Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

U1

1 940 m, 265 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
11661Elias JosefssonVästvärmlands OK08:31:32
11520Klara PalmFK Boken08:33:18
20023Kim VassalliASCO Lugano08:42:02
11647Miriam GustafssonTrosabygdens OK08:43:54
11507Tove JakobssonEksjö SOK08:45:52
11600Agnes PaulssonOK Löftan08:46:23
11511Agnes HöglundEksjö SOK08:47:09
11514Måns PerssonEksjö SOK08:50:13
11580Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb08:51:21
11508Pelle JakobssonEksjö SOK08:53:37
11597Sara RoosOK Linné08:56:28
11595Ester GranforsOK Landehof08:57:02
11577Lova MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna08:57:33
11598Ellen HedinOK Linné08:57:34
11615Astrid JacobsonOK Tor08:59:25
11711Andy GranforsIF Rigor09:00:50
11655Oscar ForngrenVallentuna-Össeby OL09:02:43
11509Vilmer HagelbergEksjö SOK09:10:58
11537Hanna Eline EngløkkHaugesund IL Orientering09:11:53
11535Marie Haga NesseHaugesund IL Orientering09:11:55
11538Øyvind Haga NesseHaugesund IL Orientering09:12:16
11652Erik ArneborgUlricehamns OK09:14:43
15014Tan LufeiLearnjoy09:14:54
15015Liu YitongLearnjoy09:14:57
11541Vilhelm SvarødIdd SPK09:16:00
11510Maja BerglundEksjö SOK09:20:09
11659Agnes GustafssonVästerbergslagens OL09:20:16
11562Melker CarlssonKFUM Örebro OK09:20:18
11601Hugo CorneliussonOK Löftan09:21:09
11639Alex AnderssonSundsvalls OK09:22:51
5591Theo RistoOK Linné09:22:55
11513Erik BerglundEksjö SOK09:23:03
11536Torstein RøthingHaugesund IL Orientering09:23:46
11512Alva HagelbergEksjö SOK09:25:50
15012Noah JaremalmVallentuna-Össeby OL09:27:22
20451Filippa PergelOK Gisle09:27:55
11646Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb09:29:46
11608Emil EngströmOK Renen09:30:03
11573Viggo NäsmanLerums SOK09:30:19
11571Lova WilénLeksands OK09:31:14
11559Freja BylanderKarlsbyhedens IK09:34:28
11658Per Gustav WedmanVästerbergslagens OL09:34:39
11606Sofia MarkströmOK Renen09:35:22
11642Emil SkeppSävedalens AIK09:36:48
11506Erik GustafssonDegerfors OK09:37:00
11626Ruben ArenanderSkarpnäcks OL09:39:45
11610Johanna JosefssonOK Roxen09:41:08
20532Isabella PerssonBorås09:42:57
20538Alex PerssonBorås09:44:16
11502Moa KleistBoxholm-Mjölby OL09:46:52
11503Johanna KleistBoxholm-Mjölby OL09:46:52
11629Hjalmar HolmströmSkogsluffarnas OK09:48:49
11662Malte BlomgrenVästvärmlands OK09:49:52
20503Lisa OlofssonStigsökarna09:52:43
11584Matilda NynäsOK Botnia09:52:52
5420Lina UllerKils OK09:54:53
20658Melker SundströmHestra IF09:55:09
11399Felicia PerssonHelsingborgs SOK09:55:18
11400Elias PerssonHelsingborgs SOK09:55:19
20074Karl KullbergBjörkfors GOIF09:55:20
15110Albin ThunbergOK Vivill09:59:48
11630Blenda LenasSkogsluffarnas OK10:00:42
