Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H15

5 440 m, 158 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3687Andreas Bagger HagnerSilkeborg OK08:31
3688Oskar ArnevikRingerike OL08:33
3689Pontus BierfeldtÄrla IF08:35
3690Olle SvangrenGotlands Bro OK08:37
3691Daniel GlimténOK Löftan08:39
3693Teodor DanielssonIstrums SK08:43
3694Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna08:46
3696Tristan GlauserANCO-Neuchâtel08:50
3697Niels Christian HellerudHalden SK08:52
3698Benjamin PauliIstrums SK08:54
3699Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF08:56
3700Thorsten SvenssonFinspångs SOK08:58
3701Fricis SpektorsIK Auseklis09:01
3702David SvobodaFWOC09:03
3703Thomas LaraiaUS Orienteering09:05
3704Aslak HeimdalKonnerud IL09:07
3705Lukas KatvalaOK Älgen09:09
3706Edvin JohnssonSvaide Roma SOK09:11
3707Julien SchluchterANCO-Neuchâtel09:13
3709Kristian KammerudRingerike OL09:18
3710Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb09:20
3711Oskar CarlssonKvillebyns SK09:22
3712Andreas Bock BjørnsenOK Pan Århus09:24
3713Anton MolsenSøllerød OK09:26
3714Johan B NordahlDomnarvets GOIF09:28
3715Oskar SvahnEksjö SOK09:31
3716Håvard Vaeng BernhardsenBul-Tromsø IL09:33
3717Anton GlivesonRonneby OK09:35
3718Erik ErikssonOK Älgen09:37
3719Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF09:39
3721Simon HardenFK Boken09:43
3723Ole Johan BråtenVang OL09:47
3724Viktor BergLeksands OK09:48
3725Petter Astrup ArnesenHeming Orientering09:50
3726Gustav MollOK Sorø09:51
3727Adam BremerBoxholm-Mjölby OL09:53
3728Yau Man ChuHKOC09:54
3730Joseph WrightMar Orienteering Club09:58
3731Daniel HellbergLunds OK09:59
3732Jonathan UllerKils OK10:01
3733Axel ToressonLunds OK10:02
3734Sølve WathneSandnes IL (Rogaland)10:04
3735Oliver ValleriusGamleby OK10:05
3736Dmitry TsegevNord West10:07
3737David HulténFrösö IF10:08
3739Arvid ÖnstenIK Vista10:11
3740Rasmus TäckOK Hammaren10:13
3741Gabriel LarssonGammelstads IF10:14
3742Gabriel SturessonLerums SOK10:16
3743Måns HolmgrenOK Hammaren10:17
3744Gustav OlssonTorsås OK10:19
3745Daniil MelnickyNord West10:20
3747Eskil FröislandVang OL10:24
3748Leo HolperASVÖ Österrike10:25
3749Loke ÖstangårdGamleby OK10:27
3750Jake ChapmanMar Orienteering Club10:28
3751Sølve DrageKongsberg OL10:30
3752Kristoffer TengrothSundbybergs IK10:31
3754Felix FalkGöteborg-Majorna OK10:34
3755Marcus Salomon-SörensenAttunda OK10:36
3756Erik LundStenungsunds OK10:37
3757Axel BlomFrölunda OL10:39
3758Lukas OlmKils OK10:40
3759Njaal Ellegaard MelbyVang OL10:42
3761Hampus BrunanderAttunda OK10:45
3762Victor WahlströmLunds OK10:46
3763Samuel NorénOK Enen10:48
3765Emil AuseliusBredaryds SOK10:51
3766Martin LammFrölunda OL10:53
3767Fredrik SveenVang OL10:54
3768Nikolay KudryavcevNord West10:56
3769Peter PorubskýSK Triturus Nitra10:57
3770Elias ÖhmanGjø-Vard OL10:59
3771Jakob IngströmBottnaryds IF11:00
3772Filip MöllerOK Södertörn11:01
3773Alexander AugustssonOK Bävern11:03
3774Felix SvenssonRasbo IK11:04
3775Filip AnderssonHultsfreds OK11:05
3776Viktor WallinKorsnäs IF OK11:07
3777Erik HannrupIF Thor11:08
3778Alex TikhomirovOMEGA RUS11:09
3779Simon ErikssonEmmaboda Verda OK11:10
3917Alf Briskerud HasselvoldGrue IL11:12
3781Josef WennblomHagaby GOIF11:13
3782Axel OlssonOK Skogsstjärnan11:14
3783Nils HammarFK Herkules11:16
3784Filip RosjöJönköpings OK11:17
3785Mats EidsmoFreidig11:18
3786Even LindaasElverum OK11:20
3787Mikkel Holm NielsenOK Pan Århus11:21
3788Eric ValjusHagaby GOIF11:22
3789Sören Eg StaugaardKolding OK11:23
3791Viktor AlfredssonOK Tyr11:26
3792Gustav RuneforsVäxjö OK11:27
3793Jonathan JylltorpLinköpings OK11:29
3794Hugo BäsénIF Thor11:30
3795Robert ColeVäsby OK11:31
3796Arvid ErikssonHagaby GOIF11:32
3815Sander ArntzenAsker SK11:34
3798Albin NorénPiteå IF11:35
3799Marko Birk NielsenAalborg OK11:36
3800Daniel BrandströmOK Skogsstjärnan11:38
3801Felix PerssonHaninge SOK11:39
3802Isak ErikssonNyköpings OK11:40
3803Vegard LøvliAsker SK11:42
3804Daniel BogrenIF Hagen11:43
3805Corsin BoosOLV Luzern11:44
3807Oskar NymanOK Tyr11:47
3808Aston KeyMelbourne Forest racers11:48
3809Tim JohanssonFK Friskus-Varberg11:49
3810Anders RuhnOK Roslagen11:51
3811Victor BylundIF Thor11:52
3812Jacob EnbergHalmstad OK11:53
3813William LundstedtMullsjö SOK11:54
3814Isac EricssonVäxjö OK11:56
3816Ruben BryngelssonTullinge SK11:58
3817Johannes ÖgrenKorsnäs IF OK12:00
3819Johan GrahnIK Uven12:02
3821Gabriel BladOK Kullingshof12:05
3822Kristian Fredrik LynumFreidig12:06
3823Martin SkärlénHaninge SOK12:07
3824Per Clemet WisløffAsker SK12:09
3825Marcus CarlssonIF Hagen12:10
3826William NilssonNyköpings OK12:11
3827Mattias IvaresOK Södertörn12:13
3828Victor HanssonJönköpings OK12:14
3830Lasse Falck WeberCopenhagenO12:17
3831Eric NystrandOK Klyftamo12:19
3832Anton HanssonOK Djerf12:21
3833Eric BerlinTrollhättans SOK12:23
3834Filip BengtssonOK Lindéna12:25
3835Viktor KarlssonIK Trenne Ullared12:27
3836Emil BergGarda OK12:29
3838Zeb PalmHJS-Vansbro OK12:33
3839Sebastian SennOLG Pfaeffikon12:35
3840Oscar ModigOK Pan-Kristianstad12:37
3841Filip JohanssonTrollhättans SOK12:39
3842Ivar Lidström LauriSnättringe SK12:41
3843Noel WaldenfjordJärfälla OK12:43
3844Zac HuddBOK12:45
3845Sixten TörnqvistVästerås SOK12:47
3847Simen Gran BlystadLøten o-lag12:51
3848Lukas KvistHässleby SOK12:53
3849Leevi VäisänenHelsingin Suunnistajat12:55
3850Anders BjörklundTrollhättans SOK12:57
3851Mattia GründlerOLG Pfaeffikon12:59
3852Johan HjelmérSjövalla FK13:01
3853Oscar NilssonAlvesta SOK13:03
3854Fredrik HamreforsVästerås SOK13:05
3855Martin DanielssonOK Kåre13:07
3856Algot NajvikOK Pan-Kristianstad13:09
3857Oscar KarlssonTrollhättans SOK13:11
3858Nils OttossonGävle OK13:13
3861Frank SandgrenOK Klyftamo13:19
3862Jakob Schøier KovstedCopenhagenO13:21
3863Jimmy JohanssonForsa OK13:23
3864Oscar StenbackaVaasan Suunnistajat ry13:25
3865Alexander Repstad StoremyrIL Hauken13:27

Annonser