Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Skärgårdssprinten

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Skärgårdssprinten
Arrangörsorganisation: OK Roslagen
Datum: tisdag 16 juli 2013 - onsdag 17 juli 2013

Etapp 1Etapp 2

D21

3 600 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bettina AebiOK Tisaren18:50:04
Elin Leijon ThorellLånghundra IF18:52:06
Beata LarssonRånäs OK18:53:08
Yvonne GrehnOK Rodhen18:54:04
Kate MorrisonOK Linné18:56:04
Ann-Sofie EdenhamnLänna IF18:56:05
Laura DAngeloAttunda OK18:58:03
Rebecca BjärrenholtOK Rodhen19:00:05
Carolina NealisLänna IF19:01:00
Emma BromarkLånghundra IF19:03:04
Lisa Karlsson MoodLänna IF19:04:03
Linnéa GranlundTäby OK19:06:04
Åsa NordströmSigtuna OK19:07:05
Johanna MaxénStora Tuna OK19:08:00
Annika BillstamOK Linné19:10:04
Maria von SchmalenséeAttunda OK19:12:05
Lisa RönnolsOK Linné19:13:04

H21

3 800 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik BerzellAttunda OK18:14:04
Henrik SundblomRånäs OK18:15:03
Felix PerssonOK Skogsfalken18:16:04
Mikael Anttila-ErikssonOK Linné18:17:04
Henry McNultyLost Orienteering Club18:18:03
Martin OlssonTäby OK18:19:00
Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby18:20:05
Emanuel StridOK Torfinn18:21:03
Mattias HenrikssonCentrum OK18:22:04
Björn JohanssonOK Borgen18:23:03
Oskar SjöbergOK Linné18:24:03
Björn ArvidssonStora Tuna OK18:25:03
Johan HörnfeldtOK Ravinen18:26:03
Jonas SellingLänna IF18:27:04
Elias JohanssonOK Österåker18:28:04
Eddie BjärrenholtRånäs OK18:29:05
Lennart ErforsOK Torfinn18:30:04
Peter NyströmIF Thor18:31:05
Rassmus AnderssonOK Linné18:32:04
Jonas ErikssonRånäs OK18:33:03
Andreas ZeijlonOK Hällen18:34:04
Jonathan NealisLänna IF18:35:05
Martin LönnLänna IF18:36:04
Øystein Kvaal ØsterbøIFK Lidingö SOK18:37:04
Henrik OlssonTäby OK18:38:00
Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK18:39:05
Tobias AnderssonOK Österåker18:40:04
Ove NäslundOK Roslagen18:41:04
Niklas OlssonTäby OK18:42:05
Mårten WaldenfjordJärfälla OK18:43:04
Fredrik WigertzLånghundra IF18:44:03
Emil WippJärla Orientering18:45:03
Anders LindgrenLånghundra IF18:46:05
Kent LundvallTäby OK18:47:04
Nick BarrableOK Ravinen18:49:04

HD21MOTION

3 000 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linus HolmqvistKlubblös17:52:11
Mikael HagströmHäverödals SK17:54:33
Jessica RöössOK Älvsjö-Örby17:56:19
Anna Karin ÅbergOK Älvsjö-Örby17:58:01
Peter RidefeltOK Linné17:59:29
Per AnderssonOK Linné17:59:41
Maarit Anttila ErikssonLänna IF18:00:43
Hannah PetersonOK Torfinn18:01:37
Eva Petersson ErforssOK Torfinn18:01:38
Amanda Anttila ErikssonLänna IF18:01:53
Fredrik MolinKlubblös18:01:55
Louise MaxénTimrå SOK18:03:16
Margareta BjörkOK Älvsjö-Örby18:03:21
Isabelle SjöbergOK Österåker18:05:18
Susanne AhlstrandJärfälla OK18:08:08
Lars MaxénTimrå SOK18:10:21
Katarina MånssonOK Skogsfalken18:10:23
Petter EnokssonOK Österåker18:10:45
Kerstin HenrysdotterKalmar OK18:12:49
Garry PetterssonStockholms OK18:13:45
Göran JohanssonOK Österåker18:14:03
Anna BlomstenOK Roslagen18:34:42
Claes BlomstenOK Roslagen18:34:43
Erika HörnfeldtOK Ravinen18:40:00
Lars-Gunnar BjörklundIFK Moras OK18:54:15
Emil BjörklundIFK Moras OK

