Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Skärgårdssprinten

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Skärgårdssprinten
Arrangörsorganisation: OK Roslagen
Datum: tisdag 16 juli 2013 - onsdag 17 juli 2013

Etapp 1Etapp 2

D21

2 300 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Åsa NordströmSigtuna OK18:00:01
Lisa RönnolsOK Linné18:01:00
Yvonne GrehnOK Rodhen18:03:01
Elin Leijon ThorellLånghundra IF18:04:00
Lisa ErlandssonOK Österåker18:06:01
Annika BillstamOK Linné18:07:01
Rebecca BjärrenholtOK Rodhen18:09:01
Sarah-Jane GaffneyOK Ravinen18:11:00
Kate MorrisonOK Linné18:13:01
Alexandra SundgrenVallentuna-Össeby OL18:14:01
Laura DAngeloAttunda OK18:15:00
Maria von SchmalenséeAttunda OK18:18:02
Ann-Sofie EdenhamnLänna IF18:19:02
Bettina AebiOK Tisaren18:20:00
Lisa Karlsson MoodLänna IF18:21:00
Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna
Inga KazlauskaiteOK Linné

H21

2 640 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Martin OlssonTäby OK18:00:00
Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK18:01:01
Nick BarrableOK Ravinen18:02:01
Fredrik WigertzLånghundra IF18:03:00
Felix PerssonOK Skogsfalken18:04:00
Andreas ZeijlonOK Hällen18:05:00
Tobias AnderssonOK Österåker18:06:00
Johan HörnfeldtOK Ravinen18:07:01
Kent LundvallTäby OK18:09:01
Øystein Kvaal ØsterbøIFK Lidingö SOK18:10:00
Erik BerzellAttunda OK18:11:00
Anton SundgrenLånghundra IF18:12:00
Henrik OlssonTäby OK18:14:00
Emanuel StridOK Torfinn18:15:00
Niklas OlssonTäby OK18:16:01
Anders LindgrenLånghundra IF18:17:01
Daniel TjernbergSödertälje-Nykvarn OF18:18:02
Martin LönnLänna IF18:19:02
Rassmus AnderssonOK Linné18:20:00
Henrik SundblomRånäs OK18:21:00
Jonas SellingLänna IF18:22:03
William ErlandssonOK Österåker18:23:01
Lennart ErforsOK Torfinn18:25:01
Emil WippJärla Orientering18:26:00
Oskar SjöbergOK Linné18:27:00
Eddie BjärrenholtRånäs OK18:29:04
Jeremy ColganHudson Valley O.18:30:03
Love BerzellAttunda OK18:32:01
Mikael Anttila-ErikssonOK Linné18:33:01
Jonas ErikssonRånäs OK18:34:01
Ove NäslundOK Roslagen18:35:03
Liutauras BileviciusOK Linné
Anton DanielsAttunda OK
Oskar DanielsAttunda OK
Vilhelm LindvallKlubblös

HD21MOTION

1 970 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maarit Anttila ErikssonLänna IF18:01:07
Per AnderssonOK Linné18:02:56
Katarina MånssonOK Skogsfalken18:12:23
Mikael HagströmHäverödals SK18:13:00
Isabelle SjöbergOK Österåker18:17:07
Claes BlomstenOK Roslagen18:41:44
Lars-Gunnar BjörklundIFK Moras OK18:50:23
Emil BjörklundIFK Moras OK18:53:54
Anna BlomstenOK Roslagen
Kerstin FåhraeusKlubblös
Lisa FåhraeusKlubblös
Linus HolmqvistKlubblös
Erika HörnfeldtOK Ravinen
Fredrik MolinKlubblös
Ingvar OskarssonKlubblös
Garry PetterssonStockholms OK
Ann-Sofi SandvikAvesta OK
Fanny SkoglundOK Roslagen
Klara SkoglundOK Roslagen
Inger VikströmTäby OK

D16

1 910 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Vilma PerssonOK Skogsfalken18:00:01
Alice FrostOK Roslagen18:01:00
Kajsa JohanssonJönköpings OK18:02:01
Ellen BromanOK Roslagen18:04:01
Emma HagrotTäby OK18:06:01
Elvira JohanssonOK Österåker18:08:01
Caroline Løchting ThunbergOK Roslagen18:10:00
Alice DAngeloAttunda OK18:12:00

H16

2 180 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan EdenhamnLänna IF18:22:00
Waldemar AnderssonOK Roslagen18:24:01
Alfred BjörklundIFK Moras OK18:26:01
Johannes RidefeltOK Linné18:27:02
Oskar AnderssonOK Linné18:28:01
Henrik NordströmSigtuna OK18:29:00
Gabriel JanssonOK Linné18:30:01
Daniel Carlson BjernaldOK Linné18:32:01
David GunnarssonIK Hakarpspojkarna18:34:02

D14

1 780 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maja SandvikAttunda OK18:35:00
Frida ZeijlonOK Hällen18:36:01
Anna NordströmSigtuna OK18:37:02
Ellen FrostOK Roslagen18:39:00
Lovisa WigertzLånghundra IF18:41:01
Julia AnderssonOK Roslagen18:42:00
Agnes BromanOK Roslagen18:44:00

