Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H50 Kort

4 720 m, 207 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8323Mikael KullinOK Tyr08:30:05
8348Ulf JohnssonSkogspojkarnas OK08:31:08
8321Anders JönssonOK Triangeln08:56:06
8231Fritiof AnderssonGudhems IF08:57:10
8307Peter AnderssonOK Orion09:04:07
8351Roger NybergSnättringe SK09:05:06
6959Sören AnderssonLidköpings VSK09:14:06
8349Magnus NygrenSkogspojkarnas OK09:15:08
8278Greg CampbellLustens OK09:17:08
8219Krister ÖsterbladFK Boken09:20:13
8247Henryk ZienkiewiczIF Rigor09:22:12
8345Tore SvedlundSeskarö IF09:24:07
8340Håkan RostöRånäs OK09:25:07
8246Eric TofteredIF Rigor09:30:07
8301Kjell RistoOK Linné09:34:05
8221Mikael NilssonFrosta OK09:35:06
8344Øistein JensenSarpsborg OL09:40:07
8274Niglas RämmalLunds OK09:41:06
8346Vesa SaramäkiSJJ09:44:06
8305Clas LöfqvistOK Njudung09:46:07
8371Inge NilssonUmeå OK09:47:10
8250Christer VredinIFK Umeå09:49:06
8394Stein Arne NegårdVang OL09:55:06
8392Mats JavehedVallentuna-Össeby OL09:57:09
8224Torulf BäckmanFrösö IF09:58:13
8265Njål SvingheimKonnerud IL09:59:06
8320Per BjurströmOK Tisaren10:00:06
8227Roland LarssonGammelstads IF10:03:06
8252Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna10:04:12
8331Brechbuehl MarkusOLG Stäfa10:06:08
8318Mikael JohanssonOK Skärmen10:07:07
8238Anders ThuresonHellas Orientering10:11:07
8234Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK10:12:07
8409Hans MalmbergWaxholms OK10:14:06
8359Magnus BacklundSäterbygdens OK10:15:06
8329Oliver BrütschOLG Schaffhausen10:16:10
8276Mats BredfeltLunds OK10:19:05
8306Jonas AnderssonOK Norrvirdarna10:20:06
8332Hansueli SteinmannOLG Stäfa10:21:06
8355Anders SjögrenSundsvalls OK10:22:05
8220Jan-I NygrenFK Boken10:23:05
8330Markus RutzOLG Stäfa10:24:06
8341Magnus BergströmRånäs OK10:25:06
7814Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK10:26:07
8212Magnus BlennowFalköpings AIK OK10:27:06
8315Morten AndresenOK Skeidi10:28:08
8366Pär DahlströmTullinge SK10:29:06
8198Boris DurcoATU Kosice10:30:06
8199Vladimir TyszATU Kosice10:32:07
8397Peter CederbergVänersborgs SK10:33:06
8211Tommy RoosFalköpings AIK OK10:34:06
8370Stefan SpetzUlricehamns OK10:35:06
8393Øystein MelbyVang OL10:36:05
8350Jan JohanssonSkåneslättens OL10:37:05
8300Per GrywenzOK Linné10:38:07
8295Stig-Johan WiklundOK Grip10:39:06
8202Patric MolinBoxholm-Mjölby OL10:41:11
8334Beat WillimannOLK Wiggertal10:42:06
8347Pasi AaltonenSK Varianssi10:43:06
8215Per-Johan PerssonFjärås AIK10:44:06
8225Per-Erik RönnestrandFrösö IF10:45:05
8398Göran PerssonVärend GN OL10:46:12
8242Po Man Pacino HouHKOXCC10:47:07
8299Teddy AnderssonOK Landehof10:48:07
8269Staffan AsplundKungälvs OK10:49:06
8314Sven ÖrnerlingOK Renen10:50:06
8264Trond BaklidKonnerud IL10:51:06
8380Tsutomu YoshidaAcademy 201510:52:06
8402Per WintherVästerbergslagens OL10:54:06
8240Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK10:55:06
8248Snorre FrydenlundIF Sturla10:56:05
15113Mikael JungbjerGöteborgs SK10:57:06
8218Sören AnderssonFK Boken10:58:06
8195Anders StrandArboga OK10:59:07
8285Mats BergmanNorbergs OK11:00:06
8233Andrew LagoGöteborg-Majorna OK11:01:10
8293Ulf JohanssonOK Dacke11:02:07
8369Per AnderssonUlricehamns OK11:03:06
8291Anders JohanssonOK Dacke11:04:07
8277Michael AnderssonLunds OK11:05:08
8245Frank SvarødIdd SPK11:06:06
8200Peter SlamaATU Kosice11:07:06
8290Bengt PetterssonNyköpings OK11:08:08
7982Kent BerggrenTullinge SK11:09:07
8385Tommy BäckOK Kullingshof11:10:06
8217Leif-Åke AnderssonFK Boken11:11:06
8342Terje SchjølbergRøros IL11:12:06
8279Peter HambäckLånghundra IF11:13:05
8204Olle JanrikBromma-Vällingby SOK11:14:06
8266Mats JönssonKorsnäs IF OK11:15:06
8272Henrik HallorLindebygdens OK11:16:05
8401Torbjörn HammasVäsby OK11:17:07
8343David SöderströmSala OK11:18:24
8356Robert ÖstlundSäterbygdens OK11:19:07
8197Peter Salomon-SörensenAttunda OK11:20:12
8244Per AndénHässleholms OK11:21:06
8205Knut HagenByåsen IL11:22:05
8360Bert KoskinenSödertälje-Nykvarn OF11:23:05
7893Björn LindgrenKFUM Örebro OK11:24:05
8283Harald BergeLøten o-lag11:25:05
8327Erik AnderssonOK Österåker11:26:06
7938Phil ConwayGuildford Orienteers11:27:05
8296Håkan KarlssonOK Gynge11:28:06
8375Erling ByeByåsen IL11:29:06
8223Tomas AndreassonFrölunda OL11:30:06
8236Torbjörn KarlssonHagaby GOIF11:31:08
8403Anders PetterssonVästerviks OK11:32:06
8229Dan JohanssonGOIF Tjalve11:33:06
8399Pekka AlakuljuVäsby OK11:34:09
8268Viktor MogurenkoKSO Kompas11:35:06
8335André WirzOLV Baselland11:36:05
8226Roger KrohnFältjägarnas IF11:37:06
8222Magnus WideFrölunda OL11:38:08
8324Bernt NilssonOK Tyr11:39:07
8209Tore LindaasElverum OK11:40:08
8256Mats DahlrotIK Uven11:41:07
8288Per CarlssonNyköpings OK11:42:07
8254Robert HallbergIK Uven11:43:07
8196Håkon LøvliAsker SK11:44:05
8326Lars AnderssonOK Tyr11:46:05
8235Mikael KuhlinGöteborg-Majorna OK11:47:09
8255Leif HagmanIK Uven11:48:06
8289Dan NilssonNyköpings OK11:49:06
8337Matthias BoosOLV Luzern11:50:07
8241Anssi RaitanenHelsingin Suunnistajat11:51:05
8287Stefan MusslinderNyköpings OK11:52:07
8316Peter StrömdahlOK Skogsvargarna11:53:07
8259Thomas HahneInsjöns IF OK11:53:36
8386Markus MoserOLG Welsikon11:54:08
8391Bengt JohanssonOK Tyr11:54:38
8339Inge AnderssonRembo IK11:55:06
8206Ioan Sorin BotosC.S. ORIENTER TARGU MURES11:56:07
8257Anders JonssonIK Vikings OK11:57:35
8319Per FranzénOK Södertörn11:59:06
8273Urban PeterssonLinköpings OK11:59:38
8336Alex BieriOLV Luzern12:00:06
8313Anders SjöbergOK Reftele12:01:06
8284Klaes AxelssonMullsjö SOK12:01:37
8263Per Arne ArnesenKolbotn & Skimt OL12:02:37
8282Per-Olof SvenssonLänna IF12:05:05
8260Jens ArboreliusIS Kullen12:05:37
8317Mats LindströmOK Skärmen12:06:06
8253Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared12:06:35
8294Anders PetterssonOK Dacke12:07:06
8249Per FlakbergIFK Göteborg12:07:38
8230Stein Magnus MoenGrue IL12:08:05
8032Martin MandingerTrollhättans SOK12:08:36
8286Johan KarlssonNorbergs OK12:09:40
8354Thomas JohanssonSundsvalls OK12:10:05
8328Geir PaulsenOL Trollelg12:11:08
8352Jozsef LiskanySTE Hungary12:11:38
8232Jan AnderssonGävle OK12:12:07
8322Per HögkvistOK Tyr12:12:36
8292Peter WilhelmssonOK Dacke12:13:09
8400Roger TinglöfVäsby OK12:13:39
8280Sven WigertzLånghundra IF12:14:13
8281Per BrahmLånghundra IF12:15:05
8267Håkan HolmbergKorsnäs IF OK12:15:43
8251Ola OlssonIK Hakarpspojkarna12:16:37
8214Lennart DahlgrenFilipstads OK12:17:06
8298Lars GustafssonOK Kåre12:17:35
8361Joakim AhnheimTibro OK12:18:07
8302Niklas SanderOK Milan12:18:38
8411Leif LarssonÅmåls OK12:19:06
8333Martin WidmerOLG Suhr12:19:37
8304Magnus FreijOK Måsen12:20:07
8237Per Einar StrømHedrum OL12:20:39
8207Ibrahim NaceurClub d Orientation Lausanne-Jorat12:21:08
8258Saxe FrøshaugIndre Østfold OK12:22:37
8311Michael GranqvistOK Ravinen12:23:07
8353Stefan MalmbergStora Tuna OK12:23:37
8213Mikael PetersonFalköpings AIK OK12:24:07
8338Peter ClericiOLV Zug 201512:24:38
8275Rikard SwedenborgLunds OK12:25:07
8243Torbjörn KvistHässleby SOK12:25:38
8271Tore SunessonLerums SOK12:29:06
8406Ulf HamreforsVästerås SOK12:30:06
8208Lars JacobssonDegerfors OK12:31:18
8405Stefan TörnqvistVästerås SOK12:36:06
8410Per KällvikÅmåls OK12:37:06
8395Magnus EklundVimmerby OK12:38:08
8210Stefan KarlssonFalköpings AIK OK12:39:13
8261Lars HolmgårdKils OK12:40:06
8363Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb12:41:06
8357Thomas ArvidssonSäterbygdens OK12:43:08
8297Mikael KindbornOK Hällen12:45:05
8228Torben MalmGarphyttans IF12:46:07
8365Mats KristianssonTrollhättans SOK12:47:06
8362Peter BrämersonTibro OK12:48:09
8309Håkan SvahnOK Ravinen12:51:06
8368Mats HerbertTäby OK12:52:09
8358Per SandbergSäterbygdens OK12:56:07
8408Glen HåkanssonVäxjö OK12:58:06
8312Carl-Johan ThorellOK Ravinen13:00:07
8303Kjetil KarlsenOK Moss13:12:06
8310Stefan KarlssonOK Ravinen13:19:07
8216Anders WesterlundFK Boken13:22:52
8201Charles Bromley GardnerBAOC13:29:08
8203Bernt KarlssonBredaryds SOK
8262Björn LundgrenKils OK
8308Mats AnderssonOK Orion
8325Ola IsakssonOK Tyr
8364Vsevolod DokhturovTomsk
8367Anders SkogTullinge SK
8396Mats DruggeVittjärvs IK
8404Niclas AhlströmVästerås SOK
8407Eric GävertVästvärmlands OK

Annonser