11504Svea BergstrandBrattås CK10:01:04
11631Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK10:02:16
11570Alice FunkeLeksands OK10:02:59
11609Mille LangerOK Roxen10:04:55
20613Melker JohanssonOK Löftan10:07:22
20598Frida WesterheimStord IL10:08:55
11590Olle LångOK Kåre10:11:48
20672Josefina AndraeOK Vilse 8710:11:55
11616Gustav NilssonOK Tyr10:12:00
11568Elin KarlssonKovlands IF10:14:04
11653Hans BräuerUSV Jena10:14:31
20690Klara EberlénOK Skogshjortarna10:14:41
15013Gabriel HogedalVänersborgs SK10:16:44
11563Max GustafssonKFUM Örebro OK10:18:17
11607Maya LundbergOK Renen10:18:25
11534Leah Sophie ØstgårdHamar OK10:19:09
11612Rebecca ErikssonOK Skärmen10:19:48
11549Jakob BrudinIFK Mora OK10:23:00
20622Karin KullanderSävedalens AIK10:24:02
20754Love RamhultHestra IF10:24:16
20646Edvin StegmarkHalmstad Garnisons IF10:25:10
11649Matilda HedbergTumba-Mälarhöjden OK10:25:47
11627Felicia RööhsSkattkärrs SOK10:26:58
20603Hilma EkströmStenungsunds OK10:29:15
11636Noah OlssonStigsökarna10:29:26
20749Alfred RamhultHestra IF10:29:49
20713Vera FolkestadAnderstorps OK10:31:03
11599Axel SparrmanOK Linné10:31:14
11640Gabriella HaslerSurahammars SOK10:31:31
20514Jonatan JönssonGrycksbo IF OK10:32:11
20154Josefin JönssonGrycksbo IF OK10:32:29
11539Leo KristianssonHJS-Vansbro OK10:34:01
11569Vidar EkdalaKungälvs OK10:34:09
11656Mira Bjørnbekk-DalsrudVang OL10:34:23
20850Isak ElesEmmaboda Verda OK10:36:33
20857Alvar LangeTumba-Mälarhöjden OK10:37:16
20289Tekla GunnarssonEmmaboda Verda OK10:37:49
11518Ludwig WallinFalkenbergs OK10:37:50
11572Kalle JoonsLeksands OK10:38:14
11532Emma PerssonHalmstad OK10:39:51
11501Wiktor EngesAttunda OK10:40:19
11578Rasmus WärnNAIS Orienteringsklubb10:41:40
11546Jonatan HaglundIFK Hedemora OK10:42:10
11566Johan DalgaardKolding OK10:42:17
5479Judit WennblomHagaby GOIF10:43:08
11660Olof HertinVästerviks OK10:43:41
11565Emil DalgaardKolding OK10:44:22
11613Albin FranzénOK Södertörn10:44:46
11564Joel HolmgårdKils OK10:45:39
11517Oliver WallinFalkenbergs OK10:46:11
11581Filip GummessonNybro OK10:47:21
20167Linnea NilssonOK Landehof10:48:13
11582Ebba LövgärdOK Alehof10:48:34
11583Signe KullmanOK Alehof10:48:43
11632Majken LindqvistSkogsluffarnas OK10:49:59
20828Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg10:51:12
11524Embla SternöFrölunda OL10:52:42
11664Alvin LundgrenVäxjö OK10:53:26
11533Elliot JägstedtHalmstad OK10:54:40
11645Albert SandgrenTolered-Utby Ol-klubb10:55:29
11496Otis RichardssonBorås10:55:30
21021Malte BrandströmOK Skogsstjärnan10:55:49
11522Olivia SvenssonFK Åsen10:57:36
11579Axel JarlNAIS Orienteringsklubb10:59:52
11650Synne Kvittum NytrøenTynset IF10:59:53
20976Gustav och Oskar BringleGEorgia orienteering club10:59:58
