Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H35

8 180 m, 57 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
5773Tobias SchwartzBerliner TSC08:32
5775Sven GranforsOK Landehof08:43
5776Scott FredricksonIllinois River Valley Orienteering Club08:48
5777Patrik CorneliussonOK Löftan08:54
5778Jon EngkvistRonneby OK08:59
5779Geoff EllisRAFO09:04
5781Paulius MarkovasOK Perkunas09:15
5782Jonas FogelbergVästvärmlands OK09:20
5783Thomas MüllerOL Amriswil09:26
5784Lasse JanssonEksjö SOK09:31
5785Carsten RipkeLBV Phönix Lübeck09:36
5787Anders CarlheimAttunda OK09:46
5788Wieland KaergerOK Leipzig09:50
5817Leszek Herman-IżyckiTeam 2Pi09:54
5790Fredrik NormanLeksands OK09:58
5791Lars JonhedKFUM Örebro OK10:02
5792Petter ValleriusGamleby OK10:06
5793Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK10:10
5794Marcus KvarndalUlricehamns OK10:14
5795Henrik JohanssonSvenljunga OK10:18
5796Oskar AxelssonKFUM Örebro OK10:22
5797Simon RouseDandenong Ranges Orienteering Club10:26
5798Erik HarlénKFUM Örebro OK10:30
2234Mattias KarlssonOK Alehof10:34
5800Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK10:38
5802Fredrik JohnssonKFUM Örebro OK10:46
5803Björn CarlheimAttunda OK10:50
5805Martin EkströmOK Gläntan10:58
5806Henrik SjögrenHaninge SOK11:02
5807Henrik HellborgCentrum OK11:07
5808Jörgen OhlinTullinge SK11:11
5809Claus BobachAalborg OK11:16
5810Sturla StokkelandÅlgård OK11:21
5811Jesper LagerbergOK Södertörn11:25
5812Erik RåbergOK Tyr11:30
5813Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK11:35
5814Øyvind SteinbekkenOdal OL11:39
5815Niclas SjögrenHaninge SOK11:44
5816Chris ScottLagan Valley Orienteers11:49
5818Sigurd R. OftedalÅlgård OK11:58
5819Jimmy HäggFK Friskus-Varberg12:03
5820Fredrik WallinCentrum OK12:07
5821Vyacheslav MukhidinovVaregg Fleridrett12:12
5822Glauco RibasCOMIPA12:17
5977Sigve VågsnesOppsal Orientering12:22
5824Silvio VassalliASCO Lugano12:27
5825Max KarleOK Skogshjortarna12:32
5826Martin BuschOK Snab12:37
5827Allan Reiche AndersenOK Vendelboerne12:42
5828Henrik SahlströmFrämmestads IK12:47
5829Hans RullgårdSolna OK12:52
5830Hugo FlordalSnättringe SK12:57
5831Martin IvarssonOK Skogshjortarna13:02
5832Dmitry KorobovFoton-Moscow13:07
5833Francois CalandotOrientation Caennaise13:12
5834Rikard ClaessonStora Tuna OK13:17
5835Simon HodelOL Norska13:22

Annonser