D16

3 600 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alice DAngeloAttunda OK18:00:05
Emma HagrotTäby OK18:01:03
Kajsa JohanssonJönköpings OK18:03:04
Caroline Løchting ThunbergOK Roslagen18:04:04
Rebecca WaldenfjordJärfälla OK18:06:04
Alice FrostOK Roslagen18:07:04
Ellen BromanOK Roslagen18:09:04
Vilma PerssonOK Skogsfalken18:10:04
Elvira JohanssonOK Österåker18:12:04

H16

3 800 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gustaf BerglundSigtuna OK18:00:04
Waldemar AnderssonOK Roslagen18:01:03
Johan BrandbergLånghundra IF18:02:03
Johannes RidefeltOK Linné18:04:04
Oskar AnderssonOK Linné18:05:04
Alfred BjörklundIFK Moras OK18:06:05
Johan EdenhamnLänna IF18:07:04
Henrik NordströmSigtuna OK18:09:05
David GunnarssonIK Hakarpspojkarna18:11:04
Daniel Carlson BjernaldOK Linné18:13:03

D14

2 500 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ellen FrostOK Roslagen18:17:04
Anna NordströmSigtuna OK18:18:05
Maria JanssonOK Linné18:20:03
Frida ZeijlonOK Hällen18:21:05
Lovisa WigertzLånghundra IF18:22:05
Agnes BromanOK Roslagen18:23:04
Maja SandvikAttunda OK18:24:04
Julia AnderssonOK Roslagen18:26:04
Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL18:27:05
Sofia BerglundSigtuna OK18:28:04
Eleanore NealisLänna IF18:30:05
Vera BogrenSundbybergs IK18:31:03
Carolina JonsellVallentuna-Össeby OL18:32:08
Kajsa BogrenSundbybergs IK18:33:04

H14

2 500 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Axel Leijon ThorellLånghundra IF18:00:03
Jesper NyströmIF Thor18:01:04
Melker HörnfeldtOK Ravinen18:02:04
Noel WaldenfjordJärfälla OK18:04:03
Daniel RönnqvistOK Linné18:05:04
Erik DanielssonSkogsluffarnas OK18:07:07
Joel WahlqvistOK Roslagen18:08:05
Gustav BjörklundIFK Moras OK18:10:05
John LarssonRånäs OK18:11:05
Jakob NäslundOK Roslagen18:13:05
Emil GrehnOK Rodhen18:14:04
Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna18:15:05
Oskar SundblomRånäs OK18:18:06

U2

2 000 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gustav LindbergOK Roslagen18:00:32
Svante SandvikAttunda OK18:02:44
Jakob NordströmSigtuna OK18:04:58
David NäslundOK Roslagen18:06:16
Alva SundblomRånäs OK18:08:45
Frode SandbekkOK Älvsjö-Örby18:12:33
Emma LundbergOK Roslagen18:12:58
Elias GrehnOK Rodhen18:16:39
Max PerssonOK Skogsfalken18:28:20
Märta SandvikAttunda OK18:34:35
Beate SandbekkOK Älvsjö-Örby18:41:26
Sofia EmmeJönköpings OK18:42:12
Ivar HörnfeldtOK Ravinen19:05:50
Staffan TestOK Roslagen19:50:57

