Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Umeå OK, lång

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Umeå OK, lång
Arrangörsorganisation: Umeå OK
Datum: lördag 12 juni 2021

D21

8 290 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna AnderssonPiteå IF Orienteringsklubb11:01
Anastasiia KniazevaUmeå OK11:04
Linda LindkvistLeksands OK11:07
Frida SandbergStora Tuna OK11:10
Isabel SalénIFK Mora OK12:43
Thea WennbergSkellefteå OK12:46
Åsa OtterbjörkUmeå OK12:49

H21

11 410 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Benjamin NäslundSkogslöparna10:01
Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF10:04
Simon ErikssonUmeå OK10:07
Stefan SjölundSkogslöparna10:10
Johan RydbergUmeå OK10:13
Yasha ChechikSkellefteå OK10:16
Hans PerssonIFK Umeå10:19
Henrik PerssonUmeå OK10:22
Simon DahlbergOK Nolaskogsarna10:25
Lars WidmerSäterbygdens OK10:28
Jakob NilssonUmeå OK10:31
Albert AskengrenIFK Umeå10:34
Rasmus ErikssonUmeå OK10:37
Börje PaulerSkogslöparna10:40
Gustaf SparrevikIKHP Huskvarna10:43
Jakob OdebladIFK Umeå13:16
Viktor HolmgrenUmeå OK13:19
Markus LundholmOK Renen13:22
Oskar ÅdahlUmeå OK13:25
Martin ÅkerlundSkellefteå OK13:28
Gunnar HolmgrenIFK Umeå13:31
Johannes StenbergSkellefteå OK13:34
Isak LundholmUmeå OK13:37
Jörgen JohanssonSkellefteå OK13:40
Henrik JohanssonUmeå OK13:43

D18

5 300 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hilja BerggrundUmeå OK11:10
Linn WennbergSkellefteå OK13:43

H18

6 240 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Svante SirviöUmeå OK10:44
Marcus NilssonSkogslöparna10:47
Max StigenlövHögåkers OK13:20

D16

4 270 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tuva SirviöUmeå OK10:02
Tua RönnlundIFK Umeå10:05
Maja LundholmUmeå OK10:08
Liv PaulerSkogslöparna10:11
Ebba SamuelssonUmeå OK10:14
Alva PerboSkogslöparna10:17
Tyra LarssonIFK Umeå10:20
Emmy KärrlanderUmeå OK10:23
Ella LindmarkRobertsfors IK10:26
Nora KäckUmeå OK10:29
Vilja ÅkerlundSkellefteå OK13:02
Saga RydbergUmeå OK13:05
Linnea BjörklundSkogslöparna13:08

H16

5 250 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ruben DrottIFK Umeå11:51
Seth NordinLycksele IF11:54
Liam HälldalSkogslöparna14:27
Otto TimbyUmeå OK14:30

D14

3 730 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ida PaulerSkogslöparna10:00
Märta ÖstbergUmeå OK10:03
Hanna WoxlinSkogslöparna10:06
Alice StigenlövHögåkers OK12:31
Signe ForsbergSkogslöparna12:33
Tindra RytterstedtSkogslöparna12:36

H14

3 730 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Valter VikströmUmeå OK09:57
Viktor ÅhmanIFK Umeå10:09
Felix NordénUmeå OK10:12
Alfred GidlundUmeå OK10:15
Axel SamuelssonUmeå OK10:18
Lukas ErikssonUmeå OK10:21
Hugo DanielssonLycksele IF10:24
Axel LarssonIFK Umeå10:27
Hugo SandénUmeå OK10:30
Isak BengtssonUmeå OK10:33
Martin NilssonSkogslöparna10:36
Manfred NordinLycksele IF10:39
Vidar ÅkerlundSkellefteå OK12:42
Isak JohanssonUmeå OK12:45
Viggo JohanssonSkellefteå OK12:48
Oskar JonssonRobertsfors IK12:51
Frans PerssonSkellefteå OK12:54
Olle SehlstedtIFK Umeå12:57

D12

2 410 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sofia OttenUmeå OK10:00
Elena KäckUmeå OK10:03
Elsa SundqvistUmeå OK10:06
Siri EdvardssonUmeå OK10:09
Elsa WoxlinSkogslöparna10:12
Emma WadellUmeå OK10:15
Ingrid ÖstbergUmeå OK10:18
Märta MannelqvistOK Nolaskogsarna10:21
Märta ThelausUmeå OK10:24
Susanne JakobssonSK Björnen12:57

