Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H45

6 600 m, 230 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
6890Mats EkmanVallentuna-Össeby OL08:30
6891Andre NedoborovskyBSV Halle-Ammendorf08:31
6892Thomas PerssonOK Denseln08:32
6894Timo KarppinenSK Pohjantähti08:34
6895Rob HartOK Linné08:35
6896Kim SchmidtHerning O-Klub08:36
6897Olle LindmanFinspångs SOK08:37
6898Lars-Inge ArnevikRingerike OL08:38
6899Stefan JonssonDomnarvets GOIF08:39
6900Ramunas CasasOK Perkunas08:40
6901Henrik SvenssonOK Löftan08:41
6902Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna08:42
6903Magnus ForsbergOK Norrvirdarna08:43
6905Marcello BaroniASD Agorosso S. Alessandro08:45
6906Janingvar JohanssonLidköpings VSK08:46
6907Christer ArksandVallentuna-Össeby OL08:47
6908Ludek BartosMLOK Marianske lazne08:48
6909Håkan OlofssonÄrla IF08:49
6910Reto MüllerOLG Galgenen08:50
6911Anders PeterssonOK Njudung08:51
6912Claus NorstedHalden SK08:52
6913Håkon BørliFossum IF08:53
6914Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna08:54
6916Anton TcvetkovNiNo- Oteam08:56
6917Tomas HallménOK Tisaren08:57
6918Nik SuterOLG Cordoba08:58
6919Gjermund UrsetBul-Tromsø IL08:59
6920Hans JohanssonSundsvalls OK09:00
6921Anders WadstenOK Landehof09:01
6922Magnus LarsenFK Boken09:02
6923Johan WänströmFinspångs SOK09:03
6924Magnus JohanssonOK Löftan09:04
6925Thomas HøjsgaardDomnarvets GOIF09:05
6926Göran NordSol Tranås09:06
6927Lars OlssonVäsby OK09:07
6929Thomas LjungqvistTibro OK09:09
6930Raphael LE CAmClub Rennais de Course dorientation09:10
6931Kristian PalmIK Hakarpspojkarna09:11
6932Valentas TotorisOK Perkunas09:12
6933Jonas HultinOK Löftan09:13
6934Kjetil  BjørloHalden SK09:14
6935Håkan StoltSundsvalls OK09:15
6936Ulf LiljebjörnNybro OK09:16
6937Martin BobergIF Rigor09:17
6938Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna09:18
6939Manfred DörsingOL Amriswil09:19
6941Thomas SommerOLG Cordoba09:21
6943Wolfgang Marcher-TassinOL Amriswil09:23
6944Carsten ThyssenHorsens OK09:24
6945Johan HofstedtVallentuna-Össeby OL09:25
6946Lars NordgrenEksjö SOK09:26
6947Fredrik EngmanOK Denseln09:27
6948Olov VikströmSundsvalls OK09:28
6949Luc BéguinANCO-Neuchâtel09:29
6950Niklas BrattOK Orion09:30
6952Thomas JohannessonRonneby OK09:32
6953Anders BoströmOK Linné09:33
6954Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna09:34
6955Matti EnvallIK Hakarpspojkarna09:35
6956Kang Kai CheungScout Orienteering Club09:36
6957Darius PeciuraOK Perkunas09:37
6958Ivar MølnvikFossum IF09:38
6961Thord SalenbäckKristinehamns OK09:41
6962Johan BökmanHelsingborgs SOK09:42
6963Yannick BeauvirClub Rennais de Course dorientation09:43
6964Moritz EtterASD Agorosso S. Alessandro09:44
6965Andreas RangertIK Hakarpspojkarna09:45
6966Maarten BaakmanARGUS09:46
6967Børge HarveyBul-Tromsø IL09:47
6968Christoph StäubleOLG Galgenen09:48
6970Dennis TollOK Njudung09:50
6971Henrik BerlinOK Orion09:51
