Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

Open 6

5 900 m, 92 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
20372Magnus KarlssonOK Landehof08:32:58
12221Andreas PruthIK Hakarpspojkarna08:46:35
12214Axel JohanssonFinspångs SOK08:48:43
20396Anderas HöjerÖrby08:50:28
20393Jonas WingKinna08:55:03
20295Lars HjermstadFossum IF09:10:30
20407rachel FurmanIllinois River Valley Orienteering Club09:23:24
12220Klas LoreforsIK Hakarpspojkarna09:25:49
12219MEI HO Pauline LaiHKOC09:26:32
12216Magnus JohanssonFÖRSVARSMAKTEN09:33:49
15051Lotta PerssonÖrebro09:46:40
12213Farzan AlavianghavaniniBorås GIF09:53:31
12225Camilla AdlertegOK Enen09:55:45
20491Annki GunnerekOK Klyftamo09:56:39
12228Ann-Kristin WiklundOK Grip10:03:58
20205Clarence WissmarAXA SportsClub10:14:26
20679Hanna KlassonLinköping10:15:49
20436Annie OlssonMölndal Outdoor IF10:18:17
20688Jimmy RemplingRejlers IF10:19:37
12217Filip JoelssonGustavsbergs OK10:21:10
20760Rein PellaFÖRSVARSMAKTEN10:26:09
20816Karl-Johan NorlingGöteborg-Majorna OK10:29:54
20936Daniel SvenssonHalmstad Garnison IF10:34:37
20860Pontus HolstKarlsbyhedens IK10:37:18
20823Olof SvenssonGöteborg-Majorna OK10:39:10
12233Mikael AlfredssonOK Tyr10:41:17
12226Magnus IvarssonOK Gläntan10:42:39
12478Ida KihlénDomnarvets GOIF10:43:32
20842Björn ÖstmanGöteborg-Majorna OK10:43:44
20856Gustav StrandlyckeTräslövsläge10:44:41
12227Louise BöregårdOK Gläntan10:46:08
20283Anders MånssonGöteborg-Majorna OK10:47:56
20282Kathrine MånssonGöteborg-Majorna OK10:47:57
20978Peter JohanssonSjömarken10:48:58
20245Anna LaforetIK Jarl Rättvik10:50:43
12212Kristian JohanssonHalmstad10:51:12
12211Fredrik JohanssonSmålandsstenar10:51:13
20954Max BergströmOLC Wienerwald10:52:43
20897Niklas HidmanGöteborg10:53:07
15052Olav ØstbyeElverum OK10:57:40
20623Mirjam DagisGöteborg11:06:55
20212Cecilia WinqvistOK Djerf11:08:36
20854Martin  GunnarssonBRIK11:10:08
12235Björn ÅkessonSkåneslättens OL11:11:24
20664Simon WallmanVårgårda11:12:27
21007David Einarssonflöda11:13:15
20210Viggo ViebkeMalmö OK11:13:21
12215Charlotta NilssonFrösö IF11:16:05
21141Eva-Lena BondessonFrosta OK11:16:57
12218Ylva SwärdHadeland OL11:17:33
21074Ove BranellRyda SK11:18:10
21079Elisabeth BranellRyda SK11:18:10
20986David AndréIK Stern11:22:53
20989Erik AndreGöteborg11:24:24
21139Gunnar ErikssonLonesome Runners11:26:27
20333Mattias SkoglundÖstra Almby FK11:31:14
21096Marita FinderupGöteborg-Majorna OK11:32:55
12238Bernhard SprengerSV IHW Alex 78 Berlin e.V.11:37:12
21209Anders GustafssonGöteborg11:39:08
12234Jonas StåhlbrandtRasbo IK11:39:29
12232Johanna AlfredssonOK Tyr11:40:35
20334Fredrik VestergårdÖstra Almby FK11:41:04
21348Erik AnderssonKinnarumma 11:45:40
15039Po Feng ChiangTaipei Orienteering Club11:51:40
12224Cecilia KarlsenJärfälla OK11:55:21
20837Anders IvarssonFK Friskus-Varberg11:59:13
21292Martin LindeMölndal Outdoor IF11:59:32
21486Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK12:01:06
20269Julia GebhardOL.biel.seeland12:01:31
21397fredrik TuressonIK Trasten12:03:10
21369Tobias CarlstedtHjärnarps GH OL12:05:13
20052Mikael LiljeGävle OK12:11:56
15050Emil JohanssonÖstgöta Helikopter SK & IF12:12:40
20887Owen CambridgeDunedin Orienteering Club12:13:55
21508Sören JohanssonSOK Knallen12:14:04
11400Per LjungStockholms OK12:15:10
21505Julia SkälegårdElinorspelen12:17:16
20201Johan KarlbergSkåneslättens OL12:18:29
20299Viktoria LindbergOK Djerf12:18:35
20298Håkan LindbergOK Djerf12:18:36
21557Carl Rajala PetterssonFritsla12:21:36
21497Jörgen SkogBilldal12:25:40
12223Arlett BallnusJärfälla OK12:26:39
12210Jan SöderkvistTäby12:29:56
21000Henrik BernkullVeberöd12:31:09
12229Mona SkjæggestadOK Moss12:40:19
20251Knut BjørkeloKolbotn & Skimt OL12:58:16
21644Ulf SkinnarpOK Gläntan13:03:18
12222Johnny KarlsenJärfälla OK13:06:27
21620Mats RieschelOK Roxen13:07:23
12231Emma RisbyOK Ravinen
12237Anders SundellStockholm Multisport Klubb

Annonser