BergliaEiker OL12:29
650Julia AdolfssonOK Kåre12:31
651Beauvisage LaurianeSLE 7812:33
641Stina NilssonUmeå OK12:35
640Lisa MalmströmGOIF Tjalve12:37
645Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF12:39
642Amelie EkströmOK Kåre12:43
654Gunvor Hov HøydalFossum IF12:45
644Poirot DelphineHautes Vosges Orientation12:47
637Laura NeuvonenTurun Suunnistajat12:49
657Miri Thrane ØdumOK Pan Århus12:51
634Clouard LucileSLE 7812:53
658Ellen ReimerTormestorps IF12:55
649Gry GranstedtHalden SK12:57
655Hanna ErikssonIFK Moras OK12:59

H18 Elit

5 840 m, 114 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
890Rico HübscherOLK Argus09:01
895Matthias ReinerOK Hammaren09:03
896Rudolfs ZernisÄrla IF09:05
870Luis Sanchez SerranoMullsjö SOK09:07
894Walter BettegaG.S. Pavione A.S.D. - Imèr09:09
879Mathias DrageKongsberg OL09:11
888Samuele CanellaJunior Team Trentino09:13
872Jakob IvarssonHaninge SOK09:15
892Simon AnderssonOK Rodhen09:17
891Oskar LundqvistOK Orion09:19
869Giordano SlanziJunior Team Trentino09:21
889Jonas RessemFrol IL09:23
867Max BerggrenOK Denseln09:25
882Erik LindgrenKFUM Örebro OK09:27
881Samuele CurzioJunior PiemonTeam09:29
883Fredrik AhnlénOK Hammaren09:31
873Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna09:33
878Paul SirumFrol IL09:35
884Jonas LarsonBergnäsets AIK09:37
886Erik Olsvik DengerudNydalens SK09:39
875Filip Axelsson MeyersonOK Linné09:41
877Anton NilssonOK Tranan09:43
893Vegard RessemFrol IL09:45
868Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna09:47
876Kasper WestmanVästerås SOK09:49
880Florian SchielASVÖ Österrike09:51
874Carl NäslundVästerås SOK09:53
871Sigur HeggedalKongsberg OL09:55
887Eivind HøydalNydalens SK09:57
885Einar JohanssonLinköpings OK09:59
919Brage SætherFreidig10:01
916Erik KarlssonMålilla OK10:03
905Sindre Østgulen DeiszVaregg Fleridrett10:05
904Miika KirmulaAngelniemen Ankkuri10:07
910Oscar NykvistJönköpings OK10:09
908Pontus KarlssonMarkbygdens OK10:11
911Thor NørskovIFK Göteborg10:13
901Martin GelinderAttunda OK10:15
897Vaclav SnuparekSK Kamenice10:17
915Albin DetterfeltLinköpings OK10:19
903Maxime RauturierGuyancourt Orientation 7810:21
906Vojtech KettnerSK Kamenice10:23
920Victor FlingmarkUddevalla OK10:25
900Assar HellströmOK Ravinen10:27
902Jan ValasekSK Kamenice10:29
914Erik BerzellAttunda OK10:31
909Lukas KettnerSK Kamenice10:33
918Harald Astrup ArnesenHeming Orientering10:35
907Emil GranqvistOK Ravinen10:37
899Daniel RoosAttunda OK10:39
917Aske JepsenCopenhagenO10:41
912Gustaf SparrevikLerums SOK10:43
913Joël BornerOLV ZUG10:45
898Arto TalvinenMS Parma10:47
808Yannis Güdelcoolfr10:49
822Carl BomanVästerås SOK10:51
817Ville LampinenHelsingin Suunnistajat10:53
813Gustav HinderTolered-Utby Ol-klubb10:55
812Erik LenningSkåneslättens OL10:57
830Anton JohanssonOK Orion10:59
826Jakob WahlIK Vista11:01
821Rasmus SvantessonHjärnarps GH OL11:03
820Marcus SvenssonSkåneslättens OL11:05
818Ludvig ÅhlundOK Nolaskogsarna11:07
832Simon Thrane HansenCopenhagenO11:11
815Ove BaardsgaardOL Trollelg11:13
827Thomas GilletASUB Orientation11:15
814Jon NilsenVegårshei IL11:17
805Trond Einar PedersliOL Trollelg11:19
834Tõnis LaugesaarDelta11:21
828Henrik AnderssonBredaryds SOK11:23
809Erik AnderssonOK Orion11:25
811Alvis ReinsonsOK Södertörn11:27
801Magnus MaagCopenhagenO11:29
823Philip PerssonOK Orion11:31
807Otto LoukkalahtiDelta11:33
802Mikus PurinsOK Södertörn11:35
806Quentin Mertenatcoolfr11:37
810Edvard SundmanDelta11:39
804Jonas GründlerOLG Pfaeffikon11:41
825Andreas SølbergOL Trollelg11:43
803Jonas Falck WeberEksjö SOK11:47
816Florentin BodyNavi11:49
824Luukas ValtonenHelsingin Suunnistajat11:53
829Marcus AnderssonOK Nolaskogsarna11:55
863Remi VilledieuCrapahut11:57
851Anders Felde OlaussenHalden SK12:01
838Kristian KannusKangasala SK12:03
852Didrik HallNyköpings OK12:05
861Johan SöderlundLeksands OK12:07
839Oskar AndrénOK Tisaren12:09
855Olli HuhtinenTurun Suunnistajat12:11
835Daniel GustavssonFK Friskus-Varberg12:15
844Borger MelsomFossum IF12:17
853William ErikssonHögåkers OK12:19
837Filip SalénOK Renen12:21
858Niklas GustafssonOK Tisaren12:23
857Håvard MyhreKongsberg OL12:25
860Santeri SilvennoinenKalevan Rasti12:27
843Jens RönnolsTäby OK12:29
856Johan HoelRaumar Orientering12:31
842Martin HunhammarBromma-Vällingby SOK12:33
866Ethan ChildsUSA Orienteering12:35
854Sebastian TorgersenBækkelagets SK12:39
846Arvid HenrikssonJärla Orientering12:41
865Daniel NilssonNyköpings OK12:43
850Leif SvenssonOK Tisaren12:45
848Elias ÖhgrenOK Kåre12:47
859Adrian WickertLKI Laufklub Kompass Innsbruck12:49
841Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF12:51
862Magne HagaRaumar Orientering12:53
864Johan BadenfeltOK Pan-Kristianstad12:55
845Jonatan AronssonOK Tisaren12:57
840Fredrik WigertzLånghundra IF12:59

D21 Lång

5 070 m, 94 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1069Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad08:31
1078Anna HåkanssonLinköpings OK08:34
1073Hanna Sunnerheim SjöbergOK Linné08:37
1076Anna ThomasdotterVästerås SOK08:42
1084Linnéa Ivarsson SandbergOK Denseln08:45
1085Elin CarlssonIFK Lidingös Skid o OK08:48
1083Cecilia EinarssonVästerås SOK08:51
1077Sofie SihverIFK Lidingös Skid o OK08:54
1082Ida ThuressonOK Pan-Kristianstad08:57
1062Johanna RagvaldOK Linné09:00
1072Ingela SmedenmarkRonneby OK09:03
1061Hanna JohanssonSkattkärrs IF09:06
1086Karin HedbergOK Linné09:11
1067Ebba ThuressonOK Pan-Kristianstad09:14
1070Lisa KaleredHagaby GOIF09:20
1068Elisabeth AhlgrenLinköpings OK09:29
1066Elin WinbladHagaby GOIF09:34
1064Sofi ThorsellVästerås SOK09:37
1065Anette CarlssonKFUM Örebro OK09:40
1074Karin LundbergJärfälla OK09:43
1094Bjørg GranlyNTNUI09:46
1104Linnéa HedlundKöping-Kolsva OK09:50
1116Emma CarlssonSkarpnäcks OL09:54
1089Louise CarlssonBoxholm-Mjölby OL09:57
1118Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK09:59
1117Ida HyvönenSkattkärrs IF10:01
1113Hana WurzelovaSK Kamenice10:03
1115Terese HerlinAttunda OK10:05
1091Marit IsachsenAsker SK10:12
1093Victoria KobelevaMoscow-O-Club10:14
1109Maria SáADFA Portugal10:16
1087Jenny  PerssonNTNUI10:19
1102Sofia LevinOK Tyr10:21
1098Andrea StrakovaSK Kamenice10:25
1110Maria BrodinOK Tyr10:28
1106Sandra BurénKöping-Kolsva OK10:30
1095Adelindina LopesCOA10:32
1114Therese PerssonSnättringe SK10:34
1120Kristina NilssonIFK Umeå10:36
1097Anna BirkestålKöping-Kolsva OK10:39
1100Marion HuberTynset IF10:43
1111Karoline AndersenAsker SK10:45
1096Anna BrodinOK Tyr10:47
2579Rebecka LindbergOK Linné10:54
1108Christine DanielsenBSI Orientering10:56
1107Linn PetterssonTullinge SK10:58
1003Lin NormarkTullinge SK11:01
1007Anna-Maria RoubertUmeå OK11:03
1025Martine ÅstebølNTNUI11:06
1023Päivi AutioHiisirasti11:11
1013Karin FägerlindCentrum OK11:14
1005Kristin SkaarRyda SK11:16
1004Carin StenbergLunds OK11:19
1019Emeli PetterssonTullinge SK11:21
1010Maria JonssonSundsvalls OK11:27
1027Maria OhlssonSkåneslättens OL11:29
1014Silje Borge HoviNTNUI11:32
1018Vinciane MulpasASUB Orientation11:34
1012Laura LeijolaDelta11:40
1028Amanda MattssonSundsvalls OK11:47
1016Franziska MeierOLG Welsikon11:53
1015Josefin PerssonTullinge SK11:55
1022Johanna BergmanSundsvalls OK12:00
1008Katrine VillumsenCopenhagenO12:03
1001Carolin SvenssonHaninge SOK12:05
1009Louise MarkstedtOK Södertörn12:08
1024Ida ForsénTullinge SK12:11
1002Kristin ÅstebølNTNUI12:13
1049Inger Anita TollehaugLillehammer OK12:18
1040Malin ErikssonIFK Moras OK12:21
1036Marit KahrsHalden SK12:23
1052Elin HamreforsOK Landehof12:25
1047Sini PekkalaEspoon Suunta12:28
1039Josefin BengtssonLånghundra IF12:30
1050Josefin AronssonOK Tisaren12:33
1041Ann-Sofi KarlssonUmeå OK12:35
1054Karolin OhlssonJärla Orientering12:37
1060Camilla SøgaardOK Pan Århus12:40
1035Kristin KarlssonSOK Aneby12:42
1058Julia TorstenssonOK Landehof12:45
1051Helene SöderlundIFK Moras OK12:50
1042Natasha FeySundbybergs IK12:52
1030Cajsa GrapeIFK Moras OK12:54
1045Therese LarssonOK Kroppefjäll12:57
1044Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK13:02
1048Dora SzerencsiJärla Orientering13:04
1037Lovisa PerssonOK Tisaren13:07
1055Anna SchmitterlöwHjobygdens OK13:09
1031Maria BoisLeksands OK13:11
1059Johanna HallbergUmeå OK13:14
1057Katarina SvahnIFK Moras OK13:16
1038Charlotte LindkvistLeksands OK13:22
1056Hiromi IwayaSurahammars SOK13:26
1033Jennie RunessonGöteborg-Majorna OK13:28

H21 Lång

6 620 m, 192 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1259Johan PerssonHagaby GOIF08:30
1245Christoffer EskilssonHaninge SOK08:31
1261Henrik BalaguéFalköpings AIK OK08:33
1278Pontus JohanssonOK Linné08:34
1282Viel BrieucO'Team Besançon08:35
1253Peter AronssonLinköpings OK08:37
1268Markus HanssonÖstersunds OK08:38
1290Erik NeroMullsjö SOK08:39
1284Matthias PoellASVÖ Österrike08:40
1281Emil KaleredOK Denseln08:42
1285Fredrik LindgrenIK Hakarpspojkarna08:43
1256Alexandre AlvarezCPOC08:46
1257Lukas GustavssonLinköpings OK08:47
1246Brulport DavidO'Team Besançon08:48
1237Jörgen OhlinOK Linné08:50
1238Conny RantzowHestra IF08:51
1251Sergey GorokhovRasti-Kurikka08:53
1242Matěj KamenickýSK OS Nové Město na Moravě08:55
1243Jacob WestborgVittjärvs IK08:56
1272Magnus U JohanssonLinköpings OK08:57
1254Joakim KarlssonIK Hakarpspojkarna08:59
1258Magne KnudsenGneist09:00
1270Simon EklövOK Linné09:01
1128John PerssonIFK Göteborg09:02
1265Martin RiebischUSV TU Dresden09:04
1279Tobias JohanssonFalköpings AIK OK09:05
1273Simon HedlundÄrla IF09:06
1269Erik MartinssonLinköpings OK09:08
1274Andreas Grøteide PoldenStord IL09:09
1240Mikael AnderssonLinköpings OK09:10
1252Angel Alvarez SertoAROMON09:12
1287Patrik LindÄrla IF09:13
1271Göran WinbladRehns BK09:14
1262Andreas HolmqvistHestra IF09:15
1255Erik Ivarsson SandbergOK Denseln09:18
1267Marco BezziJunior Team Trentino09:19
1283Rickard HolmqvistHestra IF09:21
1288Per EklöfKFUM Örebro OK09:22
1248Adam FredénFalköpings AIK OK09:24
1241Anders ÖsterlundVästerås SOK09:26
1247Oscar VångellÄrla IF09:28
1291Thomas RewigUSV TU Dresden09:30
1239Victor SilvemarkÄrla IF09:32
1250Yaşar İsmet DemirözKASTAMONU09:34
1277Sverre Waaler KaasNydalens SK09:35
1264Henrik BerggrenOK Denseln09:36
1292Jan HjortFalköpings AIK OK09:39
1266Rickard BörjessonHestra IF09:40
1276Erik ModigOK Pan-Kristianstad09:41
1280Joel Käll-KarlssonLinköpings OK09:43
1305Johan LindbergMalungs OK Skogsmårdarna09:45
1312Joakim AxelssonTrollhättans SOK09:47
1337Albert MollénSävedalens AIK09:48
1295Anders PerssonVäxjö OK09:50
1325Tobias LindellVänersborgs SK09:51
1311David AnderssonMalungs OK Skogsmårdarna09:53
1304Tommy SöderbergOK Hällen09:54
1317David ModigOK Tyr09:56
1309Vegard DanielsenKristiansand OK09:57
1308Matthieu PuechIFK Göteborg09:59
1342Magnus JohanssonKristiansand OK10:00
1298Mattias NilssonVänersborgs SK10:02
1343Andreas KarlssonNässjö OK10:03
1303Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna10:05
1319Henrik HammasAttunda OK10:06
1327Alexander SchwabOL Regio Olten10:08
1332Siu Tung HuiHKOXCC10:09
1340Anders KarlssonOK Hällen10:14
1306Markus LindeqvistPaimion Rasti10:15
1316Ludovic MaillardCS Pertuis10:17
1324Henrik LundgrenSävedalens AIK10:18
1339Jonas BäckströmMalungs OK Skogsmårdarna10:20
1307Daniel NetzVänersborgs SK10:23
1334Mathias HallménAttunda OK10:24
1318Tomas LandovskySK Kamenice10:26
1314Burago AlexeyNorthern Wind10:27
1330Henrik HolmbergKöping-Kolsva OK10:29
1336Jarl Magnus BergeSøgne og Songdalen OK10:30
1011Yasar Ismet DemirösO-Ringen Academy10:31
1335Jan JohanssonIFK Umeå10:32
1315Martin HederskogMalungs OK Skogsmårdarna10:33
1302Vít BravenýKristiansand OK10:35
1297John HartleyOK Ravinen10:36
1296Oskar DanielsAttunda OK10:38
1341Niklas ReinholdssonIF Thor10:39
1344Erik TengvallVänersborgs SK10:41
1331Lasse SuonpääMS Parma10:42
1310Jonas PalmSävedalens AIK10:44
1300Pavel ProchazkaSK Kamenice10:45
1313Jonas VikströmKöping-Kolsva OK10:47
1320Jostein AndersenKristiansand OK10:48
1301Thomas PetterssonIF Thor10:50
1323Björn WistrandOK Hällen10:54
1333Karl LevinSävedalens AIK10:56
1322Oscar RiisGamleby OK10:57
1338Sigurd HynneÅs-UMB Orientering10:59
1171Markus FredlundTullinge SK11:00
1141Torkil E SolstadNTNUI11:01
1166Erik EngstrandIFK Göteborg11:04
1139Markus BieriOLG Pfaeffikon11:07
1129Niklas ÖsterlundUlricehamns OK11:08
1137Hans Petter MathisenNTNUI11:09
1145Aleksander BernaciakOK Orion11:12
1150Remo ThomaOLG Pfaeffikon11:13
1149Magnus BjörkOK Borgen11:14
1174Henrik LaasIFK Göteborg11:16
1152Espen JakobsenNTNUI11:17
1148Gustav EklöfUlricehamns OK11:18
1132Jose Amador Realorientabonito11:21
1159Desmond FranssenD-Team Belgium11:22
1135Per-Anders EggertsenIFK Göteborg11:23
1154Viktor AntonssonEksjö SOK11:25
1143Jeremy GenarKROL BELGIUM11:26
1157Magnus SaagerOK Orion11:27
1140Anders Konring OlesenUlricehamns OK11:29
1136Casper WilkenCopenhagenO11:32
1127Halvor Eid NielsenNTNUI11:34
1160Rikard PentonenIFK Göteborg11:35
1134Otso SeppäläRajamäen Rykmentti11:36
1144Johan KärrströmTullinge SK11:38
1122Thomas Van der KleijD-Team Belgium11:39
1126Nils SpetzUlricehamns OK11:40
1173Rasmus ElmelidSkåneslättens OL11:42
1121Simon AnderssonForsa OK11:44
1130Björn NormarkTullinge SK11:45
1124Daniel GunnarssonOK Orion11:47
1163Per Melander OftenNTNUI11:48
Rasmus PerssonFalköpings AIK OK11:49
1133Niklas OlssonSkåneslättens OL11:51
1172Attila MolnarHelsingin Suunnistajat11:52
1167Måns SandgrenOK Orion11:53
1125Vegard Blomseth JohnsenNTNUI11:54
1123Markus AdolfssonTullinge SK11:56
1156Kristian StenerudNTNUI11:57
1151Fredrik PerssonIFK Göteborg12:00
1169François ClapuytASUB Orientation12:01
1153Johan NorbergOK Orion12:02
1175Gene BeveridgeNorth West Orienteering Club12:05
1147Jakob AndersonBredaryds SOK12:06
1146Benjamin HofmansASUB Orientation12:07
1165Christer BackmanTullinge SK12:10
1176Vegard RuttenborgNTNUI12:11
1177Olof SandgrenOK Orion12:13
1221Björn HellrupHelsingborgs SOK12:15
1212Markus KönigASKÖ Henndorf Orienteering12:16
1194Daniel AttåsOK Tisaren12:18
1232Finn-Eivind EskøyFossum IF12:19
1199Jan HollbeckBromma-Vällingby SOK12:20
1197Joachim BosinaNaturfreunde Wien12:23
1236Anders HedbergGöteborg-Majorna OK12:24
1215Tomas ReibringNyköpings OK12:25
1217Niklas WraneSöders-Tyresö12:27
1200Kåre SørensenOK Sorø12:28
1207Nicolas SpiliersAltaïr CO12:29
1195Anders HöijeGöteborg-Majorna OK12:32
1202Gustav ErikssonStora Tuna OK12:33
1189Jeppe RuudBækkelagets SK12:35
1235Henrik WiklundBromma-Vällingby SOK12:36
1231Jonas MuntheOK Pan Århus12:40
1208Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK12:41
1203Carl MagnussonIFK Moras OK12:42
1183Rickard OhlssonSödertälje-Nykvarn OF12:45
1219Karl LarssonOK Skogshjortarna12:46
1188Pelle EngstrandStora Tuna OK12:47
1186Eduard Vizcaya RolanClub Montsant de Curses d'Orientació12:49
1185Jim Øystein NybråtenIL Tyrving12:50
1211Martins VimbaZiemelkurzeme OK12:51
1230Tomas KobayashiSurahammars SOK12:53
1184Mattias JohanssonIFK Moras OK12:54
1179Ivan ForsgrenOK Tisaren12:55
1210Ernst BosinaNaturfreunde Wien12:57
1222Artem PopovEspoon Suunta12:58
1192Måns FaxénVäxjö OK12:59
1233Espen Jarvis Hultgren WeltzienJärla Orientering13:00
1204Per HjerrildOK Pan Århus13:02
1228Rikard ClaessonStora Tuna OK13:03
1181Peter KrampiltzHAMOK13:06
1220Magnus HektorJärla Orientering13:07
1223Torgeir NørbechIL Tyrving13:08
1187Patrik JohanssonKexholms SK13:11
1191Erik AlnervikHelsingborgs SOK13:13
1213Albin PetterssonOK Tisaren13:15
1328Samuel AnderssonIFK Umeå13:16
1226Andreas J JohanssonGöteborg-Majorna OK13:17
1193Erik BlomgrenStora Tuna OK13:19
1196Oscar ArmanNyköpings OK13:20
1218Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby13:21
1216Henrik OlofssonHelsingborgs SOK13:22
1224Sebastián OrdóñezClub Montsant de Curses d'Orientació13:25
1180Calle StenbergOK Skogshjortarna13:26
1198Carl WikingOK Kåre13:28
1190Kristian DahlströmIFK Moras OK13:29

D21

4 590 m, 167 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2144Jessica OrrEUOC08:32
2114Marie SigboHjärnarps GH OL08:35
2103Pernilla BlomRehns BK08:37
2097Emma LundmanOK Roslagen08:38
2101Lisa GabrielssonFalköpings AIK OK08:40
2126Lovisa LarssonHagaby GOIF08:41
2106Frida LönnbergPargas IF08:43
2099Sofia HägglundOK Hammaren08:44
1075Linda MartinssonIF Marin Väst08:46
2108Karina FershalovaKuzmolovo 110%08:47
2107Anna BrodinOK Kontinent08:49
2133Olga KovalevaKaliningrad08:52
2142Mariell ArntzenGneist08:54
2143Malin SandIK Hakarpspojkarna08:55
2098Alice LeakeEUOC08:57
2105Sarah TibellLinköpings OK08:58
2115Māra PeisenieceOK Kāpa09:03
2122Rebecca HardingEUOC09:05
2117Tinchant EstelleO'Team Besançon09:06
2130Sofia KillanderHästveda OK09:09
2104Mia KaisajunttiOK Skogsfalken09:11
2131Marie EngOK Pan-Kristianstad09:12
2135Susanne ErikssonKFUM Örebro OK09:14
2124Alicia Perez AlonsoAROMON09:16
2136Klara NeroMullsjö SOK09:17
2110Malin SörstrandOK Klyftamo09:20
2120Carolina NilssonOK Kompassen09:25
2134Jill JohanssonSundsvalls OK09:27
2137Sofie WetterArboga OK09:28
2113Agnes HarreitherASVÖ Österrike09:30
2125Mari J HelgerudKongsberg OL09:31
2138Kristine SvenssonFalköpings AIK OK09:33
2111Matilda JonssonLinköpings OK09:34
2141Lina HidåsOK Kontinent09:36
2119Julia DavidssonOK Klemmingen09:37
2128Charlotta LinnailaOK Orient09:39
2100Erica PercontiJunior Team Trentino09:42
2090Jennie NilssonIF Hagen09:45
2159Elin ThuressonBurseryds IF09:47
2186Charlotte WahlströmAlmby IK09:49
2153Klara KamererovaSK Kamenice09:50
2178Jenny HögkvistOK Tyr09:52
2152Anna HallménUmeå OK09:54
2148Jennifer GullOK Vilse 8709:55
2166Lisa PalmSävedalens AIK09:57
2165Sarka RusaSK Kamenice10:00
2150Marika LindahlOK Milan10:02
2171Emma FaxénVäxjö OK10:04
2174Johanna WillstrandBurseryds IF10:05
2157Astrid LarssonLänna IF10:07
2149Karin HåkanssonOK Gränsen10:09
2160Ingvild Maalen-JohansenÅs-UMB Orientering10:12
2155Anna Mullins WindevallSävedalens AIK10:14
2075Leena KuusipohjaLahden Suunnistajat-3710:15
2189Anastasiya AfanasevaEridan10:17
2179Matleena LindeqvistPaimion Rasti10:19
2162Helen HanstockBOK10:20
2151Florence JacobCS Pertuis10:22
2147Ingrid SøgaardAarhus 1900 orientering 10:24
2182Maria SvenssonMarkbygdens OK10:25
2187Rikke Skyttersæter  Iversen Heming Orientering10:27
2158Sandra AxelssonVänersborgs SK10:29
2177Maria GustafssonSävedalens AIK10:30
2076Cassie TrewinIL Tyrving10:32
2183Marion MonjauzeCS Pertuis10:34
2154Lisa WesterbergOK Milan10:35
2172Natalie JosefssonOK Hällen10:37
2185Ukhorskaya NataliaNorthern Wind10:39
2170Johanna RahmqvistIF Thor10:40
2156Kristine Hockauf BaagøAKIF10:42
2167Ingvild BjørheiLillomarka OL10:44
2188Tiia MiettinenMS Parma10:45
2184Katja LüscherOL Regio Olten10:47
2145Therese AlfredssonSävedalens AIK10:49
2168Caroline LennartssonOK Skogsstjärnan10:50
2175Anna MartnerFK Herkules10:52
2163Ida-Maria SvenssonSävedalens AIK10:55
2180Sara ForsbergOK Kolmården10:57
2169Linda WetterKungälvs OK10:59
2051Jenni VolmarOdense OK11:00
2030Ronja ArvidssonSkåneslättens OL11:02
2004Marita Lilja GrönhovdModum O-lag11:03
2006Ulrika FredrikssonGudhems IF11:05
2031Ida PeterssonIK Hakarpspojkarna11:06
2049Jenny BjörkLunds OK11:07
2001Linnea BörjarsKils OK11:09
2019Malin AnnegårdCentrum OK11:10
2020Sara BerganderEksjö SOK11:12
2018Marit ValaNTNUI11:15
2017Anna GrenrosOK Södertörn11:16
2034Maria HolmstrandIFK Göteborg11:18
2050Sara JonassonCentrum OK11:19
2043Linn OlssonOK Orion11:20
2035Caroline IvarssonLunds OK11:22
2046Moa KjellstrandCentrum OK11:23
2029Metka UdovicOK Bovec11:25
2045Karin TrolinForsa OK11:26
2002Anna HulanderUlricehamns OK11:28
2039Lina SamorSävedalens AIK11:29
2027Karolina KällstrandGöteborg-Majorna OK11:31
2023Lina HulanderUlricehamns OK11:32
2032Ida Arnesen TiltnesNTNUI11:33
2024Christina MagnussonCentrum OK11:35
2042Ida JohanssonSjövalla FK11:36
2038Marielle LarssonOK Södertörn11:39
2052Malin HultqvistIF Hagen11:41
2041Johanna SamuelsonCentrum OK11:42
2022Linn BylarsForsa OK11:45
1053Maria MakarovaOrienta-Zarya11:46
2047Pernilla OlssonSkåneslättens OL11:48
2003Sofia AnderssonCentrum OK11:49
2025Tatyana KhrennikovaPARMA11:51
2011Marie RönnestrandFrösö IF11:52
1043Marina RosinkOrienta-Zarya11:54
2009Katarina SvenssonCentrum OK11:55
2026Elin EkebergIL Tyrving11:56
2007Lina JogelandIK Ymer11:58
2005Matilda Wigren JohanssonLunds OK11:59
2028Mari Jevne ArnesenNTNUI12:01
2013Josefin DahlstenEksjö SOK12:04
2021Stina WalheimRobertsfors IK12:05
2040Maren KoplandModum O-lag12:08
2037Elin LindTierps SOK12:09
2014Mette PeterssonCentrum OK12:12
2015Louise KlingstedtOK Södertörn12:14
2080Judit MataClub Montsant de Curses d'Orientació12:15
2057Ylva SunessonOK Alehof12:17
2010Malin VedinMotala AIF OL12:19
2084Anna AlgotsonOK Tylöskog12:20
2079Nanna Dybdal AbrahamsenAarhus 1900 orientering 12:22
2071Eva Maj JohanssonSurahammars SOK12:24
2093Pia-Maria BondessonFrosta OK12:26
2086Sanna RönnlundUmeå OK12:27
2060Pernilla TunisIF Femman12:29
2094Conny RadonNaturfreunde Wien12:31
2088Lisa BorssénOK Kroppefjäll12:32
2063Elin TörnrothHjobygdens OK12:34
2053Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK12:36
2065Ann-Sofie LarssonÖrkelljunga FK12:39
2085Elisabet LarssonSol Tranås12:41
2081Ylva KindlundhAlfta-Ösa OK12:43
2058Sandra WesterströmOK Älvsjö-Örby12:44
2061Maria JohannessonSolna OK12:46
2054Maria SchmiterlöwLinköpings OK12:48
2095Heidi StoksethHalden SK12:49
2087Rebecka AdolfssonOK Kåre12:51
2096Helene Lund-JohansenIL Tyrving12:53
2082Nina de BoussardIFK Enskede12:55
2070Agnes SöderlundTormestorps IF12:56
2074Emma LarssonSol Tranås12:58
2077Lisa HallbergIFK Moras OK13:00
2073Ingela RoosGöteborg-Majorna OK13:01
2069Ellen JanssonJärla Orientering13:03
2091Teresa Bolaño GuivernauClub Montsant de Curses d'Orientació13:05
2068Randi Marie MohusSkien OK13:06
2146Katja EngelhardtSSV Planeta Radebeul13:08
2064Sabina BäckIF Femman13:10
2066Johanna SellingUmeå OK13:12
2067Linn GrällsOK Kåre13:13
2055Heini PapinsaariKangasala SK13:15
2078Ane Sofie BjørgulHalden SK13:17
2062Liva VelkereAluksne OK13:18
2056Marielle NilssonAndrarums IF13:20
2092Kajsa JonssonSundbybergs IK13:22
2059Hanna MellbyEslövs FK13:24
2176Frida ForsbergOK Ravinen13:25
2083Anna-Karin BondessonFrosta OK13:29

H21

5 960 m, 240 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2348Kim Baunehøj PedersenOK Roskilde08:30
2325Mattias KillanderHästveda OK08:31
2321Anton DahlbergHaninge SOK08:32
2360Christian Riddervold KahrsFredrikstad SK08:34
2361John OskarssonHagaby GOIF08:35
2368Per AspegrenOK Kontinent08:37
2367Matthew HryciukEOOC08:38
2365Edvard DavidssonOK Klemmingen08:39
2350Vladimir BalyasnikovKuzmolovo 110%08:42
2318Rasmus Lau PetersenOK Roskilde08:43
2326Olof NilssonOK Skogsfalken08:45
2331Ian JonesUSMAOC08:46
2320Viktor ÖhlénSurahammars SOK08:47
2338Tobias FrichOK Roskilde08:49
2375Fredrik JönssonOK Kontinent08:50
2363Tobias KarlssonHagaby GOIF08:51
2317Niclas SjögrenSödertälje-Nykvarn OF08:52
2374Niels-Peter FoppenIFK Lidingös Skid o OK08:54
2315Haakon IngvaldsenNydalens SK08:55
2330Simon KristensenOK Roskilde08:57
2369Espen RognsvågFana IL08:58
2364Martin Laage KraghOK Roskilde08:59
2336Ivan KhomenkoFarum OK09:00
2327Marcus RamströmIK Hakarpspojkarna09:01
2356Erik JonssonHestra IF09:02
2319Andreas KonringSøllerød OK09:04
2373Karl HolmquistIF Hallby SOK09:05
2352Peter AndersenOK Roskilde09:07
2379Otto LundmanOK Roslagen09:08
2354Henrik TostebergLinköpings OK09:09
2343Alfonso Rosado FradeAROMON09:10
2376Kasper IngerslevOK Roskilde09:12
2359Daniel ÖrnIK Hakarpspojkarna09:13
2335Rickard EricssonOK Tyr09:14
2378Maxim GolubevKuzmolovo 110%09:15
2346Kasper SnickarsOK Orient09:16
2358Robert SandbergOK Roslagen09:17
2372Marius ØieLøten OL09:19
2349Marcus A KarlssonIK Hakarpspojkarna09:20
2371Andreas BergLinköpings OK09:21
2323Christian Vindegaard GrønbergOK Roskilde09:22
2322Joel LännevallOK Roslagen09:23
2339Andreas MikkelsenSøllerød OK09:24
2377Nicolas GürtlerOLG Kakowa09:25
2340Lars LundströmIF Hallby SOK09:27
2329Magnus JönssonOK Kontinent09:28
2347Andreas KarlssonVästerås SOK09:29
2370Andreas OlesenOK Roskilde09:30
2332Jacob SvenssonOK Linné09:31
2344Axel LindénRonneby OK09:32
2328Håkan PetterssonOK Djerf09:34
2341Michael AndersenOK Roskilde09:35
2366Viktor LindbergOK Roslagen09:36
2333Erik StillemarkIF Hallby SOK09:37
2355Johan AspegrenOK Kontinent09:38
2362Marcus AnderssonK 3 IF09:40
2334Martin StrömgrenOK Linné09:42
2357Michael KreibergOK Roskilde09:43
2353Mikael BogrenOK Vivill09:44
2384Joakim BerglundSävedalens AIK09:45
2391Alexander LindblomStigmännen Karlshamns OK09:46
2394Per SandahlGamleby OK09:47
2433Simon LarssonMarkbygdens OK09:49
2392Eirik RistesundKonnerud IL09:51
2396Xavier GibiatCS Pertuis09:52
2420Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL09:53
2440Pavel KalaidinNorthern Wind09:54
2382Thomas SigleTGV Horn09:57
2380Jonathan SvenssonSkåneslättens OL09:58
2417Johan GullOK Vilse 8709:59
2438Linus PerssonOK Kolmården10:00
2400Anders BoströmJärfälla OK10:03
2383Alexey TochilovAdventure Aura10:04
2389Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK10:05
2437Alex MinakovMoscow-O-Club10:06
2411Ivan AfanasevEridan10:07
2407Ben WindsorSK Kamenice10:09
2397Olof PerssonSvaide Roma SOK10:10
2393Steffen HartmannTGV Horn10:11
2402Love LindströmAttunda OK10:12
2399Gustav ÅhrénMotala AIF OL10:13
2316Andreas LiljegrenGotlands Bro OK10:14
2435Arild NomelandKristiansand OK10:16
2436Pierre ScioraCS Pertuis10:17
2428Jakob BengtssonStigmännen Karlshamns OK10:18
2434Jerome Kaeserbussola ok10:19
2412Thomas RadonNaturfreunde Wien10:20
2390Daniel EvaldssonVäxjö OK10:21
2426Jonas FagerholmSöderhamns OK10:23
2414Christoffer OhlssonUddevalla OK10:24
2395Igor ElmanAdventure Aura10:25
2405Siarhei YasiucheniaEridan10:26
2422Jan Andreas EdstrømLillomarka OL10:27
2406Eric KempOttawa OC10:30
2386Jan SpacirSK Zabovresky Brno10:31
2418Anders LindbergMotala AIF OL10:32
2427Marcus WetterKungälvs OK10:33
2430Christoffer Winander-SchönningJärfälla OK10:34
2441Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnan10:37
2416David SpetzJärfälla OK10:38
2421Svante PerssonSöderhamns OK10:40
2381Simon HannusVK Uvarna10:41
2439Anders RosénStigmännen Karlshamns OK10:43
2419David GottfridssonLillomarka OL10:44
2410Daniel AxelssonVänersborgs SK10:45
2429Jeff TeutschOttawa OC10:46
2442Martin HammarlundMotala AIF OL10:47
2388Simon LennermoNässjö OK10:48
2404Oskar HöglundMotala AIF OL10:51
2403Dries HeuninckxK.O.L. Belgium10:52
2401Mavchun GeorgyNorthern Wind10:54
2385Mathieu ChalopinCS Pertuis10:55
2431Jesper DjärvAvesta OK10:57
2415Nils RobertssonMarkbygdens OK10:58
2409Eirik Jansson HaverstadÅs-UMB Orientering10:59
2206Carsten AlbertsenOdense OK11:00
2225Emil TallhageCentrum OK11:01
2250Kjetil OkkenhaugNTNUI11:02
2248Winston FranssenD-Team Belgium11:03
2224Christian GrønvoldNTNUI11:05
2211John SvanbergOK Södertörn11:06
2196Martin AnderssonFK Finn11:07
2236Fredrik JohanssonBredaryds SOK11:08
2249Simon SjöhedGävle OK11:09
2215Johan AllardTjällmo-Godegårds OK11:10
2222Rasmus IversenOdense OK11:11
2251Joel BergkvistCentrum OK11:13
1205Alen TurgenevOrienta-Zarya11:14
2207Rikard WeilerTolered-Utby Ol-klubb11:15
2244Ingemar EricssonFK Finn11:16
2237Johan SisellOK Södertörn11:17
2213Andréas ThernIFK Göteborg11:18
2221Adriaan  PelckmansKROL BELGIUM11:19
2218Fredrik ErikssonBredaryds SOK11:21
1168Oskar EklöfUlricehamns OK11:22
2191Torben NielsenOdense OK11:23
2232Hans PerssonGävle OK11:24
2235Martin LerjenCentrum OK11:25
2234Johan SchagerlindOK Bävern11:26
2226Henrik LidhageIK Ymer11:27
2239Antto-Iiro SuhonenKuopion Suunnistajat11:28
2197Stefan LarssonBredaryds SOK11:30
2240Atte AxelssonTjällmo-Godegårds OK11:31
2229Tomas HolmbergOK Södertörn11:32
1155Simon AnderssonOK Kullingshof11:33
2245Per HultBredaryds SOK11:34
2203Martin HenricsonIK Uven11:35
2227Patrik BrorssonFrösö IF11:36
2201Søren SchwartzIFK Göteborg11:38
2252Mattias JohanssonIK Ymer11:39
2255Rasmus Korvald SkaareNTNUI11:40
2233Christian SkovsgaardOdense OK11:41
2212Erik RönnestrandFrösö IF11:42
2241Markus JohanssonIFK Göteborg11:43
2254Per RosénIK Uven11:44
2216Mikael NordhIK Ymer11:46
2228Jesper NilssonUlricehamns OK11:47
2198Josh BeechOK Södertörn11:48
2253Matthew JonesBredaryds SOK11:49
2193Tobias WahlgrenCentrum OK11:50
2194Fredrik SetterqvistOK Södertörn11:51
2230Jonatan FrancénTjällmo-Godegårds OK11:52
2199Benjamin EdlundIK Ymer11:53
2217Anders Opsahl BredesenNTNUI11:55
2223Thomas SchwagerOL Regio Wil11:56
2242Peter KnudsenOK Melfar11:57
2246Martin SchagerlindTrollhättans SOK11:58
2195Johan JonssonSidensjö IK11:59
2190Eirik JelstadModum O-lag12:00
2208Mattias HenrikssonCentrum OK12:01
2204Erik AnderssonOK Södertörn12:03
1178Joel FrancénTjällmo-Godegårds OK12:04
2202John KumlinIK Ymer12:05
2200Mats KarlströmFrösö IF12:06
2209Emil EricssonBredaryds SOK12:07
2238Kristoffer EdshageCentrum OK12:08
2219Adam SandstedtEksjö SOK12:09
2192Pirmin SchneiderOL Regio Wil12:11
2247Rasmus GrönlundLunds OK12:12
2210Jesper KristiansenOK Melfar12:13
2205Olav Johannes DeelstraNTNUI12:14
2263Emanuel GahlinHärnösands OK12:15
2277Santtu SainioKangasala SK12:16
2280Michael KoiserHSV OL Wiener Neustadt12:18
2287Nore TorbiörnssonJärla Orientering12:19
2279Nikita SmirnovOrienta-Zarya12:20
2257Marcus TrulssonHärlövs IF12:21
2272Olle AlgotsonOK Tylöskog12:23
2271Magnus JonssonSelånger SOK12:24
1214Mattias MårtsStora Tuna OK12:25
2278Simon MånssonÖrkelljunga FK12:27
2310Magnus SvenssonUmeå OK12:28
2307Kristian VadHorsens OK12:29
2299Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF12:30
2285Bjarke BoserupAalborg OK12:32
2275Simen SmestadBækkelagets SK12:33
2281Philipp DombertBielefelder TG12:34
2256Lars StrömqvistOK Skogshjortarna12:35
2314Jaakko LiukkalaHauhon Sisu12:37
2300Eirik RustadRaumar Orientering12:38
2274Robin ErnebySurahammars SOK12:39
2266Willy GahlinHärnösands OK12:41
2268Jakob LindeborgTäby OK12:42
2313Peter KolmskogSundbybergs IK12:43
2293Christofher RamströmSträngnäs-Malmby OL12:44
2291Gunnar FiskumIL Tyrving12:46
1234Pavel NovikovOrienta-Zarya12:47
2262Martin LampinenSödertälje-Nykvarn OF12:48
2270Alexandr PopovOrienta-Zarya12:49
2258Niclas WesterbergIF Hagen12:51
2273Johan FröbergGOIF Tjalve12:52
2306Mattias KarlssonOK Alehof12:53
2282Niklas Hjort IngwersenOK Pan Århus12:55
2296Dag StridhUmeå OK12:56
2269Johan OlofssonOK Skogshjortarna12:57
2284Stefan RoosGöteborg-Majorna OK12:58
2309Björn PehrssonOK Alehof13:00
2276Jonas NilssonJärla Orientering13:01
2295Johan NymanIF Hagen13:02
2303Mikko HeinonenKalevan Rasti13:03
2292Anton MarmelidHelsingborgs SOK13:05
2308Erik HanssonBredareds IF13:06
2264Dmitry KarpovOrienta-Zarya13:07
2288Matthias KjellFrämmestads IK13:09
2304Kristoffer SlothAalborg OK13:10
2298Niklas BarskÖvertorneå IF13:11
2311Stefan TraintHSV OL Wiener Neustadt13:12
12559Jens WicksénCentrum OK13:14
2301Saku YlijokiEspoon Suunta13:15
2267Victor AxbomOK Landehof13:16
2289Alexey ZemlyakovTurun Suunnistajat13:17
2294Marcus UllmanOK Alehof13:19
2283John GahlinHärnösands OK13:20
2259Johan TörnrothHjobygdens OK13:21
2302Morten Severin SaueIL Tyrving13:23
2305Ola WillstrandOK Gisle13:24
2260Felix AlnervikHelsingborgs SOK13:25
2312Johan LidströmOK Landehof13:26
2290Jonas SundellUmeå OK13:28
2261Pontus BergströmOK Österåker13:29

D21 Kort

4 020 m, 184 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2559Ida Wikström HolmgrenIFK Lidingös Skid o OK08:30
2565Sofia JohanssonOK Tranan08:32
2569Sara GarpenlundKFUM Örebro OK08:33
2567Emma BrenanderSOK Viljan08:35
2578Erica RoseliusAkilles OK08:36
2563Ingrid SöderbergOK Skogsfalken08:38
2557Jenny GreenOK Vivill08:41
2572Riina KinkKooperaator OK08:42
2555Frida ArnessonNybro OK08:44
2586Erika HedbergOK Linné08:45
2589Sofia LarssonHestra IF08:47
2568Hanna BerggrenOK Denseln08:48
2585Lina PerssonHagaby GOIF08:50
2548Nausica ParisJunior Team Trentino08:51
2102Karna ThorssonOK Linné08:53
2546Monica Figueroa LeiroAROMON08:54
2583Marie JohanssonOK Tranan08:56
2564Susanne De BourgRonneby OK08:57
2590Olga KhomenkoFarum OK08:59
2552Frida ErikssonLustens OK09:00
1080Amanda EklundRånäs OK09:02
2551Therése KarlssonRånäs OK09:03
2576Sofia NydahlOK Motala09:05
2575Sofie KarlssonKFUM Örebro OK09:06
2562Sofia LauriIFK Lidingös Skid o OK09:08
2544Lina EkberghOK Roslagen09:09
2560Åsa MartinssonOK Tranan09:11
2584Kathrin BlumensteinOSC Kassel09:12
2574Johanna LiljaOK Denseln09:14
2554Anna NilssonFK Snapphanarna09:15
2582Giuliana ZoppèJunior Team Trentino09:17
2542Emmi HasuOK Orient09:18
2469Lisa Dömstedt DalénOK Letstigen09:20
2553Astri MagnussenSkattkärrs IF09:21
2561Maria IvermarkVästerås SOK09:23
2550Jenny MartinssonOK Tranan09:24
2588Malin RehnholmFalköpings AIK OK09:26
2558Rebecka HöögHagaby GOIF09:27
2587Linda PayerlArboga OK09:29
2573Sara HelanderDomnarvets GOIF09:30
2580Sabrina RinaldiJunior Team Trentino09:32
2129Johanna BerntssonMalmö OK09:33
2549Anna RunessonOK Vivill09:35
2577Jessica SöllvanderOK Rodhen09:36
2545Rocío BalaguéFalköpings AIK OK09:38
2566Marie SäfströmHästveda OK09:39
2541Josefina BerntssonLinköpings OK09:41
2547Eeva KorteniemiSuunta 200009:42
2571Chloe HainesEUOC09:44
2620Tove UddMarkbygdens OK09:45
2611Cecilia WidénFK Boken09:47
2619Malin AndrénTibro OK09:48
2602Solveig SørlienVang OL09:50
2615Gaby JüniOLG Hondrich09:52
2617Katarina HolmgrenSkogsluffarnas OK09:53
2606Kristin KällströmerNyköpings OK09:55
1088Ruth ForrestBOK09:56
2604Elin SvenssonTrollhättans SOK09:58
2614Camilla ÖhmanVallentuna-Össeby OL10:00
2627Lena BengtssonJönköpings OK10:01
2592Josefin ErikssonKöping-Kolsva OK10:03
2605Eleonore BjerstedtHässleholms OK10:04
2618Josefin BengtssonOK Tyr10:06
2594Sofie HeuninckxK.O.L. Belgium10:08
2633Lisa JørandliGjø-Vard OL10:09
2632Cajsa NilssonStigmännen Karlshamns OK10:12
2610Maria EsplingAvesta OK10:14
2603Isabelle JohanssonOK Tyr10:16
2622Nikola PalupcikovaSK Zabovresky Brno10:17
2636Åsa JärvholmFK Vittus10:19
2609Linnea NordTrosabygdens OK10:20
2612Vigdis HobølOppsal IF Orientering10:22
2600Monica OlssonUddevalla OK10:24
2626Karin KlamfeltTibro OK10:25
2593Rebecca DjurbäckMarkbygdens OK10:27
2625Lisa PetterssonOK Kolmården10:28
2598Maria KlamfeltTibro OK10:30
2628Sara LarssonOK 64 Torpa10:32
2621Géraldine MüllerOLV ZUG10:33
2629Michelle JohanssonOK Tyr10:35
2630Emelie AnderssonHässleholms OK10:36
1105Jane ForrestOK Tyr10:38
2624Aldina ErikssonVäxjö OK10:40
2631Evi JüniOLG Hondrich10:41
2599Emma ÖbergOK Hällen10:43
2601Maria KeränenLaxå OK10:44
2616Kristina AnderssonJönköpings OK10:46
2596Karin LöfgrenJärfälla OK10:48
2608Maja BergerKristiansand OK10:49
1099Rebecca BjärrenholtVallentuna-Össeby OL10:51
2634Martina LöfvingTibro OK10:52
2595Amanda HallénTrollhättans SOK10:54
2635Jenny VainioTampereen Pyrintö10:56
2623Frida PalmAvesta OK10:57
2591Sofie RedtzerAttunda OK10:59
2481Julia EdströmSundsvalls OK11:02
2490Sofia GustavssonAlvesta SOK11:03
2479Cristina HedlundVandrarringen11:05
2486Erika AnderssonUlricehamns OK11:06
2482Åsa JernbergGävle OK11:08
2485Sara JohanssonBredaryds SOK11:09
2460Lisa KorallMotala AIF OL11:11
2033Lina PalmérUlricehamns OK11:13
2483Stina AndreassonGustavsbergs OK11:14
2487Linda LöwegrenIFK Göteborg11:16
2448Shafikova MarinaNORD11:19
2467Marie JinnemoHjärnarps GH OL11:20
2462Melanie WollenbergTOLF Berlin11:22
2463Frida HildingssonLunds OK11:23
2471Ulrika AspnäsSidensjö IK11:25
2458Karin Ohlsson-ÖhmanOK Grip11:26
2492Kathrin TrappeTOLF Berlin11:28
2459Ida ÅkessonForsa OK11:29
2461Hanna AdolfssonOK Bävern11:31
2164Emelie DanielssonVimmerby OK11:32
2476Linda KarlssonLessebo OK11:34
2470Åsa LindströmBredaryds SOK11:35
2453Beate SchrenkerTOLF Berlin11:37
2456Amy BrownEborienteers11:39
2466Natalya NikiforovaTechnoPort11:40
2491Ida OlssonOK Orion11:42
12471Stina BacklundGudhems IF11:43
2036Elina JohnssonCentrum OK11:45
2472Johanna EinarssonTullinge SK11:46
2451Jessica BäckströmSundsvalls OK11:48
2484Anna NilssonVästerbergslagens OL11:49
2477Annie WestlinOK Måsen11:51
2455Ellen AlbinssonBredaryds SOK11:52
2447Lisa ÅbergTjällmo-Godegårds OK11:54
2489Lisa AnderssonRyda SK11:55
1026Frida AnderssonOK Orion11:57
2449Caroline LövhammerIFK Göteborg11:58
2480Caroline DuriezBoussole Audomaroise12:00
2446Lisa LindströmBredaryds SOK12:01
2475Caroline LagessonFK Finn12:05
2450Jessica KarlssonOK Torfinn12:06
2468My OttossonVästerbergslagens OL12:08
2465Ida DalhammerOK Roxen12:09
2444Cecilia BerganderEksjö SOK12:11
2473Linda JinnemoHjärnarps GH OL12:12
2452Elin ÅkessonGudhems IF12:14
2496Anna WingrenSödertälje-Nykvarn OF12:15
2516Katariina KannusKangasala SK12:17
2515Emilie LarssonOK Kroppefjäll12:18
2525Malin RylanderStora Tuna OK12:20
2517Martina MorellOK Kåre12:22
2500Evelina BengtssonOK Tyringe12:25
2526Bodil KindlundhAlfta-Ösa OK12:26
2537Susan BøbelIL Imås12:29
2529Joanna EklundDomnarvets GOIF12:31
2530Angelica EngströmOK Silva12:32
2536Gunilla BohmanFK Boken12:34
2534Kristin JanssonVästvärmlands OK12:36
2522Marie DybdalAarhus 1900 orientering 12:37
2527Frida EmanuelssonGöteborg-Majorna OK12:39
2539Sara HektorJärla Orientering12:40
2507Emilia JohanssonOK Gisle12:42
2531Elin WegebroUmeå OK12:45
2501Rebecca LinderNyköpings OK12:48
2513Ingela HagfalkStora Tuna OK12:50
2521Anna OlssonFK Boken12:51
2518Christina AlnebergSträngnäs-Malmby OL12:53
2499Linda SkogOK Reftele12:54
2504Veronica NuijaGOIF Tjalve12:56
2523Matilda HektorJärla Orientering12:57
2509Clouard CamilleSLE 7812:59
2512Maria WingrenFK Boken13:01
2540Mathilda CarlssonOK Stigen13:02
2511Carin RosanderFinspångs SOK13:04
2502Amanda JonassonVäsby OK13:05
2503Annika BengtssonRävetofta OK13:08
2533Sara RensgardOK Renen13:10
2493Martina ArkåsenOK Kåre13:12
2495Liina HaldnaJärla Orientering13:13
2497Karyn BurnsNorth West Orienteering Club13:15
2535Johanna SjonsIFK Hedemora OK13:16
2532Jannie HagårdRävetofta OK13:18
2528Malin NygrenFK Boken13:19
2506Maria TrulssonHärlövs IF13:21
2514Agnete HorupOK Pan Århus13:22
2519Caroline WestbomOK Österåker13:24
2112Frida ÖhlundOK Linné13:26
2498Jenny GullqvistVästvärmlands OK13:27
2508Anna T PerssonOK Kåre13:29

