Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

D45

4 780 m, 156 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
6714Lykke BergHerlufsholm OK08:30
6716Hanne Lerche RaadalHalden SK08:34
6717Pia LindholmSundsvalls OK08:35
6718Anna EkbringKexholms SK08:37
6719Jaqueline GoerickeBerliner TSC08:38
6720Jana BartosovaMLOK Marianske lazne08:40
6721Claudia BonekNaturfreunde Wien08:42
6722Annakatharina WalserOLG Murten08:43
6723Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK08:45
6724Franziska MüllerOLG Galgenen08:47
6725Olga TitenkovaOrion08:48
6726Iben MaagSøllerød OK08:50
6727Judith SuterOLG Cordoba08:52
6728Vilma PeciurieneOK Perkunas08:53
6730Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna08:56
6731Katarina VartiaOK Löftan08:58
6732Laila HallménOK Tisaren09:00
6733Andrea GrünigerOLG Suhr09:01
6734Dunja van de RietOlifant09:03
6735Anna ErikssonOK Landehof09:05
6736Berit HarfotHorsens OK09:06
6737Corinne StäubleOLG Galgenen09:08
6738Monica Tørnqvist HaldenNydalens SK09:09
6739Carin AnderssonKexholms SK09:11
6740Cristina del Campo CamposMalarruta09:13
6742Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna09:16
6744Jenny NymanVänersborgs SK09:19
6745Ingela ThoressonAndrarums IF09:21
6746Martina ErneOLG Cordoba09:22
6747Karin ClarinIF Rigor09:24
6748Nina GumaeliusTibro OK09:26
6749Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF09:27
6750Susanne ThyssenHorsens OK09:29
6752Cecilia BrattOK Orion09:32
6753Muriel LE CAmClub Rennais de Course dorientation09:34
6754Marina JohanssonOK Njudung09:36
6755Anna NordinSundsvalls OK09:37
6756Ágnes TóthBudapest09:39
6757Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna09:40
6758Pia GuståsOK Linné09:42
6759Inger CederbergVänersborgs SK09:44
6760Qingli LiaoOAC09:45
6761Karin TidevallSkogsluffarnas OK09:47
6762Carolyn RigbyCleveland Orienteering Klub09:49
6763Sophie Antoineavon ok09:50
6764Susanna Rutz-AebersoldOLG Stäfa09:52
6765Anna SameliusVisborgs OK09:54
6766Anna FolkegårdSträngnäs-Malmby OL09:56
6767Åsa SpikLeksands OK09:57
6769Anna-Karin SchmutzLeksands OK10:01
6770Inger ReinhartsenKristiansand OK10:02
6771Marquita GeldermanNorth West Orienteering Club10:04
6772Lena WeyOLG Zürich10:06
6773Ann Elin FlågenHeming Orientering10:08
6774Annika AsketunOK Roxen10:09
6775Galina PigarevaMile-Sport SPb10:11
6777Vibeke LamarkGanddal IL10:14
6778Åsa ÖlwegårdSundbybergs IK10:16
6779Berit GummusIFK Mora OK10:18
6780Maria JunevikLeksands OK10:19
6781Marjut KujansuuMS Parma10:21
6782Ann-Cathrin Nybak UrdalGanddal IL10:23
6783Angelica RileyDVOA10:25
6784Karin SteneboAttunda OK10:26
6785Liubov TimakovaSPARTA Rostov-on-Don10:28
6787Susanne SöderholmSträngnäs-Malmby OL10:31
6788Lena MolinBoxholm-Mjölby OL10:33
6789Tarja SimolaLounais-Hämeen Rasti10:35
6790Carina SvenssonBredaryds SOK10:36
6791Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK10:38
6792Brechbuehl CristinaOLG Stäfa10:40
6793Urszula TrykozkoTeam36010:42
6795Natalia NaumovaKhabarovsk10:45
6797Stine ArntzenSandefjord OK10:48
6798Eva-Lena HahneInsjöns IF OK10:50
6800Tove AasheimAskøy O-Lag10:54
