Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

D21 Elit

10 120 m, 76 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
101 Elsa Ekelin KFUM Örebro OK 10:01
102 Emma Kantarp Ärla IF 10:03
103 Moa Leijon Lind Södertälje-Nykvarn OF 10:05
104 Stina Persson Umeå OK 10:07
105 Julia Davidsson OK Klemmingen 10:09
106 Josefine Tuoremaa Vittjärvs IK 10:11
107 Anna Persson FK Göingarna 10:13
109 Maiki Jäädmaa OK Võru 10:17
110 Evelina Wickbom Vittjärvs IK 10:19
111 Annika Carlberg Sundsvalls OK 10:21
112 Elin Vinblad Hagaby GOIF 10:23
113 Linnea Sundström OK Renen 10:25
114 Maria Björklund Leksands OK 10:27
115 Marie Pettersson OK Djerf 10:29
116 Amanda Holmgren Vittjärvs IK 10:31
117 Ida Lindkvist NTNUI 10:33
118 Frida Brogren Sävedalens AIK 10:35
119 Rachel Engeler OL Amriswil 10:37
120 Alice Hugosson IFK Lidingö SOK 10:39
121 Magdalena Olsson IFK Mora OK 10:41
122 Imogene Scott Auckland OC 10:43
123 Frida Sandberg Säterbygdens OK 10:45
124 Cecilie Klysner CopenhagenO 10:47
125 Amilia Björklund Sävedalens AIK 10:49
126 Salome Schweizer OLV Baselland 10:51
127 Moa Enmark Göteborg-Majorna OK 10:53
128 Radka Sklenarova Ulricehamns OK 10:55
129 Alona Sukharevska KSO Kompas 10:57
130 Linnéa Holmqvist Hagaby GOIF 10:59
131 Fabienne Wenger Göteborg-Majorna OK 11:01
132 Sofia Grawé Ärla IF 11:03
133 Milla Mattila Helsingin Suunnistajat 11:05
134 Frida Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 11:07
135 Alicia Cobo Caballero Istrums SK 11:09
136 Kajsa Risby OK Kåre 11:11
137 Josefine Klintberg Eksjö SOK 11:13
138 Martina Ruch OK Kåre 11:15
139 Maja Pettersson OK Dacke 11:17
140 Jannie Hagård OK Pan-Kristianstad 11:19
141 Kristin Hylander Nyköpings OK 11:21
142 Lovisa Persson OK Tisaren 11:23
143 Rebecka Heinrup Tullinge SK 11:25
145 Anina Brunner Bussola OK 11:29
146 Anna Wallin Göteborg-Majorna OK 11:31
147 Hanna Raitanen Rajamäen Rykmentti 11:33
148 Marion Aebi OK Tisaren 11:35
149 Elna Forsberg IK Hakarpspojkarna 11:37
150 Siri Ulvestad Nydalens SK 11:39
151 Martina Seiterle Thurgorienta 11:41
152 Johanna Bergman Sundsvalls OK 11:43
153 Signe Klinting Järla Orientering 11:45
154 Emma Bergman Göteborg-Majorna OK 11:47
155 Tiia Miettinen MS Parma 11:49
156 Monika Topinkova Kristiansand OK 11:51
157 Anna Nilsson Simkovics Ulricehamns OK 11:53
158 Lone Brochmann Bækkelagets SK 11:55
159 Jannina Gustafsson SK Uusi 11:57
160 Linn Hokholt NTNUI 11:59
161 Sara Eskilsson Alfta-Ösa OK 12:01
162 Johanna Lönnkvist Tullinge SK 12:03
163 Lisa Holer Eksjö SOK 12:05
164 Viktoria Ernstsson Göteborg-Majorna OK 12:07
165 Bettina Aebi OK Linné 12:09
166 Anna Forsberg Göteborg-Majorna OK 12:11
167 Ingjerd Myhre Järla Orientering 12:13
168 Marte Narum Nydalens SK 12:15
169 Elena Roos Halden SK 12:17
170 Lisa Risby OK Kåre 12:19
171 Helena Karlsson IFK Lidingö SOK 12:21
172 Anna Bachman IFK Lidingö SOK 12:23
173 Kamilla Olaussen Fredrikstad SK 12:25
174 Josefine Engström Alfta-Ösa OK 12:27
175 Anne M Hausken Nordberg Nydalens SK 12:29
176 Alva Olsson Linköpings OK 12:31
177 Simone Niggli OK Tisaren 12:33
178 Annika Billstam OK Linné 12:35

H21 Elit

13 720 m, 80 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1 Fredrik Edén IFK Göteborg 10:00
2 Johan Törnroth Hjobygdens OK 10:02
3 Joakim Karlsson IK Hakarpspojkarna 10:04
4 Henrik Jonsson OK Rodhen 10:06
5 Erik Martinsson Linköpings OK 10:08
6 Andreas Johansson Göteborg-Majorna OK 10:10
7 Fredrik Ingelsson Rehns BK 10:12
8 Pål Skogtjärn Södertälje-Nykvarn OF 10:14
9 Fredrik Mattsson OK Kåre 10:16
10 Anders Hedberg Göteborg-Majorna OK 10:18
11 Oskar Andrén OK Tisaren 10:20
12 Simon Smedberg IFK Göteborg 10:22
13 Assar Hellström OK Ravinen 10:24
14 Pontus Petersson OK Orion 10:26
15 Andreas Jansson IK Hakarpspojkarna 10:28
16 Anton Tynong Ärla IF 10:30
17 Nils Spetz Ulricehamns OK 10:32
18 Oscar Vångell Ärla IF 10:34
19 Jacob Lindstam OK Ravinen 10:36
20 Christian Tingström Göteborg-Majorna OK 10:38
21 Samuel Keller Nyköpings OK 10:40
22 Jakob Andersson OK Linné 10:42
23 Jonas Egger IK Hakarpspojkarna 10:44
24 Erik Boman Gävle OK 10:46
25 Niklas Aldén OK Linné 10:48
26 Santeri Sainio Kangasala SK 10:50
27 Ueli Werren OLG Bern 10:52
28 Xander Berger OK Pan-Kristianstad 10:54
29 Morten Jarvis Westergård Järla Orientering 10:56
30 Olli Ojanaho Ounasvaaran Hiihtoseura 10:58
31 Robbin Kantarp Ärla IF 11:00
32 Love Sintring Hagaby GOIF 11:02
33 Oskar Daniels Attunda OK 11:04
34 Ludwig Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 11:06
35 Erik Öhlund Göteborg-Majorna OK 11:08
36 Gene Beveridge North West Orienteering Club 11:10
37 Hans Petter Mathisen NTNUI 11:12
38 Simen Aamodt NTNUI 11:14
39 Loic Capbern OK Hällen 11:16
40 Erik Nilsson Simkovics Ulricehamns OK 11:18
41 Ivar Lundanes Södertälje-Nykvarn OF 11:20
42 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 11:22
43 Jesper Lysell Rehns BK 11:24
44 Daniel Attås OK Tisaren 11:26
45 Anton Sjökvist Stora Tuna OK 11:28
46 Rasmus Rørholt Theisen NTNUI 11:30
47 Joakim Hederskog IK Hakarpspojkarna 11:32
48 Davis Dislers IK Hakarpspojkarna 11:34
49 Christoph Meier Järla Orientering 11:36
50 Ross Morrison Rajamäen Rykmentti 11:38
51 Anders Tiltnes IL Tyrving 11:40
52 Eric Börjeskog Södertälje-Nykvarn OF 11:42
53 Shestakov Pavel Koovee 11:44
54 Jakob Enmark Södertälje-Nykvarn OF 11:46
55 Erik Pettersson OK Denseln 11:48
56 Marcus Millegård Halden SK 11:50
57 Jakob Lööf Malungs OK Skogsmårdarna 11:52
58 Rudolfs Zernis Ärla IF 11:54
59 Dmitrii Poliakov Rehns BK 11:56
60 Emil Svensk Stora Tuna OK 11:58
61 Jens Wängdahl Nyköpings OK 12:00
62 Jon Aukrust Osmoen NTNUI 12:02
63 Alain Denzler Järla Orientering 12:04
64 Kaspar Hägler Järla Orientering 12:06
65 Rassmus Andersson OK Linné 12:08
66 Peter Öberg OK Hällen 12:10
67 David Andersson Malungs OK Skogsmårdarna 12:12
68 Raffael Huber Göteborg-Majorna OK 12:14
69 Denys Shcherbakov OK Pan-Kristianstad 12:16
70 Anton Östlin Malungs OK Skogsmårdarna 12:18
71 Eskil Kinneberg IFK Göteborg 12:20
72 Olle Boström Järla Orientering 12:22
73 Andreas Rüedlinger Leksands OK 12:24
74 Oskar Sjöberg OK Linné 12:26
75 Florian Howald Tampereen Pyrintö 12:28
76 Albin Ridefelt OK Linné 12:30
77 Johan Runesson Göteborg-Majorna OK 12:32
78 Filip Dahlgren IFK Lidingö SOK 12:34
79 Baptiste Rollier Kristiansand OK 12:36
80 William Lind Malungs OK Skogsmårdarna 12:38

D20 Elit

7 330 m, 102 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
202 Jeanette Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 09:02
203 Moa Svensson IK Hakarpspojkarna 09:04
204 Hedwig Haas Sundsvalls OK 09:06
205 Emma Sundvall Järla Orientering 09:08
206 Amanda Falck Weber Eksjö SOK 09:10
207 Anna Kindlundh Södertälje-Nykvarn OF 09:12
208 Sigrid Alexandersen Fossum IF 09:14
209 Johanna Sjölund Sundsvalls OK 09:16
210 Ingeborg Ellegaard Melby Nydalens SK 09:18
211 Andrea Svensson OK Tisaren 09:20
213 Sanna Skoog Södertälje-Nykvarn OF 09:24
214 Tilda Johansson OK Orion 09:26
216 Synnøve Bråten Vegårshei IL 09:30
217 Hanna Östenberg Eksjö SOK 09:32
218 Sigrid Holmgren OK Renen 09:34
219 Ladina Rutz OLG Stäfa 09:36
220 Ellen Sarenmark Leksands OK 09:38
221 Karoline Sønsterudbråten Raumar Orientering 09:40
222 Linnéa Andersson Bredaryds SOK 09:42
223 Anna Dowling Wellington Ranges 09:44
224 Hanna Eriksson IFK Mora OK 09:46
225 Stina Nilsson Umeå OK 09:48
226 Kristin Olovsson Rehns BK 09:50
227 Brechbuehl Andrea OLG Stäfa 09:52
228 Fanny Asketun OK Roxen 09:54
229 Ida Sundström OK Renen 09:56
230 Lilja Österman Turun Suunnistajat 09:58
231 Clara Mannfolk Ulricehamns OK 10:00
232 Sara Wadman IFK Mora OK 10:02
234 Kerstin Ullmann OL Biel Seeland 10:06
235 Ellinor Eriksson KFUM Örebro OK 10:08
236 Barbara Köhle OLG Stäfa 10:10
238 Maja Enges Leksands OK 10:14
239 Nicola Blatchford Australia 10:16
240 Bethany Hanson Hertfordshire Orienteering Club HH 10:18
241 Isabel Salén IFK Mora OK 10:20
242 Linnéa Hahne Insjöns IF OK 10:22
243 Lisa Elmblad Bredaryds SOK 10:24
244 Eirin Svanøe-Hafstad Frol IL 10:26
245 Caroline Gjøtterup OK Pan Århus 10:28
247 Hanna Müller Leksands OK 10:32
248 Natsuki Yamagishi NTA O tour 10:34
249 Aleksandra Hornik OK Kolmården 10:36
250 Marte Hoff Hagen Byåsen IL 10:38
251 Kaja Bråten Løvald Asker SK 10:40
252 Filippa Johansson Jönköpings OK 10:42
253 Rebecka Hylander Nyköpings OK 10:44
254 Maria Dragowska OK!Sport 10:46
255 Hanna Gustavsson OK Tyr 10:48
256 Sophie Nilsson Hjärnarps GH OL 10:50
257 Karen Oline Kolstad Freidig 10:52
258 Caroline Lindelöw Härlövs IF 10:54
259 Magdalena Vande Voorde Tullinge SK 10:56
260 Evine Westli Andersen Løten o-lag 10:58
261 Ingrid Gulbrandsen Asker SK 11:00
263 Paula Gross Helsingin Suunnistajat 11:04
264 Amanda Johansson OK Dacke 11:06
265 Jessica Nilsson OK Tyr 11:08
267 Pia Blake Yukon OA 11:12
268 Jutta Jussila Tampereen Pyrintö 11:14
269 Lisa Malmström GOIF Tjalve 11:16
270 Erica Pettersson IFK Göteborg 11:18
271 Frida Sæther Freidig 11:20
272 Märta Berggren OK Kolmården 11:22
273 Johanna Viilo Tampereen Pyrintö 11:24
274 Klara Pålsson Sävedalens AIK 11:26
275 Matilda Martinsson Falkenbergs OK 11:28
276 Silje Arntzen Asker SK 11:30
277 Niina Hulkkonen SK Uusi 11:32
278 Sara Tynong Tullinge SK 11:34
279 Johanna Öberg Ryda SK 11:36
280 Miri Thrane Ødum OK Pan Århus 11:38
281 Moa Pettersson OK Dacke 11:40
282 Louise Lundgren Växjö OK 11:42
283 Amalie Tripax CopenhagenO 11:44
284 Elin Lindberg OK Djerf 11:46
286 Sandrine Müller Lillomarka OL 11:50
288 Moa Gustafsson Uddevalla OK 11:54
290 Pim Hedberg OK Skogsfalken 11:58
293 Carina Polzer OK Oachkatzlschwoaf 12:04
294 Malin Widén Uddevalla OK 12:06
262 Josefine Höög Hagaby GOIF 12:08
296 Amanda Blennow Falköpings AIK OK 12:10
298 Lucille Girard COTS 12:14
299 Josefine Kristiansson Trollhättans SOK 12:16
300 Mathilda Karlsson OK Rodhen 12:18
301 Helloworld Helloworld sunny 12:20
302 Emma Bjessmo IFK Lidingö SOK 12:22
305 Aina Edgren Trollhättans SOK 12:28
306 Vanessa Fricker Stora Tuna OK 12:30
307 Anika Gassner OK Oachkatzlschwoaf 12:32
308 Andrine Benjaminsen Lillomarka OL 12:34
309 Nelly Carlsson OK Pan-Kristianstad 12:36
310 Sara Hagström Falköpings AIK OK 12:38
311 Ellen Forsgren Forsa OK 12:40
312 Hanna Korhonen OK Ravinen 12:42
313 Linnea Malmberg Stora Tuna OK 12:44
315 Martina Walch OK Oachkatzlschwoaf 12:48
316 Pihla Otsamo Helsingin Suunnistajat 12:50
317 Amelie Ekström OK Kåre 12:52
319 Maja L. Brinch CopenhagenO 12:56
320 Ingvild Wang Lillomarka OL 12:58

