Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H18

6 130 m, 112 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2970Vegard Vaeng BernhardsenBul-Tromsø IL08:31
2971Sander ArnevikRingerike OL08:34
2972Guillaume WyrschANCO-Neuchâtel08:36
2974Carl BörnstedtTolered-Utby Ol-klubb08:42
2975Håvard Landro SvingheimKonnerud IL08:44
2976Olof LundgrenUmeå OK08:47
2977Julius KindlundhFK Finn08:50
2978David GunnarssonIK Hakarpspojkarna08:52
2979Simon ErikssonUmeå OK08:55
2980Axel RydgårdEksjö SOK08:58
2981Paul ScholtzBerliner TSC09:00
2983Petter MarkhusVerdal OK09:06
2984Vilmos WeilerBudapest09:08
2986Joakim HandinOK Löftan09:14
2987Markus PetterssonVänersborgs SK09:16
2988Håvard BakkeRingerike OL09:19
2989Dominik JandlNaturfreunde Wien09:22
2990Mario SommerOLG Cordoba09:24
2991Alexander GraadRonneby OK09:27
2992Noa PruthIK Hakarpspojkarna09:30
2993Erik LiljebjörnNybro OK09:32
2994Rikard KammerudRingerike OL09:35
2996Vojta BartosSK Praga09:40
2997Arvid JernstigVänersborgs SK09:43
2998Tommi KukkulaRastikarhut09:45
2999Anton BernevingOK Gipen09:47
3000Filip HahneInsjöns IF OK09:49
3001Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg09:51
3002Jonas BrütschOLG Schaffhausen09:53
3004Jonas DreselSC Klecken09:56
3005Andreas ZechnerASVÖ Österrike09:58
3006Oscar MolinBoxholm-Mjölby OL10:00
3007William EkbergKongsberg OL10:02
3008Viktor IvarssonOK Hammaren10:04
3009Simon BernerssonOK Enen10:06
3011Vitaliy FedorovNord West10:09
3012Paavo SimolaLounais-Hämeen Rasti10:11
3013Jonathan BjörkLeksands OK10:13
3014Martin KrennASVÖ Österrike10:15
3015Christoph WeberOLG Hondrich10:17
3016Sigurd Bonden KjørsvikKongsberg OL10:18
3017Rasmus MöllerArboga OK10:20
3018Jørgen Teigen SøgårdKongsberg OL10:22
3019Martin RafflerTirol10:24
3021Antun TisljarOK Orion, Zagreb10:27
3022Alexander GarinSträngnäs-Malmby OL10:29
3023Jakob BremerBoxholm-Mjölby OL10:31
3024Sindre WoldSundbybergs IK10:33
3025Philippe GrossmannOLG Thun10:35
3026Jonas IversenOdense OK10:37
3027Linus OlssonOK Gipen10:38
3028Dmitry RudenkoNord West10:40
3029Florian WalthertOLG Thun10:42
3031Hugo ThunbergOK Alehof10:46
3032Martin LundStenungsunds OK10:48
3033Filip BrunanderAttunda OK10:49
3034Joar LönngrenBoxholm-Mjölby OL10:51
3035Lukas BernatikSokol Frydek-Mistek10:53
3036Fredrik NorlinIFK Mora OK10:55
3037Immanuel StensötaFrölunda OL10:57
3038James CrosbyAuckland OC10:59
3039Preben AntonsenByåsen IL11:01
3040Dídac San José RomeuClub Orientació Catalunya11:04
3041Oliver MalmkvistJönköpings OK11:08
3042Martin SkyggessonOK Nackhe11:11
3044Bjørnar LøvliAsker SK11:17
3045Thibault ErblandCOL Etrechy11:21
3047Per KarlssonOK Tylöskog11:27
3048Euan TebbuttTwycross OC11:30
3049Quim LlobetClub Orientació Catalunya11:34
3050Jesper LindströmIF Hagen11:37
3051Arnau Requena FernandezClub Orientació Catalunya11:40
3052Emil JohanssonOK Bävern11:44
3053Are MårdalenFreidig11:47
3055Albin LagerNässjö OK11:53
3056Anders Lunding HenriksenSvendborg OK11:57
3057Enric Prats BacarditClub Orientació Catalunya12:00
3058August BengtssonOK Nackhe12:03
3059Jan Erik NaessDontGetLost Adventure Running12:06
3060Loann PeureyCOL Etrechy12:10
3061Sebastian RüeggOLG St.Gallen/Appenzell12:13
3062Michael ImhofOL Regio Wil12:16
3063Lars WidmerOLG Pfaeffikon12:18
3064Ludwig BergfalkJärfälla OK12:20
3065Simon ÖsterlundVästerås SOK12:23
3066Adam JohanssonTrollhättans SOK12:25
3067Tobias von KronhelmOK Måsen12:27
3068Niklas BrantnerOK Oachkatzlschwoaf12:30
3069Wout KeuppensOMEGA12:32
3070Erik ÖsterbergSkogslöparna12:34
3071Peter HansenCopenhagenO12:37
3072Michael BättigOLG Wislig12:39
3073Håkon BlågestadIndre Østfold OK12:41
3075Johan EdenhamnLänna IF12:46
3076Emanuel NäslundSkogslöparna12:48
3077Robin SvennbergDegerfors OK12:51
3078Mikkel EbbensgaardCopenhagenO12:53
1424Erik BerglundOK Kåre12:56
3079Florian KurzOK Oachkatzlschwoaf12:56
3080Linus HämmerliOL Regio Wil12:58
3081Oscar LangVästerviks OK13:00
3082Seth WimanTäby OK13:03
3083Rasmus RasmussenOK Snab13:05
3084Jarle LysnesHedrum OL13:07
3085Dan ÖsterlundVästerås SOK13:10
3086Simon GodefroyOPA Montigny13:12
3087Erik SvenssonOK Klyftamo13:14
3088Andreas Duc JørgensenCopenhagenO13:17
3089Anton StrandbergSkogslöparna13:19
3091Braun EmanuelOK Oachkatzlschwoaf13:24
3092Sune ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK13:26
3093Nicklas DeWittLänna IF13:28

Annonser