Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Bruksträffen

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Bruksträffen
Arrangörsorganisation: Robertsfors IK
Datum: söndag 19 september 2010

D21

4 170 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
780220Åsa LindqvistUmeå OK11:55
850828Helena JanssonIF Hagen12:06
900120Lina LarssonVänersborgs SK12:08
870116Anna-Lotta IrevallTjällmo-Godegårds OK12:10
19772Elisabeth FriesUmeå OK12:12
36564Elin VedinSundsvalls OK12:14
353618Sofia NilssonUmeå OK12:16
780503Susanne RutqvistIFK Umeå12:18
880401Karin PerssonHagaby GOIF12:20
353619Stina NilssonUmeå OK12:22
226127Annika ManniUmedalens IF12:24
870317Maria ArvidssonGöteborg/Majorna OK12:28
353094Sanna RönnlundUmeå OK12:30
205441Camilla SjöbergIFK Umeå12:32
870418Johanna HallbergUmeå OK12:34

H21

5 130 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
897409Lars NilssonUmedalens IF11:53
417625Fredrik BodénUmeå OK11:55
760614Niclas JonassonLeksands OK11:59
16926Anders LidmanIFK Umeå12:09
870308Johan ErikssonGävle OK12:11
306480Henrik JohanssonUmeå OK12:13
760707Jan JohanssonIFK Umeå12:15
900626Simon WallerOK Vargen12:17
264310Simon NilssonUmeå OK12:21
880420Erik ZanderIFK Moras OK12:23
890123Gustav NordströmGävle OK12:25
64566Christian BiglerUmeå OK12:27
810602Jakob NilssonIFK Umeå12:29

H17-20

4 170 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
259384Pontus YngvessonRobertsfors IK11:56
262476Claes LundströmSkellefteå OK12:19

D16

3 120 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
417623Tove BäckströmRobertsfors IK12:17

H16

3 810 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
722195Sixten WalheimRobertsfors IK12:01
403486Marcus WiklanderHögåkers OK12:03
304037Björn VredinIFK Umeå12:05
226564Emil NilssonUmeå OK12:07
234412William ErikssonHögåkers OK12:09

D14

2 960 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
364857Freja VredinIFK Umeå12:30
347358Hanna GeorgssonVännäs OK12:32
353095Elina RönnlundStöcksjö IS12:34
344700Vega LaudonVännäs OK12:36
259381Klara YngvessonRobertsfors IK12:38

H14

2 960 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
437036Anton ErikssonUmeå OK11:57
420115Kevin JanglundSkellefteå OK12:00
226566Anton NilssonUmeå OK12:02
227761Linus ErikssonRobertsfors IK12:04
226593Henrik JohanssonUmeå OK12:06
362347Martin VikdahlUmeå OK12:08
420122Emanuel LindbergSkellefteå OK12:10
439365Erik BjörkmanUmeå OK12:12
227725Peter NilssonRobertsfors IK12:14
19775Magnus FriesUmeå OK12:16

D12

2 610 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
347366Ida BacklundVännäs OK12:19
362348Linnea VikdahlUmeå OK12:21
419651Moa JohanssonVännäs OK12:23
347500Jenny WegebroVännäs OK12:25
420119Klara CederlundSkellefteå OK12:27
344698Alma LaudonVännäs OK12:29
253858Lydia JohanssonUmeå OK12:31

H12

2 610 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
419673Per SparresäterUmedalens IF12:07
262987Anton LiljaSkellefteå OK12:09
417577Nils LindgrenHögåkers OK12:11
417574Didrik NylènHögåkers OK12:13
229349Alfred NilssonUmeå OK12:15

D10

2 230 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
429701Runa HägglundUmedalens IF11:56
226234Kristina FridmanVännäs OK12:11
345321Magdalena NilssonHögåkers OK12:13
227649Lovisa ManniUmedalens IF12:15
347286Ida GeorgssonVännäs OK12:17
227742Emilia ErikssonRobertsfors IK12:19

H10

2 230 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
897401Erik KärrlanderUmedalens IF12:07
897404Emil HornlidenUmedalens IF12:09

D40

3 120 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
437034Annika VikdahlUmeå OK12:01
264306Anna Karin NilssonUmeå OK12:03
590513Tina PetersonIFK Umeå12:05

H40

4 170 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
262964Pär NorénVännäs OK11:58
897411Stefan KärrlanderUmedalens IF11:59
229429Erik JohanssonUmeå OK12:01
226560Inge NilssonUmeå OK12:03
419674Hjalmar LaudonVännäs OK12:05

H50

3 810 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
262948Björn JohanssonUmeå OK12:36
581018Jonas PetersonIFK Umeå12:38
405176Tom KorsmanUmeå OK12:40
19771Clas FriesUmeå OK12:42
560306Tjelvar OtterbjörkUmeå OK12:48

D55

2 520 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
306471Britt KarlssonUmeå OK12:07
302572Britt Marie JohanssonStöcksjö IS12:09

H55

3 370 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
403496Anders LindgrenHögåkers OK12:10
36598Björn SandströmUmeå OK12:12
262228Hans CarlssonSkellefteå OK12:14
262952Thomas ErikssonUmeå OK12:16
330534Stefan LindgrenHögåkers OK12:20
262938Mats SandewallUmeå OK12:22
227105Tomas LundströmSkellefteå OK12:24
19777Håkan ErikssonUmeå OK12:26