H21 Kort-1

5 180 m, 145 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2748Jonathan RosendahlÄrla IF08:30
2749Sigurd RavnanOL Toten-Troll08:32
2736Henrik HellgrenNorbergs OK08:34
2746Martin SandOK Tisaren08:36
2726Matteo ZoppèJunior Team Trentino08:38
2744Mikael Anttila-ErikssonOK Linné08:41
2724Anders JonssonIF Marin Väst08:43
2731Martin MobergNorbergs OK08:45
2718Tobias KillanderHästveda OK08:46
2747Matteo SandriJunior Team Trentino08:48
2732Lars GrøndalenHamar OK08:50
2752Christofer NäsholmÄrla IF08:52
2743Vidar ErikssonIF Marin Väst08:54
2722Fredrik LarssonHagaby GOIF08:55
2754Stephan HaeneltSV IHW Alex 78 Berlin e.V.08:57
2719Andreas BlumensteinOSC Kassel08:59
2742Thomas LiljaOK Denseln09:01
2756Aaron GaioG.S. Pavione A.S.D. - Imèr09:03
2750Jimmy SäfströmHästveda OK09:04
2727Anders GranbergOK Klemmingen09:06
2741Klas PeterssonIF Marin Väst09:08
2725Mattias HallmansFrösö IF09:10
2734Ola JanssonRasbo IK09:11
2738Pedro LadeiraCPOC09:13
2729Robert WetterlöfOK Pan-Kristianstad09:15
2931Sverre Berg LutnæsFet OL09:17
2755Patrik HanssonHerrestads AIF09:19
2735Christer LiljaOK Denseln09:20
2733Eddy SandriJunior Team Trentino09:22
2720Tobias PerssonOK Kompassen09:24
2721Christian KollbergJärla Orientering09:28
2717Robert HellgrenNorbergs OK09:29
2740Patrik WallinFalköpings AIK OK09:31
2751Erik BacktemanLinköpings OK09:33
2753Miikael NelimarkkaSuunta 200009:35
2728Gustaf WaltherOK Denseln09:38
1294David LingforsOK Linné09:40
2899Samuel RingNorbergs OK09:42
2723Emanuele PivaJunior Team Trentino09:44
2762Olof BengtssonFK Åsen09:46
2777Björn KarlssonSvaide Roma SOK09:48
2775Joakim GustafssonTibro OK09:50
2785Torbjörn KölzowOK Ravinen09:52
2788Anders Södersten-DahlgrenFilipstads OK09:54
2780Marcus OlofssonOK Kolmården09:56
2773Bakelants JelleHertals OK09:58
2792Joel MongårdSkogsluffarnas OK10:01
2791Tomas LundströmOK Hällen10:03
2774Markus SvenssonFilipstads OK10:05
2793Mattias PrickUddevalla OK10:07
2781Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL10:09
2423Erik BlomströmIK Stern10:11
2759Nils SchönenbergerSki-O United10:13
2778Filip SöderlundOK Milan10:16
2776Joel BjerstedtHässleholms OK10:18
2763Johan LövgrenDegerfors OK10:20
2760Sergey YurchukFoton-Moscow10:22
2767Jonas VåtzBoxholm-Mjölby OL10:24
2789Erik BengtssonFK Åsen10:26
2933Jens UddénLjungskile FK10:28
2771Henrik LöfgrenJärfälla OK10:31
2768Stepan DenkSK Kamenice10:33
2783Isak AndrénTibro OK10:35
2761Siegfried BakelantsHertals OK10:37
2766Mikael TrofastJönköpings OK10:39
2764Filep DebaereK.O.L. Belgium10:41
2784David DjurbäckMarkbygdens OK10:43
2782Michael BühlSki-O United10:46
2769Daniel OlssonUddevalla OK10:48
2790Andreas ÅkerströmSOK Träff10:50
2770Björn CederbergVänersborgs SK10:52
2779Khramov AlehandrNorthern Wind10:54
2772Fredrik PerssonFK Åsen10:56
2786Marcus HanssonOK Kolmården10:58
2653Thorsten PohleTOLF Berlin11:00
2673Ville SaikkoLappeen Riento11:02
2674Erik HåkanssonIK Uven11:04
2668Martin BråthenOK Øst11:06
2651Simon BörjesonRyda SK11:08
2663Christof LuytenOMEGA11:10
2661Jonas HemlinIK Uven11:12
2641Oskar BörjesonRyda SK11:14
2649Hans SvenssonOK Kullingshof11:16
2647Stian Alexander GrannNTNUI11:18
2655Maik BüngerTOLF Berlin11:20
2662Mikael BodinGällstadbygdens SOK11:22
2646Michael NietschTOLF Berlin11:24
2666Henrik ÅbergTolered-Utby Ol-klubb11:25
2652Pekka TolonenLappeen Riento11:27
2644Anders BergmanIK Uven11:29
2648Magnus BacklundSäterbygdens OK11:31
2642Mikael PerssonFK Göingarna11:35
2638Lars WollenbergTOLF Berlin11:37
2640Jonas KärrströmTullinge SK11:41
2659Albin LiljeqvistStigsökarna11:43
2671Sigbjørn YtrehusNTNUI11:47
2643Jonas PetterssonLessebo OK11:49
2654Anton HemlinIK Uven11:50
2669André BergmannTOLF Berlin11:52
2656Daniel BeutlerOK Södertörn11:54
2757Fredrik LarssonNorbergs OK11:56
2664Jussi TaussiLappeen Riento11:58
2675Andreas DavidssonForsa OK12:00
2676Mirko TolksdorfTOLF Berlin12:02
2650Albin SigbyIK Vista12:06
2658Henrik DahlrotIK Uven12:08
2665Ronald NeppTOLF Berlin12:10
2660Morgan BodinGällstadbygdens SOK12:12
2700Anders PlattJärla Orientering12:15
2715Mårten SundhSundbybergs IK12:19
1225Eric RosanderFinspångs SOK12:21
2684Emil JohanssonOK Tisaren12:23
2698Jesper NilssonAndrarums IF12:25
2704Dan WesterJärla Orientering12:27
2710Viktor StridÖsterfärnebo IF12:29
2687Mikael BlessbornDomnarvets GOIF12:30
2703Oskar NilssonOK Stigen12:32
2690Mikael AnderssonIK Gandvik12:34
2680Martin TryggSvenljunga OK12:36
2701Mattias AnderssonOK Tisaren12:38
2682Anton PetterssonMariestads FK12:40
2697Karl-Mikael SvenssonLidköpings VSK12:42
2678Erik BrandhorstJärla Orientering12:44
2708Mattias AnderssonIK Gandvik12:45
2699Tobias KarmstigAnkarsrums OK12:47
2695Kyongsa RiBækkelagets SK12:49
2714Oskar JacobsonOK Tisaren12:51
2681Henning HallNyköpings OK12:53
2686Erik StridhÖsterfärnebo IF12:55
2688Axel MattssonJärla Orientering12:57
2677Daniel AnderssonIK Gandvik12:59
2709Henrikki HakalaLapuan Virkiä13:00
2691Anders JohanssonUddevalla OK13:02
2707Joakim OlssonVäsby OK13:04
2694Johan PhilipssonMarkaryds FK13:08
2706Anton SundinOK Tisaren13:10
2693Andreas HöyeGöteborg-Majorna OK13:12
2716Mathias AxelssonVästvärmlands OK13:14
2713Erik MattssonJärla Orientering13:15
2683Magnus JohanssonWaxholms OK13:17
2685Niklas TryggSvenljunga OK13:19
2705Stefan ErikssonOK Hällen13:21
2689Esbjörn KjellREBIL13:25
2712Markus RylanderLidköpings VSK13:27
2696Mats NordbrødenJärla Orientering13:29

H21 Kort-2

5 190 m, 152 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2872Adam PooleRAFO08:30
2866Robert HagströmEskilstuna OL08:32
2867Anders OhlinRånäs OK08:34
2893Henrik WickströmArboga OK08:36
2896Ville SuntioinenKarkki-Rasti08:38
2739Peder KockOK Pan-Kristianstad08:39
2888Mikael JohanssonOK Skärmen08:41
2900Peter KjellbergIstrums SK08:43
2875Mattias PousetteRånäs OK08:45
2905Joel SanderiIFK Lidingös Skid o OK08:46
2877Geir Ola BlystadLøten OL08:48
2878David SvensonSOK Viljan08:50
2904Patrik BlomRehns BK08:52
2881Linus LauriIFK Lidingös Skid o OK08:54
2890Tore Rud-JohansenLillehammer OK08:55
2898Martin AnderssonOK Amne08:57
2874Emil JanssonOK Rodhen08:59
2903Adam EklundRånäs OK09:01
2879Paul HarrisRAFO09:03
2889Per HolmbergRonneby OK09:04
2882Jonas ErikssonRånäs OK09:06
2895Robin PousetteRånäs OK09:08
2873Eero KnuutilaKauvatsan Ponteva09:10
2871Jon PeterssonIK Hakarpspojkarna09:11
2324Per-Anders KumlinKFUM Örebro OK09:13
2907Mattias HolmstrandIFK Göteborg09:15
2902Brynjar Larssen BakkenLillehammer OK09:17
2869Karl UtterbackMalmö OK09:19
2891Magnus Kjellberg DalenstamIstrums SK09:20
2901André EklundRånäs OK09:22
2894Daniel StunzKFUM Örebro OK09:24
2870Emil LauriIFK Lidingös Skid o OK09:26
2730Oscar Stensson-BohmanNybro OK09:28
2880Arvid SundkvistKatrineholms OK09:29
2906Rasmus EjlersenOK SYD09:31
2884Johannes EklundRånäs OK09:33
2887Hannes KockRehns BK09:35
2885Mårten FrendeliusIFK Lidingös Skid o OK09:36
2883Erik HaglundOK Djerf09:38
2892Roger TynellRånäs OK09:40
2897Pelle JärhedK 3 IF09:42
2886Janne LiukoIF Sibbo-Vargarna09:44
2908Maciej GedziorowskiKU AZS WAT Warszawa09:45
2941Patrik NorlinOK Tyr09:47
2935Eric EnglöfKöping-Kolsva OK09:49
2946Libor Novák jrOK24 Praha09:51
2943David JonssonOK Klyftamo09:53
2915Björn SvenssonTrollhättans SOK09:55
2937Johan SalomonssonVänersborgs SK09:57
2918Roland PerssonSkarpnäcks OL09:59
1293Alexander WestbergOK Tranan10:00
2938Pontus ÖströmOK Tyr10:02
2925Daniel WikströmOK Tyr10:04
2909Cristian LarssonKöping-Kolsva OK10:06
2929Patrik NordgrenSävedalens AIK10:08
2923Anders LindbergOK Tyr10:10
2932Jesper ÖströmOK Tyr10:12
2942Marcus WestbergOK Älgen10:14
12556Daniel NilssonVärend GN OL10:15
2910Johan SkogmalmVärend GN OL10:17
2912Andreas LeanderssonOK Tyr10:19
2936Oskar LarssonOK 64 Torpa10:21
2944Johnny HålsjöVänersborgs SK10:23
2911Aleksandr BytenskiyHealth club SPb10:25
2947Erik RåbergOK Tyr10:27
2926Rudi Bergflödt OlsenLillomarka OL10:29
2920Thomas EekKöping-Kolsva OK10:30
2934Denis BogdanovHealth club SPb10:32
2930Alexander MobergOK Tyr10:34
2919Mattias IvermarkSäffle OK10:36
2432Johan NilssonSävedalens AIK10:38
2940Mikal Brastad LarsenKristiansand OK10:40
2928Leo Karlsson ForsbergOK Vilse 8710:42
2913Rickard BjörkmanTrollhättans SOK10:44
2939Fredrik WeihardSävedalens AIK10:45
2924Lennart BjufströmSOK 6810:47
2917Johan WikströmOK Tyr10:49
2853Anton SjökvistStora Tuna OK10:50
2945Jens ÖströmOK Tyr10:53
2916Marcus KempeSävedalens AIK10:55
2922Lars-Ola BligårdOK Vilse 8710:57
2927Pontus CarlssonTrollhättans SOK10:59
2808Franciszek GallaHKS Azymut Mochy11:01
2795Olov GohdeDalaportens OL11:03
2804Oskar BacklundDalaportens OL11:07
2816Niklas FallgrenGudhems IF11:09
2811Rickard NilssonLunds OK11:11
2812Emil HammarströmOK Måsen11:13
2826Thomas GustavssonGudhems IF11:15
2814Tuomo LaineDelta11:17
2818Mikael LundstedtSundsvalls OK11:19
2824Vyacheslav VerilovErmak11:21
2819Roger SandellOK Roxen11:23
1538Oskar SvenssonOK Tyr11:26
2797Johan WinteråsVästerbergslagens OL11:28
2806Mattias HedfjärdGudhems IF11:30
2815Emil BergerOK Orion11:32
2807John AlexanderCentrum OK11:34
2802Björn LinseLunds OK11:36
2794John SjösäterEksjö SOK11:39
2805Johan StrandbergGustavsbergs OK11:40
2813Fredrik SalomonssonSkåneslättens OL11:42
2796Andreas LeijgårdGudhems IF11:44
2810Joachim NilssonVästerbergslagens OL11:46
2800Jonas RingsgårdOK Roxen11:48
2670Tobias CapleIK Uven11:51
2798Daniel NilssonSkåneslättens OL11:53
2799Grégory PrinsBoussole Audomaroise11:55
2820Jarkko SaarinenDelta11:57
2825Henrik LundqvistOK Gynge11:59
2801Rikard GustavssonGudhems IF12:01
2822Robin ÖhrnOK Bävern12:03
2821Johan LeijgårdGudhems IF12:05
1138Rasmus LeoOK Orion12:07
2829Roland PerssonKalmar OK12:09
2823Johannes ItenRattescharf OK12:11
2827Kjell HolmDalaportens OL12:13
2847Andreas BlomqvistFK Boken12:16
2876Audun Bjerkreim NilsenKristiansand OK12:18
2835Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby12:20
2859Stefan VorbergOK Landehof12:22
2831Tomas FagerstedtSödertälje-Nykvarn OF12:24
2845Oscar AnderssonStora Tuna OK12:26
2832Simon AddisonNorth West Orienteering Club12:28
2833Björn BylundIFK Enskede12:30
2857Patrik LjungbergUmeå OK12:32
2854Jesper AckelmanOK Enen12:34
2834Oliver Lindblad PetersenSöders-Tyresö12:36
2858Andreas NordforsStora Tuna OK12:38
2849Rickard RosgrenOK Njudung12:41
2846Simon JagerNorth West Orienteering Club12:43
2848Daniel TjernbergSödertälje-Nykvarn OF12:45
2856Johan VilénIFK Moras OK12:47
2843John FridolfssonTorsås OK12:49
2839Niklas WickanderIFK Enskede12:51
2840Aiden EllmersNorth West Orienteering Club12:53
2837Johan KorsmanUmeå OK12:55
2855Simon NilssonUmeå OK12:57
2841Emil BacklundGöteborg-Majorna OK12:59
2864Tobias ToressonSödertälje-Nykvarn OF13:01
2842Mikael WidénFK Boken13:03
2850Niclas ErikssonOK Kåre13:06
2844Per JunforsOK Skogshjortarna13:08
2851Ulf BylundIFK Enskede13:12
2865Neil KerrisonNorth West Orienteering Club13:14
2830Andreas EnforsTockarps IK13:16
2852Simon JagerNorth West Orienteering Club13:18
2861Jonas LundgrenStora Tuna OK13:20
2860Henrik AlmkvistOK Älvsjö-Örby13:22
1182Magnus PalmGöteborg-Majorna OK13:24
2862Olof HalvarssonGöteborg-Majorna OK13:26
2836Mattias OlofssonOK Enen13:28

