Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Ungdomsserien #2, Söder 1

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien #2, Söder 1
Arrangörsorganisation: Tullinge SK
Datum: lördag 19 september 2020

D16

4 550 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK10:41:00
Emilia BergmanTullinge SK10:43:07
Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK10:45:06
Alva Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK10:47:06
Fanny SundbergTullinge SK10:49:07
Amanda ClaessonTumba-Mälarhöjden OK10:51:00

H16

4 550 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ludvig FerdmanTullinge SK10:01:05
Felix ArkängTullinge SK10:03:09

D14

3 890 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Filippa HjerneTumba-Mälarhöjden OK10:57:08
Cleo MattilaTullinge SK10:59:07
Matilda HedbergTumba-Mälarhöjden OK11:01:07
Freja HjerneTumba-Mälarhöjden OK11:03:06
Olivia MasonTumba-Mälarhöjden OK11:05:06
Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OK11:07:06

H14

3 890 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olle EkenbergTumba-Mälarhöjden OK10:23:07
Elias BladhTullinge SK11:27:06
Albin HessleTullinge SK11:29:00
Arvid MyrbergerTullinge SK11:31:06
Lukas NilssonTumba-Mälarhöjden OK11:33:07
Aron HöglundTullinge SK11:35:08
Lucas JohanssonTullinge SK11:37:07
Anton AkterinOK Älvsjö-Örby11:39:07
Viktor WistrandTullinge SK11:41:06
Olof ArevångTullinge SK11:43:07
Samuel SylvanTullinge SK11:47:07
Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK11:49:06
Gustav MyrbergerTullinge SK11:51:00

D12

2 520 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stina NygrenTullinge SK10:02:05
Maja GustafssonOK Älvsjö-Örby10:04:00
Ida AnderssonTullinge SK10:06:07
Emelie HellströmTumba-Mälarhöjden OK10:08:06
Linnea SandTullinge SK10:10:06
Freja SaersTumba-Mälarhöjden OK10:12:09
Ellen NybäckTullinge SK10:14:00
Hilma ÖdmanTumba-Mälarhöjden OK10:16:06
Alva SchylanderOK Älvsjö-Örby10:18:08
Johanna Skogholm AllaredTumba-Mälarhöjden OK10:20:06
Miranda StrandTullinge SK10:22:07
Vanja LifTumba-Mälarhöjden OK10:24:07
Frida DäckforsTullinge SK10:26:08
Lydia Ljungkvist BogdanovicTumba-Mälarhöjden OK10:28:07
Fanny BergmanTullinge SK10:30:07

H12

2 520 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Axel NäsmanTullinge SK10:32:00
Ivar MessingOK Älvsjö-Örby10:34:06
Edvin Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK10:36:00
Eskil MyrbergerTullinge SK10:38:07
Hugo RoosOK Älvsjö-Örby10:40:00
Viggo MårsellTumba-Mälarhöjden OK10:42:06
Alvin NordinOK Älvsjö-Örby10:44:00
Ervin DixTullinge SK10:46:00
Nils LindqvistOK Älvsjö-Örby10:48:07
Erik KällTumba-Mälarhöjden OK10:50:07
Nils GidlöfOK Älvsjö-Örby10:52:07
Oskar LindholmTullinge SK10:54:07
Jacob EngverOK Älvsjö-Örby10:56:07
Oskar EklövTumba-Mälarhöjden OK10:58:08
Hugo FulkeOK Älvsjö-Örby11:00:07
Pontus AasaTullinge SK11:01:16
Valter EdvardssonTumba-Mälarhöjden OK11:04:07

D10

2 270 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Viola SaersTumba-Mälarhöjden OK11:18:07
Alma OlssonTullinge SK11:22:07
Molly KarlssonTumba-Mälarhöjden OK11:24:07
Alice LindholmTullinge SK11:26:07
Cloe MatthewsTullinge SK11:28:09
Liv StällbergTullinge SK11:30:14
Nora StällbergTullinge SK11:32:36
Hilma ArevångTullinge SK11:34:07
Klara SkogholmTumba-Mälarhöjden OK11:36:07
Tilda PousetteTullinge SK11:38:07

H10

2 270 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linus EkenbergTumba-Mälarhöjden OK10:23:08
Love SchönningsTumba-Mälarhöjden OK10:32:06
Viktor Ljungkvist BogdanovicTumba-Mälarhöjden OK10:35:08
Holger PerssonTullinge SK11:40:07
Gustav HellbergOK Älvsjö-Örby11:44:07
Love AkterinOK Älvsjö-Örby11:48:06
Ingemar FärmTumba-Mälarhöjden OK11:50:07
Vide MessingOK Älvsjö-Örby11:52:00
Leo AppelsvedTumba-Mälarhöjden OK11:54:08
Aston NormarkTullinge SK11:56:08
Samuel TörnrosTumba-Mälarhöjden OK11:58:07
Vilfred LindgrenTullinge SK11:59:45
Edvin SchylanderOK Älvsjö-Örby12:02:00
Erik EklövTumba-Mälarhöjden OK12:04:07
Alfred AasaTullinge SK12:06:09
Alexander Nimrodsson EngblomOK Älvsjö-Örby12:08:07
John FlodmarkTullinge SK12:12:11

Inskolning 10:00-10:59

2 090 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Isolde StenmarkTullinge SK10:00:06
Bertil ÖdmanTumba-Mälarhöjden OK10:02:09
Alicia MarcusTullinge SK10:06:09
Olivia LjungqvistTumba-Mälarhöjden OK10:08:09
Harry LönnkvistTullinge SK10:10:09
Viola AnderssonTullinge SK10:12:10
Hannah OlstedtTumba-Mälarhöjden OK10:16:08
Florence NormarkTullinge SK10:18:09
Alva LönnkvistTullinge SK10:20:08
Oliver ErssonTullinge SK10:26:10
Eddie OatleyTullinge SK10:53:27
Elliott HanningTullinge SK11:07:12
Emil IllergårdTullinge SK11:08:09
Arvid TenbrockTullinge SK11:09:05
Isak BergTullinge SK11:11:11
Solveig SaersTumba-Mälarhöjden OK11:21:08
Saga SaersTumba-Mälarhöjden OK11:21:09
Vidar LidströmerTullinge SK11:23:07
Hilmer BerghTullinge SK11:27:08
Vidar SvegmarTullinge SK11:31:00
Maja FlodmarkTullinge SK11:33:17
Astrid OhlinTullinge SK11:37:11
Ester HannerforsTullinge SK11:39:00
Benjamin DybergTullinge SK11:40:08
Malte BjörkquistTullinge SK11:43:00
Ed JanssonTullinge SK11:45:07
Wilma OhlinTullinge SK11:49:08
Tilda EngTullinge SK11:51:13
Alma SandbergTullinge SK11:55:07
Gustav ÅkermanTullinge SK11:57:08
Teodor TörnrosTumba-Mälarhöjden OK12:01:08
Gustav WistrandTumba-Mälarhöjden OK12:03:10
Ellinor HellströmTumba-Mälarhöjden OK12:10:08

U1 10:00-10:59

2 130 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Märta LevinsonTullinge SK10:12:07
Elliot MarcusTullinge SK10:39:07
Konrad LarssonOK Älvsjö-Örby10:41:08
Kerem KursunTullinge SK10:43:12
Gry AnderssonTullinge SK10:45:09
Alvin KarlssonTullinge SK10:56:09
Juni LythTullinge SK11:06:08
Stig HelanderTullinge SK11:08:00
Nils StällbergTullinge SK11:12:09
Stella AbebeTullinge SK11:13:08
Sixten NäsmanTullinge SK11:14:00
Emilia CarlssonTullinge SK11:18:00
Albin PousetteTullinge SK11:18:11
Magnus HellbergOK Älvsjö-Örby11:20:08
Eskil BerghTullinge SK11:22:08
Hilda SkogholmTumba-Mälarhöjden OK11:26:00
Elise RisethTullinge SK11:28:10
Josefina BaylanTullinge SK11:30:13
Ingemar NordströmTumba-Mälarhöjden OK12:09:07
Bill BlomgrenTullinge SK
Ellen DixTullinge SK
Ellen TornebjerTullinge SK

U2 10:00-10:59

2 130 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Svante KlevebroOK Älvsjö-Örby10:07:07
Vera Skur MoseliusTumba-Mälarhöjden OK10:09:08
Antonia LjungdahlOK Älvsjö-Örby10:11:07
Leon LjungqvistTumba-Mälarhöjden OK10:13:08
Anton HansonTullinge SK10:15:08
Pontus Schmalholz PilstjärnaTumba-Mälarhöjden OK10:17:00
Tim Hermander BjörklundTullinge SK10:21:08
Kajsa HammarströmOK Älvsjö-Örby10:22:08
Mira MårsellTumba-Mälarhöjden OK10:23:10
Noah DybergTullinge SK10:24:10
Jonathan OlstedtTumba-Mälarhöjden OK10:27:11
Klara Gransell PeterzénOK Älvsjö-Örby10:29:25
Tilda SchönningsTumba-Mälarhöjden OK10:31:07
Tage AggeforsOK Älvsjö-Örby10:33:11
Tuva WretmanTumba-Mälarhöjden OK10:35:00
Erik NybäckTullinge SK10:37:06
Amanda HedbergTumba-Mälarhöjden OK11:09:07
Vera StällbergTullinge SK11:11:07
Giselle Brandenburg FromTullinge SK11:25:07
Benjamin CelikTumba-Mälarhöjden OK12:05:08
Elvina WistrandTumba-Mälarhöjden OK12:07:07
Emil EstenbergTumba-Mälarhöjden OK12:13:19

U3 10:00-10:59

2 210 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alexander HansonTullinge SK10:53:08
Emmet BergstrandOK Älvsjö-Örby10:55:00
Johan KrookOK Älvsjö-Örby11:15:00
Gabriel SörqvistTumba-Mälarhöjden OK11:17:08
Morgan BjörnTumba-Mälarhöjden OK12:14:08

U4 10:00-10:59

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Vilma ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK11:10:06

Annonser

Mila