Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H18 Elit 2

7 320 m, 101 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1304Dusan SlamaATU Kosice08:35
1305Tuve MöllerOK Linné08:37
1307Philip EdvardssonEksjö SOK08:42
1309Jonas TofteredIF Rigor08:47
1310Alexander HörnquistÖrnsköldsviks OK08:49
1312Eric LöfqvistOK Njudung08:53
1314Ludvig SandahlJärla Orientering08:58
1316Ola AnderssonStigmännen Karlshamns OK09:02
1317Daniel AnderssonOK Löftan09:05
1318Nils WärnsbergEksjö SOK09:07
1319Oscar SundlöfSundsvalls OK09:09
1320Jonas UnsgårdIL Leik09:12
1321Pontus ErlandssonSOK Viljan09:14
1322Even Lindstad BørresenHamar OK09:16
1323Viktor WassénVänersborgs SK09:18
1325David LevinSvaide Roma SOK09:23
1327Martin SärnbrinkOK Tisaren09:27
1328Edvin AnderssonOK Norrvirdarna09:30
1329Stéphane WatheletCO Liège09:32
1330Rasmus WickbomVittjärvs IK09:34
1331Oscar WibergJärla Orientering09:37
1332Isac JohanssonSol Tranås09:39
1334Robin BeglingerOLG Murten09:43
1335Ole Wanvik HaugenStjørdals-Blink Orientering09:45
1308Erik TuuriBergnäsets AIK09:47
1337Lars OlovssonRehns BK09:49
1338Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK09:51
1339Oskar ÖqvistBergnäsets AIK09:53
1341Viktor SkoogKils OK09:57
1342Eero JalliMS Parma09:59
1343Pontus LindblomOK Roxen10:01
1344Fredrik MoeSandefjord OK10:03
1345Christopher WilestedtAttunda OK10:05
1347Lukas EvebornOK Roxen10:09
1348Johan PerssonOK Österåker10:11
1349David RisbergKils OK10:13
1350Andreas PerssonOK Hammaren10:15
1351Nils HenrikssonBergnäsets AIK10:17
1352Jesper LindahlOK Trian10:19
1353Tim OlssonBrattås CK10:21
1355Johan LammFrölunda OL10:25
1356Albin LarssonKatrineholms OK10:27
1358Christian RedtzerAttunda OK10:31
1359Adam TellsénOK Roxen10:33
1360Joris HochstetterUSV Jena10:35
1361Adam LiljaOK Enen10:37
1362Jacob ErikssonKFUM Örebro OK10:39
1363Joona ParjanenMS Parma10:41
1364Elmeri ToivanenKouvolan Suunnistajat10:43
1315Johan RydingSödertälje-Nykvarn OF10:45
1366Paul PasdaUSV Jena10:47
1367Daniil KashinNord West10:49
1368Joakim StåhlJärbo OK10:51
1370Rasmus ArfwedsonFrölunda OL10:55
1371Olle HanssonOK Roxen10:57
1372Erik HanssonHärnösands OK10:59
1373Axel JutterströmIFK Mora OK11:01
1376Viktor JanrikBromma-Vällingby SOK11:07
1377Joakim SkärlénHaninge SOK11:09
1379Pierre MartinezOK Södertörn11:13
1381Gustav ÖgrenKorsnäs IF OK11:17
1382Waldemar AnderssonOK Roslagen11:19
1383Marcus BeckiusOK Tyr11:21
1384Hallvard Seim GrøvlenOL Trollelg11:23
1385Arvid ClaessonJönköpings OK11:25
1386Lukas LundgrenVäxjö OK11:27
1387Arvid LinderOK Hällen11:29
1389Olle SkogTullinge SK11:34
1390Egil MorastHaninge SOK11:36
1392Albin ClaessonSävedalens AIK11:40
1394Simon RuneforsVäxjö OK11:45
1396Adam SegerslättSkåneslättens OL11:49
1398John GunnarssonSurahammars SOK11:54
1399Tobia BergerOLV Baselland11:56
1402Brage JørumByåsen IL12:02
1403Jakob HöstHjärnarps GH OL12:05
1406Johan GustafssonOK Tyr12:11
1407Linus BacklundOK Södertörn12:13
1408Henrik HamreforsVästerås SOK12:16
1409Martin PerssonÅrsunda IF12:18
1410Jonas ErikssonStora Tuna OK12:21
1436Mattias PernebyIFK Lidingö SOK12:26
1413Ludvig Andreas RødnesOppsal Orientering12:28
1414Martin MörsellOK Kåre12:31
1416Erik OlssonGävle OK12:36
1417Sondre DammTIF Viking12:38
1418Viktor WohlgemuthOK Ravinen12:41
1420Jørgen VisterIndre Østfold OK12:46
1421Fritjof AxelssonFK Göingarna12:48
1422Nils AlexanderssonStora Tuna OK12:51
1425Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK12:58
1426Åsmund Aamodt ResellNydalens SK13:01
1427Mårten OlssonGävle OK13:03
1428Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken13:06
1429Erik NallgårdVästerås SOK13:08
1430Bobby BrahmLånghundra IF13:11
1431Are WigaardOppsal Orientering13:13
1432Jesper VikmanOK Nolaskogsarna13:16
1434Jens Christian GammeljordOK Snab13:21
1435Nils GripKalmar OK13:23
1437Eric DanielssonOK Kåre13:28

Annonser