Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Ungdomens 5-dagars deltävling 5

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 5-dagars deltävling 5
Arrangörsorganisation: Vaggeryds SOK
Datum: lördag 1 oktober 2011

D17-20

5 120 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
433796Louice MobergIF Hallby SOK10:01
409292Elin DolkJönköpings OK10:03

H17-20

5 680 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
344508Edvin HögbergIF Hallby SOK10:07
342311Oscar NykvistJönköpings OK10:09

D16

4 140 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
523243Karin BjörnlingerIK Vista10:16
957344Filippa JohanssonJönköpings OK10:18
421288Stina HåkanssonOK Gränsen10:20
244157Ida ÖnstenIK Vista10:22

H16

4 870 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
443688Oscar ClaessonJönköpings OK10:11
342388Erik NykvistJönköpings OK10:13
960518Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna10:15
209138Johan LöfströmJönköpings OK10:17
209139Erik HolmbergJönköpings OK10:19

D14

3 440 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
353548Lisa LindkvistIK Hakarpspojkarna09:58
980409Amanda RangertIK Hakarpspojkarna10:00
421590Tova LarssonJönköpings OK10:02
980820Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna10:04
231115Emma HolmbergJönköpings OK10:06
10692Emma ÅkessonIK Hakarpspojkarna10:08
970401Annie ÖnstenIK Vista10:10
980715Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna10:12
980213Sophia BjörnlingerIK Vista10:14
229509Kajsa JohanssonJönköpings OK10:16
970703Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna10:18

H14

3 850 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
433799Simon JonssonIF Hallby SOK10:09
231360Karl MalterlingJönköpings OK10:11
980916Noa PruthIK Hakarpspojkarna10:13
443470Arvid ClaessonJönköpings OK10:15
970014David GunnarssonIK Hakarpspojkarna10:17
771498Eric RosjöJönköpings OK10:19
443671Edvin ClaessonJönköpings OK10:21

D12

2 980 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
433797Andrea LindhIF Hallby SOK09:59
900718Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna10:01
436183Elin EdströmBottnaryds IF10:03
600227Ella PalmIK Hakarpspojkarna10:05
27999Julia WahlströmTenhults SOK10:07
44910Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna10:09

H12

2 980 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
17099Elias KjellströmGränna-Bygdens OK09:58
687522Filip RosjöJönköpings OK10:00
344511Jacob AnderssonIF Hallby SOK10:02
990123Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna10:04
245096Casper MalmqvistBottnaryds IF10:06
436190Gustav HjellströmGränna-Bygdens OK10:08
343810Arvid ÖnstenIK Vista10:10
991103Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna10:12
343868Vincent NilssonIK Vista10:14
501221Felix ÅsellOK Gränsen10:16
343853Emil BjörnlingerIK Vista10:18
245057Jakob IngströmBottnaryds IF10:20
229486Adam LöfströmJönköpings OK10:22

D10

2 300 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
403470Hanna KjellströmGränna-Bygdens OK09:52
18654Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna09:54
18607Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna09:56
24428Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna09:58
740222Irmelie SjögrenIK Hakarpspojkarna10:00
18638Tilda PalmIK Hakarpspojkarna10:02
234668Rebecka HaraldssonJönköpings OK10:04
442304Ella AnderssonIK Hakarpspojkarna10:06
439378Emma LingJönköpings OK10:08
11815Maja ÅkessonIK Hakarpspojkarna10:10
246194Julia RangertIK Hakarpspojkarna10:12
446176Alva LoreforsIK Hakarpspojkarna10:14

H10

2 300 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
350759Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna10:01
344506Hampus StockhedenIF Hallby SOK10:03
1396405Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna10:05
344507Erik GranathIF Hallby SOK10:07
443595Karl HjellströmGränna-Bygdens OK10:09
439379Erik LingJönköpings OK10:11
28138Malte NilssonIK Vista10:13
442384Theodor NilssonIK Hakarpspojkarna10:15
349841Albin EliassonTenhults SOK10:17

Inskolning

2 020 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
441156Sandra LingJönköpings OK09:50:49
445465Emil LingJönköpings OK09:50:52
403474Ellen KjellströmGränna-Bygdens OK09:51:47
28629Estrid SjögrenIK Hakarpspojkarna10:00:00
442381Tilda AnderssonJönköpings OK10:02:01
436185Frida PerssonBottnaryds IF10:02:44
245068Melvin Engström/LyckborgBottnaryds IF10:04:53
245021Ella IngströmBottnaryds IF10:06:46
441649Simon PerssonOK Gränsen10:10:01
441632Isac PerssonOK Gränsen10:10:04
442311Ester AnderssonIK Hakarpspojkarna10:13:00
342715Gustav EllbringJönköpings OK10:13:57
441146David EmilssonJönköpings OK10:13:59
441127Ida GeorgssonJönköpings OK10:14:33
441147Elsa JonsenJönköpings OK10:14:34

U1

1 980 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
18689Stella RangertIK Hakarpspojkarna09:51:23
450673Hugo LinderöIK Hakarpspojkarna09:52:32
448582Albin HjellströmGränna-Bygdens OK09:53:35
442351Isak MattssonVaggeryds SOK09:55:05
1396641Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarna09:55:39
18700Hugo AlmqvistIK Hakarpspojkarna09:56:18
442321Hugo MagnussonVaggeryds SOK09:57:01
445406Benjamin ClaessonJönköpings OK09:58:00
18611Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna09:59:33
445468Bo HakeskogJönköpings OK10:00:32
441143Lina AnderssonJönköpings OK10:01:02
28134Maria BjörnlingerIK Vista10:05:20
25246Hanna LöfströmJönköpings OK10:08:15
436184Axel EdströmBottnaryds IF10:08:47
18637Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna10:10:33
349849Elise KarlssonTenhults SOK10:11:02
349847Erik KarlssonTenhults SOK10:11:04
17816Sophia SkaarJönköpings OK10:12:00
344513Emil GranathIF Hallby SOK10:12:32
441160Amanda EmilssonJönköpings OK10:13:33
446173Ellen LoreforsIK Hakarpspojkarna10:18:22
441148Samuel GustafssonJönköpings OK10:20:03
1396453Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna10:25:21
441050Mattias SonestedtIK Hakarpspojkarna10:28:53

U2

2 360 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
445429Gideon ClaessonJönköpings OK09:57:33
403478Wilma LevinssonGränna-Bygdens OK09:58:34
436186Linnea PerssonBottnaryds IF09:58:35
403473Anton LevinssonGränna-Bygdens OK09:59:02
27954Alice AndellTenhults SOK10:04:22
443243Noa OskarssonBottnaryds IF10:07:47
349846Anna SvenssonTenhults SOK10:09:27
445467Lilly HakeskogJönköpings OK10:16:18

U3

2 960 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
245047Philip RydåBottnaryds IF10:01:33
421283Stina SkogOK Gränsen10:05:50
349842Oscar DahlqvistTenhults SOK10:22:14

Öppen motion 1

2 360 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
441218Philip HjellströmGränna-Bygdens OK10:00:04
441648Linda SkogOK Gränsen10:06:18
436058Ayan LingJönköpings OK10:21:55
403476Monika HjellströmGränna-Bygdens OK10:23:43

Öppen motion 5

4 710 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
421482Carolina ÖnstenIK Vista09:53:50
440959Kerstin NykvistJönköpings OK10:03:22
351636Oskar AndellTenhults SOK10:03:51
18634Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna10:06:37
27988Ulrika WahlströmTenhults SOK10:07:21
28625Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna10:11:29
28123Michael BjörnlingerIK Vista10:13:47
343838Sven NilssonIK Vista10:16:08
17801Pontus LöfströmJönköpings OK10:16:55
449363Annika GustafssonJönköpings OK10:20:23
344509Jonas HögbergIF Hallby SOK10:20:56

Annonser