Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H50 Motion

4 490 m, 48 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
11023Tony GullqvistVästvärmlands OK08:32:21
7815Ingemar HedinEksjö SOK08:53:59
10977Peter SvahnEksjö SOK09:07:57
11009Ansgar SimonssonSundbybergs IK09:15:14
10986Are NjåsteinIL Tyrving09:15:56
10991Mikael BomanLustens OK09:20:09
11024Ove PetterssonÄlvdalens IF OK09:20:42
10982Arild KirkebøenHalden SK09:26:25
11012Thomas HenryssonTibro OK09:33:38
11006Roland NilssonSkåneslättens OL09:36:02
11003Kaspar ZoellyOLG Stäfa09:37:51
11007Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK09:40:42
10980Niclas RisbergGarphyttans IF10:02:15
10990Torbjørn BarikmoKongsberg OL10:04:13
10998Erik HanssonOK Roxen10:18:59
10999Dan JosefssonOK Roxen10:30:12
11016Daniel LundströmUmedalens IF10:39:32
11002Kjell SvenssonOK Älme10:39:41
11025Erik PetersonÄlvdalens IF OK10:40:19
10985Sören SvenssonIFK Brattfors10:41:08
10984Vesa VilppulaIFK Brattfors10:45:08
10981Mats KarlssonGOIF Tjalve10:47:48
10995Esko LeinonenOK Kolmården10:48:19
10987Leif MörkforsJärfälla OK10:57:52
11015Arto AlnehällTäby OK10:58:46
11004Markus LeimgruberOLK Fricktal11:04:35
11005Göran RylanderSkåneslättens OL11:04:42
11010Bengt MellinSundbybergs IK11:14:27
11022Ante ErikssonVallentuna-Össeby OL11:16:50
11001Johan RosénOK Södertörn11:27:03
11020Peter DombyOK Stigen11:27:20
10997Sven-Arne BengtssonOK Nackhe11:35:32
10988Bjørn Sverre GulheimKolbotn & Skimt OL11:41:33
11008Anders HanssonStorviks IF11:44:33
10976Micael ElmbladBredaryds SOK11:49:20
10979Göran JuhlinGagnefs OK12:06:04
11014Bernt-Olof GustafssonTäby OK12:07:17
11011Anders S NybergSäterbygdens OK12:11:50
11013Mats WallinTäby OK12:16:24
10993Magnus FredrikssonNyköpings OK12:19:43
10992Jan Petter OpedalMelhus IL12:20:09
10996Lars MandahlOK Linné12:31:05
10994Jörgen LarssonOK Dacke12:56:06
10989Bjorn NordvikKolbotn & Skimt OL12:56:15
10983Peter SwalanderIF Hallby SOK12:58:21
11000Börje ÖbergOK Skogshjortarna13:02:04
10975Luismar de AvançoCuritiba-PR
10978Johan HjertströmFK Friskus-Varberg

Annonser