Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Klubbmästerskap Löftan, Rigor och Fjärås

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Klubbmästerskap Löftan, Rigor och Fjärås
Arrangörsorganisationer: Fjärås AIK / IF Rigor / OK Löftan
Datum: onsdag 6 juni 2012

HD10 Löftan

1 610 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
204611Jesper JohanssonOK Löftan11:07:55
Andreas HandinOK Löftan11:15:05
Hugo ÅkerbergOK Löftan11:15:18
16835Victor HanssonOK Löftan11:35:35
Albin LönngrenOK Löftan11:40:26

HD12 Löftan

1 980 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
450616Adrian VartiaOK Löftan11:05:28
Erica JohanssonOK Löftan11:07:51
41394Daniel GlimténOK Löftan11:11:08
Johanna SvenssonOK Löftan11:27:49

H14 Löftan

2 540 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
257328Oliver BjörkOK Löftan11:02:15
244987Embrik SöndrålOK Löftan11:05:08
257359Filip SvenssonOK Löftan11:08:27
258514Ludvig AnderssonOK Löftan11:11:12
Lukas EnarssonOK Löftan11:13:00
244613Magnus D JohanssonOK Löftan11:17:03

D14 Löftan

2 540 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
258527Ida VartiaOK Löftan11:20:00
204613Alice HultinOK Löftan11:24:02

H16 Löftan

3 870 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
970304Daniel AnderssonOK Löftan11:16:00
204608Joakim HandinOK Löftan11:20:43
244690Samuel HenningssonOK Löftan11:25:01

H21 Löftan

7 630 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
330900Johan AntonssonOK Löftan11:14:06
809071Tobias ThorssonOK Löftan11:18:07
612612Stefan RingOK Löftan11:22:01
38473Torkel DavidssonOK Löftan11:26:37
Elias SvanbergOK Löftan11:29:00
19646Magnus HanssonOK Löftan11:38:01
244666Magnus JohanssonOK Löftan11:41:02

D21 Löftan

4 240 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
330824Johanna RönnqvistOK Löftan11:09:06

H40 Löftan

3 870 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
330893Ola LönngrenOK Löftan11:07:29
258521Mikael ÅkerbergOK Löftan11:10:06
14306Jonas HultinOK Löftan11:14:42
41382Per JohanssonOK Löftan11:22:05
41390Martin ÅkerbergOK Löftan11:26:04
450693Mikael NilssonOK Löftan11:30:14
330829Tommy VartiaOK Löftan11:38:19
450655Henrik JohanssonOK Löftan11:41:06
Henrik SvenssonOK Löftan11:42:37

D40 Löftan

3 870 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anita AntonssonOK Löftan11:01:40
330809Katarina VartiaOK Löftan11:07:12
27058Ulrika JohanssonOK Löftan11:09:10

H50 Löftan

4 240 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bengt Göran NilssonOK Löftan11:01:16
Lars-Olof RönnqvistOK Löftan11:04:06
Christer SamuelssonOK Löftan11:07:01
530101Bo MånssonOK Löftan11:11:41
Hans AntonssonOK Löftan11:13:10

D60 Löftan

3 870 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Pirkko TurpeinenOK Löftan11:20:21
16823Marie-Louise LundströmOK Löftan11:52:05

H70 Löftan

3 870 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
16820Gösta LindqvistOK Löftan11:12:11
16836Bengt HanssonOK Löftan11:16:03
16819Rune KarlssonOK Löftan11:20:09
16822Harry LundströmOK Löftan11:24:05
14556Roland LagessonOK Löftan11:28:04

U1 Löftan

1 610 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
204612Johanna JohanssonOK Löftan11:08:16
Arild BacklundOK Löftan11:14:22
258502Simon CorneliussonOK Löftan11:19:11
257304Filip HanssonOK Löftan11:31:26

U1 Fjärås

1 610 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
450810Erik WellergårdFjärås AIK11:00:06
Abbe BreitholtzFjärås AIK11:04:09
231073Fabian OdénFjärås AIK11:04:13
409608Frida OdénFjärås AIK11:08:10
231067Frida BiörnstadFjärås AIK11:11:59
423233Daniel AnderssonFjärås AIK11:20:02
Lisa FahlgrenFjärås AIK11:24:00
Elias PerssonFjärås AIK11:28:09

HD10 Fjärås

1 980 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
423237Annielle AntonssonFjärås AIK11:16:01
441041Linnea AhlbergFjärås AIK11:20:25
443201Signe ErikssonFjärås AIK11:24:01
231022Ebba WellergårdFjärås AIK11:28:03
231056Hannah BiörnstadFjärås AIK11:28:07

HD12 Fjärås

2 540 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
439141Simon SamuelssonFjärås AIK11:18:05
439145Sebastian SvenssonFjärås AIK11:20:33
443209Simon SörenssonFjärås AIK11:24:03
19252Pontus HakeFjärås AIK11:27:01
423231Kajsa FahlgrenFjärås AIK11:30:05
544964John PerssonFjärås AIK11:33:05

