Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Skaraborgsmästerskap, sprint

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Skaraborgsmästerskap, sprint
Arrangörsorganisation: Mariestads FK
Datum: onsdag 23 maj 2012

D21

2 650 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
789654Agnes AbrahamssonFrämmestads IK19:29
37797Kristine SvenssonFalköpings AIK OK19:33
742438Sara JonssonOK Klyftamo19:37

H21

3 120 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
930714Gustav HagströmFalköpings AIK OK19:20
821231Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnan19:24
444681Hans EgefalkHagaby GOIF19:28
219910Calle AnderssonOK Skogsstjärnan19:32
217178Johan LiTibro OK19:36
891026Johan TörnrothHjobygdens OK19:40

D20

2 580 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
242268Emilia HenryssonTibro OK18:50
950713Linnea HerngrenIF Hagen18:54
448492Maria MarkendahlOK Klyftamo18:58
403895Anna OlssonTibro OK19:02

H18

2 830 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
940302Jesper LiderudLidköpings VSK18:45:00
351731Tim LundbergMullsjö SOK19:21:57

D16

2 290 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
25796Emma KindbomIF Hagen18:37
344215Moa StrålmanIF Hagen18:41
408566Sara HägnanderLidköpings VSK18:45
347341Filippa AnderssonLidköpings VSK18:49
258526Alice HägnanderLidköpings VSK18:53
229257Johanna NiklassonSOK Träff18:57
441111Erika KarlssonLidköpings VSK19:01
960925Elsa WilhelmssonFalköpings AIK OK19:05
441177Frida KjellmanLidköpings VSK19:09
405472Linnéa BogrenIF Hagen19:13
427018Johanna AnderssonLidköpings VSK19:17

H16

2 490 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
970930Jesper LindströmIK Gandvik18:33
449342Fritz JonzonOK Skogsstjärnan18:37
449341Franz JonzonOK Skogsstjärnan18:41
42448Oskar DalströmOK Klyftamo18:45
426895Martin ScottMariestads FK18:49
245221Filip KarlssonIF Hagen18:53
245051Ola HoltbringOK Amne18:57
355294Oskar JohanssonOK Klyftamo19:01
961017Martin OlssonTibro OK19:05
226500Marcus BengtssonMariestads FK19:09
663333Erik WidmarkIF Hagen19:13
15057Simon WallensteinMariestads FK19:17
961227Filip SödervallIK Gandvik19:21

D14

2 160 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
980198Lina LundbergIstrums SK18:39
772893Johanna HagströmFalköpings AIK OK18:43
580927Alice AxelssonMullsjö SOK18:47
441289Anna AnderssonIK Gandvik18:51
436109Maja WalleniusOK Skogsstjärnan18:55
433603Evelina PetersonFalköpings AIK OK18:59
441122Cornelia HellqvistLidköpings VSK19:03
341359Elin Larsson-LoodIK Gandvik19:07
245091Ida HoltbringOK Amne19:11
980120Johanna StrandbergFalköpings AIK OK19:15
980214Malin JanssonHjobygdens OK19:19
347471Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan19:23
226292Hedvig ReisenIF Hagen19:27
39735Alice SödervallIK Gandvik19:31

H14

2 440 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
344202Olle HedmanIF Hagen18:38
449345Knut JonzonOK Skogsstjärnan18:42
229655Erik SvenssonOK Klyftamo18:46
245085Albin CupanOK Amne18:50
436008Hampus NyströmIF Hagen18:54
417632Carl JungertMariestads FK18:58
344212Carl HolmbergIF Hagen19:02
980412Rickard OlssonTibro OK19:06
990413Oscar StombergIF Hagen19:10

D12

1 730 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
509095Ida RoosSOK Träff18:53
441223Saga HjerténIK Gandvik18:57
710614Alma WilhelmssonFalköpings AIK OK19:01
248550Julia MarkendahlOK Klyftamo19:05
15273Sanna TolonenOK Amne19:09
433939Alma LiderudLidköpings VSK19:13
344217Stina JacobssonIK Gandvik19:17

H12

2 000 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
436015Marcus CarlssonIF Hagen18:40
219972Daniel BrandströmOK Skogsstjärnan18:44
437275Isak DalströmOK Klyftamo18:48
426925Rikhard HenningssonOK Skogsstjärnan18:52
433755Albin Falsen LindqvistOK Klyftamo18:56
409322Anton KarlssonMariestads FK19:00
42358Gustav AnderssonOK Skogsstjärnan19:04
231225Filip JungertMariestads FK19:08
436104Axel OlssonOK Skogsstjärnan19:12
226427Daniel BogrenIF Hagen19:16
417638Joel AnderssonMariestads FK19:20
441236Jonas PlanckIK Gandvik19:24
436044Eric NystrandOK Klyftamo19:28

D10

1 410 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
231152Sofia TolonenOK Amne18:45
364874Irma SvenssonOK Klyftamo18:49
245089Kajsa CupanOK Amne18:53
344206Malin StombergIF Hagen18:57

H10

1 490 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
445426Johan HedmanIF Hagen18:35
445405Anton CarlssonIF Hagen18:39
449347Hugo JonzonOK Skogsstjärnan18:43
449335Olle AnderssonOK Skogsstjärnan18:47
441167Hampus AnderssonLidköpings VSK18:51
436108Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan18:55
433752Holger PatrikssonOK Klyftamo18:59

D40

2 480 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
263612Carina WallgrenIstrums SK19:11
246022Karin TorstenssonFalköpings AIK OK19:15
19291Anna-Karin RybergOK Klyftamo19:19
219955Karin MårtenssonOK Skogsstjärnan19:23
433751Kristina Höök PatrikssonOK Klyftamo19:27
15696Maria BogrenIF Hagen19:31
427017Johanna JonssonLidköpings VSK19:35
15668Anna StombergIF Hagen19:39