H12

2 410 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karl-Henrik DrottIFK Umeå10:30
Max NordénUmeå OK10:33
Hjalmar RutqvistIFK Umeå10:36
Vilhelm VikbergUmeå OK10:39
Malte EngströmRobertsfors IK10:42
Arvid NilssonUmeå OK10:45
Oscar HemmyrIFK Umeå10:48
Espen WennbergUmeå OK10:51
Arvid EngströmRobertsfors IK10:54
Hampus DanielssonLycksele IF10:57
Hugo RydbergUmeå OK11:00
Ossian NordinLycksele IF11:03
David GidlundUmeå OK11:06
Ted LindmarkRobertsfors IK11:09
Neo BrokersSK Björnen11:12
Nils SandströmUmeå OK11:15
Arvid NordströmSkogslöparna13:48
Mirai KvevlanderIFK Umeå13:51
Edvin WesterSkogslöparna13:54
Love JohanssonSkellefteå OK13:57
Ture ForsbergSkogslöparna14:00

D10

2 290 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elsa VikströmUmeå OK10:02
Astrid SundqvistUmeå OK10:05
Linn JakobssonSK Björnen12:38

H10

2 290 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elias BengtssonUmeå OK10:11
Love BlomströmUmeå OK10:14
Victor RosvallUmeå OK10:17
Axel AhnlundUmeå OK10:20
Axel AggerydUmeå OK10:23
Vilgot ÅkerlundSkellefteå OK12:56
Frans AnderssonUmedalens IF12:59

D35

5 300 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Charlotte BlomqvistOK Nolaskogsarna11:49
Karin AggerydUmeå OK11:52

D40

5 300 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Susanne RutqvistIFK Umeå09:57
Cecilia RydbergUmeå OK10:00
Louise WoxlinSkogslöparna10:03
Helena ForsbergSkogslöparna12:36
Lisa WesterSkogslöparna12:39
Åsa PaulerSkogslöparna12:42

H40

6 240 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Janis BrokersSK Björnen10:53
Johan DanielssonLycksele IF10:56
Thomas HägglundUmeå OK13:29
Henrik LindströmUmeå OK13:32

D45

4 900 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kerstin LarssonIFK Umeå09:55
Julia OttenUmeå OK11:22

H45

6 240 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jan JohanssonIFK Umeå09:56
Anders MannelqvistOK Nolaskogsarna11:05
Mattias LindmarkRobertsfors IK11:11
Peter WoxlinSkogslöparna11:14
Fredrik SamuelssonUmeå OK11:17
Tomas PerssonSkellefteå OK13:50
Jonas HälldalSkogslöparna13:53
Ulf HägglundSkellefteå OK13:56
Mathias BjörklundSkogslöparna13:59
Patrik WennbergSkellefteå OK14:02
Oskar ForsbergSkogslöparna14:05
Martin SundqvistUmeå OK14:08
Sverker RytterstedtSkogslöparna14:11
Lars NilssonUmedalens IF14:14

D50

4 900 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jenny RönnlundStöcksjö IS10:00
Åsa BäckstrandUmeå OK10:03
Barbara SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF10:06
Ann-Sofie JohanssonUmeå OK12:39

H50

3 760 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per RönnlundIFK Umeå09:58:00
Torgny NäslundSkogslöparna10:00:00
Mikael NilssonSkogslöparna10:18:49
Mikael LindmarkSkellefteå OK11:31:00
Fredrik ÅhmanIFK Umeå11:34:00
Stefan KärrlanderUmeå OK14:13:00
Jörgen NylénOK Nolaskogsarna14:16:00

D55

4 190 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva WadmanVästerås SOK11:48
Susanne AnderssonPiteå IF Orienteringsklubb11:51
Gry HafskjoldBergnäsets AIK13:49

H55

5 300 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per WadmanVästerås SOK11:16
Mikael YngvessonRobertsfors IK11:19
Richard HolmgrenBergnäsets AIK13:52
Per MagnussonOK Nolaskogsarna13:55

D60

4 190 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annica NylundUmeå OK10:00
Agneta FriesUmeå OK10:03
Lena SjöströmUmeå OK12:36
Cecilia HenfridssonUmeå OK12:39

H60

4 900 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mats WalheimRobertsfors IK14:10
Lennart JakobssonSK Björnen14:13

D65

3 700 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Britt KarlssonVittjärvs IK11:44
Angela NilssonSkellefteå OK11:47
Ulla Britt SundinSkogslöparna14:20
Margareta HallménAttunda OK14:23