6801Priska RingliOLG Schaffhausen10:55
6802Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL10:57
6803Eva SmedegaardOK Sorø10:59
7338Lena GumaeliusWaxholms OK11:00
6805Lina BerggrenTullinge SK11:02
6806Waelti PetraOL Biel Seeland11:03
6807Marianne SennHälge OK11:05
6808Zinaida VasilyevaSmolensk11:07
6809Judith HoferOLV Baselland11:08
6810Katarina BengtssonSäffle OK11:10
6811Elena KapitonovaUfa-United11:11
6812Anna BacklundOK Södertörn11:13
6813Sigrid MelkildFreidig11:15
6814Katarina RundströmIFK Enskede11:16
6815Agneta ErikssonOK Kolmården11:18
6816Gro Sandstad EidsmoFreidig11:19
6817Carina AnderssonFK Friskus-Varberg11:21
6818Aud Ellen BrevikIF Sturla11:23
6819Margrete GaskiBardu IL11:24
6820Anita LundingSvendborg OK11:26
6822Maria ColeVäsby OK11:29
6823Gitte ChristoffersenSvendborg OK11:31
6824Lena RegnellVäxjö OK11:32
6825Tina JunegardTullinge SK11:34
6826Annika IvarssonLinköpings OK11:35
6828Hilda ØfsthusAsker SK11:39
6829Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK11:40
6830Gunilla SvärdIF Thor11:42
6831Carina Thynell LindelöwHärlövs IF11:43
6832Camilla ÖhgrenSävedalens AIK11:45
6834Eva Lill KvisleAsker SK11:48
6835Rita DeiningerOLG St.Gallen/Appenzell11:50
6836Kerstin ImarkTullinge SK11:51
6838Helena KarlssonNässjö OK11:55
6839Annica BerggrenOK Kolmården11:56
6840Anneli ZetterbergIK Uven11:58
6841Eva PetterssonOK Dacke11:59
6843Mia GyllenbergOK Tyr12:03
6844Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK12:04
6845Heidi ArnesenFreidig12:06
6846Tulla SpinelliOLV Baselland12:07
6847Kristin SørensenIF Sturla12:09
6848Anna LundSurahammars SOK12:11
6849Yvonne AnderssonTullinge SK12:12
6850Karin AnderssonIF Hagen12:14
6851Camilla JohanssonOK Stigen12:15
6852Mirjam GründlerOLG Pfaeffikon12:17
6853Natalia KunitskayaRUS-Veteran12:19
6854Olivier SandraBalise7712:21
6855Marie OlssonÖrkelljunga FK12:23
6856Nina MikheevaSPLAV - X-Race.info12:25
6858Anette SjöbergGävle OK12:29
6859Svetlana AnoriVladivostok12:31
6861Ulrika Örnhagen JørgensenOK Snab12:35
6862Catarina ÖbergStora Tuna OK12:37
6863Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstad12:39
6864Annika SundströmVästerås SOK12:40
6865Carina GustafssonOK Gynge12:42
6866Odile PerrinNature Orientation Saint Etienne12:44
6867Lena MasesStora Tuna OK12:46
6868Lilia LyukMoscow-O-Club12:48
6869Lena HörbergIK Stern12:50
6870Sibylle BieriOLG Pfaeffikon12:52
6872Ann RollerJärfälla OK12:56
6873Jeanette JanssonGuyancourt Orientation 7812:58
6874Charlotta GibergHellas Orientering13:00
6876Béatrice BonoraALCO St Priest13:04
6877Inger GunnarssonVästerås SOK13:05
6878Anna GustafssonArvidsjaurs OK13:07
6879Yvonne FranzénAlmby IK13:09
6880Olga CherepanovaSPLAV - X-Race.info13:11
6881Susanne Wiklund BjörkTrollhättans SOK13:13
6882Frederika TagwerkerOLG Pfaeffikon13:15
6883Wiebke SihverPost SV Dresden13:17
6884Teija LeppinenIFK Lidingö SOK13:19
6885Torill VisterIndre Østfold OK13:21
6886Sabrina MeisterOLG Dachsen13:23
6887Christina JohnssonOK Gynge13:25
6743Josefine NordströmOK Triangeln13:27
6889Malin DanielssonOK Raseborg13:29

Annonser