D20 Lång

4 430 m, 52 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1391Lina NilssonUlricehamns OK08:32
1389Line Hovdenak StenersenNTNUI08:37
1392Sara LundstenVittjärvs IK08:42
1379Karolina NygrenSkogspojkarnas OK08:47
1387Katharina RogstadKongsberg OL08:52
1386Julia LundquistNybro OK09:02
1381Iiris SaarenpääKangasala SK09:07
1382Hanna NilssonOK Denseln09:12
1380Frida VoldenKongsberg OL09:17
1378Anthea ComelliniPol Besanese09:22
1390Samantha AhlgrenOK Roslagen09:27
1384Nikoline BromanderFredrikstad SK09:37
1385Evelina WallentinÖstersunds OK09:42
1394Sigrid Anna JermstadSteinkjer OK09:50
1406Jessica LevinOK Tyr10:01
1408Ludmila SamalovaSK Kamenice10:05
1409Sara JonssonOK Klyftamo10:09
1400Emilia TeiniRasti-Lukko10:13
1399Cornelia CamathiasOLG Chur10:20
1397Belinda JørandlieGjø-Vard OL10:24
1411Alisa RaitanenTuusulan Voima-Veikot10:35
1395Linnea ÖstergrenVäxjö OK10:39
1402Zuzana StrakovaSK Kamenice10:43
1410Zeynep AbaliO-Ringen Academy10:46
1412Véronique RuppenthalOLG Chur10:50
1393Lisa ReichenbergIdefjordens SK10:54
1405Susanna LaakkonenMS Parma10:58
1356Elina MikaelssonOK Nolaskogsarna11:08
1349Jennie JohanssonBredaryds SOK11:13
1357Ilona LehtinenRajamäen Rykmentti11:18
1345Linda EdströmSundsvalls OK11:24
1350Nina Germann NejbjergOK Gorm11:29
1348Frida PerssonIFK Moras OK11:34
1351Julie ArnesenByåsen IL11:45
1355Jenny HålandTullinge SK11:56
1353Cristina DamgårdOK Gorm12:01
1347Susanna ForsellOK Raseborg12:06
1352Anna LundqvistKils OK12:12
1367Ylva GunnarsdotterTenhults SOK12:16
1360Sofia NilssonUmeå OK12:20
1372Malena Asheim BirkelandHalden SK12:24
1361Linda EngenRaumar Orientering12:32
1359Astrid Ank JørgensenOK Pan Århus12:44
1373Maren Bunæs NilsenEiker OL12:52
1371Elida OttmerHelsingborgs SOK12:56
1374Caroline KonringSøllerød OK13:00
1368Johanna SarenmarkLeksands OK13:04
1366Guro Elisabeth KolstadHalden SK13:08
1369Anna GunnarsIFK Moras OK13:16
1377Malin EngströmOK Kåre13:20
1375Lisa LindgrenStora Tuna OK13:24
1376Jenny OlssonÖrkelljunga FK13:28

H20 Lång

5 660 m, 105 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1495Martin DammTIF Viking08:31
1484Love OttossonHaninge SOK08:33
1512Markku EloLaitilan Jyske08:35
1501Marcus von SchoultzOK Orient08:38
1508Conrad TingströmOK Klemmingen08:40
1490Eric HanssonIK Hakarpspojkarna08:45
1486Charlie StoltRehns BK08:47
1498Sturle NordeideGneist08:49
1499Erlend RaastadSkien O-klubb08:52
1504Brulport EmmanuelO'Team Besançon08:54
1503Andreas CallebergRehns BK08:56
1481Joakim KarlssonHestra IF08:59
1489Anton OddmoOK Pan-Kristianstad09:03
1491Erik JanssonKFUM Örebro OK09:06
1500Anders BjergaardNydalens SK09:08
1485Oscar VagmanOK Klemmingen09:11
1482Martin JanssonOK Rodhen09:13
1493Marko ViitamäkiYlistaron Kilpa-Veljet09:15
1505Rasmus ElmertoftNorbergs OK09:20
1492Maurizio TodeschiniPPN Pol. Punto Nord09:25
1488Topi HasuOK Orient09:27
1483Gunnar HolmgrenBergnäsets AIK09:29
1511Max MolitorKatrineholms OK09:32
1510Emil VejlensVisborgs OK09:34
1494Anders JohanssonRehns BK09:36
1487Luigi GiulianiPol Besanese09:41
1507Nikolai Korvald SkaareNydalens SK09:43
1529Victor BergstrandMotala AIF OL09:46
1528Simon SkogmanMarkbygdens OK09:51
1527André SahlstenOK Ravinen09:54
1518Tobias MattssonTrollhättans SOK09:57
1523Robert PetterssonIF Thor10:00
1532Andreas NilssonMarkaryds FK10:05
1526Fredrik CarlssonOK Hällen10:08
1533Harald KalagerAsker SK10:14
1520Anton SundgrenVallentuna-Össeby OL10:16
1517Krister KölzowOK Ravinen10:19
1515Téo ValentinCSLG Melun10:22
1449Ola SvahnIFK Moras OK10:28
1516Anton PhilipssonOK Skogsfalken10:30
1534Tomas RusySK Kamenice10:36
1530Tobias EdströmOK Gisle10:39
1531Markus HjortOK Ravinen10:41
1525Björn MarkfjärdAvesta OK10:44
1535Jermu KujanpääLynx10:47
1536Måns BrännebyOK Kolmården10:53
1321Johan HögstrandMarkbygdens OK10:55
1519Tobias BeckiusOK Tyr10:58
1413Pascal HaasOLG Pfaeffikon11:01
1417Erik HaajanenOK Raseborg11:06
1419Tobias ForsénTullinge SK11:09
1426Linus WahlIK Vista11:11
1416David LaferEksjö SOK11:14
1432Gabriel AnderssonUlricehamns OK11:16
1428Joakim ErikssonTierps SOK11:19
1425Mathias RingiveOK Gorm11:21
1424Jon ÅkessonForsa OK11:24
1440Nicolaj DamgårdOK Gorm11:27
1418Jonathan WintherVästerbergslagens OL11:29
1423Johan HinderTolered-Utby Ol-klubb11:32
1421Tomi NärväDelta11:34
2817Joakim BergBromma-Vällingby SOK11:37
1430Fredrik ForsbergTullinge SK11:40
1415Albin SjöhedGävle OK11:42
1429Fredrik BerndtssonSkåneslättens OL11:45
1420Morten LarsenOK Gorm11:50
1427Jarkko HänninenDelta11:53
1433Viktor TovessonOK Orion11:58
1437Toon MelisRajamäen Rykmentti12:00
1434Jesper SjögrenOK Kullingshof12:05
1431Erik MagnussonOK Nolaskogsarna12:08
1438Mattias EngströmSkåneslättens OL12:11
1435Tintin KarlbergTullinge SK12:13
1452Igor MajewskiWKS Gwardia Warszawa12:15
1448Joakim WigertzLånghundra IF12:17
1465Anssi VesantoEspoon Suunta12:19
1454Fredrik BjernulfSundbybergs IK12:21
1474Fredrik Nalum OlsenLarvik OK12:25
1475Markus WallinStora Tuna OK12:27
1476Erik AdrianssonOK Kåre12:31
1479Harald HenrikssonJärla Orientering12:33
1469Fredrik NilssonHelsingborgs SOK12:35
1461Oskar Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF12:37
1463Gustav LindeborgTäby OK12:40
1473Adam GeorgssonOK Nackhe12:42
1443Jonathan AndersonKexholms SK12:44
1459Mårten WinklerSträngnäs-Malmby OL12:46
1451Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF12:50
1468Johan GunnarsIFK Moras OK12:52
1444Martin BengtssonHelsingborgs SOK12:54
1470Grzegorz HetmanWKS Gwardia Warszawa12:56
1478Mats HalvarssonFjärås AIK12:58
1458Rasmus LüscherGöteborg-Majorna OK13:00
1460Johan ForsgrenOK Kåre13:02
1457Jonathan AnderssonStora Tuna OK13:04
1480Mårten LundquistSundbybergs IK13:07
1446Martin Løvald HellbergTäby OK13:09
1464Håkon NjåsteinIL Tyrving13:11
1466David ArboreliusHelsingborgs SOK13:13
1467Bartek NowakWKS Gwardia Warszawa13:15
1453Martin BlomgrenStora Tuna OK13:19
1462Albin ThunbergOK Alehof13:21
1445Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK13:23
1477Linus EricsonSödertälje-Nykvarn OF13:25
1455Niklas OlssonIFK Moras OK13:29

D20

4 310 m, 68 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2993Lina JohanssonSkattkärrs IF08:32
2997Emma AlmehedFrölunda OL08:36
2992Åsta WibeFrol IL08:41
2991Elise RognsvågFana IL08:45
2996Malin AnderssonSkogspojkarnas OK08:49
2998Klara FredrikssonFalköpings AIK OK08:58
2986Anne Mette SchmidtSilkeborg OK09:03
2987Kaisa SvergjaNord-Østerdal OK09:07
2988Sofia BrenanderSOK Viljan09:11
2990Vilma LamminpääOK Orient09:16
2985Eline  DrageKongsberg OL09:20
2999Mali Galaaen RøssethSelbu OK09:25
2989Jenny StenströmLinköpings OK09:33
3000Camilla CaserottiJunior Team Trentino09:38
2994Maria JohanssonOK Skärmen09:42
3013Saga JönssonHässleholms OK09:46
1401Anne HanssonMarkbygdens OK09:50
3019Natalie ElmqvistGamleby OK09:54
3008Ingrid StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK09:58
3017Anna OlssonTibro OK10:06
3009Ida Marie OlsenKristiansand OK10:10
3003Emilia HenryssonTibro OK10:14
3020Linda WesterbergTrollhättans SOK10:18
3004Minna SahlstenSkarpnäcks OL10:22
3005Louise PerlerothOK Landehof10:26
3012Amanda ÅströmVK Uvarna10:30
3010Sofia AndrénTibro OK10:38
3006Rebecca ElmqvistGamleby OK10:42
3015Stina AnderjonVäxjö OK10:46
3016Vuokko JurvakainenSuunta Jyväskylä10:50
3011Malin HedbergLerums SOK10:54
3014Marie Honoré JensenOK-Htf10:58
2954Therese BergTolered-Utby Ol-klubb11:01
1364Hanna BjörklundOK Kåre11:05
2948Sara JeskowiakHKS Azymut Mochy11:09
2964Therese HuhtaOK Måsen11:13
2953Alice SandbergForsa OK11:17
2951Rannveig JørgensenFrol IL11:21
2957Ida SwärdhEksjö SOK11:25
2955Greta JeskowiakHKS Azymut Mochy11:29
2956Ragnhild Lund-JohansenNTNUI11:33
3293Erika BerggrenTullinge SK11:37
2950Tatyana OborinaPARMA11:41
2960Camilla NilssonOK Torfinn11:45
2961Malin DahlströmTullinge SK11:49
2966Erica JissbackeGävle OK11:53
2959Maria FredlundTullinge SK11:57
2965Sara IvarssonOK Kullingshof12:01
2963Solveig BlandkjennNTNUI12:05
2949Elin Nygren-WåhlinOK Södertörn12:13
2979Isabel StepanovaOrienta-Zarya12:17
2975Märta-Stina KällOK Älme12:21
2982Julia AnderssonOK Enen12:25
2976Emma EkbergLidköpings VSK12:29
2968Klara TollmarNyköpings OK12:33
2970Patrycja BartosiakWKS Gwardia Warszawa12:37
2971Nina Jeanette TollehaugRaumar Orientering12:42
2981Julia ScherlinNyköpings OK12:46
2967Lisa AnderssonOK Enen12:50
2973Freja JohansenAalborg OK12:54
2984Beatrice EdgrenHultsfreds OK12:58
2972Ellen LarssonIF Hagen13:02
2978Emma MånssonÖrkelljunga FK13:07
2974Louise BorgOK Enen13:11
2977Anna ÅhlinHelsingborgs SOK13:15
2983Mette HenriksenOK Pan Århus13:19
2969Ida KarlssonLidköpings VSK13:23
2980Elin SkoghOK Hammaren13:27