H60

3 120 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
302492Christer WahlbergIFK Umeå12:27
302569Signar ErikssonStöcksjö IS12:29
19780Mats KlingvallUmeå OK12:31
302559Torbjörn YttergrenTegs SK12:33
302568Jörgen KraghStöcksjö IS12:35
405188Gunnar TigerUmeå OK12:37
259369Bernt StenbergIFK Umeå12:41
245833Matts StrandbergStöcksjö IS12:43
262945Lennart ForsbergUmeå OK12:45

D65

2 140 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
209093Ann PerssonPiteå IF12:21
37981Lena TimnerUmeå OK12:23
262241Berit LindgrenSkellefteå OK12:25

H65

2 800 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
262477Kjell HolmqvistRönnskär Railcare IF12:00
362531Bo JonssonBoliden FFI12:02
42334S O VikströmSkellefteå OK12:04
439366Daniel AnderssonUmeå OK12:06
261446Holger LindhLångvikens OK12:08

H70

2 520 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
262412Jan-Erik PetterssonHökmarks IF Gnistan12:18
420128Olle HällgrenSkellefteå OK12:20
262225Göran EnqvistSkellefteå OK12:22
261457Thorsten JohanssonLångvikens OK12:24
37099Bernt LindgrenSkellefteå OK12:26
262236Ivan NorstenSkellefteå OK12:28

H75

2 140 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
262473Tage LundmarkRönnskär Railcare IF12:00
362338Gunnar TimnerUmeå OK12:02
262973Jan-Erik HolmstedtSkellefteå OK12:04
403494Olle NordzellHögåkers OK12:06
262949Sven-Erik LundgrenUmeå OK12:08

Inskolning

2 230 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
227768Clara ErikssonRobertsfors IK11:43:50
417572Evelina NilssonHögåkers OK11:53:09
420129Stina VikdahlSkellefteå OK11:59:28
417630Stina LindmarkRobertsfors IK12:00:00
227797Filip HallöfRobertsfors IK12:00:25
417621Arvid JonssonRobertsfors IK12:03:52
417622Selma WiklundRobertsfors IK12:07:06
429710Maja-Matilda PärsdotterRobertsfors IK12:08:29
417627Erik BoströmRobertsfors IK12:08:32
347435David BoströmRobertsfors IK12:09:09
429706Thea WiklundRobertsfors IK12:11:08
417629Frida LindmarkRobertsfors IK12:19:10
419677Maja Ångström MalmbergIFK Umeå12:19:12
245848Tua RönnlundStöcksjö IS12:35:25
429702Oskar LindgrenStöcksjö IS12:35:42

U1

2 230 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
417576Simon HanssonHögåkers OK11:53:11
419676Ester LaudonVännäs OK11:58:21
420101Kajsa CederlundSkellefteå OK12:02:55
347374Alexander OlssonVännäs OK12:03:24
347082Filippa OlssonVännäs OK12:03:29
417628Sixten WiklundRobertsfors IK12:07:39
897405Alvin HornlidenUmedalens IF12:40:46

U2

2 610 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
420112Lucas VikdahlSkellefteå OK11:59:24
253790Jakob NilssonUmeå OK12:03:49
209832Emma HanssonHögåkers OK12:06:40
227722Nora BäckströmRobertsfors IK12:15:00

Öppen 1

2 230 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
419666Arthur AhnqvistRobertsfors IK12:01:07

Öppen 2

2 610 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
234486Therese LöfgrenHögåkers OK11:53:29
262939Kajsa SandewallUmeå OK12:12:06
234844Hillevi HanssonHögåkers OK12:18:54
429715Jonna LindgrenStöcksjö IS12:35:37
347075Kenneth OlssonVännäs OK13:00:00

Öppen 4

2 960 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
420107Urban VikdahlSkellefteå OK00:00:00
226562Ulrica NilssonUmeå OK11:48:32
209809Eva ErikssonHögåkers OK11:55:28
347306Erik JohanssonVännäs OK12:05:27
420110Maria LindmarkSkellefteå OK12:27:05
344696Åsa LaudonVännäs OK12:43:09
227748Patrik JonssonRobertsfors IK12:48:35
419667Magnus WiklundRobertsfors IK12:55:59

Öppen 5

2 800 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
262235Stig HedenströmRönnskär Railcare IF00:00:00
234977Anita LundmarkIFK Umeå12:07:54
347403Christer BjörkmanUmeå OK12:14:53
302514Johan WegebroVännäs OK12:15:57
443536Tomas VikdahlUmeå OK12:22:34
234435Carl-Ingvar HanssonHögåkers OK12:38:08
344692Åsa OlssonVännäs OK13:00:01

Öppen 7

3 810 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
306470Lennart KarlssonUmeå OK11:48:09
306621Tore NilssonUmedalens IF11:59:10
261467Ulf GranlundLångvikens OK12:17:21
226592Ann-Sofie JohanssonUmeå OK12:23:26

Öppen 8

5 130 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
353687Stefan NilssonHögåkers OK12:01:18
262312Martin SundqvistUmeå OK12:05:59
419664Per StenbergIFK Umeå12:17:42
307347Robert MicekOkänd12:20:05
262946Per EngmanUmeå OK12:24:26

Annonser