6972Svante JonsellVallentuna-Össeby OL09:52
6973Christian StamerPreetzer TSV09:53
6974Lukas ErneOLG Cordoba09:54
6975Jan OlmKils OK09:55
6976Fabian LjungqvistLunds OK09:56
6978Erik HelanderOK Roxen09:58
6979Thomas FreiOLG Zürich09:59
6980Patrik FalkGöteborg-Majorna OK10:00
6981Thomas SteindahlStenungsunds OK10:01
6983Kristian Kærsgaard HansenOK Sorø10:03
6984Rolf BrühwilerOLG Thun10:04
6985Toussaint StephaneCSLG Melun10:05
6987Anders FlågenHeming Orientering10:07
6988Johan PetterssonOK Motala10:08
6991Jörgen LarssonUlricehamns OK10:11
6992Herkko PlitEspoon Suunta10:12
6993Patrik RönnbäckVisborgs OK10:13
6994Fredrik HugossonLunds OK10:15
6995Mats AnderssonOK Renen10:17
6997Johan EngesLeksands OK10:20
6998Tore NymarkAskøy O-Lag10:21
6999Jonas PerssonTorsås OK10:23
7000Anders LillieströmOK Roxen10:24
7001Anders ArfwedsonFrölunda OL10:26
7002Vadim MasalkovDVOA10:27
7003Kai SolumRond OL10:29
7004Gianluca CarboneA.S.D. Amatori Orienteering Genova10:31
7005Magnus TrofastBredaryds SOK10:32
7007Steiner MartinOLG Rymenzburg10:35
7008Per Erik LarsenSandefjord OK10:37
7009Anders EkingeOK Motala10:38
7010Svante BerglundUlricehamns OK10:40
7011Göran JonssonSundbybergs IK10:42
7012Risto RuoholaMS Parma10:43
7013Bartlomiej KrasuskiTeam36010:45
7014Jari LaitamäkiHiidenkiertäjät10:46
7015Patrik SteenOK Enen10:48
7017Tero JulkunenLounais-Hämeen Rasti10:51
7018Samuel NyfelerOLG Thun10:52
7019Kimiya OchiaiOLC Looper10:54
7020Jørgen NilsenSandnes IL (Rogaland)10:56
7021Jakob HaugenStjørdals-Blink Orientering10:57
7023Jan GrahnIK Uven11:00
7024Peter LundOK Kolmården11:01
7025Stefano GallettiA.S.D. Unione Lombarda11:02
7027Klas GrönkvistJönköpings OK11:05
7028Hans JonssonVäsby OK11:06
7029Tomas EidsmoFreidig11:07
7030Øystein WiggenByåsen IL11:08
7031Thomas JosarpFK Friskus-Varberg11:09
7033Tomas JonssonVandrarringen11:12
7034Erik BerggrenTullinge SK11:13
7035Pelle ForsbergIFK Enskede11:14
7036Eugenii KorshunovKorshuniata11:15
7037Urban BillingHultsfreds OK11:16
7038Filip SjöforsOK Älme11:17
7039Bjørn MartiniAsker SK11:19
7040Bjørnar LynumFreidig11:20
7041Mikael ÖhgrenSävedalens AIK11:21
7042Anders KindbomIF Hagen11:22
7043Tommy LindbergOK Roslagen11:23
7044Josef SklenarSKOB Bruntal11:24
7045Olof BarrSkåneslättens OL11:25
7046Tommy JauhojärviAsker SK11:27
7047Pål MagnussonUddevalla IS11:28
7048Magnus LindmarkIFK Kiruna11:29
7049Olle SjöforsOK Älme11:30
7051Johan IvarssonFreidig11:32
7052Mats KarlssonIF Hagen11:34
7054Henric BrohedeOK Tyr11:36
7055Rudy RoomanTrol Belgium11:37
7056Otto Richard EideByåsen IL11:38
7058Sverre WisløffAsker SK11:40
7059Niklas NilssonHärlövs IF11:42
7060Roland StrandFK Åsen11:43
7061Attilio AmatoA.S.D. Unione Lombarda11:44
7062Ademir Júlio de BastosCOC CLUBE DE ORIENTAÇÃO DE CURITIBA BRASIL11:45
7063Isaac WongHKAYP11:46
7064Jonas HöstHjärnarps GH OL11:47
7065Johan SundinWaxholms OK11:49
7066Mikael WesterbergOK Kolmården11:50
7067Bjørn-Willy ArntzenAsker SK11:51
7068Henrik LjungemyrOK Kolmården11:52
7069Lars SjöbergTullinge SK11:53
7070Keisuke TamakiOsakaOLC11:54
7071Mats HedmanIF Hagen11:55
7072Magnus TenghagenHärlövs IF11:57
7073Franz GuselHSV Villach11:58
7074Magnus SahlmanLinköpings OK11:59
7075Per EkNyköpings OK12:00
7077Matz AnderssonLesjöfors SK12:02
7079Gjermund GravirAsker SK12:05
7080Erik ÅbergKorsnäs IF OK12:06
7081Kari JussilaTampereen Pyrintö12:07
7083Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK12:09
7084Magnus AlbinssonOK Tyr12:10
7085Harald StorrønningByåsen IL12:12
7086Patrik RosénVäxjö OK12:13
7087Jon VindalWing OK12:14
7088Stefan PeterssonKalmar OK12:15
7089Flemming JørgensenOK Snab12:16
7091Ulf IsakssonHässleby SOK12:18
7092Patrik OttossonGävle OK12:20
7093Nicklas BergströmTäby OK12:21
7094Torbjörn OttossonÖrkelljunga FK12:22
7095Jonathan NealisLänna IF12:23
7096Peter LandénGustavsbergs OK12:24
7097Kent BörjessonOK Måsen12:25
7098Markus BieriOLG Pfaeffikon12:26
7099Neil ConwayWest Yorkshire Orienteers12:28
7100Henning MartinsenFredrikstad SK12:29
7101Igor VashchenkoVladivostok12:30
7104Mikael GustafssonOK Gynge12:33
7105Jean-Marie FauquantGuyancourt Orientation 7812:34
7106Kjetil DammTIF Viking12:36
7107Johan SöderstenJärfälla OK12:37
7108Jonas NiklassonFalköpings AIK OK12:38
7109Ingemar K. AnderssonÅmåls OK12:39
7110Anders ÄlvegranVästerås SOK12:40
7111Magnus NiklassonFalköpings AIK OK12:41
7112Andy ThorpeEPOC12:42
7114Magnus LarssonFK Göingarna12:45
7115Ingemar MagnussonOK Måsen12:46
7116Nick HowlettLOC12:47
7117Sigmund VisterIndre Østfold OK12:48
7118Mikael LundborgHjobygdens OK12:49
7119Robert HjelmVimmerby OK12:50
7120Stefan LemurellSjövalla FK12:51
7121Thomas von KronhelmOK Måsen12:53
7122Alistair Cory-WrightPeninsula And Plains Orienteers12:54
7123Håkan AxelssonFK Göingarna12:55
7124Eric PerrinNature Orientation Saint Etienne12:56
7125Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby12:57
7126Mats LundbäckJärfälla OK12:58
7127Torgeir SnilsbergOK Moss12:59
7128Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad13:01
7129Frank DabelsteinAarhus 1900 orientering13:02
7131Anders L OlssonGävle OK13:04
7132Johan AlfredssonStora Tuna OK13:05
7134Stefan BergOK Ravinen13:07
7135Per ErlandssonVimmerby OK13:08
7136Ola BovalliusJärfälla OK13:10
7137Johan LundbergArvidsjaurs OK13:11
7138Joan Borràs RipollèsMontsant13:12
7139Christoph FreiOLG Dachsen13:13
7140Bjart Are HellenTIF Viking13:14
7141Tobias Den BraverOK Gränsen13:15
7142Per DambergIFK Lidingö SOK13:16
7143Per CarlssonStora Tuna OK13:18
7144Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örby13:19
7145Per JanssonOK Djerf13:20
6960Ulf JanssonOK Triangeln13:21
7147Erich DoblerOLG Pfaeffikon13:22
7148Christoph AeschlimannOL Norska13:23
7150Henrik PetterssonFalköpings AIK OK13:26
7151Jens KovstedCopenhagenO13:27
7152Gunnar HedinSöders-Tyresö13:28
7153Andreas GrunderJärfälla OK13:29

Annonser