H14

2 020 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gustav BjörklundIFK Moras OK18:46:01
Jakob NäslundOK Roslagen18:47:02
Axel Leijon ThorellLånghundra IF18:49:00
Emil GrehnOK Rodhen18:50:01
Erik DanielssonSkogsluffarnas OK18:52:00
Melker HörnfeldtOK Ravinen18:54:01
Daniel RönnqvistOK Linné18:55:00
Elliot ErlandssonOK Österåker18:57:01
Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna18:59:02
Anders RuhnOK Roslagen
Oskar SundblomRånäs OK

U2

1 570 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Svante SandvikAttunda OK18:00:35
Max PerssonOK Skogsfalken18:02:29
Jakob NordströmSigtuna OK18:07:23
David NäslundOK Roslagen18:22:30
Emma LundbergOK Roslagen18:27:58
Märta SandvikAttunda OK18:34:13
Elias GrehnOK Rodhen18:39:30
Ivar HörnfeldtOK Ravinen18:46:34
Alva SundblomRånäs OK19:00:01
Madeleine AnderssonOK Österåker
Sofia EmmeJönköpings OK
Mercio ErikssonLänna IF
Gustav LindbergOK Roslagen

D45

1 980 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annette WigertzLånghundra IF18:52:02
Anna JohanssonJönköpings OK18:53:01
Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL18:55:01
Ann FranzénOK Södertörn18:56:01
Birgitta OlssonTäby OK18:57:00
Kristina TinglöfDegerfors OK18:58:02
Anette ArksandVallentuna-Össeby OL18:59:01
Maria ZeijlonOK Hällen19:00:02
Annika BjörklundIFK Moras OK19:01:02
Carina NilssonTäby OK19:02:03
Pernilla LarssonOK Skogsfalken19:03:03
Pia ThunmanOK Linné19:04:01
Eva AnderlingTäby OK
Marita Karlsson MoodLänna IF

H45

2 330 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders LundhJärfälla OK18:22:01
Pär OlssonTäby OK18:23:01
Per EdenhamnLänna IF18:24:02
Pontus LarssonOK Skogsfalken18:25:01
Per FranzénOK Södertörn18:27:01
Peter WippJärla Orientering18:28:00
Göran HanssonTäby OK18:29:01
Roger TinglöfVäsby OK18:30:01
Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF18:31:00
Kjell AnderssonRånäs OK18:32:01
Peter HambäckLånghundra IF18:33:01
Claus JohanssonJönköpings OK18:34:04
Tommy ErikssonLänna IF18:35:01
Sven WigertzLånghundra IF18:36:02
Johan KarlstenSolna OK18:38:01
Anders NilssonTäby OK18:39:04
Thom SandvikAvesta OK18:40:00
Peter OlssonTäby OK18:41:01
Göran JohanssonOK Österåker18:42:02
Lars PerssonOK Skogsfalken18:43:00
Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna18:44:01
Lars LandströmLånghundra IF18:46:03
Stefan NordströmSigtuna OK18:47:01
Tryggve RönnqvistOK Linné18:48:01
Lars BerzellVäsby OK18:49:01
Mattias ZeijlonOK Hällen18:50:01
Johan PalmgrenTäby OK18:51:02
Anders LundbergOK Roslagen
Håkan SjunnestrandSolna OK

D60

1 480 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad18:13:02
Pia VikströmTäby OK18:15:02
Lena JohnssonRånäs OK18:16:02
Margareta WallénTäby OK18:17:02
Solveig TjernbergSödertälje IF18:19:01
Marianne SellgrenSigtuna OK18:20:01
Lena Nyström-NilssonRånäs OK

H60

1 770 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bo WestlingHäverödals SK18:35:04
Sören ErikssonLänna IF18:36:01
Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben18:37:01
Conny HusénOK Roslagen18:38:01
Hans AnderssonRånäs OK18:39:03
Lennart BrattgårdIFK Lidingö SOK18:40:03
Lennart SvenssonStockholms Godtemplares IF18:41:01
Per-Erik WåhlbergOK Linné18:42:03
Sven JacobssonIF Thor18:44:02
Lars WestinVallentuna-Össeby OL18:45:01
Thord RådbergOK Roslagen18:46:02
Bernt JohanssonHäverödals SK18:47:02
Göran AnderssonTäby OK18:48:01
Gunnar BramstenSundbybergs IK18:49:02
Jan DahlgrenGustavsbergs OK18:50:04
Lennart JanssonHäverödals SK18:51:04
Mats TörngrenOK Linné18:52:03
Jan BojlingSolna OK18:53:02
Stig AnderssonOK Linné18:54:01
Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad18:55:02
Björn LindgrenOK Österåker18:57:00
Sigurd WallénTäby OK18:58:00
Roine MattssonHäverödals SK18:59:01
Martin EngqvistUpsala IF19:00:01
Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL19:01:01
Jan ÅsbergHäverödals SK19:02:03
Rolf HjortRånäs OK19:03:04
Christer SandhOK Roxen19:05:02

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr