Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H35 Kort

6 460 m, 88 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
5962Jonas ErikssonLänna IF08:30:05
5949Magnus DalenstamIstrums SK09:00:04
5955Michael ForslundKristinehamns OK09:08:06
5964Jörgen SigfridsMalungs OK Skogsmårdarna09:10:05
6004Mathias SundbäckGöteborg-Majorna OK09:11:06
5923Fredrik NilssonAndrarums IF09:13:05
5993Per-Åke BastestadTolered-Utby Ol-klubb09:22:06
5976Vesa IsoniemiOK Trian09:23:05
5950Anders PåhlmanIstrums SK09:24:05
6011Dan ErikssonVästerbergslagens OL09:36:06
6009Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OK09:38:05
5922Jesper NilssonAndrarums IF09:41:08
5925Ronny KrügerBerliner Turnerschaft09:44:07
5989Pär BergSvenljunga OK09:45:06
5994Carles Salvador CostaUE Vic09:50:04
5983Björn NorbergStora Tuna OK09:51:05
5992Bernhard ProkopetzTirol09:52:06
5987Martin TryggSvenljunga OK09:53:04
5988Niklas TryggSvenljunga OK09:56:05
5995Xavier Roura GaroleraUE Vic09:57:07
5804Mattias SörensenOK Kontinent10:18:06
5975Daniel BoströmOK Tor10:19:05
5934Mikael WidénFK Boken10:20:06
5970Jörgen IngvarssonOK Renen10:21:06
5945Reto ZauggIFK Ilfis OK10:22:05
5931Remigio Rodriguez EnriqueCodan Extremadura10:23:06
5926Joakim KjellbergBjörkfors GOIF10:25:04
5929Andreas BirathBoxholm-Mjölby OL10:26:06
6013Magnus JonssonVästvärmlands OK10:32:05
5961Daniel GranlundLångvikens OK10:36:05
5996Johan PerssonUlricehamns OK10:37:05
5990Johan KyhlbergTenhults SOK10:43:06
6010Robert EnbomVänersborgs SK10:45:04
5928Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL10:48:05
5967Niclas ArkåsenOK Kåre10:49:07
5943Andreas ErikssonHultsfreds OK10:52:09
5985Kristian BirathSurahammars SOK10:53:05
5939Sigleif SteinsvaagHaugesund IL Orientering10:54:05
5974Martin RosénOK Stigen10:55:05
5946Michael SchildIFK Ilfis OK10:56:07
5984Daniel AlnebergSträngnäs-Malmby OL11:07:05
5991Jonas SvedbergTibro OK11:09:05
5957Anders DalinLeksands OK11:10:05
5956Vasyl BogdanovKSO Kompas11:11:06
5942Anders StåhlHjärnarps GH OL11:12:07
5933Marcus ÅhlénFalkenbergs OK11:22:07
6002Kristoffer JacobsenÅstadkameratene IL11:23:05
5932Stanislav SkorbEkaterinburg11:24:06
5965Robert TiensuuMatteus SI11:26:05
5924Andreas SlateffASVÖ Österrike11:29:05
5972Melker PetterssonOK Renen11:31:06
6008Roger Telle-HansenÅstadkameratene IL11:32:05
5960Ulf RudälvLångvikens OK11:34:04
5941Fredrik StåhlHjärnarps GH OL11:38:06
5940Mathias PerssonHelsingborgs SOK11:39:07
6015Björn PerssonVäxjö OK11:41:06
5944Emil EdeboHärnösands OK11:42:05
5981Fredrik SalomonssonSkåneslättens OL11:52:06
5971Fredrik EngströmOK Renen11:53:04
5986Mindaugas SapalasSV IHW Alex 78 Berlin e.V.11:55:03
5953Arvid SundkvistKatrineholms OK11:56:07
5958Rasmus GrönlundLunds OK11:58:01
5963Linus MalmstenMalmö OK11:59:09
5997Patrik LjungbergUmeå OK11:59:39
5947Erik BlomströmIK Stern12:07:35
5936Erik BengtssonFK Åsen12:11:06
5979Jari SaarinenRastikarhut12:12:35
5998Andreas LjungbergUmeå OK12:14:37
5935Olof IngemarssonFK Vittus12:15:35
6012Filip IvermarkVästerås SOK12:16:06
5921Robin KarlssonAlvesta SOK12:17:37
5938Erik KjellgrenHammarkinds OK12:18:06
5952Peter WaldenströmJönköpings OK12:22:06
5937Magnus LindblomGustavsbergs OK12:31:06
5980Johan FärmSidensjö IK12:37:06
5973Andréas ThernOK Skogshjortarna12:39:06
5951Mikael TrofastJönköpings OK12:43:05
5982Johan SanderSkåneslättens OL12:44:05
5954Jonas KarlssonKovlands IF12:58:06
6014Olof NilssonVäxjö OK13:12:07
5948Magnus WallinIK Trenne Ullared13:22:13
5966Tomas ÖbergOK Hällen13:27:05
5968Henrik BoströmOK Linné13:28:05
5959Anders LindgrenLånghundra IF13:34:07
5927Magnus MörtbergBodens BK
5930Karl-Johan BernhardCentrum OK
5978Domingo JimenezPorahinoné TIERRA TRAGAME
5999Janis BrokersUmeå OK

Annonser