11575Alfred OlssonLunds OK11:01:50
11596Gustav RexOK Landehof11:02:56
11557Alfred ClaessonJönköpings OK11:03:05
11574Elin VahlbergLinköpings OK11:04:07
11500Nils BéguinANCO-Neuchâtel11:05:15
11614Blenda SandénOK Södertörn11:07:12
11499Love KarlssonAlvesta SOK11:07:13
11628Linn WennbergSkellefteå OK11:07:23
11638Maja MasesStora Tuna OK11:07:36
20923Kasper VemdalMullsjö SOK11:08:06
11594Vilmer HylénOK Kåre11:09:08
20327Ella MörlinRasbo IK11:09:17
11418Edwin WedinNAIS Orienteringsklubb11:10:57
15083Holger WänströmFinspångs SOK11:12:07
11625Ella LindmarkRobertsfors IK11:12:21
20921Moa VemdalMullsjö SOK11:14:03
21014Melvin HildorssonOK Bävern11:14:32
11619Tiago MüllerOL Amriswil11:14:53
21015André HildorssonOK Bävern11:15:19
11663Linus LindénVäxjö OK11:15:23
11648Linton BryngelssonTullinge SK11:15:47
11560Elma MagnellKatrineholms OK11:17:32
11587Elsa HallOK Bävern11:17:46
11624Ted LindmarkRobertsfors IK11:18:59
21170Daphne LandénGustavsbergs OK11:19:46
11591Viggo LindgrenOK Kåre11:21:45
11542Hampus SahlénIF Hagen11:22:00
21156Alvin NordgrenHestra IF11:23:34
20933David ErdalenIFK Göteborg11:23:48
21089Alice BohlinIFK Göteborg11:24:33
21084Hedda  RoosIFK Göteborg11:24:36
21159Märta AnderssonFK Friskus-Varberg11:24:46
11567Alfred DahlinKovlands IF11:25:50
11558Benjamin KlemmingKalmar OK11:26:13
11654Elias StenbackaVaasan Suunnistajat ry11:26:13
20094Arvid KnutssonOK Kullingshof11:27:56
11516Nils NyquistEmmaboda Verda OK11:28:29
21168Lukas AnderssonGråbo11:30:32
21180FRANS SummersonOK Norrvirdarna11:30:57
20973Marie IvarssonRyda SK11:34:13
20975Stina WernerRyda SK11:34:13
20292Alice FagerströmIFK Göteborg11:35:43
11544Alva GawellIFK Enskede11:35:59
11521Elias KronmarFK Vittus11:37:37
21177Stina SummersonOK Norrvirdarna11:37:56
15100Gustav FranssonAlvesta SOK11:39:18
11523Linnéa BjärbyFrosta OK11:39:31
21106Jonna ÅhlÅmåls OK11:40:59
11781Viktor ÖstbergStora Tuna OK11:41:20
20053Alve LundbergArvidsjaurs OK11:41:45
21216Alice MagnussonIK Ymer11:43:40
11498Ida PerssonAlvesta SOK11:43:52
11387Alexander BjärbyFrosta OK11:45:14
11588Emma LindénOK Bävern11:45:34
20473Max JohanssonBilldal11:47:25
20095Emilia GrybäckSöderhamns OK11:48:00
11531Josefin StroppGävle OK11:48:01
11633David NybergSnättringe SK11:48:03
11635Martin NybergSnättringe SK11:48:03
11530Amanda StroppGävle OK11:48:05
11505Lotten CarlénBromma-Vällingby SOK11:48:41
21334Olle VidmanLesjöfors SK11:49:07
21310Sanna KarlssonOK Landehof11:50:31
21304Emma KarlssonOK Landehof11:50:35
11586Tindra DavidssonOK Bävern11:51:02
11585Loviza KarlssonOK Bävern11:51:05
20087Oscar AhlstedtÅmåls OK11:51:42
21260Theo ElofssonOK Njudung11:51:48
11527Tilda MalmströmGOIF Tjalve11:52:08