D45

3 000 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ann FranzénOK Södertörn18:49:04
Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL18:50:04
Monica OhlinRånäs OK18:51:00
Pernilla LarssonOK Skogsfalken18:52:04
Carina NilssonTäby OK18:53:05
Birgitta OlssonTäby OK18:54:05
Anna BogrenSundbybergs IK18:55:04
Anette ArksandVallentuna-Össeby OL18:56:04
Annette WigertzLånghundra IF18:58:04
Annika SvenssonSolna OK18:59:06
Pia ThunmanOK Linné19:00:07
Kristina TinglöfDegerfors OK19:01:04
Annika BjörklundIFK Moras OK19:02:06
Maria ZeijlonOK Hällen19:03:05
Anna JohanssonJönköpings OK19:04:04
Carina JohanssonOK Borgen19:05:06

H45

3 000 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Peter WippJärla Orientering18:14:05
Roger TinglöfVäsby OK18:15:04
Pontus LarssonOK Skogsfalken18:16:04
Johan KarlstenSolna OK18:18:05
Pär OlssonTäby OK18:19:04
Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF18:20:03
Tryggve RönnqvistOK Linné18:21:03
Peter EnokssonOK Österåker18:22:05
Lars LandströmLånghundra IF18:23:06
Tommy ErikssonLänna IF18:24:04
Johan PalmgrenTäby OK18:25:00
Per FranzénOK Södertörn18:26:05
Thom SandvikAvesta OK18:27:05
Håkan BrandbergLånghundra IF18:28:05
Anders GrehnOK Rodhen18:29:04
Jan-Olof BogrenSundbybergs IK18:30:04
Göran HanssonTäby OK18:31:06
Per EdenhamnLänna IF18:32:06
Kjell AnderssonRånäs OK18:33:05
Magnus BergströmRånäs OK18:34:05
Stefan NordströmSigtuna OK18:36:04
Peter HambäckLånghundra IF18:37:04
Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna18:38:04
Bo SalomonssonKalmar OK18:39:04
Peter OlssonTäby OK18:40:05
Lars PerssonOK Skogsfalken18:40:05
Sven WigertzLånghundra IF18:42:05
Mattias ZeijlonOK Hällen18:43:05
Lars BerzellVäsby OK18:44:04
Claus JohanssonJönköpings OK18:45:06
Anders LundhJärfälla OK18:46:05
Svante JonsellVallentuna-Össeby OL18:47:04
Anders NilssonTäby OK18:48:04

D60

2 500 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad18:35:05
Margareta WallénTäby OK18:36:04
Pia VikströmTäby OK18:38:05
Lena Nyström-NilssonRånäs OK18:39:07
Marianne SellgrenSigtuna OK18:40:04
Lena JohnssonRånäs OK18:42:04

H60

2 500 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jan DahlgrenGustavsbergs OK18:43:09
Sven JacobssonIF Thor18:44:05
Göran AnderssonTäby OK18:45:07
Lars-Åke SjökvistVärend GN OL18:46:06
Rolf HjortRånäs OK18:47:05
Lennart JanssonHäverödals SK18:48:07
Lennart SvenssonStockholms Godtemplares IF18:49:05
Sigurd WallénTäby OK18:50:03
Christer SandhOK Roxen18:51:04
Stig AnderssonOK Linné18:52:05
Jan BojlingSolna OK18:53:08
Lars WestinVallentuna-Össeby OL18:54:05
Lars LöthmanJärfälla OK18:56:08
Hans AnderssonRånäs OK18:57:05
Sören ErikssonLänna IF18:58:03
Thord RådbergOK Roslagen18:59:05
Bernt JohanssonHäverödals SK19:00:04
Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad19:01:04
Hans OhlinRånäs OK19:02:05
Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben19:03:05
Roine MattssonHäverödals SK19:05:04
Gunnar BramstenSundbybergs IK19:06:04
Conny HusénOK Roslagen19:07:04
Per-Erik WåhlbergOK Linné19:08:05
Bo WestlingHäverödals SK19:09:05
Martin EngqvistUpsala IF19:10:05
Jan ÅsbergHäverödals SK19:12:07
Sten JohanssonOK Borgen19:13:05
Björn LindgrenOK Österåker19:14:05

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr