Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H12

3 300 m, 159 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4821Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb08:30
4822Adam ThybergVästvärmlands OK08:32
4823Vegard RanestadHamar OK08:34
4824Lukas MächlerOLG Galgenen08:35
4825Arthur BrunborgNittedal OL08:37
4826Mikkel BerglundRingerike OL08:39
4827Folke SvangrenGotlands Bro OK08:40
4828Rasmus ErikssonUmeå OK08:42
4830Sigurd Saxe SandvikHalden SK08:45
4831Victor BerglundVittjärvs IK08:47
4833Erik JohanssonFK Boken08:50
4834Olle EkbringKexholms SK08:52
4835Sverre HäggströmAndrarums IF08:54
4836Oscar OlinIK Hakarpspojkarna08:55
4837Gustav LidmanTibro OK08:57
4838Noah PansellEksjö SOK08:59
4839Albin NyqvistOK Landehof09:00
4840Hans UrsetBul-Tromsø IL09:02
4841Filip JennerstrandOK Njudung09:04
4842Tore PalmgrenSundsvalls OK09:05
4844Ludvig BylundFagersta OK09:09
4845Jakob MobergOK Löftan09:10
4846Adomas CasasOK Perkunas09:12
4847Isak LundholmUmeå OK09:14
4848Stellan GradinAndrarums IF09:15
4849Gian-Andri MüllerOLG Galgenen09:17
4850Samuel Díaz FernándezMalarruta09:19
4851Simon HermanssonGudhems IF09:20
4852Stein StræteRingerike OL09:22
4853Philip MartinssonFK Finn09:24
4855Konrad StamerPreetzer TSV09:27
4856Marcus EkmanVallentuna-Össeby OL09:29
4857Oscar HultgrenOK Njudung09:30
4858Birk Felland SaetnanFossum IF09:32
4860Trond MaySage Orienteering and Rogaining Club09:35
4861Edvin HenryssonTibro OK09:37
4862Jonathan OrrhedeHelsingborgs SOK09:39
4863Erik AlrikssonNybro OK09:40
4864Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna09:42
4865Oskar VikströmSundsvalls OK09:44
4866Johan LundStenungsunds OK09:45
4867Adrian BångaAlfta-Ösa OK09:47
4868Eivind EngløkkHaugesund IL Orientering09:49
4869Filip PerssonOckelbo OK09:51
4870Felix GustafssonLunds OK09:52
4872Anton UllerKils OK09:56
4873Andreas Nybak UrdalGanddal IL09:58
4874Magnus EngløkkHaugesund IL Orientering09:59
4875Benjamin WeyOLG Zürich10:01
4876Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb10:03
4877Henrik PetterssonGamleby OK10:05
4878Simon HolmerIFK Mora OK10:06
4879Jonathan TellestedtGarphyttans IF10:08
4880Vidar BäckmanFrösö IF10:10
4881Hugo AuseliusBredaryds SOK10:12
4883Simon SchmutzLeksands OK10:15
4884Gustaf KullbergBjörkfors GOIF10:17
4886Simon KarlssonOK Motala10:20
4887Klas LjungqvistLunds OK10:22
4888Albert GustafssonKFUM Örebro OK10:24
4889Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:25
4890Ture BergqvistNAIS Orienteringsklubb10:27
4891Fabian OdénFjärås AIK10:29
4892Loke HedbergLunds OK10:31
4893Joel BjörnlingerIK Vista10:32
4894Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK10:34
4896Elmer ÖgrenKarlsbyhedens IK10:38
4897Arvid EkströmStenungsunds OK10:39
4898Isak LiljeholmGamleby OK10:41
4899Aleksander JørgensenHaugesund IL Orientering10:43
4900Eric HallnerOckelbo OK10:45
4901Markus HalvarssonLeksands OK10:46
4902Simon MarkströmOK Renen10:48
4903Kirill BuninNord West10:50
4904Malte JohanssonOK Hammaren10:52
4906Oskar DahlinIK Gandvik10:55
4907Elias PerssonFjärås AIK10:57
4908Caspar RøthingHaugesund IL Orientering10:59
4909Mats LindaasElverum OK11:00
4910Vilgot WennblomHagaby GOIF11:02
4911Jens DalgaardKolding OK11:04
4912Axel BechtelFK Friskus-Varberg11:06
4913Hannes BjörndalOK Grip11:08
4914Carl ErixonIFK Göteborg11:10
4916Tobias HällmanOK Tyr11:14
4917Olle AnderssonOK Skogsstjärnan11:16
4918Mattis SandénOK Södertörn11:18
4919Anton CarlssonIF Hagen11:20
4920Emil JägstedtHalmstad OK11:22
4922Adam ConwayGuildford Orienteers11:26
4923David NäslundOK Roslagen11:28
4924Carl HedegårdOK Kolmården11:30
4925Alexander VahlbergLinköpings OK11:32
4926Tage KinellIFK Göteborg11:34
4927Albin HjellströmGränna-Bygdens OK11:36
4928Hugo EricssonVäxjö OK11:38
4930Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK11:42
4931Hugo LarssonOK Dacke11:44
4933Alex JohanssonFK Friskus-Varberg11:48
4934Jacob GrahnIK Uven11:50
4935Sverre StrandLierbygda O-lag11:52
4936Pablo PolsiniOLV Baselland11:54
4937Noel BraunVäxjö OK11:56
4938Johan HedmanIF Hagen11:58
4939Erik LingJönköpings OK12:00
4940Philip VibergRyda SK12:02
4941Albin WeidenSkåneslättens OL12:04
4942Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan12:06
4943Ingmar SandenOK Södertörn12:08
4944Casper SkeppSävedalens AIK12:10
4945Jørgen WesterheimStord IL12:12
4946Hugo KindbornOK Hällen12:14
4947Anton ErikssonOK Milan12:15
4948Pascal SchärerOLG Pfaeffikon12:17
4950Anton LundOK Skogshjortarna12:20
4951William GrunderJärfälla OK12:21
4952Tor Erling GjølsjøOK Moss12:22
4953Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOK12:24
4954Olle KallurOK Ravinen12:25
4955Gustav MöllerbergValbo AIF12:27
4956Toke TillingsøeCopenhagenO12:28
4957Anton KarlssonLänna IF12:30
4958Herman SvahnOK Ravinen12:31
4959Edvin SelinFK Göingarna12:33
4960Filip LauströmGarda OK12:34
4961Oscar David Broman JensenCopenhagenO12:35
4962Oscar AnelandOK Ravinen12:37
4963Arvid BjörkTrollhättans SOK12:38
4964Agust KronkvistÖrkelljunga FK12:40
4966Henrik FranzénAlmby IK12:43
4967Simon PerrinNature Orientation Saint Etienne12:44
4968Christoffer LindgrenOK Kåre12:46
4969Alexander JanssonOK Djerf12:47
4970Linus DahlbergOK Nolaskogsarna12:48
4971Malte BerggrenOK Älvsjö-Örby12:50
4972Joe HuddBOK12:51
4973Lucas LjungdahlOK Skogshjortarna12:53
4974Oliver EricssonTäby OK12:54
4976Henrik NorgrenStora Tuna OK12:57
4977Erik BovalliusJärfälla OK12:58
4979Alex KarlsenJärfälla OK13:01
4980Jonas DeubelNF Wien13:03
4981Olle MelénTrollhättans SOK13:04
4982Kaspar MeierOLG Pfaeffikon13:06
4983Victor ModigOK Pan-Kristianstad13:07
4984Simon VeltmanOK Skogshjortarna13:09
4985Jonatan KraftAlmby IK13:10
4986Yoann BonoraALCO St Priest13:11
4987Mattias ÖstbergStora Tuna OK13:13
4988Fabian EvertssonLessebo OK13:14
4989Isak GeliusSnättringe SK13:16
4990Albin LundbergArvidsjaurs OK13:17
4991Lukas LarssonOK Skogshjortarna13:19
4992Jim BaileyBOK13:20
4993Arvid Feil LindmarkSkellefteå OK13:22
4994Mattias HanssonOK Djerf13:23
4996Max LönnqvistOK Ravinen13:26
4997Oliver PetterssonOK Milan13:27
4998Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby13:29

Annonser