11529Sonia Jolly JanssonGuyancourt Orientation 7811:54:15
11528Emma Jolly JanssonGuyancourt Orientation 7811:54:16
11657Agnes ErlandssonVimmerby OK11:54:30
11462Signe ForsbergSkogslöparna11:55:11
11644Anton HedströmSöders-Tyresö11:55:56
11618Ville LindskogOK Älme11:56:15
21383Isac EdvardssonOK Orinto11:56:31
21395Hedvig GrahnIFK Göteborg11:57:18
20886Teo PalmérUlricehamns OK11:58:26
21360August magnussonLaholms IF OK11:58:40
11476Gustav LiljerosTolered-Utby Ol-klubb11:58:49
21123Agnes BestermanIK Trenne Ullared11:59:32
21412Elin NobornIFK Göteborg11:59:45
11617Emma AnderssonOK Virdarna12:00:20
21453Klara JohanssonSOK Aneby12:01:34
11621Nils NeuenschwanderOLG Thun12:03:56
11643Herman PetterssonSävedalens AIK12:04:12
11561Simon JonhedKFUM Örebro OK12:04:21
21487Maja LundbergÖstersund12:04:38
11603Waldemar TengrothOK Måsen12:06:30
11623Alfons WesterberghRasbo IK12:06:30
11589Eric FridénOK Gränsen12:09:01
21246Tilde BlomOK Nackhe12:09:20
11622Sophie NyfelerOLG Thun12:10:14
11551David CarlssonIK Trenne Ullared12:11:59
11525Nils KallinGarphyttans IF12:12:30
11556Hilma TrofastJönköpings OK12:13:57
21108Gry AxelssonMölnlycke12:15:28
11602Cecilia ErikssonOK Milan12:17:16
21438Jonathan AlmgrenNAIS Orienteringsklubb12:18:59
21440Adam AlmgrenOK Kolmården12:18:59
11651Elliot LjungdellTäby OK12:20:55
21478Karl Hugo NilssonOK Orinto12:21:29
11605Hannes HägglundOK Nolaskogsarna12:22:06
21485Wilma PorlingForserums SOK12:22:45
21489Tove PorlingForserums SOK12:22:46
11611Theo FredmanOK Skogshjortarna12:23:00
21566Zebastian NohaveOK Orion12:23:13
11641Freya TrynerSYO12:24:04
11545Lucas De BoussardIFK Enskede12:29:53
11604Emma, ByströmOK Nolaskogsarna12:29:54
11592Oskar KaipeOK Kåre12:34:09
11554Amanda MörkforsJärfälla OK12:38:00
21422Sara CarlstedtHjärnarps GH OL12:38:24
21388Ebba BomanMölnlycke12:38:34
5616Anttijussi KarjalainenSuunta Jyväskylä12:44:15
11543Rickard JemthIF Thor12:47:18
21629Emily PlockLBV Phönix Lübeck12:47:19
11540Emma WikströmHästveda OK12:47:25
11637Gustav NorbergStora Tuna OK12:48:02
11497Gustav NilssonAlvesta SOK12:48:19
11593Hilma DalinOK Kåre12:52:11
21649Albin SundströmHestra IF13:03:08
11634Thea GeliusSnättringe SK13:07:31
21295Erik ZettervallOK Dacke13:12:18
11620Laura VenhauerOLC Union VIKTRING13:19:56
21628Evelina CarlssonLund13:21:43
21664Benjamin EvensenIK Omega13:23:20
21659Irma Lindeblom-HäggSkene13:23:42
11550Johannes DahlbergIK Trenne Ullared13:27:00
11552Samuel DahlbergIK Trenne Ullared13:28:39
11553Herman Øen PaulsrudIL Koll13:30:30
11515Gustav FranssonEmmaboda Verda OK
11519Kajsa RymanFellingsbro GOIF
11526Oda Strandlie EngerGjø-Vard OL
11547Vera SkantzeIFK Lidingö SOK
11548Astrid SkantzeIFK Lidingö SOK
11576Ivar JonssonLånghundra IF

Annonser