H20 Elit

10 300 m, 119 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
401 Mark Otto Berliner TSC 09:00
402 Valentin Koziavin NiNo- Oteam 09:02
403 Gustav Hindér OK Tisaren 09:04
404 Per Lindman Finspångs SOK 09:06
1182 Are Smeland Nygårdseter Vegårshei IL 09:08
406 Erik Andersson OK Orion 09:10
407 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 09:12
1215 Emil Andersson Tullinge SK 09:14
1191 Jan Brunner Södertälje-Nykvarn OF 09:16
409 Joakim Andén Södertälje-Nykvarn OF 09:18
410 Martin Djerf IK Hakarpspojkarna 09:20
411 Erik Berzell Järla Orientering 09:24
1193 Vetle Christiansen Raumar Orientering 09:26
414 Albin Axelsson IK Hakarpspojkarna 09:30
415 Anders Felde Olaussen Halden SK 09:32
416 Sven Hellmüller Fossum IF 09:34
417 Sebastian Fleiss Berliner TSC 09:36
418 Arnaud Perrin OK Denseln 09:38
1225 Erik Hållström Gävle OK 09:40
419 Filip Wadsten OK Landehof 09:42
420 Anton Hansson IK Hakarpspojkarna 09:44
1201 Johan Böni Göteborg-Majorna OK 09:46
422 Henry McNulty OK Linné 09:48
423 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna 09:50
424 Archibald Soguel ANCO-Neuchâtel 09:52
425 Elias Gemperli Thurgorienta 09:54
426 Algirdas Bartkevicius OK Denseln 09:56
1213 Lukas Meier OLC Kapreolo 09:58
428 Philip Persson OK Orion 10:00
429 Dag Blandkjenn Kristiansand OK 10:02
430 Aaro Ruohola MS Parma 10:04
431 Konstantin Serebryanitskii Rehns BK 10:06
432 Patrick Krähenbühl OLV Langenthal 10:08
433 Quentin Mertenat CA Rosé 10:10
434 Daniel Roos Attunda OK 10:12
435 Ashley Nankervis Australia 10:14
437 Shamus Morrison Wellington OC 10:18
438 Gaute Friestad Kristiansand OK 10:20
439 Matt Goodall North West Orienteering Club 10:22
440 Johannes Kuhlin Göteborg-Majorna OK 10:24
1194 Johannes Eklöf IF Hallby SOK 10:25
441 Aidan Dawson Australia 10:26
442 Karl Enges Attunda OK 10:28
443 Morten Jørgensen Kristiansand OK 10:30
1181 Philipp Khlebnikov ANCO-Neuchâtel 10:32
445 Johan Söderlund Leksands OK 10:34
446 Sigur Heggedal Kongsberg OL 10:36
447 Matt Doyle Australia 10:38
448 Emil Tellsén OK Roxen 10:40
449 Kevin Ståhl OK Hammaren 10:42
1197 Filip Ivarsson OK Hammaren 10:44
1200 Simon Martelius Attunda OK 10:46
452 Timon Schweizer OLV Baselland 10:48
453 Aleksi Niemi Tampereen Pyrintö 10:50
454 Oskar Leinonen OK Kolmården 10:52
455 Rein Mårdalen Freidig 10:54
456 Thomas Knudsen OK Pan Århus 10:56
457 Oskar Lindqvist Sävedalens AIK 10:58
458 Øyvind Wiggen Byåsen IL 11:00
459 Jonas Madslien Bakken NTNUI 11:02
1220 William Nilsson OK Södertörn 11:04
461 Andreas Sølberg IFK Göteborg 11:06
462 Jesper Alfredsson OK Tyr 11:08
463 Gabriel Mathys OLG Bern 11:10
1180 Fredrik Levin Svaide Roma SOK 11:12
465 Heino Ollin Sävedalens AIK 11:14
467 Trevor Bray Yukon OA 11:16
468 Henrik Eklund Växjö OK 11:18
469 Magne Jutulstad NTNUI 11:20
470 RIO Nicolas OrientExpress 42 11:22
466 Anton Gumaelius Waxholms OK 11:23
1218 Erland Kvisle Asker SK 11:24
472 Arvid Våg IFK Göteborg 11:26
473 Martin Sklenar SKOB Bruntal 11:28
474 Emil Åberg Korsnäs IF OK 11:30
475 Noah Zbinden OLV Baselland 11:32
476 Sebastian Baumann OLC Kapreolo 11:34
477 Quentin Rauturier OK Hällen 11:36
478 Nils Gumaelius Waxholms OK 11:38
479 Topi Raitanen Helsingin Suunnistajat 11:40
480 Niklas Sundqvist Tullinge SK 11:42
1217 Jooseppi Kalliokoski Ikaalisten Nouseva-Voima 11:44
482 Thomas Curiger OLC Kapreolo 11:46
483 Vegard Jarvis Westergård Varegg Fleridrett 11:48
484 David Hector Snättringe SK 11:50
1183 Arvid Henriksson Järla Orientering 11:52
486 William Pommer Stora Tuna OK 11:54
487 Mikkel Kaae-Nielsen CopenhagenO 11:56
488 Sixten Walheim OK Rodhen 11:58
489 Martin Hunhammar OK Ravinen 12:00
490 Jens Rönnols Täby OK 12:02
491 Malthe Gaarsdal CopenhagenO 12:04
492 Fredrik Wigertz Långhundra IF 12:06
1202 Martin Norrbom Sala OK 12:08
494 Björn Cederberg OK Pan-Kristianstad 12:10
1192 Daniel Duhlbo IFK Mora OK 12:12
496 Riccardo Rancan OLG Pfaeffikon 12:14
497 Aske Jepsen CopenhagenO 12:16
498 Samuel Hedlund Långhundra IF 12:18
499 Matthias Groell OK Hammaren 12:20
500 Henrik Eijsink Ås-NMBU Orientering 12:22
501 Emil Granqvist OK Ravinen 12:24
502 Isak Langerak Järfälla OK 12:26
503 Felix Hartlieb Leibnitzer AC 12:28
504 Remo Ruch OK Kåre 12:30
1224 August Mikaelsson Västerås SOK 12:32
506 Bertram Kopp Stannum CopenhagenO 12:34
507 Arttu Syrjäläinen Helsingin Suunnistajat 12:36
508 Magnus Maag CopenhagenO 12:38
509 Henrik Håkansson OK Kolmården 12:40
510 Mathias Peter OK Hammaren 12:42
1230 Niklas Metzger OLK Fricktal 12:44
512 Apostol Atanasov Stora Tuna OK 12:46
513 Carl Näslund Västerås SOK 12:48
1204 Alexander Bergstrom Ottawa OC 12:50
514 Oskar Sandberg Säterbygdens OK 12:52
1226 Martin Herbert Täby OK 12:54
517 Patrick Zbinden Leksands OK 12:56
518 Emil Øbro OK Orion 12:58

D18 Elit

6 260 m, 118 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
601 Amanda Rangert IK Hakarpspojkarna 09:01
602 Marie Olaussen Fredrikstad SK 09:03
603 Elin Johansson Finspångs SOK 09:05
604 Matilda Eriksson Västerbergslagens OL 09:07
605 Gina Granstedt Halden SK 09:09
606 Simone Fankhauser OLG Goldau 09:11
607 Astrid Fiskum IL Tyrving 09:13
608 Tova Olsson IK Hakarpspojkarna 09:15
1239 Alice Axelsson IK Hakarpspojkarna 09:17
610 Hanna Åberg OK Landehof 09:19
611 Sarah Persson OK Denseln 09:21
612 Valérie Aebischer OLC Omström-Sense 09:23
613 Tanja Häfeli OLG Huttwil 09:25
614 Linnéa Golsäter Eksjö SOK 09:27
1245 Johanna Henriksson Ärla IF 09:29
616 Maëlle Beauvir Club Rennais de Course dorientation 09:31
617 Gabriella Gustafsson IK Hakarpspojkarna 09:33
618 Sonia Flückiger OLG Huttwil 09:35
619 Deborah Stadler OLG Galgenen 09:37
620 Gabriella S Bergander Eksjö SOK 09:39
621 Klara Yngvesson Umeå OK 09:41
622 Elin Granstedt IK Hakarpspojkarna 09:43
1253 Astrid Simonsson Sundbybergs IK 09:45
624 Oda Sikkeland IL Tyrving 09:47
625 Stina Nordin Sundsvalls OK 09:49
626 Anna Karlström OK Linné 09:51
627 Line Cederberg Vänersborgs SK 09:53
628 Anna Dahlgren-Rosén Järla Orientering 09:55
629 Andrea Schuler OLG Goldau 09:57
630 Annie Önsten IK Hakarpspojkarna 09:59
631 Sanna Fast Eksjö SOK 10:01
632 Hanna Hugosson Sundsvalls OK 10:03
633 Emma Sherwood FWOC 10:05
1262 Agnes Spånér Göteborg-Majorna OK 10:07
635 Carolina Olsson Älvdalens IF OK 10:09
636 Anniken Helland-Hansen IL Tyrving 10:11
637 Erica Edman Leksands OK 10:13
638 Silja Braendle OLG Stäfa 10:15
639 Ella Wallinder Göteborg-Majorna OK 10:17
640 Emilia Ståhlberg Espoon Suunta 10:19
641 Ksenia Penzina Nord West 10:21
642 Elsa Andersson Bredaryds SOK 10:23
644 Sophia Björnlinger IK Hakarpspojkarna 10:27
645 Johanna Börjesson Eriksson Storviks IF 10:29
646 Mirjam Dalén Sala OK 10:31
647 Emma Djerf Lerums SOK 10:33
648 Amelia Skalberg Bredaryds SOK 10:35
1238 Elin Lundqvist Nybro OK 10:37
650 Tove Rönnbäck Visborgs OK 10:39
1279 Caroline Løchting Thunberg OK Roslagen 10:41
652 Kajsa Jungbjer Göteborg-Majorna OK 10:43
653 Jennie Börjesson Eriksson Storviks IF 10:45
654 Heidi Plit Espoon Suunta 10:47
655 Emma Pettersson OK Roxen 10:49
656 Erika Duhlbo IFK Mora OK 10:51
657 Anni Valtonen MS Parma 10:53
658 Elvira Sellgren Göteborg-Majorna OK 10:55
659 Vilma Annala Kangasala SK 10:57
1290 Ellen Broman OK Roslagen 10:59
661 Tonje Aasheim Nymark Askøy O-Lag 11:01
662 Alice Rigby Cleveland Orienteering Klub 11:03
663 Lova Eveborn OK Roxen 11:05
664 Klara Djerf Lerums SOK 11:07
665 Märta Skog Tullinge SK 11:08
666 Inna Antikainen MS Parma 11:09
667 Siri Moholth Kongsberg OL 11:11
668 Zlata Malysheva Nord West 11:13
670 Moa Hansson Bredaryds SOK 11:17
1287 Moa Hedegård OK Kolmården 11:19
672 Märta Ransjö Zander OK Tyr 11:21
673 Ida-Marie Cederberg Pargas IF 11:23
674 Nora Synnøve Woxholth Asker SK 11:25
675 Alexandra Enlund IF Femman 11:27
676 Malin Sandstad Freidig 11:29
677 Emma Arnesen Byåsen IL 11:31
678 Elin Ransjö Zander OK Tyr 11:33
679 Marcia Mürner OLG St.Gallen/Appenzell 11:35
680 Jonna Jungåker Korsnäs IF OK 11:37
1284 Julia Eriksson OK Kolmården 11:39
682 Sara Niva Laitasaaren Veto 11:41
683 Tilla Farnes Hennum Asker SK 11:43
684 Line Sølberg OL Trollelg 11:45
685 Isabel Bryant Cambridge Sports Union 11:47
686 Ingeborg Eide Byåsen IL 11:49
687 Fanny Güdel coolfr 11:51
1261 Maria Eriksson Eds SK 11:53
689 Fanni Jauhojärvi Markussen Asker SK 11:55
690 Amanda Berggren Tullinge SK 11:57
691 Lovisa Martinsson OK Tyr 11:59
692 Ronja Björklund Bjursås OK 12:01
693 Ingrid Løvås Varegg Fleridrett 12:03
694 Elin Pettersson IFK Göteborg 12:05
2921 Jonna Halonen Fjärås AIK 12:07
696 Margrethe Wisløff Asker SK 12:09
697 Frida Junegard Tullinge SK 12:11
698 Line Laurantsen Varegg Fleridrett 12:13
699 Romina Schweizer OLV Baselland 12:15
700 Kajsa Johansson Jönköpings OK 12:17
1295 Agnes Lundqvist Järfälla OK 12:19
703 Astrid Maag CopenhagenO 12:23
704 Emma Helmersson Västerås SOK 12:25
705 Rebecca Waldenfjord Järfälla OK 12:27
706 Annina Rancan OLG Pfaeffikon 12:29
707 Agnes Westerberg Trollhättans SOK 12:31
1300 Saga Sander OK Milan 12:33
709 Sandra Näslund Västerås SOK 12:35
715 Cecilie Andersen BOK 12:37
711 Hanna Hänström Täby OK 12:39
712 Vilma Blennow Falköpings AIK OK 12:41
713 Kajsa Mattsson OK Kåre 12:43
714 Elvira Björklund Trollhättans SOK 12:45
15088 Ingrid Lundanes Emblem IL 12:47
716 Agnes Jonsson CopenhagenO 12:49
717 Emma Bengtsson Årsunda IF 12:51
718 Johanna Hagström Falköpings AIK OK 12:53
719 Emma Hagrot Täby OK 12:55
1251 Moa Kuhlin Göteborg-Majorna OK 12:57
721 Tone Albrektsson OK Ravinen 12:59

H18 Elit

8 160 m, 120 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1303 Johan Wehlin Skogspojkarnas OK 09:01
802 Johannes Ridefelt OK Linné 09:03
803 Arvid Nord IK Hakarpspojkarna 09:05
804 Timo Suter Eksjö SOK 09:07
805 Rafael Dobnik Eksjö SOK 09:09
806 Erlend Nilsen Sandnes Emblem IL 09:11
807 Ivar Jevne Arnesen Hamar OK 09:13
1333 Tom Campbell Lustens OK 09:15
809 Peter Nordbrøden Halden SK 09:17
810 Jesper Sjöblom Södertälje-Nykvarn OF 09:19
811 Alex Carcas Interlopers 09:21
812 Paul Flückiger ANCO-Neuchâtel 09:23
813 Henrik Johannesson Ronneby OK 09:25
814 Gjermund Tørnqvist Halden Nydalens SK 09:27
815 Håkon Raadal Bjørlo Halden SK 09:29
816 Håkon Østraat Sævareid Halden SK 09:31
1313 Alexander Wiklund Finspångs SOK 09:33
818 Nick Gebert OLK Wiggertal 09:35
819 Oskar Lind Eksjö SOK 09:37
820 Olle Nilsson OK Linné 09:39
821 Filip Karlsson IF Hagen 09:41
822 Lucas Sundblad Eksjö SOK 09:43
823 André Andersson Västerbergslagens OL 09:45
1336 Mathias Gløersen OL Tønsberg og Omegn 09:47
825 Rickard Djerf Tibro OK 09:49
826 Audun Heimdal Konnerud IL 09:51
827 Trygve Kristoffer Løvli Halden SK 09:53
1369 Anders Haflan OL Tønsberg og Omegn 09:55
829 Sverre Bang Støeng Hamar OK 09:57
830 Valtteri Heikkinen Vehkalahden Veikot 09:59
831 Pascal Buchs ANCO-Neuchâtel 10:01
832 Otto Stuhlhofer OK Landehof 10:03
833 Aidan Rigby Cleveland Orienteering Klub 10:05
834 Robin Salén Bergnäsets AIK 10:07
835 Torkel Reinhartsen Kristiansand OK 10:09
536 Trygve Heggedal Kongsberg OL 10:11
1324 Daniel Carlson Bjernald OK Linné 10:13
838 Eevert Toivonen Kangasala SK 10:15
839 Alvar Palmen Espoon Suunta 10:17
840 Aaro Julkunen MS Parma 10:19
841 Teemu Eerola Tampereen Pyrintö 10:21
842 Cyril Bucher OLV Hindelbank 10:23
1374 Isak Prellner Skåneslättens OL 10:25
844 Veit Slodowski USV Jena 10:27
845 Silvan Ullmann OL Biel Seeland 10:29
846 Devon Beckman Hawkes Bay Orienteering Club 10:31
847 Andreas Uller Kils OK 10:33
1380 Eivind Øfsthus Gravir Asker SK 10:35
849 Andrin Gründler Vaajakosken Terä 10:37
850 Akseli Ruohola MS Parma 10:39
851 Lari Pernu Espoon Suunta 10:41
852 Ulrik Astrup Arnesen Heming Orientering 10:43
853 Juha Rauhala Espoon Suunta 10:45
854 Tommy Hayes Auckland OC 10:47
855 Nicolas Müller OLG Thun 10:49
856 Ole Kostøl Kristiansand OK 10:51
858 Hallvard Arntzen Foss Sandefjord OK 10:55
1405 Fredrik Johansson OK Nackhe 10:57
860 Csaba Gerber Bussola OK 10:59
861 Albin Lillieström OK Roxen 11:01
862 Eero Heinonen MS Parma 11:03
863 Sergey Krasilnikov Nord West 11:05
864 Aleksi Sorsa Espoon Suunta 11:07
1397 Olav Remmen OL Trollelg 11:09
866 Vegard Gulbrandsen Asker SK 11:11
867 Tim Franssen OLV Luzern 11:13
868 Eric Rosjö Jönköpings OK 11:15
869 Erlend Kvittum Nytrøen Tynset IF 11:17
870 Emil Ljungemyr OK Kolmården 11:19
871 Laurits Bidstrup Møller OK Pan Århus 11:21
872 Ville Johansson OK Kolmården 11:23
873 Håvard Eidsmo Freidig 11:25
874 Gustaf Sundbüe OK Hällen 11:27
1306 Simon Schuster Vallentuna-Össeby OL 11:29
876 Manuel Walss OLV Luzern 11:31
877 Olle Andersson Tullinge SK 11:33
878 Simon Larsson OK Hällen 11:35
1393 Hugo Dahlberg Haninge SOK 11:37
880 Erik Nielsen Orienteering Tarzo a.s.d. 11:39
881 Noel Boos OLV Luzern 11:41
882 Ollipekka Heikkilä Lynx 11:43
1400 Erik Zeilon Skåneslättens OL 11:44
883 Mattis Hallberg IK Uven 11:45
884 Lukas Deininger IFK Mora OK 11:47
885 Victor Imark Tullinge SK 11:49
1378 Rasmus Lundberg OK Bävern 11:51
887 Christian Møller Aalborg OK 11:53
888 Petter Vangen Lunåsmo Tynset IF 11:55
1404 Sturla Frydenlund IF Sturla 11:57
890 Johan Olson IK Uven 11:59
891 Simon Imark Tullinge SK 12:01
892 Benjamin Walti OLK Argus 12:03
893 Oliwer Lundberg OK Bävern 12:05
894 Kjetil Mølnvik Freidig 12:07
895 Julius Molsen CopenhagenO 12:09
896 Mathieu Perrin Nature Orientation Saint Etienne 12:11
897 Isac von Krusenstierna OK Kåre 12:13
898 Florian Attinger OK Ravinen 12:15
899 Anton Forsberg Långhundra IF 12:17
1411 Jakob Fransson OK Milan 12:19
901 Rasmus Damgaard Nielsen CopenhagenO 12:21
902 Jonas Gustafsson OK Kåre 12:23
903 Noah Howlett LOC 12:25
904 Herman Ryen Martinsen Fredrikstad SK 12:27
905 Andrin Bieri OLG Pfaeffikon 12:29
906 Johan Lindbjerg Skovbæk CopenhagenO 12:31
1346 Fabian Steen OK Enen 12:33
909 Simon Hector Snättringe SK 12:35
910 Elias Ekvall Trollhättans SOK 12:37
911 Henning Sjökvist Stora Tuna OK 12:39
1433 Kristian Nilsen Sandnes Emblem IL 12:41
913 Carl Emil Schøier Kovsted CopenhagenO 12:43
914 Jesper Svensk Stora Tuna OK 12:45
915 Hugo Eriksson OK Nolaskogsarna 12:47
916 Rune Østergaard CopenhagenO 12:49
1391 Olle Josarp FK Friskus-Varberg 12:51
918 Knut Aasheim Oppsal Orientering 12:53
919 Albin Andersson OK Ravinen 12:55
920 Asger Skytte Kirkegaard CopenhagenO 12:57
921 Filip Jacobsson Degerfors OK 12:59

