Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H55 Kort

4 420 m, 106 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8757Leif SvangrenGotlands Bro OK08:44:07
8804Eric JönssonOK Triangeln08:52:08
8771Jens DanielssonIstrums SK08:59:07
8821Per-Arne RamströmSträngnäs-Malmby OL09:06:06
8763Pål HellerudHalden SK09:08:11
8773Rolf KarlssonJärla Orientering09:16:08
8775Bjørn ReinhartsenKristiansand OK09:20:06
8781Mikael HallbergLidköpings VSK09:35:09
8789Erik AndersenOdense OK09:40:09
8812Konrad GraberOLG Nidwalden+Obwalden09:42:21
8772Anders HallJärla Orientering09:43:07
8777Sven-Olof PålssonKungälvs OK09:52:21
8854Michael DowlingWellington Ranges09:54:07
8820Arne LundStenungsunds OK09:57:08
8858Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OK10:03:07
8748Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL10:09:09
8778Rudolf BrogrenKungälvs OK10:13:06
8797Peter EklövOK Linné10:14:07
8780Bo PeterssonLessebo OK10:16:11
8762Jørn NordbrødenHalden SK10:17:06
8823Björn BältsjöSävedalens AIK10:18:16
8750Antonio BiscegliaC.O. Aget Lugano10:23:08
8783Klas ThybeckLindebygdens OK10:26:08
8824Hans Georg GratzerTirol10:27:08
8795Kjell GustafssonOK Järnbärarna10:31:07
8796Anders SjögrenOK Kullingshof10:32:09
8742Ingemar NilssonAndrarums IF10:33:08
8792Per-Olov JemtOK Hammaren10:34:07
8852Thomas GabrielssonVästvärmlands OK10:35:07
8768Gunnar HåkanssonIK Uven10:36:08
8853Lars EklundVäxjö OK10:37:06
8830Christer LudvikTurebergs IF10:38:09
8822Peter HanssonSundsvalls OK10:39:08
8802Knud Gert MadsenOK Sorø10:40:06
8767Lars SpångmyrIK Jarl Rättvik10:41:09
8774Ulf SkoglundKils OK10:42:07
8805Leif MartinssonOK Tyr10:45:07
8855Andrew Cumming ThomWeston Emus10:46:08
8746Jozef PollakATU Kosice10:47:07
8825Thord EkströmTrollhättans SOK10:48:09
8798Tryggve RönnqvistOK Linné10:50:07
8747Mats LönngrenBoxholm-Mjölby OL10:51:07
8770Svein Olav ÅmotIL Leik10:52:07
8786Hans KarlssonLänna IF10:53:07
8760Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK10:54:08
8856Istvan CsizmadiaZselici Tájfutók10:55:08
8850Stig BarrettViborg Orienteringsklub10:56:07
8810Bo JohanssonOK Älme10:57:08
8849Svend Erik SkovsgaardViborg Orienteringsklub10:58:08
8751Arne KlintbergEksjö SOK10:59:12
8809Lars MagnussonOK Älme11:09:09
8769Henrik CarlssonIK Uven11:10:08
8832Guy OlsenUS Orienteering11:11:07
8740Åke StridAlmby IK11:12:09
8808Leif SandahlOK Tyr11:13:10
8754Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK11:18:18
8741Leif AnderjonAlvesta SOK11:19:10
8842Per-Olov SjöströmVästerås SOK11:20:10
8764Jan EskilssonHaninge SOK11:21:07
8776Sven-Erik BrodinKristinehamns OK11:23:07
8785Per EnerothLunds OK11:25:07
8818Manfred OlejnikSOK Viljan11:27:07
8756Per FröbergGOIF Tjalve11:33:20
8782Håkan SanderiLidköpings VSK11:34:06
8811Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby11:36:07
8793Jan SundbüeOK Hällen11:37:09
8819Lennart ErikssonSol Tranås11:43:09
8784Göran BerggrenLjungskile FK11:44:06
8829Lennart AgénTullinge SK11:45:11
8806Mats KensbyOK Tyr11:46:06
8758Pontus FritzellGudhems IF11:47:11
8803Ola NyqvistOK Södertörn11:49:08
8827Lennart EkvallTrollhättans SOK11:54:09
8816Petter GullikstadRøros IL11:56:09
8765Erik ErikssonIFK Mora OK11:57:06
8752Kjell-Ove ArvidssonFalkenbergs OK12:00:11
8745Albino CampanaASCO Lugano12:01:10
8831Lars RönnolsTäby OK12:03:05
8828Kjell BengtssonTullinge SK12:04:05
8744Antonio KocsisASCO Lugano12:05:06
8790Evert JohanssonOK Bävern12:09:07
8743Ferruccio UnternäherASCO Lugano12:11:09
8749Jan-Olof SvenssonBurseryds IF12:14:17
8813Hansjoerg RutzOLG Pfaeffikon12:15:07
8801Per ErlandssonOK Skogsfalken12:16:06
8814Pentti ViitanenRastiPiikkiö12:17:37
8799Stefan WestlinOK Måsen12:18:08
8791Sverker ErikssonOK Gynge12:26:07
8788Jörgen HelmerssonOckelbo OK12:26:37
8815Viktor RylovRUS-Veteran12:27:06
8848Göran HedmanValbo AIF12:28:10
8766Erik WadmanIFK Mora OK12:29:09
8826Stefan JohanssonTrollhättans SOK12:30:09
8800Matts AnderssonOK Ravinen12:31:06
8794Stefan GustafssonOK Hällen12:32:12
8857Lars BengtssonÅrsunda IF12:37:07
8817Lennart StrandbergSkogslöparna12:40:08
8859Lars KarlssonÖdeshögs SK12:42:07
8851Arne NilssonVästerbergslagens OL12:43:05
8779Mats BirkestålKöping-Kolsva OK12:56:08
8787Stein ØstbyMalmö OK12:57:06
8753Leif BylarsForsa OK13:02:05
8807Björn FogelbergOK Tyr13:07:39
8759Christer SegerquistGävle OK13:28:00
8755Peter JareFrölunda OL
8840Harald BaugerOK Moss

Annonser