H20

4 770 m, 63 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3063Alexander EklundRånäs OK08:32
3057Martin LéoO'Team Besançon08:37
3064Benjamin FurterOLG Kakowa08:42
3061Morten SchikoraKristiansand OK08:47
3058Dan BörjessonHestra IF08:52
3069Jonas SundbergIstrums SK08:57
3067Niklas HelmertzFrölunda OL09:02
3056Benjamin MisteliOLG Kakowa09:07
3068David JohanssonHestra IF09:12
3060Mattias PauliIstrums SK09:17
3070Gustav HagströmFalköpings AIK OK09:22
3062Eirik RognøGneist09:27
3059Herman HållHJS-Vansbro OK09:37
3065Vivot NoéO'Team Besançon09:42
3087Adrien CoulierCS Pertuis09:47
3086Adam GottfridssonLillomarka OL09:51
3078Daniel SöderströmOK Skogsvargarna09:59
3072Martin FriskMarkbygdens OK10:03
3083Jakob RedtzerAttunda OK10:07
3084Filip AnderssonMarkbygdens OK10:12
3079Patrick DreselSC Klecken10:16
3073Jacob KraghOK OTA10:20
1522Jonas LindahlOK Milan10:24
3074Martin BergströmKvarnsvedens GOIF OK10:28
3081Anders OhlssonUddevalla OK10:32
1513Anders TreekremÅs-UMB Orientering10:37
3075Anders JärpedalOK Skogsvargarna10:41
3085Markus DreselSC Klecken10:45
3080Sigurd Oxaas WieMo o-klubb10:49
3082Joel UddMarkbygdens OK10:53
3076Robert LarssonGamleby OK10:57
3029Kristian Narbro PorathTolered-Utby Ol-klubb11:02
3024Rasmus BäckOK Kullingshof11:06
3037Felix PalmgrenEksjö SOK11:10
3030Daniel KarlssonOK Gynge11:18
3025Emil ÅströmSundsvalls OK11:22
3026Bjarne GelotteTolered-Utby Ol-klubb11:27
3035Erik TrøenModum O-lag11:31
3031Erik ToomingasSundsvalls OK11:35
3034Jonas KittelsenKristiansand OK11:39
3033Julien ThomasBoussole Audomaroise11:43
3027Mikolaj GrabiecHKS Azymut Mochy11:47
3021Jakob Skovly FjeldstadRingerike OL11:52
3022William LundströmOK Torfinn11:56
3038Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubb12:00
3028Henrik MårtenssonModum O-lag12:04
3036Pontus JohanssonOK Kullingshof12:08
3039David HunhammarBromma-Vällingby SOK12:17
3052Johan BergmanOK Renen12:21
3047Andreas Brag JonssonIK Gandvik12:26
3050Tobias AnderssonOK Österåker12:30
3053Sebastian EkmanVästvärmlands OK12:34
3046Emil KarlssonOK Alehof12:43
3054Mårten HolmströmOK Österåker12:48
3048Severin BergliaEiker OL12:52
3040Nikolay LiseenkoOrienta-Zarya12:56
3041Carl HolmgrenBergnäsets AIK13:01
3051Isak LundgrenUmeå OK13:05
3045Markus LundholmOK Renen13:10
3043Joel AnderssonIK Gandvik13:14
3055Johan BlickOK Alehof13:18
3049Oscar TörnrothHjobygdens OK13:23
3044Herman AnderssonLidköpings VSK13:27

D18 Lång

4 200 m, 110 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1607Sonja PalmHJS-Vansbro OK08:31
1624Linnéa HahneInsjöns IF OK08:34
3143Linnea LandforsLustens OK08:37
1612Ebba Jansson JärplingOK Klemmingen08:40
1623Line SundsvikFrol IL08:42
1625Linn MöllerVisborgs OK08:45
1617Sabine RothaugOSC Kassel08:48
1609Amanda BlennowFalköpings AIK OK08:51
1616Lovisa NilssonOK Linné08:57
1627Magnhild FrydenlundIF Sturla09:00
1619Teresa StafströmVästerås SOK09:03
1618Tove Sahl PaavoOK Klemmingen09:06
1621Josefine TuoremaaVittjärvs IK09:08
1620Kajsa Stina SandstadFrol IL09:11
1608Embla MorastHaninge SOK09:17
1606Sophie ErikssonÄrla IF09:20
1626Ebba AskeljungOK Klemmingen09:23
1605Katinka Jussie BrurbergIF Sturla09:26
1611Sofie LillestrandFredrikstad SK09:29
1613Marie Wold StavrumFrol IL09:32
1610Maja IngelssonOK Hammaren09:34
1629Tina SelinHägglunds IoFK09:37
1622Charlotte SandbergOK Roslagen09:40
1615Junia BirgerssonVisborgs OK09:43
1652Maria KontoniemiTampereen Pyrintö09:45
1650Sara BergmanOK Tyr09:47
1547Martina DzhulievaO-Ringen Academy09:48
1655Ella NurmiVaasan Suunnistajat ry09:49
1662Channa LönneSkarpnäcks OL09:51
1664Klara PålssonKungälvs OK09:53
1635Lovisa ÖstmanAvesta OK09:55
1658Josefin AnderssonMarkbygdens OK09:57
1631Anne Ekhard EdsenOK OTA09:59
1669Amanda ClaessonSävedalens AIK10:01
1663Åsa RambergHallstahammars OK10:03
1659Amanda JacobssonDegerfors OK10:05
1661Ingvild Oxaas WieMo o-klubb10:07
1644Norunn Kvistad DengerudSteinkjer OK10:09
1636Ragnhild LøvliAsker SK10:10
1666Astrid LægranSteinkjer OK10:12
1639Pia Skyttersæter  Iversen Heming Orientering10:14
1646Julia MattssonTrollhättans SOK10:16
1649Caroline GjøtterupFaaborg OK10:18
1667Malin ReichenbergIdefjordens SK10:20
1640Johanna ÅströmVK Uvarna10:22
1656Erika MickelsonAvesta OK10:24
1651Milena RubitschonOLV ZUG10:30
1643Sofie GustafssonOK Tyr10:32
3178Hanna DjerfLerums SOK10:34
1647Emilia AnderssonVimmerby OK10:35
1634Sara SchmidtTrollhättans SOK10:37
1665Lydia MartinssonOK Tyr10:39
1653Emmeli AxmalmSävedalens AIK10:41
1637Hedvig ÅstebølOppsal IF Orientering10:43
1633Nina AnderssonKöping-Kolsva OK10:45
1654Heidi JensenBodø & Omegn IF Orientering10:51
1648Hanna WedinAlmby IK10:53
1645Elin WasseniusUddevalla OK10:55
1545Johanna NäslundOK Nolaskogsarna11:01
1555Marion Rissecoolfr11:04
1548Alexandra LengquistTullinge SK11:06
1562Trine Disch KihleRingerike OL11:09
1549Ulrika TofteredIF Rigor11:12
1558Elina LammiHelsingin Suunnistajat11:15
1561Cecilia KnutsenGävle OK11:18
1566Cecilia ImarkTullinge SK11:23
1542Sigrid SolheimStjørdals-Blink Orientering11:26
1564Nadja RutzOLG Pfaeffikon11:31
1551Josefin MikaelssonOK Nolaskogsarna11:34
1553Heidi MårtenssonModum O-lag11:37
1544Mette RingiveOK Gorm11:43
1550Noémie RoulleauxCOL Etrechy11:48
1540Sirkku MinkkinenRajamäen Rykmentti11:51
1543Miranda LeafHertfordshire Orienteering Club HH11:54
1554Jorunn LindströmSundsvalls OK11:59
1565Anna MårtenssonModum O-lag12:02
1559Marthe GløersenOL Tønsberg og Omegn12:08
1552Josefina BäckOK Raseborg12:10
1581Lisa SundströmOK Renen12:15
1604Frida StrömgårdBredareds IF12:17
1586Felicia FeursteinTormestorps IF12:19
1571Kajsa EngströmOK Kåre12:21
1582Barbara ZebrowskaWKS Gwardia Warszawa12:23
1576Sanna ForsbergLånghundra IF12:25
1584Marie Beukel BakAalborg OK12:27
1570Tilda KarlssonOK Alehof12:31
1591Sofia AldénFinspångs SOK12:33
1592Elin NylundIF Femman12:37
1567Hanna AspforsStora Tuna OK12:39
1588Boulestreau ZélieSLE 7812:41
1598Maria BengtssonLånghundra IF12:43
1593Veronica LindgrenOK Skogshjortarna12:45
1585Elin WinbergStenungsunds OK12:47
1574Ida SundströmOK Renen12:49
1599Marie-Louise MøllerAalborg OK12:51
1595Karin SvenssonFinspångs SOK12:55
1587Moa OlssonHelsingborgs SOK12:57
1602Elin BlickOK Alehof13:01
1594Agnes Leffler-RosendahlOK Renen13:03
1603Nina HallorOK Tisaren13:05
1579Miranda ReimerTormestorps IF13:09
1596Hanna BerglundOK Kåre13:11
1577Ellen JohnssonOK Nackhe13:13
1583Chardot JuliaSLE 7813:15
1572Linnea S UdholmAalborg OK13:17
1569Frida IngelssonOckelbo OK13:21
1600Kajsa WetterströmTormestorps IF13:23
1580Meg ParsonUSA Orienteering13:25
1590Frida LövgrenIFK Moras OK13:27
1568Ida RydbergFinspångs SOK13:29

H18 Lång

5 330 m, 189 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1813Albin AxelssonMullsjö SOK08:30
1816Jeronym KamenickySK OS Nové Město na Moravě08:32
1802Francesco GattiPPN Pol. Punto Nord08:34
1773Yngvar SolbergIF Sturla08:36
1786Oscar Holm NørgaardSilkeborg OK08:37
1778Anders KallingsVisborgs OK08:38
1774Gytis NakvosasOK Ąžuolas08:40
1779Mattias JacobssonMalmö OK08:41
1817RIO NicolasOrient'Express 4208:42
1783Valentin LevesyOrient'alp08:45
1797Sindre SandvenKongsberg OL08:47
1803Jonas Madslien BakkenNydalens SK08:48
1780Håkan PalmOK Klemmingen08:49
1788Simon GuldimannOLG Basel08:51
1781Ola KeiseråsIL Leik08:52
1772Øystein StorsveenLøten OL08:55
1801Torgny PalmHJS-Vansbro OK08:57
1790Ludvig DanforsMullsjö SOK08:59
1812Martin EngmanOK Denseln09:03
1807Oskar KarlssonNorbergs OK09:04
1800Einar NordgrenHestra IF09:06
1767Simo HasuOK Orient09:07
1799Ludvig NilssonKFUM Örebro OK09:08
1791Johannes OkkenhaugFrol IL09:11
1771Jesper LundHaninge SOK09:12
1814Simen NielsenNydalens SK09:14
1793Fredrik RegbornHagaby GOIF09:15
1795Geir Inge KeiseråsIL Leik09:17
1818Martynas TirlikasOK Karšuva09:18
1796Klavs StipraisOK Klemmingen09:19
1792William KarlssonNorbergs OK09:21
1785Petter JohanssonLinköpings OK09:22
1777Richard LundstedtMullsjö SOK09:26
1789Johan LiljebjörnNybro OK09:27
1808Fabian GürtlerOLG Kakowa09:29
1770Stefano RausJunior Team Trentino09:30
1805Fredrik MalmforsOK Denseln09:34
1804Vilhelm KilanderÖstersunds OK09:36
1811Johannes EklöfIF Hallby SOK09:37
1798Simon KappelGotlands Bro OK09:38
1810Oskar Jensen SondénMalmö OK09:40
1775Viktor GammeljordOK Snab09:41
1809Torsten MolitorKatrineholms OK09:42
1877Christoffer JohanssonTrollhättans SOK09:45
1875David HectorSnättringe SK09:46
1885Anders BergumGjø-Vard OL09:47
1855Alexander ForsAttunda OK09:50
1841Henrik RindomOK OTA09:51
1882Ørjan RykkjeVaregg Fleridrett09:52
1847Erik PerssonMarkbygdens OK09:53
1872Marius SiaudCS Pertuis09:54
1836Andreas Winander-SchönningJärfälla OK09:55
1846Erik Bäcklund EkvallTrollhättans SOK09:57
1824Martin EricsonOK Tyr09:58
1854Misa TuomalaSuunta Jyväskylä09:59
1861Asker ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK10:00
1828Jakob RiisGamleby OK10:01
1830Silas ThomsenOK Pan Århus10:02
1740Gustav FiskumIL Tyrving10:03
1835Niklas CarlssonBoxholm-Mjölby OL10:04
1838Niklas FriskMarkbygdens OK10:05
1860Johannes KnutasAttunda OK10:06
1865Lars TreekremHeming Orientering10:07
1853Morten JørgensenKristiansand OK10:08
1831Dag HultbergOK Kolmården10:09
1822Erlend IsachsenAsker SK10:12
1883Alexander PedroOK OTA10:13
1867Oskar VigrenSävedalens AIK10:14
1856Gustav AnderssonAvesta OK10:15
1870Niclas LarssonKöping-Kolsva OK10:16
1851Jens WaageGjø-Vard OL10:17
1874Jefta LangerakJärfälla OK10:20
1863Morten BujordetKristiansand OK10:21
1821Andreas ZeijlonOK Hällen10:22
1826Karl Aksel JermstadSteinkjer OK10:23
1866Stefan Frands PetersenOK OTA10:24
1823Martin Blichfeldt NielsenOK OTA10:27
1862Henrik HåkanssonOK Kolmården10:28
1834Emil WikströmOK Tyr10:29
1876Jonas RinnbäckOK Ravinen10:30
1871Martin NilssonStigmännen Karlshamns OK10:31
1879Conor KlingenbergFaaborg OK10:32
1859Viktor LundénAvesta OK10:35
1878Joakim Sehested SieCopenhagenO10:36
1845Quentin PageCS Pertuis10:38
1852Joakim ByströmJärfälla OK10:39
1832Sindre Engzelius GylverAsker SK10:40
1848Erik NykvistJönköpings OK10:42
1829Rickard NorlinKungälvs OK10:43
1833Kevin StåhlJärbo OK10:44
1858Simon EngelHässleholms OK10:45
1880Jesper Kullin AlfredssonOK Tyr10:46
1884Sigurd Tandberg RyanAsker SK10:49
1881Nils Anders JermstadSteinkjer OK10:50
1850Tobias SvarerOK Esbjerg10:52
1776Anton PerssonOK Pan-Kristianstad10:53
1868Gabriel LindersonGamleby OK10:54
1864Fredrik TegströmLinköpings OK10:57
1825Paul Martin RemmePorsgrunn OL10:58
1843Bård Engzelius GylverAsker SK10:59
1688Johan IvarssonOK Kullingshof11:00
1705Craig ThomsonForth Valley Orienteers11:02
1695Daniel BengtssonTullinge SK11:03
1697Eddie EdströmSundsvalls OK11:05
1675Bertram Kopp StannumCopenhagenO11:07
1686Michael SiemmeisterEksjö SOK11:08
1713Erlend FjeldRingsaker OK11:10
1698Måns HellgrenOK Södertörn11:11
1687Robin LarssonFK Göingarna11:15
1703Sigurd StenvikByåsen IL11:16
1711Gustav SandstedtEksjö SOK11:19
1708Anders VedinSundsvalls OK11:21
1689Jonathan BerglindOK Södertörn11:23
1676Øyvind StrandeRingerike OL11:24
1690Jon EugsterOLG Säuliamt11:27
1670Johan WintherVästerbergslagens OL11:29
1681Terje Dalen SørgårdByåsen IL11:31
1700Kristian ØienOL Trollelg11:32
1709John OckendenLune Orienteers11:34
1699Thomas ClapuytASUB Orientation11:35
1701Martin Susort KvaleHaugesund IL Orientering11:37
1683Kristoffer HolmströmVästerbergslagens OL11:39
1704Sixten WalheimRobertsfors IK11:40
1673Holger PetersenOK Gorm11:42
1707William NilssonOK Södertörn11:43
1685Jacob LilljeqvistStigsökarna11:45
1677Johannes SvendsenOL Trollelg11:47
1696Niklas MetzgerOLK Fricktal11:48
1680Gustav BoquistIK Uven11:50
1716Joel KristianssonSkåneslättens OL11:51
1694Nikolaj WilhardtOdense OK11:53
1706Emil RankkaOK Roxen11:55
1679Emil AnderssonTullinge SK11:56
1678Erik PerssonEksjö SOK11:58
1715Friedrich ArnoldUSV Jena11:59
1691Tormod Hovdenak StenersenOL Trollelg12:01
1684Jan SchliebenerOLV Uslar12:03
1693Simen BordalRingsaker OK12:06
1672Aleksandr VikentievKalinka12:07
1710Anton BlomdahlTullinge SK12:09
1682Joakim DamgårdOK Gorm12:11
1674Lars Henrik Verde ThonModum O-lag12:12
1702Eivind FurunesStjørdals-Blink Orientering12:14
1718Oscar UgglaBromma-Vällingby SOK12:15
1736Jonas ThunbergOK Alehof12:17
1756Jørgen Hjellup HorneIL Tyrving12:18
1731Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OK12:20
1737Jonatan HöjlindIFK Moras OK12:21
1730Harald OttmerTormestorps IF12:23
1739Jonathan KarlssonOK Tisaren12:24
1728Kalle KarlssonGOIF Tjalve12:26
1761Bonnet VincentSLE 7812:28
1753Martin Dahlgren-RosénJärla Orientering12:29
1724Anton GustafssonStora Tuna OK12:31
1755Joakim SjöbergHelsingborgs SOK12:32
1725Karl ModigOK Alehof12:34
1759Jesper TibellLånghundra IF12:35
1762Johan LarssonOK Skogshjortarna12:37
1751David MellinSundbybergs IK12:38
1738Axel SchulzHelsingborgs SOK12:40
1745Magne JutulstadBækkelagets SK12:41
1757Victor HenrikssonSeskarö IF12:43
1782Tobias SolliSkien O-klubb12:44
1735David StigsmarkStora Tuna OK12:46
1741Adrian MüllerOLG Rymenzburg12:47
1749Markus Knapp KongsbergIL Tyrving12:49
1726Anton BlomGöteborg-Majorna OK12:50
1719Lars SkantzeIL Tyrving12:52
1727Gustav MagnussonIF Hagen12:54
1758Lars Harald AasheimBækkelagets SK12:55
1747Wilhelm Finn ErikssonStora Tuna OK12:58
1754Håkon HegrebergBodø & Omegn IF Orientering13:00
1722Oscar StenbergOK Skogshjortarna13:01
1729Joakim SvenssonOK Älme13:04
1764Colin Fransson LeeOK Alehof13:06
1744Simon LundinFinspångs SOK13:07
1752Karl-Johan PerssonTormestorps IF13:09
1733George SimmonsGuildford Orienteers13:10
1763Henning OttmerTormestorps IF13:12
1750Hugo SegerströmNyköpings OK13:13
1748Daniel PoschSol Tranås13:15
1717Pauli VibergTurun Suunnistajat13:16
1760Niklas KarlssonBromma-Vällingby SOK13:20
1746Albin PetrénGöteborg-Majorna OK13:21
1742Rasmus LarssonOK Alehof13:23
1720Oscar AndersonKexholms SK13:24
1721Glen BalesOK Kåre13:26
1723Sebastian AgerhällOK Tisaren13:27
1765Fredrik WallinStora Tuna OK13:29

D18

3 920 m, 86 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3145Bianca DossiPol Besanese08:31
3153Stina NeroMullsjö SOK08:34
3137Amanda ElmertoftNorbergs OK08:38
3157Louise WinqvistOK Djerf08:41
3156Sofia HelmertzFrölunda OL08:44
3152Valentine MaisonneuveOrient'alp08:47
3138Stina WidmarkOK Storsjön08:51
3139Irene PozzebonPol Besanese08:54
3151Hanna GunnarssonIK Hakarpspojkarna08:57
3146Julia SmedenmarkRonneby OK09:00
3148Sara AnderssonNorbergs OK09:04
3141Tove IngvarssonOK Skogsfalken09:07
3155Sara NilssonOK Tranan09:10
3140Eleonora BrunetJunior Team Trentino09:14
3158Amanda NygrenSkogspojkarnas OK09:17
1628Ida WadmanKatrineholms OK09:20
3136Siri WestborgVittjärvs IK09:23
3147Chiara CaglioPol Besanese09:27
3149Kristina CarlqvistOK Djerf09:30
3150Cherie SjöblomFrölunda OL09:33
3142Elin SundqvistOK Tranan09:40
3154Alessandra ArrigoniPol Besanese09:43
3171Johanna AnderssonSOK Aneby09:46
3164Katerina NovákováOK24 Praha09:49
3165Elin GidingVallentuna-Össeby OL09:52
3168Jenna LaukkarinenTuusulan Voima-Veikot09:55
3172Ida WenkloKungälvs OK09:58
3174Noa NoimanO-Ringen Academy10:01
3163Minda LangmoenKungälvs OK10:04
3331Yaara RegevO-Ringen Academy10:07
3182Jorunn KvaklandFreidig10:13
3162Carolina LarssonÅmåls OK10:16
3159Olga PolnikovaNorthern Wind10:19
3160Ebba WesterbergOK Kolmården10:22
3180Karin FriströmSkarpnäcks OL10:25
3169Linnea BergstrandKungälvs OK10:31
3179Lebedeva AlexandraNorthern Wind10:37
3181Ellen KastenssonCS Pertuis10:40
3170Ebba SaikoffAlmby IK10:43
3166Florence GirardinOLV ZUG10:46
3177Irma HåkanssonOK Gränsen10:49
3176Julia SundbüeOK Hällen10:52
3091Adi GutmanO-Ringen Academy10:54
3183Danielle FröstadKungälvs OK10:58
3106Lisa ElmbladBredaryds SOK11:01
3093Yulia BorodulinaPARMA11:04
3090Emma PrudhommeBoussole Audomaroise11:07
3102Sofia SjögrenOK Kullingshof11:10
3095Hanna SjöbergGävle OK11:17
3096Vilde Bårdsen HustoftStavanger OK11:20
3103Ida LindellKalmar OK11:23
3110Clémence MinetBoussole Audomaroise11:26
3092Joséphine RegnellVäxjö OK11:29
3097Camille VanoverbergheBoussole Audomaroise11:32
3109Emelie BäckOK Kullingshof11:35
3108Beatrice HuhtaOK Måsen11:39
3104Johanna TovessonOK Orion11:42
3111Elina SundqvistTullinge SK11:48
3089Annika JönssonSkåneslättens OL11:51
3099Ophélie LeperqueBoussole Audomaroise11:54
3112Emilia KarlssonOK Gynge11:57
3100Katarzyna GallaHKS Azymut Mochy12:00
3098Katarina JohanssonSundsvalls OK12:04
3107Mélanie GuilmainBoussole Audomaroise12:07
3101Lovisa JohanssonVästerviks OK12:13
3119Marcela TesarovaVSB Ostrava12:16
3122Ida StödemanSurahammars SOK12:19
3113Elinor LindelöwHärlövs IF12:23
3127Mina CoxnerGöteborg-Majorna OK12:26
3125Martina JohanssonBredareds IF12:29
3126Liisa WettemarkSundbybergs IK12:32
3124Nathalie AnderssonSträngnäs-Malmby OL12:36
3130Filippa BengtssonOK Tyringe12:42
3121Alexandra LishchukOrienta-Zarya12:45
3116Maja ErikssonDomnarvets GOIF12:49
3134Paulina BartosiakWKS Gwardia Warszawa12:52
3114Saga ErlandssonGarda IK12:55
3132Caroline LindelöwHärlövs IF12:59
3133Linnea MalmbergStora Tuna OK13:02
3118Amanda SoppiOK Kroppefjäll13:08
3128Hanna GustafssonOK Kåre13:12
3120Madeleine GreenSträngnäs-Malmby OL13:15
3115Tove SundhSundbybergs IK13:18
3135Louise BergströmNyköpings OK13:21
3129Sofia JohanssonOK Alehof13:25
3117Paula Glenn JungbjerGöteborg-Majorna OK13:28

H18

4 530 m, 95 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3255Mattia SalvioniPol Besanese08:31
3247John FunkquistIF Hansa-Hoburg08:34
3250Andreas HenryssonOK Dacke08:37
3244Snorre LundeGneist08:40
3242Axel MagnussenSkattkärrs IF08:42
3256Erik BengtssonOK Skogsfalken08:45
3246Olof Carlson BjernaldOK Linné08:48
3251Jørgen MadslienNydalens SK08:54
3245Oskar GreilertHaninge SOK08:57
3257Håkon  GodagerLøten OL09:00
3233Mikael GardelinVisborgs OK09:06
3239Jacob AhlströmVästerås SOK09:08
3241Giulio CodazziPol Besanese09:11
3236Marcus HammarströmWaxholms OK09:14
3237André DyrstadGneist09:17
3235Davide VillaPol Besanese09:20
3252Christian Løchting ThunbergOK Roslagen09:23
3253Carl TorstenssonEmmaboda Verda OK09:26
3248Asbjørn OlsenLøten OL09:29
3254Albert AskengrenVisborgs OK09:32
3240Rasmus RostöRånäs OK09:34
3238Felix PerssonOK Skogsfalken09:37
3724Thomas ManzoniPol Besanese09:40
3258Håkon RykkjeStord IL09:43
3274Gottfrid ArksandVallentuna-Össeby OL09:46
3267Anton DanielsAttunda OK09:49
3277Albin KarlssonOK Vilse 8709:51
3280Daniel HåkanssonVäxjö OK09:54
3260Arvid StrandbergSkogslöparna09:57
3283Adam HanssonOK 64 Torpa10:00
3261Erik HolmbergJönköpings OK10:03
3281Axel SjölundSöderhamns OK10:05
3270Nils HolthoffOLV Steinberg10:08
3278Oskar EklundMålilla OK10:14
3268Johan LöfströmJönköpings OK10:16
3265Andreas LjungJärbo OK10:19
3284William HultqvistVallentuna-Össeby OL10:22
3275Karl ReiverBodafors OK10:25
3259Aleksander SamuelssonOK 64 Torpa10:28
3273Stuart HanstockBOK10:30
3266Bjørn RyenHamar OK10:33
3282Guillaume MonclardCS Pertuis10:36
3269Josef SvalbringMålilla OK10:39
3264Patrik SundgrenVallentuna-Össeby OL10:41
1732Nitsar YasurO-Ringen Academy10:43
3262Olle ForsbergOK Ravinen10:44
3285Simon MarteliusAttunda OK10:47
1844Arvid Johnson