D21 Elit 2

8 700 m, 10 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
15090 Anja Arbter Eksjö SOK 08:34
1003 Sirkku Minkkinen Rajamäen Rykmentti 08:50
1008 Tori Owen FWOC 09:32
1020 Marte Fallbakken Berge NTNUI 11:26
1021 Frida Gustafsson IFK Göteborg 11:33
1024 Anna Gustafsson IFK Göteborg 11:56
1028 Nicoline Friberg Klysner CopenhagenO 12:31
1029 Emilia Hyvärinen Lahden Suunnistajat-37 12:41
1030 Elina Lammi Helsingin Suunnistajat 12:52
1032 Maria Nordström Gävle OK 13:13

H21 Elit 2

12 800 m, 104 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1035 Francois Joly OK Linné 08:33
1036 Alexander Schwab OL Regio Olten 08:35
1037 Mikael Pihel OK Tisaren 08:37
1038 Jim Øystein Nybråten IL Tyrving 08:39
15087 Olle Kalered OK Denseln 08:44
1041 Josep Morla C.d.p.o 08:46
1042 Andreas Bergander Eksjö SOK 08:48
1043 Ludvig Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 08:50
1046 Tristan Bloemen CO Liège 08:57
1048 Andreas Nilsson Markaryds FK 09:01
1049 TingWei Ke Taiwan Junior Orienteering Club 09:04
1050 Mattias Eriksson OK Denseln 09:06
1052 Jonas Falck Weber Eksjö SOK 09:10
1054 Joël Borner OK Ravinen 09:15
1055 Kristian Vad Horsens OK 09:17
1056 Yen Lung Chen Taiwan Junior Orienteering Club 09:19
1057 Markus Hederskog IK Hakarpspojkarna 09:21
1058 Rasmus Skovhede Hviid Søllerød OK 09:24
2215 Marvin Goericke Berliner TSC 09:24
1059 Damian Konotopetz FWOC 09:26
1061 Ismael Röthlisberger OLG Suhr 09:30
1062 Simon Eklöv OK Linné 09:32
1063 Simon Lundin Finspångs SOK 09:35
1066 Björn Hellrup Helsingborgs SOK 09:41
1067 Raúl Ferra KFUM Örebro OK 09:43
1068 Joakim Eliasson Göteborg-Majorna OK 09:46
1069 Térence Risse Nydalens SK 09:48
1064 Michael Siemmeister Eksjö SOK 09:50
1071 Will Critchley Vaajakosken Terä 09:52
1072 Andrey Lamov IFK Mora OK 09:55
1073 Matthias Reiner OK Hammaren 09:57
1074 Lars Bukkehave OK Sorø 09:59
1075 Dominik Haas OLG Schaffhausen 10:02
15085 Mikael Eliasson Göteborg-Majorna OK 10:04
1078 Yannis Güdel CA Rosé 10:08
1079 Duncan Morrison Hawkes Bay Orienteering Club 10:11
15089 Martin Hammarberg Malungs OK Skogsmårdarna 10:12
1081 Fabian Ringli OLG Schaffhausen 10:15
1082 Johannes Zechner ASVÖ Österrike 10:17
1084 Teemu Karjalainen Vaajakosken Terä 10:22
1086 Anders Johansson Rehns BK 10:27
1087 Linus Rapp IFK Mora OK 10:29
1088 Henrik Sulz ASVÖ Österrike 10:31
1089 Robbie Anderson Orienteering Canada 10:33
1090 Gunnar Holmgren Bergnäsets AIK 10:36
1092 Matthias Poell ASVÖ Österrike 10:40
1095 Jeff Teutsch Orienteering Canada 10:47
1097 Magnus Johansson Kristiansand OK 10:52
1098 Pascal Haas OLG Schaffhausen 10:54
1099 Jonas Gründler Vaajakosken Terä 10:56
1103 Alan Cherry Varegg Fleridrett 11:04
1105 Mattias Karlsson Växjö OK 11:08
1107 Carl Eilert Macody Lund Varegg Fleridrett 11:12
1110 Henrik Rindom OK Pan Århus 11:18
1113 Sam Choi Lam HKOXCC 11:24
1114 Øyvind Macody Lund Varegg Fleridrett 11:26
1115 Tomas Holmberg OK Södertörn 11:28
1117 Lauri Nenonen Kalevan Rasti 11:32
1118 Daniel Netz IFK Göteborg 11:34
1119 Johan Wikström OK Tyr 11:36
1120 Rikard Pentonen IFK Göteborg 11:38
1121 Fabian Wennerberg Varegg Fleridrett 11:40
1122 Gerald Yip HKOXCC 11:42
1123 Marcus Berggren Nyköpings OK 11:44
1125 Jostein Kvakland Varegg Fleridrett 11:48
1126 Lars Jakobsson Centrum OK 11:50
1127 Halvor Eid Nielsen NTNUI 11:52
1128 Jesper Sjögren OK Kullingshof 11:54
1130 Daniel Nilsson Nyköpings OK 11:58
1131 Siu Tung Hui HKOXCC 12:00
1132 John Persson IFK Göteborg 12:02
1133 Mikael Andersson Linköpings OK 12:04
1135 Petter Marki Erichsen Varegg Fleridrett 12:08
1136 Tobias Svarer OK Esbjerg 12:10
1137 Simon Wenger OLG Bern 12:12
1138 Rico Hübscher OLK Argus 12:14
1139 Niklaus Rey Nyköpings OK 12:16
1140 Joel Nilsson IFK Göteborg 12:18
1141 Maxime Rauturier OK Hällen 12:20
1142 Robert Johansson Täby OK 12:22
15092 Niklas Olofsson OK Pan-Kristianstad 12:26
1146 Yaşar İsmet Demiröz NEO DSK 12:30
1147 Daniel Henggeler Björnbär OK 12:32
1148 Toby Scott OLV Steinberg 12:34
1149 Hans Persson Gävle OK 12:36
1151 Luca Zingg OL Amriswil 12:40
1152 Joakim Axelsson Trollhättans SOK 12:42
1153 Sven Klein OLG Pfaeffikon 12:44
1154 Håkan Pettersson OK Djerf 12:46
1155 Magnus Björk OK Rodhen 12:48
1156 Karl-Johan Westberg IFK Mora OK 12:51
1157 Per Eklöf OK Milan 12:53
1159 Jakob Pauser OK Hammaren 12:59
1160 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 13:01
1161 Baptiste Girard OK Ravinen 13:04
1145 Clement Demeuse Academy 2015 13:07
1163 Kristian Kannus Kangasala SK 13:09
1164 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 13:12
1165 Anders Österlund Västerås SOK 13:15
1166 Simon Rüegg OLG St.Gallen/Appenzell 13:17
1167 Dieter Wolf ULUS REISEWELT 13:20
1168 Martin Jansson OK Rodhen 13:23
1169 Gustav Nordström Gävle OK 13:25
1170 Yves Aschwanden Stora Tuna OK 13:28

D20 Elit 2

6 130 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1175 Miti LE CAm Club Rennais de Course dorientation 09:37

H20 Elit 2

9 070 m, 20 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1184 Einar Lofthus Hamar OK 08:58
1185 Ola Keiserås IL Leik 09:04
1187 Anton Nilsson Umeå OK 09:16
1190 Lars Beglinger OLG Murten 09:35
1195 Jonas Carlsson Sundbybergs IK 10:03
1196 Sarawut Atsattru CA Rosé 10:09
1198 Carl Rämmal Lunds OK 10:19
1205 Florian Pasda USV Jena 10:57
1207 Måns Hellgren OK Södertörn 11:06
1208 Johan Ivarsson OK Kullingshof 11:11
1210 David Svensson Skåneslättens OL 11:19
1211 Anton Blomdahl Tullinge SK 11:24
1212 Markus Nordmark Nässjö OK 11:28
1214 Andreas Zeijlon OK Hällen 11:37
1221 Oscar Renberg Sävedalens AIK 12:08
1222 Johan Eklund Växjö OK 12:12
515 Brage Hellen TIF Viking 12:19
1229 Tom Drygalski Academy 2015 12:19
1228 Viktor Gammeljord OK Snab 13:00
1231 Albin Bergkvist OK Kåre 13:25

D18 Elit 2

5 650 m, 41 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1232 Marit Melby Jacobsen Lardal OL 08:32
1235 Olivia Nyman Vänersborgs SK 08:45
1237 Ebba Envall IK Hakarpspojkarna 08:54
1240 Kristin Helland-Hansen IL Tyrving 09:07
1242 Ida Torbiörnsson Järla Orientering 09:16
1244 Wilma Jansson Vänersborgs SK 09:25
1247 Julia Frejd OK Ravinen 09:38
1248 Ellen Myrskog IK Kronan 09:42
1249 Lina Pålsson Kungälvs OK 09:46
1250 Freja Vredin IFK Umeå 09:50
40012 Zoe Dowling Wellington Ranges 10:01
1254 Karin Hagwall Lunds OK 10:04
1256 Mimmi Dahlberg Bredaryds SOK 10:11
1258 Anna Korgavina Nord West 10:18
1259 Signe Rosendahl OK Renen 10:22
1260 Hanne-Line Ekström MS Parma 10:26
1263 Csenge Gerber Bussola OK 10:36
1265 Cecilia Rämmal Lunds OK 10:43
1266 Anniina Aaltonen MS Parma 10:47
1267 Josefine Andersson OK Renen 10:51
1268 Agnes Berglund Ulricehamns OK 10:54
1269 Klara Elmblad Bredaryds SOK 10:58
1270 Fanny Andersson Göteborg-Majorna OK 11:01
1271 Erica Eriksson Hjärnarps GH OL 11:05
1273 Emilia Östlund OK Kolmården 11:12
1274 Elin Posch Jönköpings OK 11:16
1275 Frida Krohn Östersunds OK 11:19
1276 Emma Kindbom IF Hagen 11:23
1278 Hanna Tynong Tullinge SK 11:30
1281 Ebba Leickt Tullinge SK 11:41
1282 Alice Frost OK Roslagen 11:44
1283 Emma Bergman OK Tyr 11:48
1286 Madelene Axelsson Härlövs IF 11:58
1288 Malin Nyman OK Tyr 12:06
1289 Stina Eriksson Jönköpings OK 12:09
1277 Matilda Arborelius Hjärnarps GH OL 12:13
1291 Linnea Gustafsson OK Gynge 12:18
1292 Ebba Jansson Söders-Tyresö 12:25
1296 Mathilda Högberg Söders-Tyresö 12:52
1298 Hanna Röstin Söders-Tyresö 13:06
1236 Klara Mandahl OK Linné 13:12

H18 Elit 2

7 320 m, 101 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1304 Dusan Slama ATU Kosice 08:35
1305 Tuve Möller OK Linné 08:37
1307 Philip Edvardsson Eksjö SOK 08:42
1309 Jonas Toftered IF Rigor 08:47
1310 Alexander Hörnquist Örnsköldsviks OK 08:49
1312 Eric Löfqvist OK Njudung 08:53
1314 Ludvig Sandahl Järla Orientering 08:58
1316 Ola Andersson Stigmännen Karlshamns OK 09:02
1317 Daniel Andersson OK Löftan 09:05
1318 Nils Wärnsberg Eksjö SOK 09:07
1319 Oscar Sundlöf Sundsvalls OK 09:09
1320 Jonas Unsgård IL Leik 09:12
1321 Pontus Erlandsson SOK Viljan 09:14
1322 Even Lindstad Børresen Hamar OK 09:16
1323 Viktor Wassén Vänersborgs SK 09:18
1325 David Levin Svaide Roma SOK 09:23
1327 Martin Särnbrink OK Tisaren 09:27
1328 Edvin Andersson OK Norrvirdarna 09:30
1329 Stéphane Wathelet CO Liège 09:32
1330 Rasmus Wickbom Vittjärvs IK 09:34
1331 Oscar Wiberg Järla Orientering 09:37
1332 Isac Johansson Sol Tranås 09:39
1334 Robin Beglinger OLG Murten 09:43
1335 Ole Wanvik Haugen Stjørdals-Blink Orientering 09:45
1308 Erik Tuuri Bergnäsets AIK 09:47
1337 Lars Olovsson Rehns BK 09:49
1338 Martin Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 09:51
1339 Oskar Öqvist Bergnäsets AIK 09:53
1341 Viktor Skoog Kils OK 09:57
1342 Eero Jalli MS Parma 09:59
1343 Pontus Lindblom OK Roxen 10:01
1344 Fredrik Moe Sandefjord OK 10:03
1345 Christopher Wilestedt Attunda OK 10:05
1347 Lukas Eveborn OK Roxen 10:09
1348 Johan Persson OK Österåker 10:11
1349 David Risberg Kils OK 10:13
1350 Andreas Persson OK Hammaren 10:15
1351 Nils Henriksson Bergnäsets AIK 10:17
1352 Jesper Lindahl OK Trian 10:19
1353 Tim Olsson Brattås CK 10:21
1355 Johan Lamm Frölunda OL 10:25
1356 Albin Larsson Katrineholms OK 10:27
1358 Christian Redtzer Attunda OK 10:31
1359 Adam Tellsén OK Roxen 10:33
1360 Joris Hochstetter USV Jena 10:35
1361 Adam Lilja OK Enen 10:37
1362 Jacob Eriksson KFUM Örebro OK 10:39
1363 Joona Parjanen MS Parma 10:41
1364 Elmeri Toivanen Kouvolan Suunnistajat 10:43
1315 Johan Ryding Södertälje-Nykvarn OF 10:45
1366 Paul Pasda USV Jena 10:47
1367 Daniil Kashin Nord West 10:49
1368 Joakim Ståhl Järbo OK 10:51
1370 Rasmus Arfwedson Frölunda OL 10:55
1371 Olle Hansson OK Roxen 10:57
1372 Erik Hansson Härnösands OK 10:59
1373 Axel Jutterström IFK Mora OK 11:01
1376 Viktor Janrik Bromma-Vällingby SOK 11:07
1377 Joakim Skärlén Haninge SOK 11:09
1379 Pierre Martinez OK Södertörn 11:13
1381 Gustav Ögren Korsnäs IF OK 11:17
1382 Waldemar Andersson OK Roslagen 11:19
1383 Marcus Beckius OK Tyr 11:21
1384 Hallvard Seim Grøvlen OL Trollelg 11:23
1385 Arvid Claesson Jönköpings OK 11:25
1386 Lukas Lundgren Växjö OK 11:27
1387 Arvid Linder OK Hällen 11:29
1389 Olle Skog Tullinge SK 11:34
1390 Egil Morast Haninge SOK 11:36
1392 Albin Claesson Sävedalens AIK 11:40
1394 Simon Runefors Växjö OK 11:45
1396 Adam Segerslätt Skåneslättens OL 11:49
1398 John Gunnarsson Surahammars SOK 11:54
1399 Tobia Berger OLV Baselland 11:56
1402 Brage Jørum Byåsen IL 12:02
1403 Jakob Höst Hjärnarps GH OL 12:05
1406 Johan Gustafsson OK Tyr 12:11
1407 Linus Backlund OK Södertörn 12:13
1408 Henrik Hamrefors Västerås SOK 12:16
1409 Martin Persson Årsunda IF 12:18
1410 Jonas Eriksson Stora Tuna OK 12:21
1436 Mattias Perneby IFK Lidingö SOK 12:26
1413 Ludvig Andreas Rødnes Oppsal Orientering 12:28
1414 Martin Mörsell OK Kåre 12:31
1416 Erik Olsson Gävle OK 12:36
1417 Sondre Damm TIF Viking 12:38
1418 Viktor Wohlgemuth OK Ravinen 12:41
1420 Jørgen Vister Indre Østfold OK 12:46
1421 Fritjof Axelsson FK Göingarna 12:48
1422 Nils Alexandersson Stora Tuna OK 12:51
1425 Sixten Hillerhag IFK Lidingö SOK 12:58
1426 Åsmund Aamodt Resell Nydalens SK 13:01
1427 Mårten Olsson Gävle OK 13:03
1428 Jonas Hammarskiöld OK Skogsfalken 13:06
1429 Erik Nallgård Västerås SOK 13:08
1430 Bobby Brahm Långhundra IF 13:11
1431 Are Wigaard Oppsal Orientering 13:13
1432 Jesper Vikman OK Nolaskogsarna 13:16
1434 Jens Christian Gammeljord OK Snab 13:21
1435 Nils Grip Kalmar OK 13:23
1437 Eric Danielsson OK Kåre 13:28

