Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H60 Kort

4 120 m, 99 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9211Ingemar KyhlbergMalungs OK Skogsmårdarna08:43:06
9233Anders SundbergSelånger SOK08:54:07
9273Stefan NilssonYstads OK09:07:06
8935Benny HoffmanGudhems IF09:10:07
9272Rolf ErikssonVästvärmlands OK09:12:06
9269Didier TorzValmo09:20:06
9256Håkan ErikssonUmeå OK09:23:06
8930Jan-Åke EmilssonGudhems IF09:26:05
9270Urban EngströmVittjärvs IK09:54:08
9251Hans GottfridssonTorsås OK09:57:00
9229Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK10:02:09
9271Conny SahlinVänersborgs SK10:03:05
9244Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL10:04:05
9202Ulf PetterssonKungälvs OK10:05:04
9199Leif JohanssonKexholms SK10:07:05
9217Ingvar AnderssonOK Amne10:15:06
9423Bo W LarssonVäxjö OK10:16:06
9180Björn OhlssonFinspångs SOK10:17:07
9197Tor-Olof BlomsterIF Åland10:23:05
9194Lars Göran KillanderHästveda OK10:29:07
9252Bror WidénUddevalla OK10:30:05
9224Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad10:31:07
9182Christer NilssonFK Vittus10:32:06
9207Anders HolmbergLindebygdens OK10:33:08
9216Sune ÅkessonOckelbo OK10:34:05
9255Claes-Göran PerssonUlricehamns OK10:39:05
9213Nick CollinsNorth West Orienteering Club10:44:06
9221Sture JohanssonOK Kullingshof10:47:05
9186Lennart VamlingFrölunda OL10:49:13
9237Ingemar JohanssonSK Örnen10:51:11
9035Björn ErikssonOK Roslagen10:53:08
9239Bo DavidssonSolna OK10:54:08
9223Ingmar AnderssonOK Nolaskogsarna10:55:05
9228Felix EngelerOL Amriswil10:56:06
9220Knut Åke HallebroOK Klemmingen10:57:05
9210Claes HammarlingLänna IF10:58:04
9250Robert MayrhoferTirol11:06:05
9242Per NilssonStigmännen Karlshamns OK11:07:07
9193Alf LarssonHJS-Vansbro OK11:08:07
9232Mats AnderssonSelånger SOK11:09:05
9219Mats LiljaOK Enen11:10:06
9175Arne AnderssonBredaryds SOK11:17:06
9218Stefan AdolfssonOK Bävern11:18:07
9191Erik GrøndalenHamar OK11:19:06
9187Seth PerssonFältjägarnas IF11:24:07
9235Per-Olof NannessonSimlångsdalens IF11:26:09
9258Wolf-Gerold JuckelandtUSV TU Dresden11:27:04
9204Ola LindholmKöping-Kolsva OK11:28:07
9246Christer AndénSödertälje-Nykvarn OF11:33:06
9215Bo-Gunnar JosefssonNässjö OK11:38:05
9195Geir Holm GundersenIF Sturla11:39:10
9196Lars JanlövIF Åland11:40:05
9206Björn PalmLessebo OK11:41:14
9172Stefan ArbinAnnebergs GIF11:44:05
9212Peter OrrNewcastle Orienteering Club11:46:10
9178Pertti SimolaEspoon Suunta11:47:06
9247Lars-Gunnar AndénSödertälje-Nykvarn OF11:48:06
9201Johan JungellKorsnäs IF OK11:49:05
9179Mats HastadFellingsbro GOIF11:50:05
9181Thomas AlmqvistFK Vittus11:54:08
9209Clyde PerssonLjungskile FK11:55:05
9189Anders EkGävle OK11:56:12
9200Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK11:58:06
9184Robert JessenFrämmestads IK11:59:06
9190Stefan BlomgrenHagaby GOIF12:01:06
9173Peder WickströmArboga OK12:04:07
9264Hans EkbergTrollhättans SOK12:06:05
9183Börje SvenssonForsand IL12:11:05
9227Arne BogrenOK Vivill12:13:12
9241Robert SprySouthern Highlands Occasional Orienteers12:15:06
9170Nils-Olof BodinAlmby IK12:17:03
9248Hans TrofastTenhults SOK12:19:05
9225Dan WidercrantzOK Skärmen12:20:14
9245Ove JanssonSundsvalls OK12:21:11
9240Martyn RoomeSouth Ribble OC12:23:05
9176Arvid GalborgenEds SK12:24:05
9231Aleksei KrylovRUS-Veteran12:25:11
9254Arne AlfredssonUddevalla OK12:26:11
9249Lennart JakobssonTibro OK12:28:08
9230Stanislav LesnikovRUS-Veteran12:30:06
9203Mats LandquistKöping-Kolsva OK12:32:05
9192Reijo KorhonenHaninge SOK12:35:06
9238Leif StrandbergSkogslöparna12:36:05
9234Lars-Peter JohnssonSelånger SOK12:37:06
9188Göran NordströmGävle OK12:38:13
9243Kenneth OlssonStora Tuna OK12:39:08
9205Leif VadmanKöping-Kolsva OK12:40:12
9253Odd OlssonUddevalla OK12:41:05
9198Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK12:44:06
9177Rolf LundeEiker OL12:48:05
9208Christer JohanssonLinköpings OK12:52:04
9171Åke KarlssonAlvesta SOK12:59:05
9226Torgny OttossonOK Torfinn13:06:05
9236Hemmo AhokoivuSK Pohjantähti13:29:50
9174Hans Andersson StrinningAttunda OK
9185Bengt AnderssonFrämmestads IK
9214Peter WestmanNyköpings OK
9222Per Erik FogelOK Kåre
9257Ron PallasUringa Orienteers

Annonser