Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H70 Kort

3 260 m, 114 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9992Roland BernhardssonIFK Stockaryd08:46:08
10042Erling SamuelssonOK Vilse 8708:54:09
10011Roland LundqvistLångvikens OK09:09:06
9849Thord RådbergOK Roslagen09:11:06
10010Leif PerssonLjusdals OK09:12:08
10012Jan-Ulf KarlssonMålilla OK09:13:07
10086Bror PalgrimVänersborgs SK09:14:07
10049Boris AnderssonRånäs OK09:18:03
10067Hardy PaulssonUmeå OK09:29:06
10039Tomas MöllerOK Södertörn09:34:11
9973Lennart PetterssonBjörkfors GOIF09:38:08
10016Lennart KorénOK Branten09:39:06
10062Stig GustavssonSödertälje IF09:45:10
9995Gert JohanssonIK Gandvik09:47:15
10022Christer HoltOK Hierne09:48:06
10087Arne KarlssonVärend GN OL09:56:04
9999Jan-Erik WibergJärla Orientering09:59:17
9990Uno KarlssonHäverödals SK10:00:12
9991Bengt FahlinIBM-Klubben10:04:10
9982Göran JanssonGränna-Bygdens OK10:08:07
10013Takashi TeraoNTA O tour10:10:06
10063Stig ThorssonSödertälje-Nykvarn OF10:13:07
10021Leif ThorssonOK Grip10:17:11
10018Mats VogelOK Djerf10:22:14
10040Sven-Erik SjöbergOK Tor10:24:06
10065Erich FaulhammerTirol10:26:13
9967Bertil OlofssonAndrarums IF10:27:06
10053Olle ÖbergSkogsluffarnas OK10:28:09
9993PER-OLAV FÄNGMARKIFK Umeå10:31:09
10066Leif SamorTjällmo-Godegårds OK10:32:09
9998Sören AnderssonJärbo OK10:33:13
10057Ove JohanssonSträngnäs-Malmby OL10:34:10
10035Lennart BerggrenOK Silvanus10:35:09
10031Ingemar AnderssonOK Orion10:38:08
10002Roland ForsblomKungsgårdens SK10:47:12
9978Kent EkdahlEmmaboda Verda OK10:48:09
10052Sören JohanssonSK Örnen10:52:17
10028Kjell LindauOK Kompassen10:53:14
10020Nils-Erik GunnarssonOK Gipen10:55:08
10068Rainer MüllerUSV TU Dresden10:57:08
9968Åke BorgerAnkarsrums OK11:00:10
9986Albert GlechnerHSV Pinkafeld11:01:08
10056Hans GruddStora Tuna OK11:02:07
10027Allan HammarOK Kompassen11:03:08
9975Tage SandbergBromma-Vällingby SOK11:04:07
10030Bengt HanssonOK Löftan11:05:07
9987Aarno HovikorpiHämeenlinnan Suunnistajat11:06:19
10005Sven-Olof AspLeksands OK11:07:11
10023Peteris NovikovsOK Kpa11:08:09
10034Anders SternöOK Roxen11:09:10
9988Roland ErikssonHästveda OK11:11:08
10055Jan BojlingSolna OK11:15:09
9847Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL11:16:06
10061Leif CliffordsonSävedalens AIK11:18:10
10070Reidar AndersenBodø & Omegn IF Orientering11:20:10
10043Ferdinand SchanzOLC Kapreolo11:21:11
10059Gunnar BengtssonSundsvalls OK11:22:08
10047Lars-Erik KarlssonRasbo IK11:23:08
10009Rolf HelmerssonLindebygdens OK11:24:08
10064Åke HöglundTimrå SOK11:25:07
10033Gunnar CarlsonOK Roxen11:26:08
10046Magne KlovningPorsgrunn OL11:27:09
10054Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK11:28:11
10015Palle Møller NielsenOdense OK11:29:08
10050Vilis DubrovskisSeniors11:30:08
10026Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo11:31:09
10000Jørn ThomsenKolding OK11:32:07
9985Gunnar BrystHjobygdens OK11:33:09
10001Stig VahlbergKristinehamns OK11:34:06
9972Boris TarasovAzimut, SPB11:39:09
10014Rune GunnarssonNässjö OK11:41:12
10085Göran NilssonValbo AIF11:42:07
9989Mats RosénHästveda OK11:45:06
9974Bengt KleistBoxholm-Mjölby OL11:47:08
9969Roland SandahlAnnebergs GIF11:48:10
9979Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK11:49:09
9977Sven-Erik WidinDomnarvets GOIF11:50:10
10044Ingvar BengtssonOskarströms OK11:51:09
10089Jan HellstrandÅmåls OK11:52:08
9980Jan-Gunnar SwärdForsa OK11:53:08
10084Stig OvelandValbo AIF11:55:16
9970Per-Ivar MöllbergArboga OK11:57:07
9971Per JakobssonArboga OK12:00:06
10037Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna12:02:06
10032Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad12:03:08
9884Hans SahlbergLånghundra IF12:05:10
10041Stig IsraelssonOK Tylöskog12:06:08
10025Per-Olof JohanssonOK Klyftamo12:07:05
10058Oskar JohanssonStångenäs AIS12:10:05
9997Bengt-Rune WallströmIK Uven12:11:07
10048Ilkka VuorinenRastiPiikkiö12:12:10
11317Bo LindkvistKöping-Kolsva OK12:22:06
10060Jan LarssonSävedalens AIK12:24:08
9965Kenneth ArvidssonAlvesta SOK12:25:08
9994Regor NiklassonIK Albion12:26:16
10029Tord HalvarsonOK Kåre12:27:10
9996Lennart GustavssonIK Uven12:31:07
10036Sven JonassonOK Skogsfalken12:33:08
9984Stig LarssonHagaby GOIF12:34:07
10045Bengt GardOskarströms OK12:35:07
10007Folke RingbergLessebo OK12:37:07
10051Claes GreenSjövalla FK12:40:07
10038Ronny AnderssonOK Skogshjortarna12:47:06
10008Gerth SällströmLessebo OK12:49:07
10006Göran KarlssonLessebo OK12:59:07
10003Nils BoremyrKvarnsvedens GOIF OK13:01:12
10004Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK13:02:07
9966Bengt NilssonAlvesta SOK
9981Lars ÖhmanFredrikshofs IF Skid & OK
9983Håkan ForsgrenGävle OK
10017Bo-Gunnar OlssonOK Dacke
10019Lars Ivar BergmanOK Fjällstigen
10024Bertil GranbergOK Klemmingen
10088Nobuchika ImaiWanderers

Annonser