Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för AXA-stafetten

TävlingsinformationVisa startlista per organisationDölj laguppställningarSkriv ut

Tävlingens namn: AXA-stafetten
Arrangörsorganisationer: Norrbottens Orienteringsförbund / O-Ringen
Datum: lördag 20 juli 2013

AXA-Stafett

57 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
1Smålands OF 117:00
11. Linnéa Golsäter (Eksjö SOK)
12. Filip Trofast (Eksjö SOK)
13. Isa Envall (Eksjö SOK)
14. Oliwer Lundberg (Eksjö SOK)
2Smålands OF 217:00
21. Elin Granstedt (IK Hakarpspojkarna)
22. Isac Ericsson (IK Hakarpspojkarna)
23. Fanny Sundblad (IK Hakarpspojkarna)
24. Arvid Nord (IK Hakarpspojkarna)
3Mo o-klubb 117:00
31. Åshild Kolstad
32. Even-Johan Kaspersen
33. Eli Kolstad
34. Lars Solli
4Östergötlands OF 117:00
41. Emma Pettersson (OK Roxen)
42. August Mollén (OK Roxen)
43. Lisa Berggren (OK Roxen)
44. Ville Johansson (OK Kolmården)
5Östergötlands OF 217:00
51. Stina Gustås (Linköpings OK)
52. Hugo Lillieström (Linköpings OK)
53. Sarah Magnusson (Linköpings OK)
54. Albin Lillieström (OK Roxen)
6SOK Träff / Nanjing Deer Orienteering Club 117:00
61. Yaqi Li
62. Zhou Wu
63. Ida Roos
64. Tianyi Wu
7Bohuslän-Dals OF 217:00
71. Sofia Gustafsson (Eds SK)
72. Matilda Johansson (Eds SK)
73. Erika Källvik-Leufvén (Eds SK)
74. Klara Wassenius (Eds SK)
8Bohuslän-Dals OF 117:00
81. Maria Eriksson (Eds SK)
82. Axel Halvarsson (Eds SK)
83. Johanna Källvik-Leufvén (Eds SK)
84. Tim Olsson (Eds SK)
9Konnerud IL 217:00
91. Thea Sildner Baklid
92. Aslak Heimdal
93. Mari Svingheim
94. Håvard Svingheim
10Konnerud IL 117:00
101. Solveig Våle
102. Jörgen Baklid
103. Jenny Baklid
104. Andun Heimdal
11Dalarnas OF 117:00
111. Jonna Jungåker (Korsnäs IF OK)
112. Viktor Barkegren (Korsnäs IF OK)
113. Ronja Jungåker (Korsnäs IF OK)
114. Jesper Svensk (Stora Tuna OK)
12Dalarnas OF 217:00
121. Ronja Björklund (Bjursås OK)
122. Viktor Berg (Bjursås OK)
123. Alva Ringi (Bjursås OK)
124. Isac Von Krusenstierna (OK Kåre)
13Stockholms OF 117:00
131. Tone Albrektsson (OK Ravinen)
132. Axel Granqvist (OK Ravinen)
133. Hanna Lagerberg (OK Ravinen)
134. Simon Hector (OK Ravinen)
14Stockholms OF 217:00
141. Hanna Hänström (Täby OK)
142. Albin Andersson (Täby OK)
143. Amanda Karlsson (Täby OK)
144. Olle Andersson (Tullinge SK)
15Jämtland-Härjedalens OF 117:00
151. Tua Dahlgren (Östersunds OK)
152. Måns Eriksson (Östersunds OK)
153. Ida Dahlgren (Östersunds OK)
154. Frida Krohn (Östersunds OK)
16Hallands OF 117:00
161. Jonna Halonen (Fjärås AIK)
162. Tim Johansson (Fjärås AIK)
163. Emelie Svensson (Fjärås AIK)
164. Fredrik Johansson (Fjärås AIK)
17Västerbottens OF 217:00
171. Vega Laudon (Vännäs OK)
172. Emil Hornliden (Vännäs OK)
173. Lydia Johansson (Vännäs OK)
174. Olof Lundgren (Umeå OK)
18Västerbottens OF 117:00
181. Klara Yngvesson (Robertsfors IK)
182. Albin Björnudd (Robertsfors IK)
183. Alma Laudon (Robertsfors IK)
184. Simon Eriksson (Umeå OK)
19Skånes OF 217:00
191. Erica Eriksson (Hjärnarps GH OL)
192. Algot Najvik (Hjärnarps GH OL)
193. Irmalinn Nilsson (Hjärnarps GH OL)
194. Erik Barr Zeilon (Hjärnarps GH OL)
20Skånes OF 117:00
201. Jenny Bredfelt (Lunds OK)
202. Simon Harden (Lunds OK)
203. Emmy Helmersson (Lunds OK)
204. Isak Prellner (Lunds OK)
21Västmanlands OF 117:00
211. Sandra Näslund (Västerås SOK)
212. Håkan Ramberg (Västerås SOK)
213. Maja Mosslind (Västerås SOK)
214. Alfred Lönn (Västerås SOK)
22Västmanlands OF 217:00
221. Mirjam Dalén (Sala OK)
222. Fredrik Hamrefors (Sala OK)
223. Elvira Danielsson (Sala OK)
224. Anton Källström (Sala OK)
23Medelpads OF 117:00
231. Hanna Hugosson (Sundsvalls OK)
232. Nils Lundgren (Sundsvalls OK)
233. Frida Vikström (Sundsvalls OK)
234. Oscar Sundlöf (Sundsvalls OK)
24Medelpads OF 217:00
241. Stina Nordin (Sundsvalls OK)
242. Gustav Frænell (Sundsvalls OK)
243. Ann Johansson (Sundsvalls OK)
244. Axel Martin (Sundsvalls OK)
25Hälsinglands OF 117:00
251. Ellen Persson
252. Jonathan Magnusson
253. Hanna Kjellin
254. Lars Olovsson
26Göteborgs OF 217:00
261. Moa Kuhlin (Göteborg-Majorna OK)
262. Martin Lamm (Göteborg-Majorna OK)
263. Isabella Lago (Göteborg-Majorna OK)
264. Rasmus Arfwedson (Frölunda OL)
27Göteborgs OF 117:00
271. Kerstin Wadman (Göteborg-Majorna OK)
272. Johan Grahn (Göteborg-Majorna OK)
273. Kajsa Rask (Göteborg-Majorna OK)
274. Johan Lamm (Göteborg-Majorna OK)
28Södermanlands OF 117:00
281. Jonna Fors (OK Grip)
282. Ludvig Ek (OK Grip)
283. Amanda Kleijn (OK Grip)
284. Jesper Sjöblom (Södertälje-Nykvarn OF)
29Södermanlands OF 217:00
291. Lisa Eriksson (Strängnäs-Malmby OL)
292. Gustav Johnsson (Strängnäs-Malmby OL)
293. Anna Eriksson (Strängnäs-Malmby OL)
294. Simon Larsson (Strängnäs-Malmby OL)
30Team Switzerland 117:00
301. Simona Aebersold
302. Nils Eyer
303. Jael Wälti
304. Silvan Ullmann
31Team Switzerland 317:00
311. Romina Schweizer
312. Severin Müller
313. Lea Stäuble
314. Nicolas Müller
32Team Switzerland 417:00
321. Sofie Bachmann
322. Fabian Aebersold
323. Mirjam Bucher
324. Cyril Bucher
33Team Switzerland 217:00
331. Mara Brügger
332. Iwan Brügger
333. Siri Nyfeler
334. Florian Moser
34Blekinge OF 117:00
341. Julia Hed (OK Skogsfalken)
342. Oscar Johansson (OK Skogsfalken)
343. Hanna Johannesson (OK Skogsfalken)
344. Henrik Johannesson (Ronneby OK)
35Upplands OF 117:00
351. Alice Frost (OK Roslagen)
352. Erik Hannrup (OK Roslagen)
353. Sandra Boström (OK Roslagen)
