Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H21 Elit 2

12 800 m, 104 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1035Francois JolyOK Linné08:33
1036Alexander SchwabOL Regio Olten08:35
1037Mikael PihelOK Tisaren08:37
1038Jim Øystein NybråtenIL Tyrving08:39
15087Olle KaleredOK Denseln08:44
1041Josep MorlaC.d.p.o08:46
1042Andreas BerganderEksjö SOK08:48
1043Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF08:50
1046Tristan BloemenCO Liège08:57
1048Andreas NilssonMarkaryds FK09:01
1049TingWei KeTaiwan Junior Orienteering Club09:04
1050Mattias ErikssonOK Denseln09:06
1052Jonas Falck WeberEksjö SOK09:10
1054Joël BornerOK Ravinen09:15
1055Kristian VadHorsens OK09:17
1056Yen Lung ChenTaiwan Junior Orienteering Club09:19
1057Markus HederskogIK Hakarpspojkarna09:21
1058Rasmus Skovhede HviidSøllerød OK09:24
2215Marvin GoerickeBerliner TSC09:24
1059Damian KonotopetzFWOC09:26
1061Ismael RöthlisbergerOLG Suhr09:30
1062Simon EklövOK Linné09:32
1063Simon LundinFinspångs SOK09:35
1066Björn HellrupHelsingborgs SOK09:41
1067Raúl FerraKFUM Örebro OK09:43
1068Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK09:46
1069Térence RisseNydalens SK09:48
1064Michael SiemmeisterEksjö SOK09:50
1071Will CritchleyVaajakosken Terä09:52
1072Andrey LamovIFK Mora OK09:55
1073Matthias ReinerOK Hammaren09:57
1074Lars BukkehaveOK Sorø09:59
1075Dominik HaasOLG Schaffhausen10:02
15085Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK10:04
1078Yannis GüdelCA Rosé10:08
1079Duncan MorrisonHawkes Bay Orienteering Club10:11
15089Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna10:12
1081Fabian RingliOLG Schaffhausen10:15
1082Johannes ZechnerASVÖ Österrike10:17
1084Teemu KarjalainenVaajakosken Terä10:22
1086Anders JohanssonRehns BK10:27
1087Linus RappIFK Mora OK10:29
1088Henrik SulzASVÖ Österrike10:31
1089Robbie AndersonOrienteering Canada10:33
1090Gunnar HolmgrenBergnäsets AIK10:36
1092Matthias PoellASVÖ Österrike10:40
1095Jeff TeutschOrienteering Canada10:47
1097Magnus JohanssonKristiansand OK10:52
1098Pascal HaasOLG Schaffhausen10:54
1099Jonas GründlerVaajakosken Terä10:56
1103Alan CherryVaregg Fleridrett11:04
1105Mattias KarlssonVäxjö OK11:08
1107Carl Eilert Macody LundVaregg Fleridrett11:12
1110Henrik RindomOK Pan Århus11:18
1113Sam Choi LamHKOXCC11:24
1114Øyvind Macody LundVaregg Fleridrett11:26
1115Tomas HolmbergOK Södertörn11:28
1117Lauri NenonenKalevan Rasti11:32
1118Daniel NetzIFK Göteborg11:34
1119Johan WikströmOK Tyr11:36
1120Rikard PentonenIFK Göteborg11:38
1121Fabian WennerbergVaregg Fleridrett11:40
1122Gerald YipHKOXCC11:42
1123Marcus BerggrenNyköpings OK11:44
1125Jostein KvaklandVaregg Fleridrett11:48
1126Lars JakobssonCentrum OK11:50
1127Halvor Eid NielsenNTNUI11:52
1128Jesper SjögrenOK Kullingshof11:54
1130Daniel NilssonNyköpings OK11:58
1131Siu Tung HuiHKOXCC12:00
1132John PerssonIFK Göteborg12:02
1133Mikael AnderssonLinköpings OK12:04
1135Petter Marki ErichsenVaregg Fleridrett12:08
1136Tobias SvarerOK Esbjerg12:10
1137Simon WengerOLG Bern12:12
1138Rico HübscherOLK Argus12:14
1139Niklaus ReyNyköpings OK12:16
1140Joel NilssonIFK Göteborg12:18
1141Maxime RauturierOK Hällen12:20
1142Robert JohanssonTäby OK12:22
15092Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad12:26
1146Yaşar İsmet DemirözNEO DSK12:30
1147Daniel HenggelerBjörnbär OK12:32
1148Toby ScottOLV Steinberg12:34
1149Hans PerssonGävle OK12:36
1151Luca ZinggOL Amriswil12:40
1152Joakim AxelssonTrollhättans SOK12:42
1153Sven KleinOLG Pfaeffikon12:44
1154Håkan PetterssonOK Djerf12:46
1155Magnus BjörkOK Rodhen12:48
1156Karl-Johan WestbergIFK Mora OK12:51
1157Per EklöfOK Milan12:53
1159Jakob PauserOK Hammaren12:59
1160Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby13:01
1161Baptiste GirardOK Ravinen13:04
1145Clement DemeuseAcademy 201513:07
1163Kristian KannusKangasala SK13:09
1164Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OK13:12
1165Anders ÖsterlundVästerås SOK13:15
1166Simon RüeggOLG St.Gallen/Appenzell13:17
1167Dieter WolfULUS REISEWELT13:20
1168Martin JanssonOK Rodhen13:23
1169Gustav NordströmGävle OK13:25
1170Yves AschwandenStora Tuna OK13:28

Annonser