D21

6 880 m, 158 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
2002 Hanna Eriksson OK Denseln 08:32
2003 Malin Andrén Tibro OK 08:34
2004 Julia Lundquist Nybro OK 08:36
2005 Andrea Wickbom Vittjärvs IK 08:38
2006 Frida Andersson OK Orion 08:39
2007 Maria Eriksson Västvärmlands OK 08:41
1002 Anaïs Cattin ANCO-Neuchâtel 08:42
2009 Anna Olsson Tibro OK 08:45
2010 Dora Szerencsi Järla Orientering 08:46
2011 Sandra Karlsson Bierfeldt Ärla IF 08:48
15081 Sofia Salomonsson Linköpings OK 08:50
2013 Elin Eriksson Västvärmlands OK 08:52
2014 Ida Mari Borge Hovi Konnerud IL 08:54
2015 Anna Wehlin Skogspojkarnas OK 08:55
2016 Kerria Challandes ANCO-Neuchâtel 08:57
2017 Kate Morrison OK Linné 08:59
2018 Alexandra Khlebnikova ANCO-Neuchâtel 09:01
2019 Maria Brodin Fossum IF 09:03
2020 Hannah Culberg US Orienteering 09:04
2021 Agnes Adolfsson Eksjö SOK 09:06
2022 Elin Svensson IK Hakarpspojkarna 09:08
2023 Sara Jonsson OK Orion 09:10
2024 Emilia Henrysson Tibro OK 09:11
2025 Jenny Björk OK Denseln 09:13
2026 Marielle Nilsson Andrarums IF 09:15
2027 Lisa Kalered OK Denseln 09:17
2028 Malin Jacobson OK Tor 09:19
2029 Karolina Nygren Skogspojkarnas OK 09:20
144 Heike Torggler Sportclub Meran 09:22
2032 Anna Nystedt Sundsvalls OK 09:26
2033 Linn Axelsson Ärla IF 09:28
2036 Ida Willén Östersunds OK 09:33
2037 Katja Lüscher OL Regio Olten 09:35
2038 Lovisa Onsbring Gustafson Ärla IF 09:36
2039 Sofia Gumaelius Tibro OK 09:38
2041 Sara Lundsten Sundsvalls OK 09:42
2042 Jenny Gullqvist Västvärmlands OK 09:44
2043 Rachel Collins DFOK 09:45
2044 Ylva Sunesson OK Alehof 09:47
2045 Mary Fleming Australia 09:49
2046 Bodil Halvarsson Göteborg-Majorna OK 09:50
2047 Hanna Modin Lunds OK 09:52
2048 Madeleine Dahlin Kovlands IF 09:53
2049 Marthe Gløersen OL Tønsberg og Omegn 09:55
2050 Sofie Svensson Björkfors GOIF 09:57
2031 Linnea Nord OK Klemmingen 09:58
2052 Natalia Pereverzina Hertfordshire Orienteering Club HH 10:00
2053 Olga Baranova DVOA 10:02
15091 Amanda Hansson Bredaryds SOK 10:03
2055 Josefine Söderlund Leksands OK 10:05
2056 Leena Kuusipohja Kristiansand OK 10:07
2057 Elin Dölerud Göteborg-Majorna OK 10:08
2058 Lone Malmgren Gjø-Vard OL 10:10
2060 Sofie Pettersson Ulricehamns OK 10:13
2061 Lovisa Falk Hagaby GOIF 10:15
2062 Lina Samor Lerums SOK 10:16
2063 Marie Rönnestrand Frösö IF 10:18
2064 Lotta Falk Göteborg-Majorna OK 10:20
Linda Lindkvist Leksands OK 10:21
2066 Evelina Christoffersson OK Renen 10:23
2067 Carolin Svensson Haninge SOK 10:24
2068 Tatyana Bevza Nord West 10:26
2070 Viviane Mumprecht IFK Ilfis OK 10:29
2071 Elin Blick OK Alehof 10:31
2072 Susanna Forsell Motala AIF OL 10:33
2074 Ida Dalhammer OK Roxen 10:36
2075 Anna Gierlach WOLF Haltern 10:37
2076 Hanna Baushevich BSU OK 10:39
2077 Renee Beveridge North West Orienteering Club 10:41
2078 Eva Öhlund Ulricehamns OK 10:42
2079 Sofia Hägglund OK Hammaren 10:44
2080 Frida Volden Kongsberg OL 10:46
2081 Sara Schmidt Trollhättans SOK 10:47
2082 Yuqing Zheng OAC 10:49
2083 Maria Bois Leksands OK 10:51
2084 Marion Risse CA Rosé 10:52
2085 Maria Johansson Torsås OK 10:54
2086 Eliana Köpfli IFK Ilfis OK 10:55
2088 Lovisa Mannfolk Ulricehamns OK 10:59
2089 Jaana Pulkkinen Ylistaron Kilpa-Veljet 11:00
1019 Kajsa Hammarström Linköpings OK 11:02
2091 Iris Lui HKOXCC 11:03
2092 Eva Gustafsson Hagaby GOIF 11:04
2093 Madeleine Attfors Sävedalens AIK 11:06
2094 Lydia Martinsson OK Tyr 11:07
2095 Moa Kjellstrand Centrum OK 11:08
2096 Jenny Lönnkvist Tullinge SK 11:10
2097 Elin Hamrefors Sävedalens AIK 11:11
2098 Karin Fägerlind Centrum OK 11:12
2099 Nicole Hitz OLK Argus 11:14
15001 Pernilla Olsson Skåneslättens OL 11:15
2102 Anna Håkansson Linköpings OK 11:18
2103 Emma Lundman OK Roslagen 11:19
2104 Karin E Gustafsson Hagaby GOIF 11:20
2105 Solveig Løken NTNUI 11:22
2107 Sara Ivarsson OK Kullingshof 11:24
2108 Therese Larsson OK Kroppefjäll 11:26
2034 Siri Jeppsson Södertälje-Nykvarn OF 11:27
2110 My Westlund OK Tyr 11:28
2111 Sonja Mueller OLG Basel 11:30
2112 Britt Ingunn Nydal NTNUI 11:31
2113 Angelica Engström Skåneslättens OL 11:32
2114 Cristina Hedlund Vandrarringen 11:34
2115 Filippa Spånér Sävedalens AIK 11:35
2116 Sofia Lönnkvist Tullinge SK 11:36
2118 Amanda Martinsson Falkenbergs OK 11:39
2119 Erika Lindqvist Sävedalens AIK 11:40
1022 Kristin Skaar Ryda SK 11:41
2120 Albina Patrakova Novosibirsk 11:42
2121 Ellen Larsson IF Hagen 11:43
2122 Sofie Gustavsson OK Tyr 11:44
2123 Live Bredholt Jørgensen NTNUI 11:46
2125 Sara Bengtsson Sävedalens AIK 11:48
2126 Lisa Pettersson OK Dacke 11:50
2127 Gry Granstedt NTNUI 11:51
2128 Linnea Börjars Centrum OK 11:52
2129 Kristin Källströmer Nyköpings OK 11:54
2130 Samantha Saeger OK Linné 11:55
2131 Jenny Eriksson OK Kåre 11:56
2133 Lucie Komarkova Hjärnarps GH OL 11:59
2134 Lisa Samor Tjällmo-Godegårds OK 12:00
2135 Elina Johnsson Centrum OK 12:02
2136 Kira Arkhipova Novosibirsk 12:03
2137 Lisa Palm Sävedalens AIK 12:04
2139 Malin Leandersson OK Tyr 12:07
2140 Ronja Arvidsson Skåneslättens OL 12:08
2141 Vivian Lee HKOXCC 12:10
2142 Linnéa Johnsson OK Nackhe 12:11
2143 Amanda Claesson Sävedalens AIK 12:12
2144 Dorthe Kühl Petersen OK SYD 12:14
2145 Barbara Schönenberger OL Regio Wil 12:16
2146 Lisa Gabrielsson Falköpings AIK OK 12:18
15003 Lina Lång Stora Tuna OK 12:21
2148 Frida Forsberg OK Ravinen 12:23
2149 Sofie Landqvist Köping-Kolsva OK 12:26
2150 Lisa Westerberg OK Milan 12:28
2151 Karin Valdemarsson Köping-Kolsva OK 12:31
15002 Julia Olsson Uddevalla OK 12:33
2154 Nina Jeanette Tollehaug Eiker OL 12:38
2155 Viktoria Helmersson OK Ravinen 12:41
2156 Bjørg Granly NTNUI 12:43
2157 Maren Herrgesell OK Oachkatzlschwoaf 12:46
2158 Fontaine Hélise Tous Azimuts Douai 12:48
2159 Livia Schifferle Björnbär OK 12:51
2160 Malin Welén Köping-Kolsva OK 12:53
15079 Johanna Erlandsson Stora Tuna OK 12:56
2162 Elin Törnroth Hjobygdens OK 12:58
2417 Johanna Sanderi IFK Lidingö SOK 13:01
2164 Anna Birkestål Köping-Kolsva OK 13:03
2165 Emma Bromark Långhundra IF 13:06
2166 Frida Danielsson Västerås SOK 13:08
2167 Minna Saarinen Koovee 13:11
2168 Frida Strömgård Uddevalla OK 13:13
2169 Linn Bylars Forsa OK 13:16
2170 Maria Schmiterlöw Hjobygdens OK 13:18
2172 Johanna Larsson Köping-Kolsva OK 13:23
2173 Therese Persson Snättringe SK 13:26
2174 Anicó Kulow Berliner Turnerschaft 13:28

H21

9 820 m, 195 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
2173 Joel Mösch OLG Suhr 08:30
2174 Jonatan Aronsson OK Tisaren 08:31
2175 Simon Bohman Rånäs OK 08:33
2176 Mattias Nilsson Vänersborgs SK 08:34
2177 Jan Shanel K.O.B. Choce 08:35
2178 Jesper Johansson Ärla IF 08:37
2179 Jérôme Favre ANCO-Neuchâtel 08:38
2180 Joakim Antonsson OK Löftan 08:39
15004 Erik Liljequist Södertälje-Nykvarn OF 08:42
2183 Marcus Svensson FK Boken 08:43
2184 Carl-Johan Högberg OK Linné 08:44
2185 Anders Vedin Sundsvalls OK 08:46
2186 Fredrik Andersson IF Rigor 08:47
2323 Niklas Olsson Skåneslättens OL 08:48
2188 Niklas Gustafsson OK Tisaren 08:50
2189 David Runemalm Nybro OK 08:51
2190 Jonas Gustafsson Andrarums IF 08:52
2191 Johan Antonsson OK Löftan 08:53
2192 Ondrej Pesek K.O.B. Choce 08:55
2193 Peter Kjellberg Istrums SK 08:56
2194 Gabriel Mösch OLG Suhr 08:57
2195 Sven-Anders Melin Södertälje-Nykvarn OF 08:59
2196 Samuel Örn Markaryds FK 09:00
2197 Karsten Blume Berliner TSC 09:01
2198 Niklas Thörn OK Vilse 87 09:02
2199 Adrian Bergström Älvsby IF OK 09:04
2200 Daniel Örn IK Hakarpspojkarna 09:05
2201 Olle Winroth OK Löftan 09:06
2202 Martin Sand OK Tisaren 09:08
2203 Patrik Johansson Kexholms SK 09:09
2204 Anders Fogelberg Västvärmlands OK 09:10
2205 Christian Karldén Kvillebyns SK 09:12
2206 Hugo Babel ANCO-Neuchâtel 09:13
2207 Erik Råberg OK Landehof 09:14
2208 Anton Thorstensson IK Hakarpspojkarna 09:15
2210 Gabriel Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 09:18
2211 Mattias Andersson OK Tisaren 09:19
2212 Victor Axbom OK Landehof 09:21
2214 Tobias Eliasson Sundsvalls OK 09:23
2216 Kaarel Kure OK Kobras 09:26
2217 Alexandre Lebet ANCO-Neuchâtel 09:27
2218 Johnny Hålsjö Vänersborgs SK 09:28
2219 Wouter Foppen Minor 09:30
2220 Sam Eriksson Andrarums IF 09:31
2221 Martin Strömgren OK Linné 09:32
2222 Måns Faxén Växjö OK 09:34
2223 Emil Nilsson Umeå OK 09:35
2224 Emil Kalered OK Denseln 09:36
2225 Adam Granstedt IK Hakarpspojkarna 09:37
2226 Erik Toomingas Sundsvalls OK 09:39
2227 Michal Patek K.O.B. Choce 09:40
2229 Oscar Gustafsson Idefjordens SK 09:43
2230 Johan Aronsson OK Tisaren 09:44
2231 Love Lindström Attunda OK 09:45
2232 Michael Kreiberg OK Roskilde 09:46
1077 Andreas Calleberg Rehns BK 09:48
6165 Fredrik Sturesson OK Alehof 09:49
2235 Björn Arnesson Ulricehamns OK 09:50
2236 Brechbuehl Nico OLG Stäfa 09:51
2237 Simen Wästlund Notodden OL 09:53
2238 Per Aspegren OK Kontinent 09:54
2239 Mats  Karlström Frösö IF 09:55
2240 Charlie Stolt Rehns BK 09:56
2241 Christian Renevey CA Rosé 09:58
2242 Niklas Barsk Övertorneå IF 09:59
2243 Torbjörn Almegius Stenungsunds OK 10:00
2244 Jesper Nilsson Ulricehamns OK 10:01
2245 Rasmus Lüscher Göteborg-Majorna OK 10:03
2247 Sindre Sandven Fossum IF 10:05
2248 Anders Carnland Frösö IF 10:06
2249 Florian Bochud CA Rosé 10:08
2251 Sebastian Pugh Essex Stragglers OS 10:10
2252 Jiri Zelinka O-mikron 10:11
2253 Aliaksei Shvants BSU OK 10:13
2254 Joar Svartholm Bergnäsets AIK 10:14
2255 Kristian Juda Husgard OK Roskilde 10:15
2256 Godefroy Schrago CA Rosé 10:16
2257 Flavio Poltera Quack OK 10:18
2258 Jan Pavelka O-mikron 10:19
2259 Javier Ruiz de la Herrán Pidal COMA Club de Orientación de Málaga 10:20
2260 Niklas Österlund Ulricehamns OK 10:21
2261 Michael Andersen OK Roskilde 10:23
2262 Mathias Drage Kongsberg OL 10:24
2263 Robert Larsson Gamleby OK 10:25
2264 Dmytro Kosytsin SC Sirius 10:26
2265 Oskar Höglund Motala AIF OL 10:28
2266 Oskar Lyding Hylte OK 10:29
2267 Patrik Brorsson Frösö IF 10:30
2268 Fredrik Johansson Bredaryds SOK 10:31
2269 Yuta Tanikawa OLC Looper 10:33
2270 Albin Thunberg OK Alehof 10:34
2271 Markus Lundholm OK Renen 10:35
2272 Oskar Eklöf Rehns BK 10:36
1096 Rickard Ingesson Lunds OK 10:38
2274 Johann Kervarec OL Biel Seeland 10:39
2275 Erik Lindgren KFUM Örebro OK 10:40
2276 Oscar Vagman OK Klemmingen 10:41
2277 Daniel Forsell Motala AIF OL 10:43
2278 Stephane Renevey CA Rosé 10:44
2279 David Mellin Sundbybergs IK 10:45
2280 Marcus Hansson Södertälje-Nykvarn OF 10:46
2281 Florian Chatagny CA Rosé 10:48
2282 Emil Rankka OK Roxen 10:49
2283 Rasmus Schurmann Hylte OK 10:50
2284 Gustav Åhrén Motala AIF OL 10:51
2285 Petter Lind Skogsluffarnas OK 10:53
2286 Fredrik Svedhem Ulricehamns OK 10:54
2287 Erik Jansson KFUM Örebro OK 10:55
2288 Kim Baunehøj Pedersen OK Roskilde 10:56
2289 Johan Aspegren OK Kontinent 10:58
2290 Vit Suchomel O-mikron 10:59
2291 Eskil Schøning OK Pan Århus 11:00
2292 Aleksey Arkhipov Novosibirsk 11:01
2213 Gunnar Fiskum NTNUI 11:03
2294 Jacob Berg Lofthus NTNUI 11:04
2295 Jerk Rönnols Centrum OK 11:05
2296 Gustav Henrik Fiskum NTNUI 11:07
2297 Lars Berge Owren Freidig 11:08
2298 Johan Persson Hagaby GOIF 11:09
2299 Daniel Johansson Falkenbergs OK 11:10
2300 Erik Edén Waxholms OK 11:12
2301 Fredrik Setterqvist OK Södertörn 11:13
2302 Vegard Blomseth Johnsen NTNUI 11:14
2303 Fredrik Noborn IFK Göteborg 11:16
2304 Robert Pettersson IF Thor 11:17
2305 Bruno Godefroy Linköpings OK 11:18
2306 Lukas Olsson Väsby OK 11:20
2308 Ola Jansson Rasbo IK 11:22
2309 Klaus Klausen Espedal NTNUI 11:23
2310 Peter Eriksson Linköpings OK 11:25
2311 Aleksei Roztoptannyi Ufa-United 11:26
2312 Lars Henrik Verde Thon IF Sturla 11:27
2313 Jonatan Andersson Falkenbergs OK 11:29
2314 Ilya Belianka Sävedalens AIK 11:30
2315 Adam Georgsson OK Nackhe 11:31
2316 Einar Hjortås NTNUI 11:32
2318 Daniel Gustafsson FK Friskus-Varberg 11:35
2319 Adrian Opheim NTNUI 11:36
2320 Dominik Moesch OLG Basel 11:38
2321 Roman Rybachenko Novosibirsk 11:39
2322 Peter Sundelin IF Femman 11:40
2527 Kristoffer Edshage Centrum OK 11:42
2324 Simen Eid Nielsen NTNUI 11:43
2325 Thomas Pettersson IF Thor 11:44
2327 Markus Johansson IFK Göteborg 11:47
2328 Måns Bränneby OK Kolmården 11:48
2329 Sondre Kongsgård NTNUI 11:49
2331 Matthias Bryner OLK Argus 11:52
2332 Aleksandr Kuryshev Ufa-United 11:53
2333 Oliver Lienhard OLK Argus 11:54
2334 Morten Severin Saue NTNUI 11:56
2335 Stefan Wernig HSV Villach 11:57
2336 Otto Lundman OK Roslagen 11:58
2337 Laurin Imholz OLV Luzern 12:00
2338 Jesper Nelsén Falkenbergs OK 12:01
2339 Nils Jansson Rasbo IK 12:02
2342 Jaakko Liukkala Hauhon Sisu 12:06
2343 Sondre Sande Gullord NTNUI 12:07
2344 Harald Kalager NTNUI 12:09
2345 Nils Tärk Halmstad OK 12:10
2346 Jonas Palm Sävedalens AIK 12:11
2347 Daniel Halvardsson Nässjö OK 12:13
2348 Mattis Holt Freidig 12:14
2349 Andreas Schönning Järfälla OK 12:16
2350 Elias Ögren Stora Tuna OK 12:18
2351 Fabian Klein OLG Pfaeffikon 12:20
2352 Janne Heikkinen Helsingin Suunnistajat 12:22
2353 Oscar Törnroth Hjobygdens OK 12:24
2355 Tegaday Cordobes Suarez ALCON 12:28
2356 Joost Talloen OMEGA 12:30
2358 Gustav Hagström Falköpings AIK OK 12:34
2359 Marcus Ramström OK Kåre 12:36
2360 Andreas Karlsson Mariestads FK 12:38
2361 Gustav Lindeborg Täby OK 12:41
2362 Jonas Lundgren Stora Tuna OK 12:43
2363 Erin Schirm Bay Area Orienteering Club 12:45
2364 Mattias Mårts Stora Tuna OK 12:47
2365 Aron Davidsson Uddevalla OK 12:49
2366 Laurenz Elstner OK Oachkatzlschwoaf 12:51
2367 Arvid Strandberg Skogslöparna 12:53
2368 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 12:55
2369 Lukas Scharnagl OK Oachkatzlschwoaf 12:57
2370 Andreas Magnusson OK Måsen 12:59
2371 Gian-Reto Schaad OLV Zug 2015 13:01
2372 Mikael Andersson Stora Tuna OK 13:03
2373 Vladimir Popov Vladivostok 13:06
2375 Remo Thoma OLG Pfaeffikon 13:10
2376 Victor Flingmark OK Kåre 13:12
2377 Anton Sundgren Långhundra IF 13:14
2378 Martin Lövald Hellberg Täby OK 13:16
2379 Gustav Eriksson Stora Tuna OK 13:18
2380 Magnus Halvorsen NTNUI 13:20
2381 Anton Oddmo OK Pan-Kristianstad 13:22
2382 Simon Andersson Forsa OK 13:24
2383 Christoffer Schönning Järfälla OK 13:26

D21 Kort

4 990 m, 134 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
2455 Linda Eriksson OK Skärmen 08:32:05
2090 Helle Bobach Aalborg OK 08:36:04
2514 Tove Fransson Ärla IF 08:43:05
2008 Matilda Jonsson Linköpings OK 09:00:04
2460 Nathalie Jung OL Amriswil 09:02:10
2405 Jenny Vinblad Hagaby GOIF 09:03:54
2441 Karin Kaill OK Alferna 09:19:05
2030 Maja Andersson OK Orion 09:20:04
2508 Agathe Torz Valmo 09:21:05
2509 My Ottosson Västerbergslagens OL 09:22:04
2438 Anna-Karin Nilsson Malungs OK Skogsmårdarna 09:27:05
2431 Frida Eriksson Lustens OK 09:37:05
2512 Analyn Baumann Y2Y 09:41:09
2492 Sofia Nilsson Umeå OK 09:42:05
2409 Anu Pietilänaho Hiidenkiertäjät 09:43:04
2425 Marie Tjärnberg Kovlands IF 09:44:05
2456 Hanna Andrén OK Tisaren 09:45:05
2469 Fanny Deckner Skarpnäcks OL 09:46:05
2482 Isabel Hechl Tirol 09:51:05
2442 Hanna Adolfsson OK Bävern 09:52:06
2385 Elin Woxlin Alfta-Ösa OK 09:57:04
2477 Hanna Karlsson Stenungsunds OK 09:58:05
2506 Ana Marusceac Academy 2015 10:01:05
2430 Anna Sjöström Lunds OK 10:02:05
2401 Malin Fallgren Gudhems IF 10:03:08
2388 Anna Wallerman IFK Göteborg 10:04:05
2429 Karin Öhman Linköpings OK 10:06:06
2398 Susanne Johansson FK Vittus 10:07:05
2444 Tove Paavo OK Klemmingen 10:08:05
2432 Elin Karlsson Lycksele IF 10:09:05
2507 Josefin Hanning OK Löftan 10:10:04
2471 Annie Lennartsson Skåneslättens OL 10:11:05
10402 Erika Andersson Ulricehamns OK 10:13:05
10403 Frida Andersson Ulricehamns OK 10:14:04
2483 Annika Neuwirth Tirol 10:15:08
2421 Anna Lundkvist Kils OK 10:16:05
2493 Sara Helander Domnarvets GOIF 10:18:04
2487 Erika Berggren Tullinge SK 10:19:05
2059 Fabienne Haas OLG Schaffhausen 10:20:05
2392 Nina Nembrini C.O. Aget Lugano 10:25:05
2485 Malin Dahlström Tullinge SK 10:26:05
2400 Stina Backlund Gudhems IF 10:27:05
2463 Corina Ringli OLG Schaffhausen 10:28:06
2502 Marie Arnesson Galler OK Löftan 10:30:05
2390 Jennie Johansson Bredaryds SOK 10:31:05
2488 Channa Lönne Tullinge SK 10:32:05
2461 Vanessa Wettstein OL Zimmerberg 10:35:06
2481 Camilla Engstrand Sävedalens AIK 10:36:05
2389 Malin Persson Bottnaryds IF 10:42:04
2395 Cecilia Bergander Eksjö SOK 10:44:08
2476 Jenny Ekström Stenungsunds OK 10:45:08
2413 Sofia Killander Hästveda OK 10:46:06
2402 Elin Leijgård Gudhems IF 10:48:05
2472 Emma Brenander SOK Viljan 10:49:08
2491 Anna Rubbó Umedalens IF 10:50:05
2450 Beatrice Huhta OK Måsen 10:51:04
2454 Sara Rensgard OK Renen 10:52:05
2387 Barbara Hauser ASVÖ Österrike 10:53:06
2404 Sara Holmdell Göteborg-Majorna OK 10:54:05
2479 Nathalie Andersson Strängnäs-Malmby OL 10:56:04
2445 Emilie Larsson OK Kroppefjäll 11:00:05
2510 Camilla Matanovic Västerviks OK 11:03:07
2434 Lisa Mood Länna IF 11:08:05
2422 Christine J.  Helgerud Kongsberg OL 11:09:05
2069 Ingvild Bonden Kjørsvik Kongsberg OL 11:10:05
2457 Josefin Aronsson OK Tisaren 11:11:04
2480 Christina Alneberg Strängnäs-Malmby OL 11:12:05
2412 Katharina Novak HSV Grossmittel 11:13:05
2410 Marie Jinnemo Hjärnarps GH OL 11:14:05
2504 Malin Sundqvist Tullinge SK 11:15:05
2426 Viktoriia Bogdanova KSO Kompas 11:16:07
2428 Marie Spångmyr Leksands OK 11:17:04
2414 Monica Casalini Idrott Klubb Prato 11:18:06
2511 Stina Anderjon Växjö OK 11:19:05
2397 Åsa Järvholm FK Vittus 11:20:05
2462 Jacqueline Curiger OLC Kapreolo 11:21:04
2439 Saana Taimisto MS Parma 11:22:04
2411 Linda Jinnemo Hjärnarps GH OL 11:23:05
2427 Nataliia Kuriatnyk KSO Kompas 11:24:05
2435 Wiviann Ottosson Malmö OK 11:30:05
2496 Caroline Lövhammer IFK Göteborg 11:31:04
2486 Karin Lundberg Tullinge SK 11:34:06
2452 Annie Forsberg OK Ravinen 11:35:05
2132 Josephine Regnell Växjö OK 11:36:06
2447 Sara Johansson OK Linné 11:39:05
2437 Hanna Kryh Malmö OK 11:40:05
2419 Elisabet Halvarsson KFUM Örebro OK 11:41:05
40059 Mai Watson NTNUI 11:43:05
2451 Camilla Louise Bevensee OK Pan Århus 11:50:04
2446 Carolina Råberg OK Landehof 11:51:05
2501 Astrid Ank Jørgensen Horsens OK 11:53:04
2464 Nicole Häfliger OLG Suhr 11:57:05
2436 Evelina Ekelund Malmö OK 11:58:03
2475 Diana Liskany STE Hungary 12:00:04
2499 Solveig Blandkjenn NTNUI 12:01:04
2466 Kristin Vollen Sataøen Rond OL 12:02:05
2407 Malena Asheim Birkeland Halden SK 12:04:04
2515 Sara Brantheim Östersunds OK 12:05:05
2474 Krisztina Liskany STE Hungary 12:07:05
2396 Cecilia Widén FK Boken 12:10:05
2415 Christine Rolander IF Hallby SOK 12:11:06
2516 Stina Brantheim Östersunds OK 12:12:06
2391 Johanna Willstrand Burseryds IF 12:15:06
304 Margit Sandem Fjellengen Indre Østfold OK 12:16:38
2490 Monica Olsson Uddevalla OK 12:17:06
2433 Kristina Karlsson Långhundra IF 12:19:05
2153 Tonje Hermansen Indre Østfold OK 12:23:05
2101 Johanna Ivares OK Södertörn 12:24:05
2448 Marie Ohlin OK Linné 12:25:05
2403 Stina Andreasson Gustavsbergs OK 12:31:04
2399 Louise Johansson FK Vittus 12:35:05
2418 Susan Bøbel IL Imås 12:36:07
2489 Linnea Larsson Uddevalla OK 12:37:08
2394 Inger Anita Tollehaug Eiker OL 12:38:05
2468 Ulrika Aspnäs Sidensjö IK 12:39:05
2467 Lisa Andersson Ryda SK 12:40:05
2465 Stine Austad Raumar Orientering 12:41:05
2449 Susanne Eriksson OK Milan 12:48:05
2106 Charlotte Gustafsson Sävedalens AIK 12:55:04
2416 Viktoria Olsson IF Hansa-Hoburg 12:58:05
2406 Ane Sofie Bjørgul Halden SK 13:02:05
2459 Anna Runesson OK Vivill 13:03:05
15005 Elsa Vilhelmsson Falköpings AIK OK 13:19:05
2453 Sarah-Jane Barrable OK Ravinen 13:34:10
2386 Ariane Wilhem ANCO-Neuchâtel
2393 Henny Samuelsson Centrum OK
2408 Embla Morast Haninge SOK
2423 Synne Baklid Konnerud IL
2424 Guro Elisabeth Kolstad Konnerud IL
2440 Fredrikke Nohr Moth NTNUI
2458 Agnes Nylin OK Tisaren
2470 Linda Nilsson Skåneslättens OL
2473 Sofia Brenander SOK Viljan
2484 Elena Dokhturova Tomsk

H21 Kort

7 640 m, 227 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
2636 Mattias Johansson OK Pan-Kristianstad 08:31:06
2563 Cristian Wester IF Hagen 08:32:05
2685 Martin Lindström SOK Viljan 08:37:04
2697 Svante Persson Söderhamns OK 08:50:04
2538 Niklas Fallgren Gudhems IF 08:58:05
2651 Leo Karlsson Forsberg OK Vilse 87 08:59:04
2709 Joakim Lönnkvist Tullinge SK 09:01:10
2630 Tarmo Haidak OK Kobras 09:06:06
2706 Asgeir Riseth Tullinge SK 09:08:05
2580 Peder Kock Järla Orientering 09:09:04
2691 Oscar Andersson OK Tisaren 09:12:04
2557 Anton Persson Hässleholms OK 09:18:05
2556 Erik Nordqvist Hässleholms OK 09:20:06
2547 Emil Wingstedt Halden SK 09:23:04
2718 Karl Bengtsson Umeå OK 09:25:04
2679 Claes Lundström Skellefteå OK 09:27:04
2587 Klas Bringert Katrineholms OK 09:29:04
2745 Johan Salomonsson Vänersborgs SK 09:34:05
2550 Juho Pietilänaho Hiidenkiertäjät 09:41:06
2522 Emil Bruhn Boxholm-Mjölby OL 09:45:04
2668 Gunnar Johansson Skarpnäcks OL 09:49:06
2575 Joel Andersson IK Gandvik 09:50:03
2555 Yeung Chi Lee HKOXCC 09:51:06
2657 Nicolas Langenegger OL Biel Seeland 09:52:04
2554 Wei Yeung Sunny Tam HKOXCC 09:53:10
2677 Johan Tallhage Skarpnäcks OL 09:57:05
2671 Robert Irestig Skarpnäcks OL 09:58:04
2739 Suleyman Aliyev Academy 2015 10:00:05
2558 Simon Engel Hässleholms OK 10:05:04
2674 Bengt Langels Skarpnäcks OL 10:06:04
2534 Mattias Wester FK Vittus 10:07:04
2579 Axel Mattsson Järla Orientering 10:10:04
2684 Daniel Nilsson Skåneslättens OL 10:11:04
2694 Claes Davidsson Svenljunga OK 10:12:04
2537 Per Sandahl Gamleby OK 10:13:04
15006 Måns Sandgren OK Orion 10:14:04
2704 Bernhard Kogler Tirol 10:18:04
2614 Anders Nordberg Nydalens SK 10:20:03
2539 Andreas Leijgård Gudhems IF 10:21:04
2536 Niklas Helmertz Frölunda OL 10:22:04
2523 Henric Johnsson Bredaryds SOK 10:23:04
2678 Erik Berglund Skarpnäcks OL 10:24:04
2624 Ola Johansson OK Gisle 10:26:05
2747 Robin Erneby Västerås SOK 10:30:06
2629 David Jonsson OK Klyftamo 10:31:04
2681 Tobias Rydlinge Skellefteå OK 10:33:05
2672 Markus Berglund Skarpnäcks OL 10:34:05
2689 Andreas Nordfors Stora Tuna OK 10:35:04
2524 Fredrik Eriksson Bredaryds SOK 10:36:04
2622 Emil Folino OK Denseln 10:37:04
2640 Lars Hansson OK Rodhen 10:38:04
2680 Marcus Granlund Skellefteå OK 10:39:04
2645 Martin Svärd OK Tylöskog 10:40:04
2632 Pontus Johansson OK Kullingshof 10:42:04
2735 Fredrik Wessmark OK Flundrehof 10:43:04
2641 Emil Jansson OK Rodhen 10:44:05
2559 Mattias Killander Hästveda OK 10:46:04
2650 Lars-Ola Bligård OK Vilse 87 10:48:04
2542 Jonas Ekström Göteborg-Majorna OK 10:49:04
2688 Ales Kotatko Sokol Frydek-Mistek 10:50:04
2748 Jaakko Istolahti Ylistaron Kilpa-Veljet 10:51:04
2717 Christian Erickson Ulricehamns OK 10:53:04
2687 Martin Satanek Sokol Frydek-Mistek 10:54:04
2570 Johan Gunnars IFK Mora OK 10:55:03
2611 Henrik Hellgren Norbergs OK 10:56:04
2721 Per Hult Bredaryds SOK 10:57:04
2682 Jan Stridh Skogsluffarnas OK 10:58:04
2635 Niklas Hjort Ingwersen OK Pan Århus 10:59:04
2686 Vaclav Sebera Sokol Frydek-Mistek 11:00:04
2589 Raphaël Stefanini Kemiön Kiilat 11:02:04
2588 Ville Glad Kemiön Kiilat 11:03:04
2601 Tobias Beckius Linköpings OK 11:04:04
2638 Erik Karlsson OK Ravinen 11:05:03
2661 Edoardo Tona Orienteering Tarzo a.s.d. 11:06:04
2692 Simon Mellin Sundbybergs IK 11:07:04
2642 Christian Løchting Thunberg OK Roslagen 11:08:04
2600 Mattias Jonsson Linköpings OK 11:09:04
2526 Martin Karlsson Centrum OK 11:10:04
2606 Martin Lönn Länna IF 11:11:04
2603 Stefan Nilsson Lunds OK 11:12:06
2693 Tomas Johnsson Sundsvalls OK 11:14:04
2604 Jonas Enarsson Lunds OK 11:15:04
1034 Mats Nordbrøden Järla Orientering 11:16:04
2577 Anton Hemlin IK Uven 11:17:04
2666 Johan GF Davidsson Simlångsdalens IF 11:18:04
2656 Simon Isler OL Amriswil 11:19:05
2673 Göran Eklund Skarpnäcks OL 11:20:05
2578 Rasmus Mattsson IK Uven 11:22:05
2623 Mattias Olofsson OK Enen 11:23:04
2639 Olle Forsberg OK Ravinen 11:24:03
1106 Kalle Bergman OK Ravinen 11:25:04
2746 Joakim Olsson Väsby OK 11:26:04
2525 Henrik Andersson Bredaryds SOK 11:27:05
2634 Filip Söderlund OK Milan 11:30:04
2710 Johan Kärrström Tullinge SK 11:31:04
2326 Hugo Mattsson Skåneslättens OL 11:32:03
2576 Johan Höök IK Jarl Rättvik 11:33:09
2560 Daniel Nilsson Hästveda OK 11:35:05
2546 Samuel Andersson Hagaby GOIF 11:36:04
2608 Karl Utterback Malmö OK 11:37:04
2613 Sindre Engzelius Gylver NTNUI 11:38:04
2662 Maurizio Mel Orienteering Tarzo a.s.d. 11:39:05
2660 Loris DErrico Orienteering Tarzo a.s.d. 11:41:05
2667 Peter Nilsson Simlångsdalens IF 11:42:04
1124 David Sundström Söderhamns OK 11:45:05
2701 Jonas Borg Södertälje-Nykvarn OF 11:46:04
1108 Bradley Lund TuksOrienteering 11:47:05
2711 Magnus Glännefors Tullinge SK 11:48:04
2728 Jeppe Ruud OK Pan Århus 11:48:33
2607 Fredrik Öberg Malmö OK 11:49:04
2699 Mikael Wilhelmsson Söders-Tyresö 11:49:35
2647 Emil Wikström OK Tyr 11:50:04
2707 Markus Fredlund Tullinge SK 11:50:34
2712 Ingemar Åkerman Tullinge SK 11:51:03
2585 Tuomo Istolahti Kangasala SK 11:52:04
2644 Per Röst OK Storsjön 11:53:38
2573 Mikael Andersson IK Gandvik 11:54:03
2719 Ethan Childs USA Orienteering 11:56:04
2675 Jörgen Stegard Skarpnäcks OL 11:57:48
2723 Anders Konring Olesen FIF Hillerød 11:59:15
2544 Simon Sanderi Hagaby GOIF 11:59:36
2529 Benjamin Eriksson Dalsjöfors GoIF 12:00:04
2574 Mattias Andersson IK Gandvik 12:00:33
2669 Joel Ahlquist Skarpnäcks OL 12:01:04
2605 Joakim Wigertz Långhundra IF 12:01:35
2581 Oscar Björck Järla Orientering 12:02:04
2665 Kristian Svensson Rävetofta OK 12:02:34
2652 Henrik Almkvist OK Älvsjö-Örby 12:03:04
2548 Sverre Berg Lutnæs Hamar OK 12:03:34
2708 Christoffer Eskilsson Tullinge SK 12:04:05
2341 Robert Sandberg OK Roslagen 12:04:34
2713 Esa Viitanen Turun Suunnistajat 12:05:05
2520 Anders Hansen-Haug Askersunds OK 12:05:34
2568 Joel Sanderi IFK Lidingö SOK 12:06:04
2599 Rudi Olsen Lillomarka OL 12:06:34
2543 Ola Martner Göteborg-Majorna OK 12:07:04
2597 Thomas Ek Köping-Kolsva OK 12:07:34
2596 Jonas Vikström Köping-Kolsva OK 12:08:04
2725 Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna 12:08:34
2695 Marcus Kempe Sävedalens AIK 12:09:04
2593 Johan Celander Köping-Kolsva OK 12:09:34
2519 Vili Valjakka Anttolan Urheilijat 12:10:04
2594 Cristian Larsson Köping-Kolsva OK 12:10:34
2610 Anton Sihvonen Navi 12:11:04
2518 Jonas Søby Pedersen Aarhus 1900 orientering 12:11:33
2590 Marcus Andersson KFUM Örebro OK 12:12:04
2561 Isak Forsberg Högåkers OK 12:12:34
1129 Erik Engstrand IFK Göteborg 12:13:04
2531 Simon Nilsson Eksjö SOK 12:13:32
2609 Jesse Ihalainen Navi 12:14:01
2612 Brynjar Larssen Bakken NTNUI 12:14:34
2658 Sigurd Ravnan OL Toten-Troll 12:15:04
15007 Thor Nørskov IFK Göteborg 12:15:34
2564 Simon Rolander IF Hallby SOK 12:16:05
2659 Johannes Iten OLC Winterthur 12:16:35
2653 Tobias Andersson OK Österåker 12:17:04
2637 Robert von Frenckell OK Raseborg 12:17:35
2654 William Erlandsson OK Österåker 12:18:04
2633 Isak Eklöv OK Linné 12:18:34
2655 Mårten Holmström OK Österåker 12:19:04
2749 Jonathan Rosendahl Ärla IF 12:19:33
2714 Daniel Olsson Uddevalla OK 12:20:04
2621 Mikael Hall OK Bävern 12:20:33
2541 Per-Åke Bligård Göteborg-Majorna OK 12:21:04
2731 Jesper Lund Tullinge SK 12:21:34
2549 Stian Lysnes Hedrum OL 12:22:04
2729 Henrik Brus Sävedalens AIK 12:22:34
2625 Ola Willstrand OK Gisle 12:23:04
2703 Anton Pettersson Tibro OK 12:23:34
2602 Jens Uddén Ljungskile FK 12:24:04
2627 Fredrik Karlsson OK Hällen 12:24:33
2307 Simon Börjeson Ryda SK 12:25:04
2730 Elias Haglund OK Djerf 12:26:04
2643 David Fors OK Skogsstjärnan 12:27:04
2595 Niclas Larsson Köping-Kolsva OK 12:28:04
2528 Yi Sun china deer orienteering club 12:29:05
2618 Henning Hall Nyköpings OK 12:30:04
2569 Anders Henriksson IFK Mora OK 12:31:04
2532 Adam Fredén Falköpings AIK OK 12:32:05
2530 Johan Lövgren Degerfors OK 12:33:04
2724 Ola Brönnheden Nyköpings OK 12:34:04
15082 Johan Lindberg IFK Mora OK 12:35:03
2716 Mattias Prick Uddevalla OK 12:36:04
2649 Anton Udd OK Tyr 12:37:05
2698 Jonas Fagerholm Söderhamns OK 12:38:04
2617 Didrik Hall Nyköpings OK 12:39:04
2533 Markus Svensson Filipstads OK 12:40:05
2562 Jan Forsberg Högåkers OK 12:41:05
2330 Henrik Laas IFK Göteborg 12:42:05
2250 Håkan Palm OK Klemmingen 12:43:03
2616 Tomas Reibring Nyköpings OK 12:44:03
2517 Andreas Popp Aalborg OK 12:45:05
2565 Anders Jonsson IF Marin Väst 12:46:05
2598 Jörn Sundby Larvik OK 12:47:04
2551 Kalle Liukkonen Hiidenkiertäjät 12:48:05
2715 Anders Olsson Uddevalla OK 12:49:04
2696 Patrik Nordgren Sävedalens AIK 12:50:04
2648 Jens Öström OK Tyr 12:51:04
2583 Samu Lehtola Kangasala SK 12:53:04
2705 Patrik Brorsson Tockarps IK 12:55:05
2566 Klas Petersson IF Marin Väst 12:56:05
2521 Jakob Redtzer Attunda OK 12:57:05
2592 Juho Westerlund Koovee 12:58:04
2584 Rasmus Alen Kangasala SK 13:00:05
2663 Taneli Pantsar Pellon Ponsi 13:02:04
2702 Väinö Lintula Tampereen Pyrintö 13:03:04
2591 Henri Annila Koovee 13:04:05
2567 Stefan Roos IFK Göteborg 13:05:04
2620 Robin Örn OK Bävern 13:07:05
2586 Mikko Hölli Kangasala SK 13:08:04
2690 Pär Engstrand Stora Tuna OK 13:17:04
2683 Magnus Falkenström Skogsluffarnas OK 13:19:10
2628 Anders Granberg OK Klemmingen 13:24:14
2552 Forty-thousand Cheung HKOC 13:35:19
2540 Simon Sjöhed Gävle OK
2545 Jonathan Andersson Hagaby GOIF
2553 OnLap Chan HKOC
2571 Niklas Olsson IFK Mora OK
2572 Daniel Andersson IK Gandvik
2582 Santtu Sainio Kangasala SK
2615 Daniel Wejås Nyköpings OK
2626 Fredrik Ahnlén OK Hammaren
2631 Samuel Yngve OK Kontinent
2646 Christian Hedqwist OK Tyr
2664 Rasmus Rostö Rånäs OK
2700 Oliver Petersen Söders-Tyresö
15086 Emil Andersson Ärla IF

D20

5 650 m, 88 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
2750 Kathrine Amby OK Pan Århus 08:32
12496 Elin Peterson Älvdalens IF OK 08:37
2752 Stina Widmark OK Storsjön 08:41
2753 Nina Hallor OK Tisaren 08:46
2754 Fanny Rostö Rånäs OK 08:51
1172 Lisa Wassén Vänersborgs SK 08:52
2755 Ebba Andrén Tibro OK 08:55
2756 Beata Larsson Rånäs OK 09:00
2757 Melanie Sergiev GMOC, Vermont 09:05
2758 Yu Xiaofan Learnjoy 09:09
289 Melina Toven Stora Tuna OK 09:14
2760 Cecilia Boman Lustens OK 09:19
1174 Emelie Andersson Vänersborgs SK 09:22
2761 Virág Weiler Budapest 09:23
2762 Ulrika Toftered IF Rigor 09:28
2763 Malin Reichenberg Idefjordens SK 09:33
2827 Niamh Corbett CorkO 09:37
2765 Karen Bjergaard Nydalens SK 09:42
2766 Johanna Palm Nilsson Rehns BK 09:46
2767 Felicia Spångberg Lunds OK 09:50
2768 Klara Holmgård Kils OK 09:54
2769 Irina Stroganova Nord West 09:58
2770 Sofia Helmertz Frölunda OL 10:01
2771 Johanna Lindgren IF Hallby SOK 10:05
2772 Rosie Dalheim Australia 10:09
2773 Roisin Long AJAX 10:13
2774 Maria Lund Stenungsunds OK 10:16
2775 Sophie Miocevich Cleveland Orienteering Klub 10:20
2776 Miranda Leaf DFOK 10:24
2759 Clíona McCullough Dublin University Orienteers 10:28
2778 Elena Gurskaia Nord West 10:31
2779 Julia Gierlach WOLF Haltern 10:35
2814 Aoife McCavana GEN 10:39
2781 Ylva Paavo OK Klemmingen 10:43
2782 Minda Langmoen Kungälvs OK 10:46
2783 Nora Ramstein Australia 10:50
2784 Åsa Ramberg Hallstahammars OK 10:54
2785 Cherie Sjöblom Frölunda OL 10:58
2786 Maria Kontoniemi Tampereen Pyrintö 11:01
2787 Ebba Westerberg OK Kolmården 11:04
318 Patricia Edgarsson OK Skogsfalken 11:06
2789 Linnea Wejås Nyköpings OK 11:09
2790 Sofia Sjögren OK Kullingshof 11:12
2791 Sandra Bestel COL Etrechy 11:14
2792 Stina Nero Mullsjö SOK 11:17
2793 Mirabella Tolonen Rajamäen Rykmentti 11:20
2794 Alice Törnlund OK Södertörn 11:22
2795 Ellen Johnsson OK Nackhe 11:25
2796 Kajsa Stina Sandstad Frol IL 11:28
2797 Selma Øfsthus Gravir Asker SK 11:30
2798 Martina Sallstedt OK Södertörn 11:33
2799 Julie Roulleaux COL Etrechy 11:36
2800 Laura Bøgh Faaborg OK 11:38
2801 Sara Josarp FK Friskus-Varberg 11:41
2802 Tanja Moser Tampereen Pyrintö 11:44
2803 Sigrid Merete Moen Pedersli OL Trollelg 11:46
2804 Boel Sundberg OK Södertörn 11:49
2805 Ragnhild Løvli Asker SK 11:52
2806 Linn Eriksson Ryda SK 11:54
297 Hanna Barkegren Stora Tuna OK 11:56
2807 Gina Mølnvik Freidig 11:57
2808 Lina Fredriksson Korsnäs IF OK 12:00
2809 Claudia Rooman Trol Belgium 12:02
2810 Stina Larsson IF Hagen 12:05
2811 Kristiane Ottesen Varegg Fleridrett 12:08
2812 Tiina Anttila Suomusjärven Sisu 12:10
2813 Anna Matyba OK!Sport 12:13
2788 Judith Pirklbauer Naturfreunde Linz 12:16
2815 Sara Magnusson OK Måsen 12:20
2816 Oda Frøshaug Indre Østfold OK 12:24
15152 Julia Adolfsson OK Kåre 12:26
2817 Sonja Palm HJS-Vansbro OK 12:28
2818 Marine Bonora ALCO St Priest 12:31
2819 Carolina Larsson Åmåls OK 12:35
2820 Teresa Stafström Västerås SOK 12:39
2821 Anne Edsen Aarhus 1900 orientering 12:43
2822 Isabel Schaffer OK Oachkatzlschwoaf 12:46
295 Hanna Berglund OK Kåre 12:50
15151 Nadja Rutz OLG Pfaeffikon 12:52
2824 Jenny Edgren Trollhättans SOK 12:54
2825 Evalin Brautigam Western Connecticut OC 12:58
2826 Hanna Gustafsson OK Kåre 13:01
2828 Siri Dobler OLG Pfaeffikon 13:09
2829 Lena Stromberger OK Oachkatzlschwoaf 13:13
2830 Lovisa Johansson Västerviks OK 13:16
2831 Sara Hamrefors Västerås SOK 13:20
2832 Sofie Banke Svendborg OK 13:24
2833 Fredrika von Essen OK Linné 13:28

H20

6 950 m, 59 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
2834 Luca Nembrini C.O. Aget Lugano 08:32
2835 Christian Bagger Hagner Silkeborg OK 08:38
2836 Gottfrid Arksand Vallentuna-Össeby OL 08:44
2837 William Hultqvist Vallentuna-Össeby OL 08:50
2838 Álvaro Prieto del Campo Malarruta 08:55
2839 Viktor Djerf Västerbergslagens OL 09:01
2840 Lino Wilhelm OL Regio Olten 09:07
2841 Johan Liljebjörn Nybro OK 09:13
1219 Asker Öhlenschläger CopenhagenO 09:19
2843 Mathias Myrefelt Norlinger Järla Orientering 09:24
2845 Erik Erlandsson OK Vivill 09:36
2846 Oskar Johansson Västvärmlands OK 09:42
2847 Lars Treekrem Heming Orientering 09:46
2849 Valentin Levesy Orientalp 09:54
2850 Anton Daniels Attunda OK 09:58
2851 Kalle Johansson OK Hammaren 10:02
2853 Lukas Hofer OLG Thun 10:10
2854 Robert Graham Ottawa OC 10:14
2855 Aron Laurell Håkansson Kungälvs OK 10:18
2856 David Grossmann OLG Thun 10:22
2857 Håvard Myhre Kongsberg OL 10:26
2858 Rasmus Steen OK Enen 10:30
2859 Ilya Kudryavcev Nord West 10:34
2860 Henrik Upsal Kristiansand OK 10:38
2862 Andreas Mayer ASVÖ Österrike 10:46
2863 Samuel Johansson OK Hammaren 10:50
2864 Jakob Lilja OK Enen 10:54
2865 Tobias Bladh Lunds OK 10:58
2866 Gard-Martin Udnesseter Johnson NTNUI 11:01
2867 Johan Nilsson Hultsfreds OK 11:05
2868 Oskar Eklund Målilla OK 11:09
2869 Joel Pettersson Tullinge SK 11:13
2870 Oskar Vigren Sävedalens AIK 11:16
2871 Oscar Sturk Waxholms OK 11:20
2872 Alessandro De Noni Orienteering Tarzo a.s.d. 11:24
2844 Aksel Madslien Nydalens SK 11:28
2874 Kalle Karlsson GOIF Tjalve 11:31
2875 Fredrik Regborn Hagaby GOIF 11:35
2877 Simon Thrane Hansen OK Pan Århus 11:43
2878 Holger Petersen OK Gorm 11:46
2879 Daniel Bengtsson Tullinge SK 11:50
2880 John Gabrielsson Sävedalens AIK 11:54
2881 Lasse-Pekka Lahti Kangasala SK 11:58
2882 Jakob Junkers IF Marin Väst 12:01
2884 Michael Rooman Trol Belgium 12:09
2885 Arvid Hammar FK Herkules 12:13
15008 Jefta Langerak Järfälla OK 12:17
2887 Demian Gander OLG Pfaeffikon 12:23
2888 Emil Sjöö Västerviks OK 12:29
2889 Robin Larsson FK Göingarna 12:35
2890 Jan Schliebener OLV Uslar 12:40
2891 Elia Brühwiler OL Regio Wil 12:46
2892 Bonnet Vincent Guyancourt Orientation 78 12:52
2893 Iurii Malyshev RUS-Veteran 12:58
2894 Coni Meili OLG Chur 13:04
2895 Christoffer Johansson Trollhättans SOK 13:09
2896 Michael Adams West Yorkshire Orienteers 13:15
2897 Martin Nilsson Snättringe SK 13:21
2898 Johan Larsson OK Skogshjortarna 13:27

D18

5 200 m, 62 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
2899 Lisa Johansson OK Tisaren 08:32
2900 Nora Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 08:37
2901 Ingvild Kongslien Skogspojkarnas OK 08:41
2902 Sophie Wälti ANCO-Neuchâtel 08:46
2904 Florence Buchs ANCO-Neuchâtel 08:55
12587 Frida Peterson Älvdalens IF OK 09:00
2906 María Prieto del Campo Malarruta 09:05
2907 Rebecka Salenbäck Kristinehamns OK 09:09
2908 Stine Njåstein IL Tyrving 09:14
2909 Cecilia Djerf Västerbergslagens OL 09:19
2910 Malin Thorneman Helsingborgs SOK 09:23
2911 Moa Granstedt IK Hakarpspojkarna 09:28
2913 Arianna Arpagaus C.O. Aget Lugano 09:37
2914 Marie Herrnhold Berliner TSC 09:42
2916 Sara Almehed Frölunda OL 09:50
2917 Cecilia Spångberg Lunds OK 09:54
2918 Linnea Larsson Ulricehamns OK 09:58
2919 Beatrice Law HKOC 10:02
2920 Clara Cox Lerums SOK 10:06
2903 Maiken Sandberg Nydalens SK 10:10
2922 Ella Mahlamäki Espoon Suunta 10:14
2964 Johanna Lundkvist OK Vargen 10:18
2924 Klara Wassenius Uddevalla OK 10:22
2925 Law Hoi Yi HKOC 10:26
2926 Josefin Karlsson Attunda OK 10:30
2927 Jenny Bredfelt Lunds OK 10:34
2928 Elsi Pöllänen Espoon Suunta 10:38
2929 Camilla Fingerroos Paimion Rasti 10:42
2930 Martine Topstad OL Tønsberg og Omegn 10:46
2931 Amanda Halvarsson Leksands OK 10:50
2932 Signe Steindahl Stenungsunds OK 10:54
2933 Julia Blom Frölunda OL 10:58
2934 Malin Fritzell Mullsjö SOK 11:01
2936 Elin Karlsson GOIF Tjalve 11:09
2938 Erika Ahlqvist OK Tyr 11:17
2939 Linnea Borg Linköpings OK 11:21
2940 Maria Gustafsson Hagaby GOIF 11:25
2941 Alva Rasmussen Nyköpings OK 11:29
2942 Chantelle Hesselberg OK Hällen 11:33
2943 Ingvild Ytterhus Utengen Byåsen IL 11:37
2945 Emilie Liabakk Eriksen Byåsen IL 11:45
2946 Mara Brügger OLG St.Gallen/Appenzell 11:49
2948 Tora Westerberg OK Kolmården 11:57
2949 Sarah Kathrine Nissen Pedersen Faaborg OK 12:01
2950 Benedetta Vanzella Orienteering Tarzo a.s.d. 12:05
2951 Fride Sørensen IF Sturla 12:09
2952 Emma Waddington DontGetLost Adventure Running 12:13
2953 Marlene Berger OK Oachkatzlschwoaf 12:17
2954 Hanna E. Andersen Eiker OL 12:21
2955 Evelina Peterson Falköpings AIK OK 12:26
2956 Matilda Forsberg OK Ravinen 12:30
2957 Maren Roll Paulsen Fredrikstad SK 12:34
2958 Annalena Schmid OLG Wislig 12:39
2959 Olivia Nilsson OK Pan-Kristianstad 12:43
2960 Julia Hed OK Skogsfalken 12:48
2961 Josefin Erlandsson OK Milan 12:52
2962 Sigrid Marie Ståhl Vik Fredrikstad SK 12:56
2963 Johanna Trummer OK Oachkatzlschwoaf 13:01
2965 Louise Adams West Yorkshire Orienteers 13:10
2967 Mathilda Linde IF Åland 13:18
2968 Malin Jansson Hjobygdens OK 13:23
2969 Hanna Torjusen Fredrikstad SK 13:27

H18

6 130 m, 112 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
2970 Vegard Vaeng Bernhardsen Bul-Tromsø IL 08:31
2971 Sander Arnevik Ringerike OL 08:34
2972 Guillaume Wyrsch ANCO-Neuchâtel 08:36
2974 Carl Börnstedt Tolered-Utby Ol-klubb 08:42
2975 Håvard Landro Svingheim Konnerud IL 08:44
2976 Olof Lundgren Umeå OK 08:47
2977 Julius Kindlundh FK Finn 08:50
2978 David Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 08:52
2979 Simon Eriksson Umeå OK 08:55
2980 Axel Rydgård Eksjö SOK 08:58
2981 Paul Scholtz Berliner TSC 09:00
2983 Petter Markhus Verdal OK 09:06
2984 Vilmos Weiler Budapest 09:08
2986 Joakim Handin OK Löftan 09:14
2987 Markus Pettersson Vänersborgs SK 09:16
2988 Håvard Bakke Ringerike OL 09:19
2989 Dominik Jandl Naturfreunde Wien 09:22
2990 Mario Sommer OLG Cordoba 09:24
2991 Alexander Graad Ronneby OK 09:27
2992 Noa Pruth IK Hakarpspojkarna 09:30
2993 Erik Liljebjörn Nybro OK 09:32
2994 Rikard Kammerud Ringerike OL 09:35
2996 Vojta Bartos SK Praga 09:40
2997 Arvid Jernstig Vänersborgs SK 09:43
2998 Tommi Kukkula Rastikarhut 09:45
2999 Anton Berneving OK Gipen 09:47
3000 Filip Hahne Insjöns IF OK 09:49
3001 Vidar Funkquist IF Hansa-Hoburg 09:51
3002 Jonas Brütsch OLG Schaffhausen 09:53
3004 Jonas Dresel SC Klecken 09:56
3005 Andreas Zechner ASVÖ Österrike 09:58
3006 Oscar Molin Boxholm-Mjölby OL 10:00
3007 William Ekberg Kongsberg OL 10:02
3008 Viktor Ivarsson OK Hammaren 10:04
3009 Simon Bernersson OK Enen 10:06
3011 Vitaliy Fedorov Nord West 10:09
3012 Paavo Simola Lounais-Hämeen Rasti 10:11
3013 Jonathan Björk Leksands OK 10:13
3014 Martin Krenn ASVÖ Österrike 10:15
3015 Christoph Weber OLG Hondrich 10:17
3016 Sigurd Bonden Kjørsvik Kongsberg OL 10:18
3017 Rasmus Möller Arboga OK 10:20
3018 Jørgen Teigen Søgård Kongsberg OL 10:22
3019 Martin Raffler Tirol 10:24
3021 Antun Tisljar OK Orion, Zagreb 10:27
3022 Alexander Garin Strängnäs-Malmby OL 10:29
3023 Jakob Bremer Boxholm-Mjölby OL 10:31
3024 Sindre Wold Sundbybergs IK 10:33
3025 Philippe Grossmann OLG Thun 10:35
3026 Jonas Iversen Odense OK 10:37
3027 Linus Olsson OK Gipen 10:38
3028 Dmitry Rudenko Nord West 10:40
3029 Florian Walthert OLG Thun 10:42
3031 Hugo Thunberg OK Alehof 10:46
3032 Martin Lund Stenungsunds OK 10:48
3033 Filip Brunander Attunda OK 10:49
3034 Joar Lönngren Boxholm-Mjölby OL 10:51
3035 Lukas Bernatik Sokol Frydek-Mistek 10:53
3036 Fredrik Norlin IFK Mora OK 10:55
3037 Immanuel Stensöta Frölunda OL 10:57
3038 James Crosby Auckland OC 10:59
3039 Preben Antonsen Byåsen IL 11:01
3040 Dídac San José Romeu Club Orientació Catalunya 11:04
3041 Oliver Malmkvist Jönköpings OK 11:08
3042 Martin Skyggesson OK Nackhe 11:11
3044 Bjørnar Løvli Asker SK 11:17
3045 Thibault Erbland COL Etrechy 11:21
3047 Per Karlsson OK Tylöskog 11:27
3048 Euan Tebbutt Twycross OC 11:30
3049 Quim Llobet Club Orientació Catalunya 11:34
3050 Jesper Lindström IF Hagen 11:37
3051 Arnau Requena Fernandez Club Orientació Catalunya 11:40
3052 Emil Johansson OK Bävern 11:44
3053 Are Mårdalen Freidig 11:47
3055 Albin Lager Nässjö OK 11:53
3056 Anders Lunding Henriksen Svendborg OK 11:57
3057 Enric Prats Bacardit Club Orientació Catalunya 12:00
3058 August Bengtsson OK Nackhe 12:03
3059 Jan Erik Naess DontGetLost Adventure Running 12:06
3060 Loann Peurey COL Etrechy 12:10
3061 Sebastian Rüegg OLG St.Gallen/Appenzell 12:13
3062 Michael Imhof OL Regio Wil 12:16
3063 Lars Widmer OLG Pfaeffikon 12:18
3064 Ludwig Bergfalk Järfälla OK 12:20
3065 Simon Österlund Västerås SOK 12:23
3066 Adam Johansson Trollhättans SOK 12:25
3067 Tobias von Kronhelm OK Måsen 12:27
3068 Niklas Brantner OK Oachkatzlschwoaf 12:30
3069 Wout Keuppens OMEGA 12:32
3070 Erik Österberg Skogslöparna 12:34
3071 Peter Hansen CopenhagenO 12:37
3072 Michael Bättig OLG Wislig 12:39
3073 Håkon Blågestad Indre Østfold OK 12:41
3075 Johan Edenhamn Länna IF 12:46
3076 Emanuel Näslund Skogslöparna 12:48
3077 Robin Svennberg Degerfors OK 12:51
3078 Mikkel Ebbensgaard CopenhagenO 12:53
1424 Erik Berglund OK Kåre 12:56
3079 Florian Kurz OK Oachkatzlschwoaf 12:56
3080 Linus Hämmerli OL Regio Wil 12:58
3081 Oscar Lang Västerviks OK 13:00
3082 Seth Wiman Täby OK 13:03
3083 Rasmus Rasmussen OK Snab 13:05
3084 Jarle Lysnes Hedrum OL 13:07
3085 Dan Österlund Västerås SOK 13:10
3086 Simon Godefroy OPA Montigny 13:12
3087 Erik Svensson OK Klyftamo 13:14
3088 Andreas Duc Jørgensen CopenhagenO 13:17
3089 Anton Strandberg Skogslöparna 13:19
3091 Braun Emanuel OK Oachkatzlschwoaf 13:24
3092 Sune Öhlenschläger Örkelljunga FK 13:26
3093 Nicklas DeWitt Länna IF 13:28

D17-20 Kort

4 800 m, 45 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
3094 Isis Jernstig Vänersborgs SK 08:34
3095 Siri Grandal IL Tyrving 08:42
3096 Hilma Markinhuhta Göteborgs SK 08:50
3097 Nelly Lidman Tibro OK 08:59
3099 Alva Bergquist Södertälje-Nykvarn OF 09:15
3100 Amalie Fjæastad Amundsen Konnerud IL 09:24
1293 Tilda Andersson OK Ravinen 09:32
3102 Linnea Petrisi Västerbergslagens OL 09:40
3103 Emma Johansson OK Hammaren 09:48
3104 Anna Leitner Tirol 09:56
3105 Idun Bækken Os IL orientering 10:03
3107 Christina Broinger ASVÖ Österrike 10:18
3108 Emma Auselius Bredaryds SOK 10:26
3109 Ida Svenningsson Lunds OK 10:33
3110 Magdalena Engl ASVÖ Österrike 10:41
3112 Regula Keller Tirol 10:56
3114 Emma Renberg Sävedalens AIK 11:11
3115 Alina Sprenger SV IHW Alex 78 Berlin e.V. 11:18
3117 Matilda Renlund OK Södertörn 11:33
3118 Ellen Persson Söderhamns OK 11:41
3119 Elvira Olsson OK Kroppefjäll 11:48
3120 Anna Lampinen Selånger SOK 11:56
3121 Cecilie Udholm Aalborg OK 12:03
3122 Ella Johansson IF Hagen 12:11
3123 Jennie Rosén Hästveda OK 12:16
3124 Magdalena Hedberg Söders-Tyresö 12:20
3125 Kristina Præstgaard Mariager Fjord OK 12:23
3126 Clara Henningsson IK Trenne Ullared 12:27
3127 Susanne Strøm Hedrum OL 12:31
3128 Marie Lind Främmestads IK 12:34
3129 Joelle Girardin OLV Zug 2015 12:38
3130 Linnéa Granlund Täby OK 12:41
3131 Linnea Nyberg Säterbygdens OK 12:45
285 Hanna Sahlin OK Kåre 12:48
3133 Filippa Grelz Söders-Tyresö 12:52
3134 Elin Johansson Forsa OK 12:56
3135 Moa Henningsson IK Trenne Ullared 12:59
3136 Kajsa Eriksson Bodafors OK 13:03
3137 Felicia Karlsson IK Trenne Ullared 13:06
3138 Linnea Hedin Söders-Tyresö 13:10
3139 Johanna Cavallin Valbo AIF 13:13
3141 Ebba Bengtsson OK Lindéna 13:21
3140 Florence Girardin OLV Zug 2015 13:23
3142 Ronja Bergman Snättringe SK 13:24
3143 Emilia Danielsson Köping-Kolsva OK 13:28

H17-20 Kort

5 710 m, 31 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
3144 Anton Boberg IF Rigor 08:32
3145 Douglas Brennan OLG Murten 08:38
3146 Romain Wälti ANCO-Neuchâtel 08:43
3147 Chen Jianhao Honkong 08:48
3148 Oskar Andersson OK Linné 08:54
3149 Hjalmar Eldh Lidköpings VSK 08:59
3151 Marcus Selin Örnsköldsviks OK 09:10
3152 Jonathan Ahlsén Södertälje-Nykvarn OF 09:15
3153 Antonin Stampbach ANCO-Neuchâtel 09:20
3154 Johan Winther Västerbergslagens OL 09:26
3155 Zhang Yu Honkong 09:31
3157 Jesper Hedar OK Tor 09:42
2848 Jesper Melin Garphyttans IF 09:45
3158 Leevi Halén Espoon Suunta 09:49
1189 Johan Nordin Sundsvalls OK 09:57
3160 Marius Myhre Sælevik Haugesund IL Orientering 10:05
3161 Erland Simonsson Sundbybergs IK 10:14
3162 Erik Blick OK Alehof 10:22
3163 Erik Widmark IF Hagen 10:30
3164 Philip Molin Boxholm-Mjölby OL 10:39
413 Michael Laraia US Orienteering 10:45
3165 Jakob Mellin Sundbybergs IK 10:47
3166 Vetle Andre Reinhartsen Kristiansand OK 10:55
3167 Carl Agrell Sävedalens AIK 11:09
3168 Alexander Nilsson OK Södertörn 11:28
3169 Andreas Näslund OK Roslagen 11:46
3170 Markus Hellgren OK Södertörn 12:05
3171 Jesper Haglund OK Djerf 12:24
3172 Hjalmar Ljungberg Sjövalla FK 12:43
3173 Felipe Siqueira Pereira COGA - Clube de Orientação Gralha Azul 13:01
3174 Jonatan Riberth IK Trenne Ullared 13:20

D16

4 780 m, 145 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
3175 Anna Hallmén OK Tisaren 08:30
3176 Nora Torgersen Halden SK 08:32
3177 Idun Kristine Felde Olaussen Halden SK 08:34
3178 Olivia Lönkvist OK Vivill 08:36
3179 Hanna E Tuoremaa Vittjärvs IK 08:38
3180 Jenny Wegebro Umeå OK 08:40
3181 Maria Jansson OK Linné 08:41
3182 Emelie Svensson IF Rigor 08:43
3183 Anine Lome Hamar OK 08:45
3184 Sina Wilhelm OL Regio Olten 08:47
3186 Sofia Österman Vänersborgs SK 08:51
3187 Alice Finndahl IK Hakarpspojkarna 08:52
3188 Emelie Karlsson OK Landehof 08:54
3189 Maria Vasilenok Orion 08:56
3190 Rachel May Sage Orienteering and Rogaining Club 08:58
3191 Karoline Aune Halden SK 09:00
3193 Sandra Boström OK Linné 09:03
3194 Alice Hultin OK Löftan 09:05
3195 Carolina Jonsell Vallentuna-Össeby OL 09:07
3196 Emma Karlsson OK Landehof 09:09
3197 Fanny Sundblad Eksjö SOK 09:11
3198 Ellen Rosenkvist Helsingborgs SOK 09:12
3199 Felizia Zienkiewicz IF Rigor 09:14
3200 Rebecca Fahlgren Vittjärvs IK 09:16
3201 Hanna Johansson Södertälje-Nykvarn OF 09:18
3202 Hanna Leppävuori Kuopion Suunnistajat 09:20
3203 Thea Sildnes Baklid Konnerud IL 09:22
3204 Dominika Kalenska ATU Kosice 09:23
3205 Rikke Blakkestad Ingesen Sarpsborg OL 09:25
3206 Riina Jordi OLG Hondrich 09:27
3207 Ellen Andersson Stigmännen Karlshamns OK 09:29
3208 Julianne Barben ANCO-Neuchâtel 09:31
3209 Lea Stäuble OLG Galgenen 09:33
3210 Evelina Eriksson IK Hakarpspojkarna 09:34
3211 Michelle Flückiger OLG Huttwil 09:36
3212 Solveig Hernandez Vråle Konnerud IL 09:38
3213 Sofia Westin Vittjärvs IK 09:40
3214 Frida Andersson Tolered-Utby Ol-klubb 09:42
3215 Emelie Lorén OK Landehof 09:44
3216 Anna Simola Lounais-Hämeen Rasti 09:45
3217 Emelie Feurstein Tormestorps IF 09:47
3218 Maria Prestbøen Sandefjord OK 09:49
3219 Victoria Asketun OK Roxen 09:51
3221 Moa Kjellberg Björkfors GOIF 09:55
3222 Elise Josefsson Anderstorps OK 09:56
3223 Ellen Skoog OK Hammaren 09:58
3224 Ella Kaukonen Espoon Suunta 10:00
3225 Olga Ludanova Nord West 10:02
3226 Danielle Goodall North West Orienteering Club 10:04
3228 Maja Gunnarsson Lerums SOK 10:07
3229 Emma Persson Tumba-Mälarhöjden OK 10:09
3230 Anna Crosby Auckland OC 10:11
3231 Alice Södervall IK Gandvik 10:13
3232 Sara Eriksson IFK Mora OK 10:15
3233 Ida Palmberg OK Hammaren 10:17
3234 Signe Bredholt Jørgensen Sandefjord OK 10:18
3235 Daria Panchenko Nord West 10:20
3236 Tove Flodman OK Hammaren 10:22
3238 Sofie Josefsson Anderstorps OK 10:26
3239 Agnes Scheikl ASVÖ Österrike 10:27
3240 Olga Vasilyeva Nord West 10:29
3242 Emilia Samuelsson NAIS Orienteringsklubb 10:33
3243 Julia Knutsson Boxholm-Mjölby OL 10:35
3244 Ane Nielsen Solberg Stjørdals-Blink Orientering 10:37
3245 Jenny Jakobsson Gamleby OK 10:38
3246 Eliska Sieglova SK Praga 10:40
3247 Emma Blixt OK Hammaren 10:42
3248 Ella Arentz Hagen Sandefjord OK 10:44
3249 Tova Hermodsson Lunds OK 10:46
3251 Elsa Holmgård Kils OK 10:49
3252 Elin Hermansson Kungälvs OK 10:51
3253 Isabella Lago Göteborg-Majorna OK 10:53
3254 Ellinor Östervall Tumba-Mälarhöjden OK 10:55
3255 Josefin Bovellan NAIS Orienteringsklubb 10:57
3256 Ylva Tidevall Skogsluffarnas OK 10:59
3258 Nora Stålberg OK Hällen 11:03
3259 Jenny Perers Korsnäs IF OK 11:05
3260 Jael Wälti OL Biel Seeland 11:08
3261 Linda Gustafsson OK Tyr 11:10
3262 Natalie Larsson Ryda SK 11:12
3263 Synne Strand Asker SK 11:15
3264 Johanna Rundqvist OK Nackhe 11:17
3265 Sofia Borg Linköpings OK 11:19
3267 Vera Melkild Freidig 11:24
3268 Linnea Nilsson Nyköpings OK 11:26
3269 Maja Wallenius OK Skogsstjärnan 11:29
3270 Anna Nordholm Sävedalens AIK 11:31
3271 Linnéa Carlsson OK Hällen 11:33
3272 Ragnhild Eide Byåsen IL 11:36
3273 Tuuli Heikkilä Lynx 11:38
3274 Trine Eg Staugaard Kolding OK 11:41
3275 Sofia Dahl Härlövs IF 11:43
3276 Siri Nyfeler OLG Thun 11:45
3277 Ellen Frost OK Roslagen 11:48
3278 Hannele Möller Linköpings OK 11:50
3280 Ronja Jungåker Korsnäs IF OK 11:55
3281 Lisa Jonsson-Nordin Skåneslättens OL 11:57
3283 Tine Dalgaard Kolding OK 12:02
3284 Lisa Berggren OK Kolmården 12:04
3285 Loviisa Kalliokoski Perhon Kiri 12:06
3286 Sarah Magnusson Linköpings OK 12:09
3287 Lova Klasér Korsnäs IF OK 12:11
3288 Hanna Mårtensson OK Skogsstjärnan 12:13
3289 Sofia Eriksson Stora Tuna OK 12:15
3290 Amalie Severinsen CopenhagenO 12:17
3291 Emelie Jonasson Forsa OK 12:19
3292 Sofie Andersen BOK 12:20
3293 Katherine Petersen Bay Area Orienteering Club 12:22
3294 Elinor Delin OK Pan-Kristianstad 12:24
3295 Elin Wihlborg OK Gynge 12:25
3296 Mia Bekhus Fredrikstad SK 12:27
3297 Karolina Bjärnlid IFK Lidingö SOK 12:29
3298 Astrid Kirkegaard CopenhagenO 12:30
3299 Tereza Miklusova TJ Rapid Bratislava 12:32
3300 Lise Bonora ALCO St Priest 12:34
3301 Emma Stenbacka Vaasan Suunnistajat ry 12:35
3302 Thea P Dyrkorn Eiker OL 12:37
3303 Alva Limbäck Västerås SOK 12:39
3304 Julia Doubson Bay Area Orienteering Club 12:40
3306 Victoria Eriksson OK Nolaskogsarna 12:44
3307 Vilma Von Krusenstierna OK Kåre 12:45
3308 Anna Herbert Täby OK 12:47
3309 Agnes Kracht CopenhagenO 12:49
3310 Kristina Tedhamre Snättringe SK 12:50
3311 Moa Westblad OK Ravinen 12:52
3312 Sarah Petersen Bay Area Orienteering Club 12:54
3313 Klara Andersson OK Pan-Kristianstad 12:55
3314 Hanna Kjellin Forsa OK 12:57
3315 Emma Viberg Skogslöparna 12:59
3316 Elvira Danielsson Köping-Kolsva OK 13:00
3317 Klara Ingelström OK Gynge 13:02
3318 Marie Erskov Krogh CopenhagenO 13:04
3319 Amanda Backlund Trollhättans SOK 13:05
3320 Johanne Bratland Tjernshaugen OK Moss 13:07
3321 Emma Hållström Gävle OK 13:09
3323 Elin Nallgård Västerås SOK 13:12
3324 Vilma Karlsson Snättringe SK 13:14
3325 Ida Øbro CopenhagenO 13:15
3326 Amanda Carlsson IK Trenne Ullared 13:17
3327 Ane P Dyrkorn Eiker OL 13:19
3328 Amanda Karlsson OK Ravinen 13:20
3330 Ida Kristiansson Trollhättans SOK 13:24
3331 Moa Erlandsson Vimmerby OK 13:25
3332 Elin Jarlemark IFK Lidingö SOK 13:27
3333 Kaisa Rooba Rakvere OK 13:29

H16

5 620 m, 178 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
3334 Grégoire Bena ANCO-Neuchâtel 08:30
3335 Linus Jonasson Vänersborgs SK 08:31
3336 Nils Eyer UBOL 08:33
3337 Elias Andersson OK Norrvirdarna 08:34
3338 Michael Svoboda FWOC 08:35
3339 Erling Hjermstad Fossum IF 08:36
3340 Hampus Lindman IK Hakarpspojkarna 08:38
3341 Olle Grywenz OK Linné 08:39
3342 Johan Lindman Finspångs SOK 08:40
3343 Mathias Blomster Ronneby OK 08:41
3345 Alexander Skaug Ytterbøl Halden SK 08:44
3346 Vince Weiler Budapest 08:45
3347 Valère de Tribolet ANCO-Neuchâtel 08:46
3348 Daniel Rönnqvist OK Linné 08:48
3349 Kristo Sirk OK Kobras 08:49
3350 Håkon Grande Verdal OK 08:50
3351 Freddie Carcas Interlopers 08:51
3352 Lukas Liland Nydalens SK 08:53
3353 Erlend Brendstuen Halden SK 08:54
3355 Truls Lindholm Sundsvalls OK 08:56
3356 Hans Kristian Stubban Hygen Østmarka OK 08:58
3357 August Mollén OK Denseln 08:59
3358 Einar Melsom Fossum IF 09:00
3359 Filip Svensson OK Löftan 09:01
3360 Pierre Bena ANCO-Neuchâtel 09:03
3361 Benjamin Sturek SOK Viljan 09:04
3363 Hendrik Dörsing OL Amriswil 09:06
3364 Isaac Sherwood FWOC 09:08
3365 Marco Birrer OLG Galgenen 09:09
3366 William Ernlund OK Linné 09:10
3367 Jan Erne OLG Cordoba 09:11
3368 Morten Knudsen OK Melfar 09:13
3369 Viktor Ossiansson IK Hakarpspojkarna 09:14
3370 Sander Tomson OK Kobras 09:15
3371 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 09:16
3372 Elias Jonsson Nydalens SK 09:18
3373 Jannis Bonek OK Linné 09:19
3374 Jonatan Österblad FK Boken 09:20
3375 Carl Ekbring Kexholms SK 09:21
3376 Gustav Jonsson OK Tor 09:23
3378 Yan Wai Cheung Scout Orienteering Club 09:25
3379 Magnus Johansson OK Löftan 09:26
3380 Sandro Schmid OLG Galgenen 09:28
3381 August Asheim  Birkeland Halden SK 09:29
3382 Nicola Müller OLG Galgenen 09:30
3384 Maxime Wyrsch ANCO-Neuchâtel 09:33
3385 Gustav Nyman Vänersborgs SK 09:34
3386 Øyvind Hjermstad