H65

4 900 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lennart KarlssonVittjärvs IK10:12
Anders HallménAttunda OK12:33

H70

3 760 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tommy NilbrinkStöcksjö IS10:59
Gunnar TigerUmeå OK13:32
Torbjörn YttergrenStöcksjö IS13:35
Thomas ErikssonUmeå OK13:38
Per SundinSkogslöparna13:41

D75

2 840 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anne-Marie ByströmSidensjö IK11:07

H75

3 700 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kurt AnderssonEnebybergs IF11:56
Åke BerglundHögåkers OK11:59
Kjell HemmyrStöcksjö IS14:32
Göran EnkvistSkellefteå OK14:35
Bo JonssonBolidens SK14:38

Inskolning

2 260 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Viktor BlomqvistOK Nolaskogsarna10:00:00
Emelie BlomströmUmeå OK10:10:03
Nils AxelssonUmeå OK12:30:00
Märta LindströmUmeå OK12:30:00
Folke LindströmUmeå OK13:26:29
Alfred JonssonUmeå OK13:27:17
Luvi HägglundUmeå OK13:33:46
Silje JohanssonSkellefteå OK13:33:50
Erik GidlundUmeå OK14:25:50

U1

2 260 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hanna OttenUmeå OK09:59:58
Ebba JonssonRobertsfors IK10:00:00
Judith LindbergUmeå OK10:00:00
Lora Nedelcheva BrokersSK Björnen10:06:55
Amanda AggerydUmeå OK10:09:15
Anton EdvardssonUmeå OK10:14:47
Frida WikströmUmeå OK10:22:15
Adelia NordinLycksele IF10:35:12
Signe VikbergUmeå OK10:39:13
Alve OtterbjörkUmeå OK12:30:00
Ebba JonssonRobertsfors IK13:59:31

U2

2 290 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alicia EmdinUmeå OK10:00:00
Edwin RousuUmeå OK10:00:00
Jacob StålnackeUmeå OK10:03:24
Nils ArvidssonUmeå OK10:04:46
Alfred Hultqvist KoskenniemiUmeå OK10:08:36
Sigrid GranlundUmeå OK10:23:52
Hanna JohanssonUmeå OK10:27:06
Elvira BergLycksele IF10:30:55
ELSA HULTDINIFK Umeå12:25:23
Edwin AhlmrousuUmeå OK12:28:23
Mio Larsson AbelUmeå OK12:30:00
Arvid JonssonRobertsfors IK13:59:28

Öppen 1

2 290 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stefan FriesUmeå OK12:15:23

Öppen 3

2 290 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Björn BlomströmUmeå OK10:03:55
Emma PerboSkogslöparna10:15:01
Roger PerboSkogslöparna10:20:15
Maud WestbergSkogslöparna10:33:06
Julia LundströmSK Björnen12:30:00
Anna YakobssonSK Björnen12:43:25

Öppen 5

3 730 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lina SamuelssonUmeå OK10:04:07
Lena DahlbergOK Nolaskogsarna10:18:09
Kristina PerboSkogslöparna10:20:10
Mikael LarssonIFK Umeå10:24:20
Maria DanielssonLycksele IF10:31:31
Boel SandströmUmeå OK11:03:05
Märta Wadman11:40:26
Anna-Lena AxelssonUmeå OK12:30:00
Sven StigenlövHögåkers OK12:38:16
Susanne BylundSkogslöparna12:38:45
Moa JohanssonSkellefteå OK12:41:35
Patrik JonssonRobertsfors IK12:46:42
Ulrika SundqvistUmeå OK13:09:25

Öppen 7

3 760 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders BuchtUmeå OK10:10:30
Tomas NordinLycksele IF10:11:22
Petra KäckUmeå OK10:14:22
Lina ThorsUmeå OK10:16:40
Sandra LindbergUmeå OK10:21:49
Mattias KarlssonUmeå OK10:27:42
Marcus CarlssonUmeå OK10:34:54
Clara AulandOK Renen13:04:40
Vesa SärkiojaUmeå OK13:11:25
Ove PerssonUmeå OK13:13:21
Anna HallmÉNUmeå OK14:14:39

Öppen 8

4 900 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan ÅhmanIFK Umeå10:03:39
Anna Karin NilssonUmeå OK10:39:42
Josef Odevik11:02:30
Lea EdvardssonUmeå OK11:31:57
Julia AnderssonIFK Umeå12:43:32

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr