Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

D45 Kort

3 560 m, 169 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7328Anneli WickbomVittjärvs IK08:35:05
7339Yvonne SjödénÄlvdalens IF OK08:42:00
7322Mai Iren AlmåsIL Leik08:42:06
7187Irene Felde OlaussenHalden SK08:43:01
7199Tone AlmåsIL Leik08:44:05
7296Eva AnderssonTibro OK08:47:36
7170Lena LindmanFinspångs SOK08:56:05
7208Ina Cecilie LandroKonnerud IL08:59:06
7207Tove HeimdalKonnerud IL09:05:04
7243Sofia KarlssonOK Landehof09:06:06
7267Karin AckeretOLG Stäfa09:07:08
7272Linda ThorénRonneby OK09:12:05
7271Susanne JohannessonRonneby OK09:14:05
7229Ingeborg NilssonOK Denseln09:15:05
7297Helen LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb09:16:05
7228Jeanette AnderssonOK Dacke09:17:05
7332Lena PetrisiVästerbergslagens OL09:18:04
7192Annika EngelHässleholms OK09:19:06
7201Ylva TorbiörnssonJärla Orientering09:20:08
7280Ylva EkbergSkattkärrs SOK09:21:05
7162Stina NordahlDomnarvets GOIF09:22:04
7163Susanna DjurstedtEksjö SOK09:23:05
7329Camilla JanssonVänersborgs SK09:24:05
7335Anna KnappVästerås SOK09:25:05
7224Caroline LiljebjörnNybro OK09:26:05
7230Eva EngmanOK Denseln09:27:04
7340Ulrika WillénÖstersunds OK09:28:06
7276Wenche LindløvSarpsborg OL09:29:05
7330Charlotte ÖstermanVänersborgs SK09:31:04
7169Åsa WikströmFellingsbro GOIF09:32:05
7164Carina BerganderEksjö SOK09:36:12
7160Laurence BeauvirClub Rennais de Course dorientation09:38:05
7198Ulrika GustafssonIK Vista09:39:06
7196Carina NilssonIK Gandvik09:40:06
7273Marica TynellRånäs OK09:44:05
7171Helena SvenssonFK Boken09:45:06
7195Helene NilssonIF Start09:49:08
7209Isa Anette Baklid HeggedalKonnerud IL09:50:06
7223Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK09:52:09
7176Katarina AlmehedFrölunda OL09:54:05
7202Anna GustafssonKFUM Örebro OK09:55:05
7217Eva RämmalLunds OK09:56:06
7261Marie HedarOK Tor09:57:05
7327Ann-Charlotte DahlVisborgs OK10:01:05
7310Annika OhlssonÄrla IF10:03:09
7234Gunilla SahlOK Klemmingen10:05:05
7256Kristina LindOK Skärmen10:07:06
7189Eva GustavssonHellas Orientering10:08:05
7203Åsa VidlundKFUM Örebro OK10:09:05
7221Malin MalmbergMalmö OK10:10:05
7180Karin NilssonGarphyttans IF10:11:05
7219Åsa EricssonLunds OK10:12:04
7266Anja BrütschOLG Schaffhausen10:14:09
7172Anneli KarlssonFK Finn10:16:05
7255Annelie JohanssonOK Skärmen10:18:08
7252Maria LillieströmOK Roxen10:19:05
7184Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK10:22:06
7165Marjo KoistinenEspoon Suunta10:23:04
7253Pernilla HörwingOK Roxen10:27:04
7157Monica RoosAttunda OK10:28:05
7182Lena MalmströmGOIF Tjalve10:29:06
7277Tone IngesenSarpsborg OL10:31:03
7205Charlotte SkoglundKils OK10:32:08
7251Susanne PetterssonOK Roxen10:33:04
6421Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK10:34:05
7290Ninni CarlssonStora Tuna OK10:36:05
7191Anna RobertsonHutt Valley10:37:04
7258Ann FranzénOK Södertörn10:38:06
7183Christina LiljeGävle OK10:40:04
7181Hege SolerødGjø-Vard OL10:41:06
7250Gith TellsénOK Roxen10:45:05
7158Nina IversAttunda OK10:46:05
7178Pia ÖstangårdGamleby OK10:47:06
7206Ylva OlmKils OK10:50:05
7263Åsa HallgrenOK Österåker10:51:05
7211Linda OxelKungälvs OK10:52:06
7238Monika LydinOK Kontinent10:54:06
7231Petra BjörndalOK Grip10:55:05
7285Malin WeidenSkåneslättens OL10:56:08
7204Sofia HolmgårdKils OK10:57:05
7304Sabine RichterUSV TU Dresden10:58:08
7193Ewa HolmbergIF Hagen10:59:06
7278Margareta BerghSkarpnäcks OL10:59:40
7279Anethe MansénSkarpnäcks OL11:00:05
7724Camilla LarssonOK Hällen11:01:05
7283Margareta RylanderSkåneslättens OL11:03:05
7291Charlotte VikströmSundsvalls OK11:04:04
7268Priski PolsiniOLV Baselland11:05:06
7333Anna HertinVästerviks OK11:07:05
7188Magdalena JohanssonHalmstad OK11:08:05
7275Brit Vivian MelingSandnes IL (Rogaland)11:09:08
7186Gabriella WennblomHagaby GOIF11:12:06
7301Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK11:13:04
7300Ann-Kristin KristianssonTrollhättans SOK11:14:06
7303Annica HänströmTäby OK11:15:05
7288Unn Mette KlopbakkenSnertingdal IF Orientering11:17:05
7226Åsa SvenssonNässjö OK11:19:05
7177Malin LammFrölunda OL11:20:04
7287Anita StensethSnertingdal IF Orientering11:21:05
7331Annika BerntssonVäsby OK11:22:07
7218Åsa EnerothLunds OK11:23:05
7274Anna NorrbomSala OK11:24:04
7214Karin OlofssonLinköpings OK11:25:04
7220Virpi TilliLynx11:26:06
7315Stephanie BeldjilaliAcademy 201511:27:06
7262Karin NymanOK Tyr11:28:06
7167Anki BlennowFalköpings AIK OK11:29:06
7284Kerstin JensenSkåneslättens OL11:30:07
7179Susanne GranGamleby OK11:31:06
7194Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg11:32:05
7237Anette JohanssonOK Kolmården11:33:05
7302Barbara TebbuttTwycross OC11:34:06
7247Catarina BengtssonOK Nackhe11:35:07
7282Victoria KarlssonSkogslöparna11:36:05
7156Lisa PellegriniASCO Lugano11:37:06
7185Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK11:38:05
7222Hilde ForbordMalvik IL11:39:05
7269Sibylle BoosOLV Luzern11:40:05
7166Caroline HagströmFalköpings AIK OK11:41:06
7292Elisabeth StödemanSurahammars SOK11:42:05
7254Monica WalleniusOK Skogsstjärnan11:43:05
7264Tanya ProkhorovaOK-Htf11:44:05
7239Carina IvarssonOK Kullingshof11:45:05
7257Katarina LindbärgOK Södertörn11:46:05
7161Anna-Lena JacobssonDegerfors OK11:49:16
7175Karin LindFrämmestads IK11:50:05
7174Birgitta AnderssonFrämmestads IK11:51:05
7215Lena StrömbäckLinköpings OK11:52:06
7246Karin von KronhelmOK Måsen11:54:05
7236Sofia WesterbergOK Kolmården11:56:05
7299Gunilla EdgrenTrollhättans SOK11:59:05
7260Kristina ZillingOK Södertörn12:02:06
7242Kersti RingiOK Kåre12:04:05
7240Izabell BirklinOK Kåre12:07:04
7190Erica HållHJS-Vansbro OK12:08:05
7293Pille HedströmSöders-Tyresö12:09:04
10758Gun RosendahlIF Marin Väst12:10:05
7235Anna-Karin RybergOK Klyftamo12:11:05
7227Anne JohanssonOK Dacke12:12:05
7336Catarina LarssonVästerås SOK12:13:06
7173Pia HjertströmFK Friskus-Varberg12:15:06
7213Ulrica OlovssonLaholms IF OK12:17:06
7197Anna GrahnIK Uven12:18:05
7281Erika CarlingerSkogsluffarnas OK12:19:05
7248Ann GranqvistOK Ravinen12:19:39
7225Anna Nero NordmarkNässjö OK12:21:04
7295Tiina JussilaTampereen Pyrintö12:33:04
7216Lotta BorgLinköpings OK12:34:05
7241Anna DanielssonOK Kåre12:35:37
7270Anne-Grete AustadRaumar Orientering12:40:04
7265Monika SennOLG Pfaeffikon12:41:08
7200Susanne BovalliusJärfälla OK12:44:06
7298Kristel MertensTrol Belgium12:46:05
7334Karin ÅkermanVästerås SOK12:47:05
7289Mari-Helen LidströmSnättringe SK12:49:06
7326Elisabeth DanielssonVimmerby OK12:53:06
7249Sofia GustafssonOK Roxen12:55:05
7286Marika HusbySkåneslättens OL12:59:04
7212Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK13:00:08
7259Lena ErlandssonOK Södertörn13:05:05
7337Annika EricssonVäxjö OK13:09:04
7245Astrid BjørnerødOK Moss13:10:04
7244Marit-Elin IdenOK Moss13:12:05
7168Karin TorstenssonFalköpings AIK OK13:16:27
7159Amy CurtisBOK
7210Toini SkyttersæterKonnerud IL
7232Malin HögbergOK Hierne
7233Maria ZeijlonOK Hällen
7325Berit EkmanVallentuna-Össeby OL

Annonser