HD14 Fjärås

3 870 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
231003Jonna HalonenFjärås AIK11:05:04
439146Alexander SvenssonFjärås AIK11:09:04
980602Isak LarbornFjärås AIK11:13:02

H18-35 Fjärås

7 630 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
630424Stefan PetterssonFjärås AIK11:20:13
921105Mats HalvarssonFjärås AIK11:24:09
570615Torbjörn HalvarssonFjärås AIK11:28:15
306990Erik KöllerströmFjärås AIK11:32:00
820828Roger IvarssonFjärås AIK11:37:03

D18-35 Fjärås

7 630 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
590620Maria HalvarssonFjärås AIK11:02:22
920225Kristin SchybergFjärås AIK11:07:04

H40-H55 Fjärås

4 240 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
443225Claes ErikssonFjärås AIK11:18:02
423236Magnus AntonssonFjärås AIK11:20:52
650223Per-Johan PerssonFjärås AIK11:24:11
441031Lars AhlbergFjärås AIK11:27:05
443202Johan SörenssonFjärås AIK11:29:58

H60-H65 Fjärås

3 870 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
423232Bo MelinFjärås AIK11:01:44
434140Runo SchybergFjärås AIK11:06:06
19235Benny IvarssonFjärås AIK11:10:12

Herrar motion Fjärås

3 870 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
439144Stefan SvenssonFjärås AIK11:03:33
570302Lars BerggrenFjärås AIK11:07:25
443299Magnus HagmanFjärås AIK11:11:05
Jonas RensfeldtFjärås AIK11:15:11
448567Robert BengtssonFjärås AIK11:15:22

Damer motion Fjärås

3 870 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
443275Anna HagmanFjärås AIK11:08:05
443281Maria SörenssonFjärås AIK11:12:18
Elina HalvarssonFjärås AIK11:15:08
409664Ulrika OdénFjärås AIK11:16:05
431266Louise LarbornFjärås AIK11:20:04

D65 uppåt Fjärås

3 870 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
28677Inga-Lisa JohanssonFjärås AIK11:01:03
10266Ann-Catrine AhlströmFjärås AIK11:05:05

H10 Rigor

1 610 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
242221Ivar LampaIF Rigor11:01

D10 Rigor

1 980 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
446160Unni GranforsIF Rigor11:00:30
446169Maja GraadIF Rigor11:05:36
341223Anna SvenssonIF Rigor11:10:39
30913Elsa BobergIF Rigor11:12:00

H14-16 Rigor

3 870 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
242204Adam BrobergIF Rigor11:01:12
242233Jonas TofteredIF Rigor11:04:00
Anton BobergIF Rigor11:09:03

D14-16 Rigor

2 540 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
434082Felizia Wikner ZienkiewiczIF Rigor11:03:08
Izabel Wikner ZienkiewiczIF Rigor11:07:14
340629Emelie SvenssonIF Rigor11:11:10
306857Amalia LampaIF Rigor11:14:00
Tova MagnussonIF Rigor11:19:13

Herrar tävlingsklass Rigor

7 630 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
29316Niklas AulinIF Rigor11:01:07
242247Jens ArvidssonIF Rigor11:05:10
702105Martin BobergIF Rigor11:09:07
25047Fredrik AnderssonIF Rigor11:12:00
910326Mikael AnderssonIF Rigor11:17:06

Damer tävlingsklass Rigor

4 240 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
951010Ulrika TofteredIF Rigor11:02:19

Herrar motionsklass Rigor

4 240 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
242299Eric TofteredIF Rigor11:11:02
29945Stefan GraadIF Rigor11:13:00
352920Jonatan LampaIF Rigor11:17:08
25048Steffen HäggströmIF Rigor11:20:07
25035Kjell JeppsonIF Rigor11:23:22
44067Martin SvenssonIF Rigor11:26:24
242202Peter BrobergIF Rigor11:29:08
441683Henryk ZienkiewiczIF Rigor11:32:39
25031Bernt AnderssonIF Rigor11:35:22
25059Nils-Eric TofteredIF Rigor11:38:37

Damer motionsklass Rigor

3 870 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingrid AnderssonIF Rigor11:11:14
25049Ylva HäggströmIF Rigor11:15:12
25058Vera TofteredIF Rigor11:19:07
446159Ulrika GranforsIF Rigor11:22:03
446165Camilla GraadIF Rigor11:27:03
242298Kirsten TofteredIF Rigor11:31:46
Ingegerd ArvidssonIF Rigor11:34:00

U1 Rigor

1 610 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
446167Thilda SeldénIF Rigor11:02:00
446168Emil SeldénIF Rigor11:06:00
Julia ArvidssonIF Rigor11:11:07
Melwin ArvidssonIF Rigor11:15:15

ÖM1 Löftan

1 980 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunilla GlimténOK Löftan11:01:33

ÖM5 Löftan

3 870 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Josefin AntonssonOK Löftan10:53:12
Linda CorneliussonOK Löftan11:03:52
Kerstin YngströmFrölunda OL11:16:45

ÖM8 Löftan

4 240 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Greg EhrensingBay Area Orienteering Club11:34:56
Lars HanningOK Löftan11:51:03

Annonser