H40

2 750 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
347158David OlssonOK Skogsstjärnan19:22
263906Mika TolonenOK Amne19:26
302651Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan19:30
27394Mats KarlssonTidaholm SOK Sisu19:34
431329Mats KarlssonIF Hagen19:38

D45

2 290 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
660616Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK18:46
208522Lena ReisenIF Hagen18:50
29273Lucy LouTibro OK18:54
30689Maria WidmarkIF Hagen18:58
355299Lena MarkendahlOK Klyftamo19:02

H45

2 490 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
260853Jonas HagströmFalköpings AIK OK18:43
11241Klaes AxelssonMullsjö SOK18:47
17971Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu18:51
52584Thomas BogrenIF Hagen18:55
25781Lasse KarlssonIstrums SK18:59
246056Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK19:03
670926Magnus SödervallIK Gandvik19:07
15318Henrik KarlssonOK Skogsstjärnan19:11
347394Jan-Otto AnderssonLidköpings VSK19:15
448494Anders JonssonOK Klyftamo19:19
408562Kristian LundLidköpings VSK19:23
229524Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo19:27
245263Stefan LinderothIF Hagen19:31
404248Mikael PetersonFalköpings AIK OK19:35

D50

2 000 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
13652Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK19:25
25785Jane JohanssonIstrums SK19:29
550913Elise JohanssonFalköpings AIK OK19:33

H50

2 250 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
580614Svante AndrénTibro OK18:43
15604Lars HolmbergIF Hagen18:47
342087Björn AnderssonFalköpings AIK OK18:51
433756Svante LindqvistOK Klyftamo18:55

H55

2 250 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
15317Peder JohanssonOK Skogsstjärnan19:22
11883Torbjörn LöfvingTibro OK19:26
15640Per-Erik CarlssonIF Hagen19:30
29168Owe TörnrothHjobygdens OK19:34
38982Tommy RoosFalköpings AIK OK19:38

D60

1 780 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
13684Kajsa TofténHjobygdens OK18:56
402999Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK19:00
436103Kerstin WalleniusOK Skogsstjärnan19:04

H60

2 150 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
350604Eje DahlLaxå OK19:12
29186Stig JohanssonFalköpings AIK OK19:16
520531Lennart JakobsonTibro OK19:20
15684Karl Evert SvenssonIF Hagen19:24
13689Bertil KarlssonHjobygdens OK19:28
13674Kjell KaminskyIF Hagen19:32
13656Håkan OlssonHjobygdens OK19:36
508805Sten OlssonOK Klyftamo19:40

H65

2 150 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
38104Rolf EinarssonIF Hagen19:10
408168Lennart ErikssonLaxå OK19:14
760404Roland NilssonFalköpings AIK OK19:18
25613Lars WahlströmIstrums SK19:22
15632Jan Olav CarlssonIF Hagen19:26
13686Karl BergstrandHjobygdens OK19:30
15692Styrbjörn JanssonIF Hagen19:34

D70

1 410 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
16232Ann-Marie PerssonIK Gandvik18:59
19267Ulla HöökOK Klyftamo19:03
15602Margareta HolmbergIF Hagen19:07

H70

1 600 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
17975Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu19:10
248530Per-Olof JohanssonOK Klyftamo19:14
245045Lars-Erik LarssonOK Amne19:18
19265Knut Oskar HöökOK Klyftamo19:22
440285Folke DahlénLidköpings VSK19:26
229504Arne GustafssonHagaby GOIF19:30
204693Åke NordbergOK Klyftamo19:34

H75

1 600 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
30690Ingemar HolmbergIF Hagen19:08
802011Sven-Johan PerssonIK Gandvik19:12
38346Bertil WiklundIK Wilske19:16
16205Lars-Erik HöökIK Gandvik19:20

Inskolning

1 230 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
12404Ellen BörjessonLidköpings VSK18:44:28
426893Adeline Falsen LindqvistOK Klyftamo18:44:41
448538Elsa HallerströmOK Amne18:46:28
226237Agnes KarlssonMariestads FK18:47:27
15056Hugo BremerMariestads FK18:47:51
417643Kristoffer WallMariestads FK18:49:07
15054Leo SpångMariestads FK18:51:29

U1

1 410 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
448576Nora LindhOK Amne18:45:00
448556Thilda HallerströmOK Amne18:45:49
245043Klara CupanOK Amne18:46:36
39736Emilia LindströmIK Gandvik18:46:40
20538Oskar DahlinIK Gandvik18:46:42
19400Elsa SödervallIK Gandvik19:19:30

U2

1 730 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
448593Linus FolkessonOK Amne18:43:34

Öppen motion 3

2 000 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
245046Susanne HoltbringOK Amne18:45:00
231389Axel AbrahamssonFrämmestads IK18:55:30
241542Karl-Inge KarlssonIstrums SK18:55:37
448599Anette TolonenOK Amne19:01:29
263909Peter CupanOK Amne19:07:36
426875Erik AnderssonIF Hagen19:16:52
426874Martin AnderssonIF Hagen19:16:54
302269Johanna HoltetKlubblös19:39:31

Öppen motion 5

2 440 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
436106Ola HenningssonOK Skogsstjärnan18:43:25
427004Eva BörjessonLidköpings VSK18:43:50
29860Gun LundbergIstrums SK18:44:37
426894Peter AnderssonOK Klyftamo18:44:49
441226Anders PlanckIK Gandvik18:44:58
227050Anders SwedinLidköpings VSK18:58:36
433615Klara FredrikssonFalköpings AIK OK19:08:01

Öppen motion 8

3 120 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
343313John CarlsénHagaby GOIF18:58:07

Annonser