354. Anton Forsberg (OK Roslagen)
36Upplands OF 217:00
361. Caroline Løchting Thunberg (OK Roslagen)
362. Olle Grywenz (OK Roslagen)
363. Ellen Frost (OK Roslagen)
364. Daniel Carlson Bjernald (OK Linné)
37Norrbottens OF 217:00
371. Signe Leffler-Rosendahl
372. Martin Granberg
373. Hanna E Tuoremaa
374. Rasmus Wickbom
38Norrbottens OF 117:00
381. Josefine Andersson
382. Andreas Karlsson
383. Sofia Westin
384. Robin Salén
39Bodø & Omegn IF Orientering 117:00
391. Martha Kalvig Skogan
392. Trygve Bø Kongsbakk
393. Nora Marie Irgens
394. Amund Bø Kongsbakk
40Bodø & Omegn IF Orientering 217:00
401. Lotte Reitan
402. Amund Godal
403. Kaja Samuelsen Skiri
404. Espen Samuelsen Skiri
41Värmlands OF 217:00
411. Elin Ransjö-Zander (OK Tyr)
412. Hannes Bergenfur (OK Tyr)
413. Maja Welander (OK Tyr)
414. David Risberg (OK Tyr)
42Värmlands OF 117:00
421. Lovisa Martinsson (OK Tyr)
422. Lukas Olm (OK Tyr)
423. Elsa Holmgård (Kils OK)
424. Viktor Skoog (OK Tyr)
43Gästriklands OF 117:00
431. Emma Bengtsson
432. Rasmus Täck
433. Emma Hållström
434. Simon Sjöberg
44Västergötlands OF 117:00
441. Vilma Blennow (Falköpings AIK OK)
442. Felix Axelsson (Falköpings AIK OK)
443. Klara Axelsson (Markbygdens OK)
444. Samuel Plumppu (Falköpings AIK OK)
45Västergötlands OF 217:00
451. Lisa Johansson (OK Tranan)
452. Emil Karlsson (OK Tranan)
453. Ida Kristiansson (OK Tranan)
454. Elias Bäcklund-Ekvall (Trollhättans SOK)
46Örebro Läns OF 117:00
461. Saga Sander (OK Milan)
462. Jonatan Gustafsson (OK Milan)
463. Anna Hallmén (OK Milan)
464. Per Karlsson (OK Milan)
47Örebro Läns OF 217:00
471. Maria Gustafsson (Hagaby GOIF)
472. Josef Wennblom (Hagaby GOIF)
473. Elin Schagerström (Hagaby GOIF)
474. Jakob Fransson (Hagaby GOIF)
48Ångermanlands OF 117:00
481. Johanna Häggström
482. Simon Dahlberg
483. Viktoria Eriksson
484. Hugo Eriksson
49Sør-Trøndelag o-krets 117:00
491. Ingeborg Eide
492. Leif Blake
493. Ragnhild Eide
494. Brage Jørum
50Sør-Trøndelag o-krets 217:00
501. Emma Arnesen
502. Vera Melkild
503. Lene Berg Hanssen
504. Preben Antonsen
51Gästriklands OF 217:00
511. Johanna Henriksson
512. Nils Ottosson
513. Tove Flodman
514. Joakim Ståhl
52SWISS Team17:00
521. Siri Sutter
522. Janis Huttzli
523. Mia Kischer
524. Laurin Imhof
53Learnjoy 117:00
531. Wang Lujia
532. Xia Yu
533. Jiang Honglu
534. Ning Zijie
54Learnjoy 217:00
541. Zhang Xuelin
542. Li Hengyue
543. Du Zeping
544. Zhao Yuxuan
55Learnjoy 317:00
551. Tian Yujia
552. Wu Jiyuan
553. Ma Yifei
554. Pan Jiong
56Learnjoy 417:00
561. Liu Yilin
562. Chen Tianhong
563. Zhang Ruijie
564. Wang Xinyu
57Akershus / Østfold17:00
571. Gina Grandstedt
572. Øyvind Hjermstad
573. Syhne Strand
574. Erling Hjermstad

Annonser